تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2950 برو جستجو جستجوی پیشرفته   6 کشته و مجروح در تصادف اتوبوس با تريلي در محور دامغان سمنان  

سرويس حوادث:
تصادف بامداد روز شنبه يک دستگاه اتوبوس با تريلي در محور دامغان- سمنان يک کشته و 5 مجروح بر جاي گذاشت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، رئيس پليس راه استان سمنان در تشريح جزييات اين خبر گفت: ساعت 15:2 شنبه يک دستگاه اتوبوس که از مشهد به سمت تهران در حرکت بود، در محور دامغان- سمنان سرازيري کوهپايه با يک دستگاه تريلي برخورد مي کند.
سرهنگ عليرضا رضوي خبير افزود: در اين سانحه يک نفر در دم جان باخت و 5 نفر نيز مجروح شدند.
وي تصريح کرد: برابر بررسي هاي صورت گرفته خستگي و خوابآلودگي همچنين بي توجهي به جلو از سوي راننده اتوبوس علت بروز اين تصادف مي باشد.
رئيس پليس راه استان سمنان تاکيد کرد: عليرغم هشدارهاي فراوان پليس به رانندگان و عموم مردم براي رعايت قوانين متاسفانه قانون  گريزي عده اي باعث وقوع اين حوادث تلخ مي شود.

 


 کشف 40 فقره سرقت و کلاهبرداري در شاهرود به ارزش يک ميليارد و 700 ميليون ريال 

سرويس حوادث:
ماموران انتظامي شهرستان شاهرود اعضاي باندي که مرتکب 40 فقره سرقت و کلاهبرداري به ارزش يک ميليارد و 700 ميليون ريال شده بودند را شناسايي و دستگير کردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، جانشين فرماندهي انتظامي شهرستان شاهرود در تشريح جزييات اين خبر گفت: چندي پيش در پي وقوع چند فقره سرقت منزل، ماموران  پليس آگاهي پيگيري موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
سرهنگ داود مرادي افزود: با توجه به حساسيت موضوع و انجام چند فقره کلاهبرداري پس از سرقت ها، ماموران با جديت جوانب موضوع را مورد بررسي قرار دادند تا اين که موفق به شناسايي اعضاي يک باند حرفه اي سرقت و کلاهبرداري شدند.
وي ادامه داد: اين باند چهار نفره متشکل از دو مرد و دو زن بودند که پس از انجام سرقت از منازل مردم با چک هاي به سرقت رفته مالباختگان دست به کلاهبرداري نيز مي زدند.
مرادي تصريح کرد: متهمان در بازجويي هاي فني به انجام 28 فقره سرقت منزل در سطح شهرستان شاهرود و 12 فقره کلاهبرداري اعتراف کردند.
برابر اعلام اين مقام انتظامي 40 فقره سرقت و کلاهبرداري صورت گرفته بالغ بر يک ميليارد و 700 ميليون ريال مي باشد.
جانشين فرماندهي انتظامي شهرستان شاهرود در پايان از شهروندان خواست در حفظ و نگهداري اموال خود کوشا بوده و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به پليس از طريق تماس با 110  اطلاع  دهند.
لازم به ذکر است سارقان پس از تشکيل پرونده به دستگاه قضايي تحويل داده شدند.


 تعداد زيادي سيگار قاچاق در استان سمنان کشف شد 

سرويس حوادث:
ماموران انتظامي  استان سمنان در دو عمليات در شهرستان هاي دامغان  و گرمسار تعداد زيادي سيگار قاچاق را کشف و ضبط کردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس برابر اعلام فرماندهي انتظامي شهرستان دامغان، عوامل پليس راه جندق- دامغان حين کنترل سرعت در محور شاهرود به يک دستگاه خودروي هيوندا که از تهران به سمت سبزوار در حرکت بود، مظنون و آن متوقف مي نمايند.
اين گزارش مي افزايد در بازرسي از خودروي مورد نظر تعداد 550 باکس سيگار خارجي قاچاق کشف و ضبط شد.
همچنين ماموران پليس آگاهي شهرستان گرمسار با اجراي دستور مقام قضايي به همراه نمايندگاني از اداره تعزيرات، دخانيات و اصناف همچنين بازرگاني استان از يک  باب واحد صنفي در اين شهر بازديد کردند.
اين گزارش دريافتي حاکي است در اين بازرسي نيز تعداد 15300 نخ انواع سيگارهاي قاچاق کشف و ضبط شد.

 


 واژگوني خودرو سواري در بزرگراه 

رخداد حادثه رانندگي و واژگون شدن خودرو سواري پس از برخورد با جدول کناره بزرگراه دو جوان 20 ساله را روانه بيمارستان کرد.
به گزارش پايگاه خبري 125، اين حادثه جمعه شب در مسير جنوب به شمال بزرگراه امام علي، بعد از پل جانبازان رخ داد و شهرونداني که شاهد رخداد اين حادثه بودند ساعت 49:20 در تماس با سامانه 125 خواستار کمک شدند که بلافاصله آتش نشانان ايستگاه 71 به سوي محل حادثه حرکت کردند.
وي افزود: آتش نشانان همچنين دو سرنشين آسيب ديده خودرو واژگون شده را که پسران 20 ساله اي بودند با رعايت اصول ايمني از خودرو بيرون آوردند و براي مداوا و انتقال به مرکز درماني در اختيار امدادگران اورژانس قرار دادند.


 آتش در مانتو سرا ، باعث خسارت شد  

سرويس  حوادث:
طي هفته گذشته  با اعلام به سامانه 125آتش نشاني اعلام گرديد که مغازه مانتوسرا، واقع در سمنان بلوار قائم طعمه حريق شده است.
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني سمنان، ستاد فرماندهي سازمان بلافاصله  اکيپ هاي عملياتي ايستگاه شماره يک را با دو دستگاه خودرو اطفا» حريق به محل حادثه  اعزام نمود.
مهندس حصير باف مدير عامل سازمان آتش نشاني سمنان در خصوص اين حادثه گفت: آتش نشانان به محض رسيدن به محل آتش سوزي مشاهده نمودند که مغازه مانتو سرا مملو از آتش و دود غليظ شده و دود به بيرون از مغازه در حال متصاعد شدن است.
مامورين آتش نشاني با استفاده از دستگاه تنفسي و تجهيزات مخصوص ايمني وارد مغازه شدند و ضمن اتخاذ تدابير لازم در خصوص ايمن سازي محيط و قطع جريان برق وگاز با استفاده از دو دستگاه خاموش کننده دستي   CO2  مانع از گسترش حريق شده و سپس با استفاده از آب و با لکه گيري حريق را مهار نموده و با تخليه دود از داخل مغازه عمليات را به پايان رساندند.
کوروش حصيرباف در ادامه گفت: متاسفانه بر اثر اين حادثه خسارت مالي زيادي به مغازه وارد گرديد.  


 2 کشته در برخورد پرايدها با وانت نيسان  

معاون عمليات پليس راه کشور از مرگ دو نفر بر اثر برخورد دو دستگاه سواري پرايد و وانت نيسان با يکديگر خبر داد. 
سرهنگ صمد اسفندياري در گفت وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: اين حادثه روز جمعه در کيلومتر پنج محور روستايي ضيابر در جاده تالش به وقوع پيوست که منجر به مرگ دو نفر و زخمي شدن يک تن ديگر شده است. به گفته معاونت عمليات پليس راه کشور عدم رعايت حق تقدم عبور از جانب يکي از پرايدها علت وقوع اين حادثه بوده است.