تاریخ 1393/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3662 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دکتر کواکبيان در برنامه مناظره شبکه يک سيما:
 شوراي عالي جوانان هرچه سريعتر بايد برگزار شود 

در مناظره اي که جهت بررسي علت بي توجهي به جوانان و نقش وزارت ورزش و جوانان در اين زمينه برگزار شده بود مخالفان و موافقان تشکيل وزارت ورزش و جوانان به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند. گفتني است دکتر مصطفي کواکبيان و آقاي گروسي به عنوان موافق تشکيل وزارت ورزش و جوانان و دکتر محمود گلزاري، دکتر سيد رمضان شجاعي و دکتر ابراهيم فياض به عنوان مخالف اين طرح به مناظره پرداختند.
در ابتدا آقاي سيدرمضان شجاعي به عنوان مخالف اين طرح بيان کرد: در ادغام سازمان هاي مختلف نبايد رابطه غالب و مغلوبي باشد و حق هيچ قسمتي ضايع نشود و به نظر من در اين ادغام حق جوانان ضايع شده است.
نماينده مجلس شوراي اسلامي در ادامه افزود: به نظر من 98 درصد فعاليت وزارت ورزش و جوانان به موضوع ورزش اختصاص يافته است.
سپس دکتر ابراهيم فياض استاد دانشگاه تهران نيز با بيان اينکه ايشان نيز مخالف اين طرح هستند بيان کرد که: دنياي امروز دنياي ارتباطات است و هم اکنون جوانان تبديل به يک بحران بزرگ جهاني شده اند.
اين استاد دانشگاه در ادامه خاطرنشان کرد: براي حل اين مشکل ما نيازمند تشکيل يک رشته متمرکز تحت عنوان جوانان هستيم.
در ادامه دکتر مصطفي کواکبيان با بيان اينکه ايشان از طراحان اصلي ادغام سازمان ملي جوانان و سازمان تربيت بدني در راستاي تشکيل وزارت ورزش و جوانان در مجلس هشتم بوده اند ابراز داشت:
واقعا آن زمان احساس مي کرديم که دولت توجهي به مساله جوانان و ورزش ندارد و باتوجه به آنکه دولت نهم و دهم به هيچ نهاد و فردي جوابگو نبود براي حفظ اقتدار مجلس در کنار حل مشکلات جوانان طرح تشکيل وزارت ورزش و جوانان را ارائه کرديم.
دبير کل حزب مردم سالاري در ادامه افزود: 64 کشور داراي وزارت ورزش هستند و اين موضوعي نيست که ما براي اولين بار در دنيا آن را اجرا کرده باشيم.
و حال اگر دوستان از مشکلات گلايه مي کنند مربوط به ساختار نيست بلکه دليل آن کم کاري هاي صورت گرفته از طرف مسوولان حوزه جوانان بوده است.
وي افزود: در ابتداي دولت جديد دکتر گلزاري به عنوان متولي اين امر خبر افزايش وام ازدواج را اعلام کردند، اما وقتي تا به حال اين مهم محقق نشده است دليل ضعف ساختار نيست بلکه مشکل در عملکرد ضعيف وزارتخانه مي باشد.
نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در ادامه خاطرنشان کرد: معتقدم در دي ماه 89 تصميم صحيحي را اتخاذ کرديم و طبق قانون ما در آن برهه به دولت فرصت شش ماهه براي ارائه آئين نامه هاي وزارتخانه به مجلس داده بوديم که متاسفانه شاهد کم کاري وزارت ورزش و  جوانان در سه سال گذشته مي باشيم.
در ادامه برنامه آقاي گروسي به عنوان موافق اين طرح اعلام کردند: بيان اين موضوع تحت عنوان ادغام صحيح نمي باشد بلکه بحث تشکيل وزارت ورزش و جوانان مي باشد.
آقاي دکتر محمود گلزاري نيز با اعلام اينکه مخالف طرح ادغام مي باشد بيان کرد: هدف اصلي اين ادغام موضوع جوانان نبوده است.  
در ادامه اين مناظره دکتر کواکبيان اعلام کردند: قطعا نظرسنجي صورت گرفته در عرض 15 دقيقه صورت نگرفته زيرا در چند روز گذشته جو رسانه هاي ورزشي عليه اين موضوع تاثيرگذار بوده است.
اين استاد دانشگاه افزود: موضوع اقتدار مجلس تنها دليل اين طرح نبود بلکه موضوع مهم ديگر کوچک سازي دولت بود.
دبيرکل حزب مردم سالاري در جواب صحبت هاي دکتر گلزاري مبني بر امر تصدي گري در ورزش و بحث مديريتي در جوانان که با همديگر سنخيت ندارند اعلام کرد: نبايد در مورد ورزش به اينگونه صحبت کنيم و اين اشتباه شماست که ورزش را تصدي گري مي دانيد. بنده معتقدم که در امر ورزش بايد کارها را به مردم بسپاريم و وزارت ورزش و جوانان حالت سياستگذاري و رهبري را ايفا کند، نه اينکه مثل الان در جزئيات وارد شود.
دکتر کواکبيان با اشاره به اهميت نقش ورزش و کوچک سازي دولت اعلام کرد: در ايالات متحده آمريکا فقط 6، 7 وزارتخانه وجود دارد که با توجه به اهميت امر ورزش يکي از وزارتخانه ها وزارت ورزش مي باشد.
ايشان در ادامه افزود: بايد بحث را عقلاني پيش ببريم و امروز نياز جوانان ما شغل، ازدواج و مسکن مي باشد بارها در مجلس هشتم فرياد زديم جوانان ما شام مي خواهند که معني اين تعبير  شغل، ازدواج، مسکن مي باشد.
استاد علوم سياسي دانشگاه علامه طباطبايي با اشاره به اينکه بحث بيکاري بيداد مي کند از معاونت امور سازماندهي وزارت ورزش و جوانان اين سوال را مطرح کردند که چرا در طول 6 الي8 ماه که مسوول اين امر بودند يک لايحه به مجلس ارائه ندادند تا اين موضوع حل شود؟ اين در حالي بود که دکتر کواکبيان در طول برنامه اين سوال را چندبار تکرار کردند، اما دکتر گلزاري هيچ پاسخي به اين سوال نداشت.
دکتر کواکبيان در رابطه با کاخ جوانان حکومت پهلوي زير نظر نخست وزير که توسط آقاي شجاعي مطرح شده بود بيان کرد: دليل آن اقدامات در حکومت پهلوي سياسي بود مي خواستند از اين طريق جوانان را وارد حزب رساخيز کنند. کما اينکه ما معتقديم در امر جوانان نبايد به جوانان سخت بگيريم و بايد به آنها ميدان بدهيم.
ايشان در ادامه در جواب چرايي ادغام اين دو سازمان بيان کرد: ما که نمي توانيم وزارت نفت را با جوانان ادغام کنيم يا وزارت مسکن و شهرسازي را با سازمان جوانان و تحت بررسي هايي که صورت گرفت بيشترين قرابت بين اين دو سازمان بود که در راستاي کوچک سازي دولت آنها ادغام و وزارت مذکور شکل گرفت.
در ادامه معاونت سازماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تدوين سند جامع همسرگزيني و آغاز به کار مراکز مشاوره ازدواج به زودي اشاره کرد براي اين امر شوراي عالي جوانان به رياست رئيس جمهور نيز وجود دارد.
گفتني است دکتر کواکبيان در پاسخ صحبت هاي ايشان فرمود: پس چرا بعد از گذشت يک سال حداقل يک بار شوراي عالي جوانان تشکيل نشده است که به اين مسائل در آن شورا رسيدگي شود؟ و اميدواريم که هرچه زودتر شوراي عالي جوانان براي پيگيري مشکلات عزيزان جوان جلسه خود را به رياست رئيس جمهور تشکيل دهد.
دکتر کواکبيان در ادامه با بيان ضرورت وجود تشکيلات براي سازماندهي امور جوانان خاطرنشان کرد: اگر اراده اي بر حل مشکل جوانان باشد اين مشکل حل مي شود و اينکه مي گويند بايد اين موضوع زير نظر رياست جمهوري باشد درست نيست و ساختار موجود ساختاري منطقي است و نيازمند به اراده مسوولين امر براي حل آنهاست.
در ادامه ايشان به ارائه راهکار براي برون رفت از اين موضوع پرداختند و بيان کرد: ابتدا به نظرم بايد 6-5 سال فرصت بدهيم و قبل از آن چارت تشکيلاتي را تنظيم کرده و آن را براي تصويب به مجلس بفرستيم.
ايشان در ادامه خاطرنشان کرد: دولت نمي تواند قانون را عمل نکند و يکي از دلايل مخالفت ما با دولت احمدي نژاد بي قانوني بود و اين دولت بايد به قانون عمل کند.
دکتر کواکبيان در پاسخ به صحبت هاي دکتر فياض نسبت به بازگشت سريع تيم ملي به کشور بيان کرد: بنده کاملا با شما مخالف هستم و آرزو مي کنم که تيم ملي تا مرحله فينال پيش برود و جوانان و مردم به اين قبيل مسائل عشق دارند و ما بايد آرزوي شادي مردم را داشته باشيم.  
نماينده اصلاح طلب مجلس هشتم با اشاره به افزايش سن وزيران گفت: آيا اين موضوع هم به تشکيل وزارت ورزش و جوانان باز مي گردد؟ و اگر به افسردگي و کاهش سن اعتياد در جامعه رسيدگي نمي شود چه ربطي به تشکيل وزارتخانه مذکور دارد.
دکتر کواکبيان در پايان مناظره با اشاره به آزادي جوانان گفت: در چارچوب شريعت جوانان را آزاد بگذاريم و در کار آنها دخالت نکنيم.

 


 فرماندهي جديد سپاه قائم(عج) استان و مسوول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان معرفي شدند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
طي آييني با حضور حجت الاسلام ولمسلمين علي سعيدي نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران، سردار سلامي جانشين فرماندهي سپاه پاسداران و حجت الاسلام والمسلمين شاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان، فرماندهي جديد سپاه قائم آل محمد(عج) استان و مسوول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان معرفي شدند. در اين آيين که با حضور معاونين استاندار، نمايندگان مردم استان در مجلس، مديران دستگاه هاي اجرايي استان و فرماندهان ارشد ارتش و نيروي انتظامي در استان و شماري از نيروهاي نظامي استان برگزار شد، سردار سيدمحمد تقي شاهچراغي فرمانده پيشين سپاه استان مازندران به عنوان فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان معرفي و از زحمات سردار علي استادحسيني که به تازگي به عنوان فرماندهي سپاه استان البرز معرفي شده تقدير شد.
همچنين در اين آيين ضمن تقدير از تلاش هاي حجت الاسلام رعايتي مسوول پيشين دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان سمنان که به عنوان مسوول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان گلستان منصوب شده، حجت الاسلام شکري به عنوان مسوول جديد نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم استان سمنان معرفي شد.

 


 انعقاد تفاهم نامه مشترک بين اداره کل دامپزشکي استان سمنان و سپاه قائم آل محمد(عج) استان 

سرويس خبر:
در راستاي تدابير رهبر معظم انقلاب اسلامي به منظور عزم جدي مسئولين و نهادهاي دولتي جهت حل مشکلات مردم و نيز گسترش تعاملات علمي و پژوهشي ادارات در راستاي بهره مندي از امکانات و توانمندي هاي يکديگر در زمينه ارتقا» سطح سلامت و کاهش آسيب ناشي از بيماري هاي دام در استان تفاهم نامه همکاري بين اداره کل دامپزشکي استان  و بسيج علمي پژوهشي استان، بسيج عشايراستان و بسيج سازندگي استان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، يکي ازاهداف تفاهم نامه مبارزه و کنترول بيماري هاي دام و کاهش هرچه بيشتر بروز موارد جديد بيماري در استان و ارتقا» سطح آگاهي جامعه بهره برداران به ويژه عشاير و دامداران استان در خصوص بهداشت و بيماري هاي دام و راه هاي پيشگيري و مبارزه با آن مي باشد.