تاریخ 1393/03/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3659 برو جستجو جستجوی پیشرفته   افتتاح پارک آبي سمنان همت مسئولين را مي طلبد 

سرويس ورزشي:

يکي از مشکلات بزرگ جوانان در شهر سمنان عدم امکانات تفريحي و ورزشي لازم مي باشد وحتي اين موضوع يکي از دغدغه هاي بسياري از دانشجويان مهاجر به سمنان مي باشد اما چند سالي است که زمزمه احداث يک پارک آبي در سمنان به گوش ميرسد اما هنوز از افتتاح و بهره برداري آن خبري نيست به همين منظور هفته گذشته براي بررسي اين موضوع و پيگيري خواسته جوانان عزيز و دوست داشتني خطه سمنان گفتگويي را با سيد مهدي منوري سازنده و سرمايه گذار اين پروژه انجام داديم تا از کم و کيفيت موضوع آگاه شويم که اميدواريم سخنان اين سرمايه گذار عاشق توسعه شهر سمنان و علاقمند به ورزش مورد توجه و عنايت مسئولين امر قرار گيرد تا هر چه زودتر شاهد اين مجموعه باشيم.

منوري در آغاز سخنان خود گفت اين مجموعه شامل هتل،رستوران پذيرايي،سالن کنفرانس و همچنين پارک آبي در پانزده هزار متر مي باشد که پارک آبي ان در 4500 متر طراحي شده و1500 متر هم فضاي جانبي رختکن و...مي باشد در اين پارک آبي استخر موج،رودخانه ارام، سرسره هاي تند و کند ،بوم رنگ ،چاله فضايي،سونا و جکوزي طراحي شده است که کار طراحي و احداث آن بر عهده يک شرکت چيني است و تجهيزات کامل حدود يکسال است که خريداري و وارد کشور شده است منوري درباره تاخير در نصب تجهيزات گفت بر خلاف پيش بيني ما حجم موتورخانه به فضاي بيشتري احتياج است که در اختيار قرار دادن اين فضاي مورد تصويب اعضاي محترم شوراي شهر و کميسيون ماده پنج هم قرار گرفته است ولي روند واگذاري کمي با کندي پيش مي رود اما شرکت چيني اين امادگي را دارد که در صورت واگذاري فضاي مورد نظر بعد از چهار ماه نصب تجهيزات را به پايان برساند چون پروژه با نود درصد پيشرفت فيزيکي همراه شده است که مديران اين شرکت تا پانزده روز اينده دوباره به سمنان سفر خواهند داشت وي افزود اين پارک آبي در حد پارک آبي موج مشهد مي باشد با اين تفاوت که سالن اصلي طوري طراحي شده که در ان هيچ ستوني وجود ندارد.

منوري ادامه داد تامين پارکينگ با مساحت 5000 متر جزو تعهدات شهرداري است که اميد است هر چه زودتر براي تکميل آن اقدامات لازم را به عمل آورند تا ما نيز هر چه زودتر با احداث اين مجموعه خواسته مردم و جوانان را عملي سازيم ضمن اينکه گفتني است تمام تجهيزات خريداري شده چون به عنوان وسايل لوکس محسوب مي شده با ارز آزاد خريداري شده و دولت هيچ حمايتي نکرده است و اين تجهيزات که بيش از هفت ميليارد تومان هزينه داشته ،بيش از يکسال است که در انبار مي باشد البته تاکنون نزديک به 30 ميليارد تومان هزينه شده و تا بهره برداري به چهل ميليارد تومان خواهد رسيد سيد مهدي منوري همچنين افزود از اداره و وزارت ورزش و جوانان براي همکاري انتظار بيشتري داشتيم در مشهد اداره ورزش و جوانان استان ورود کرده و با اختصاص تسهيلات کمک شاياني نموده است اما ما در اين شهر با مشکلات زيادي همراه بوديم و اداره ورزش و جوانان هيچ تسهيلاتي را در اختيار ما قرار نداد و با توجيه اينکه سمنان شهر توريست پذيري نيست براي گرفتن تسهيلات سختي زيادي را متحمل شده ايم البته از پيگيري ها و تلاش هاي فرماندار وبرخي ديگر از مسئولين اجرايي نهايت تشکر را دارم وي در پايان اشاره کرد که اين پروژه با شراکت اقاي سهراب حاج عليان و بنده حقير که بيشترين سهم را در اختيار داريم و همچنين شهرداري سمنان به بهره برداري خواهد رسيد.


 3 روز تا جام جهاني 2014 برزيل، بدشانس‌هاي جام بيستم را بشناسيم
  بليت‌هاي سوخته روي دست ستاره‌ها 

سرويس ورزشي:

در فاصله 3 روز مانده تا جام جهاني 2014 فوتبال در برزيل اسامي تمامي بازيکنان جا مانده از اين تورنمنت که به خاطر آسيب ديدگي از ترکيب تيم‌هايشان جا ماندند جمع آوري شد.در حالي که تنها سه روز به آغاز رقابت‌هاي جام جهاني برزيل باقي مانده، خبر خروج مارکو رويس از ترکيب تيم ملي فوتبال آلمان براي اين رقابت‌ها نيز منتشر شد.

روز گذشته هم فرانک ريبري، هافبک فرانسه به دليل آسيب ديدگي حضور در جام جهاني را از دست داده بود. البته تيم ملي فرانسه پيش از اين نيز استيو مانداندا و کلمنت گرنيه را نيز از دست داده بود.

کلمبيا هم رادامل فالکائو، بهترين بازيکن خود را از دست داد. پس از چند ماه در نهايت مشخص شد فالکائو نمي‌تواند در جام جهاني حضور پيدا کند تا خوزه پکرمن فهرست 23 نفره خود را بدون او ببندد.ريکاردو مونتوليوو، هافبک ايتاليا در جريان ديدار دوستانه با جمهوري ايرلند که به تساوي بدون گل انجاميد دچار شکستگي استخوان پا شد تا روياي حضورش در جام جهاني به باد رود.

در همان روز لوييس مونتس مکزيکي در پيروزي سه بر يک تيمش مقابل اکوادور آسيب ديد و از زمين بيرون برده شد. پس از معاينه‌هاي دقيق‌تر مشخص شد اين بازيکن نيز نمي‌تواند براي ازتک‌ها در جام ژول ريمه به ميدان برود.نيکو کرانچار کروات نيز با حضور در ديدار پلي آف کويينز پارک رنجرز با دربي کاونتي براي راهيابي به ليگ برتر انگليس بهاي سنگيني پرداخت. او دچار آسيب از ناحيه همسترينگ شد و بايد بيشتر تابستان را به مداواي پاي آسيب ديده‌اش بپردازد.

تيم ملي فوتبال هلند سه بازيکن مهم خود را از دست داده‌ است. رافائل فان در فارت، گريگوري فان در ويل که راهي پاري سن ژرمن شده و کوين استروتمن نيز از ترکيب نارنجي‌ها براي حضور در جام جهاني کنار مانده‌اند.ويکتور والدس به خاطر پارگي ليگامنت، ديدارهاي پاياني فصل با بارسلونا را از دست داد تا در ادامه آن جام جهاني را هم از دست بدهد. تياگو آلکانتارا هم که در بايرن مونيخ توپ مي‌زند به خاطر عمل جراحي روي ليگامنت پايش از ترکيب لاروخا دور ماند.انگليس هم بايد جام جهاني خود را بدون تئو ولکات،‌ مهاجم سرعتي آرسنال تجربه کند. آسيب ديدگي در ديدار با تاتنهام در جام حذفي موجب شد تا ولکات هم نتواند مسافر سرزمين سامبا باشد. کايل واکر و آندروس تاونسند ديگر بازيکناني هستند که همراه سه شير به برزيل نرفتند.ترکيب ژرمن‌ها هم از آسيب ديده‌ها در امان نماند. هولگر بد اشتوبر و ايلکاي گوندوقان در تورنمنت برزيل حضور نخواهند داشت. بد اشتوبر که در خط دفاعي بايرن مونيخ حضور دارد به خاطر آسيب در ليگامنت خود از نوامبر 2012 تاکنون به ميدان نرفته و هنوز هم مشخص نيست تا چه زماني از ميادين دور خواهد بود. گوندوقان که در خط مياني بوروسيا دورتموند توپ مي‌زند نيز در کل اين فصل تنها يک ديدار براي زردها انجام داد و زمان مشخصي هم براي بازگشتش به ترکيب اين تيم اعلام نشده است.

پرتغال هم بدون بروما به سرزمين سامبا رفته است. اين بازيکن که در تعطيلات زمستاني دچار آسيب ديدگي شديدي شد حداقل 6 ماه دور از ترکيب تيمش خواهد بود. بدين ترتيب از همان ابتدا مشخص شد که وي در جام جهاني حضور نمي‌يابد. سيلويو بروکه هم که در بنفيکا بازي مي‌کند به خاطر شکستگي پا نتوانست سلسائو اروپا را همراهي کند.ماکوتو هاسه‌به که کاپيتان تيم ملي فوتبال ژاپن است در فوريه گذشته (بهمن) پايش را براي دومين بار به تيغ جراحان سپرد اما هنوز نتوانسته آمادگي کامل خود را بازيابد اما به خاطر اهميتي که او براي سامورايي‌ها دارد، آلبرتو زاکروني، سرمربي ايتاليايي ژاپن نام او را در فهرست 23 نفره جاي داد.

استوارت هولدن هم به خاطر آسيب ديدگي از ترکيب آمريکا دور ماند. يورگن کلينزمان بر خلاف ميلش او را که با چهارمين آسيب ديدگي شديد از ناحيه زانو روبه‌رو شده بود را از ترکيب تيمش کنار گذاشت. او 6 تا 9 ماه از حضور در مستطيل سبز دور است.

سرمربي کاستاريکا هم آلوارو سابوريو را در اختيار ندارد. بهترين گلزن اين تيم به خاطر مصدوميت از ناحيه استخوان کف پا تا پايان ماه جاري نمي‌تواند فوتبال بازي کند.


 تيم ملي بدمينتون بانوان ايران در شاهرود اردو زد  

سرويس ورزشي:

چهارمين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي بدمينتون بانوان در سالن اختصاصي بدمينتون شاهرود در حال برگزاري است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان هشت عضو تيم ملي بدمينتون ايران شامل نگين اميري پور و سارا دلاوري از تهران و صفورا زمانلو، الناز فيض منش، پگاه کامراني، مهلا نامجو، ياسمين شبيهي و فاطمه سروقدي از استان سمنان حضور دارند. تيم ملي بدمينتون بانوان ايران تا عصر دوشنبه با انجام آخرين تمرينات در اين اردوي آمادگي حضور دارد و خود را براي شرکت در مسابقات بين المللي کنيا آماده مي کند. ر پايان اين اردو پگاه کامراني در رده نوجوانان به رقابتهاي کنيا اعزام مي شود و ساير بازيکنان نيز خود را براي حضور در رقابتهاي ليگ برتر بانوان کشور آماده مي کنند.

رقابتهاي ليگ برتر اواخر هفته جاري با شرکت چهار تيم از تهران ،مازندران، فارس و شاهرود در شيراز برگزار مي شود.


 شمار داوران بين المللي بسکتبال ايران با چين برابري مي کند  

سرويس ورزشي:

رييس کميته داوران فدراسيون بسکتبال ايران گفت: شمار داوران بين المللي بسکتبال ايران 75 ميليون نفري با چين بيش از يک ميليارد نفر جمعيت برابري مي کند.

ورژ آبکاريان روز يکشنبه در حاشيه دوره آموزشي کشوري ارتقاي داوران بسکتبال در دامغان به خبرنگار ايرنا گفت:در حال حاضر 22 داور در سوپر ليگ بسکتبال ايران قضاوت مي کنند که 18 نفر آنها داور بين المللي هستند.

وي سطح کيفي داوران بسکتبال ايران را بسيار بالا دانست و گفت: سطح داوري بسکتبال ايران يک سر و گردن از آسيا بالاتر است.وي با اشاره به اينکه رييس کميته داوران کنفدراسيون بسکتبال آسيا يک ايراني (هروس آوانسيان) است گفت: داوران ايراني به راحتي مي توانند رقابتهاي بين المللي را قضاوت کنند.

آبکاريان با بيان اينکه ايران 110 داور بسکتبال که رقابتهاي دسته يک، دو و نيز زيرگروه را قضاوت مي کنند دارد افزود: علاوه بر اين داوران درجه دو و سه نيز در کشور که رقابتهاي استاني را داوري مي کنند فعاليت دارند.

رييس کميته داوران فدراسيون بسکتبال گفت: در دو دوره آموزشي داوري که در ني ريز فارس و دامغان برگزار شده است 70 داور درجه سه براي ارتقا به درجه دو شرکت کرده اند.کلاس داوري ارتقاي درجه سه به دو روز يکشنبه با شرکت 40 داور از استانهاي کشور و به مدت سه روز در دامغان آغاز شده است که در آن علاوه بر قوانين گذشته، قوانين جديد داوري بسکتبال ارائه مي شود.

در پايان اين دوره داوران در صورت موفقيت در آزمون هاي زبان، کتبي و جسماني به درجه دو ارتقاء مي يابند.


 جوان‌ترين و پيرترين تيم جام جهاني 2014 کدام است؟ 

سرويس ورزشي:

تيم ملي ايران با ميانگين سني 28.49 از تيم‌هاي پير جام جهاني به شمار مي‌رود.

تنها 3 روز ديگر جام جهاني 2014 برزيل رسما افتتاح خواهد شد و همه مربيان فهرست 23 نفره مورد نظرشان را اعلام کرده اند. اما جوان ترين و پيرترين تيم جام جهاني براي کدام کشور است؟ تيم ملي غنا با ميانگين سني 25.44 لقب جوان ترين تيم اين تورنمنت را از آن خود کرده و از طرفي تيم ملي آرژانتين با 28.92 پيرترين تيم جام جهاني به شمار مي رود. در اين ميان تيم ملي ايران در جايگاه 27 قرار گرفته است. تيم کروش با ميانگين سني 28.49 پيرترين تيم آسيايي اين رقابت هاست اما با اين حال در رده بندي کلي بالاتر از کشورهايي چون پرتغال و اروگوئه ايستاده است.


 اخبار کوتاه ورزشي 

کلاس ارتقاي داوران بسکتبال کشور در دامغان آغاز شد

سرويس ورزشي:

کلاس ارتقاي داوران بسکتبال کشور روز يکشنبه زير نظر رييس کميته داوران فدراسيون بسکتبال ايران در دامغان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان اين کلاس براي ارتقاي درجه داوران از سه به دو برگزار شده است و در آن 40 داور از سراسر کشور حضور دارند.در اين دوره سه روزه وارژ آبکاريان رييس کميته داوران فدراسيون بسکتبال به همراه محمد دوست و محمدرضا صالحيان دو تن از داوران بين المللي استان سمنان وظيفه تدريس و آموزش داوران را بر عهده دارند.

داوران در اين دوره در صورت موفقيت در آزمون زبان، آزمون کتبي و تست بدني موفق به دريافت کارت داوري درجه دو بسکتبال مي شوند

کسب مقام سوم دو همگاني ايران توسط دو بانوي استان سمنان

سرويس ورزشي:

دو بانوي دونده استان سمنان مقام سوم مسابقات دوي همگاني بانوان ايران را کسب کردند.به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان زهره يوردخاني در رده سني 35 تا 39 سال و فاطمه شعيري در رده سني 40 تا 44 سال در مسابقات دوي همگاني بانوان کشور که در اردبيل برگزار شد به مقام سوم رسيدند.اين رقابتها در 9 رده سني برگزار شد.

برگزاري مسابقات دارت خانوادگي جانبازان و معلولين در گرمسار

سرويس ورزشي:

مسابقات دارت خانوادگي جانبازان و معلولين در گرمسار برگزار شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار و بمناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس وروز جانباز يک دوره مسابقه دارت بين 110 نفر از خانواده هاي جانبازان بالاي25 درصد شهرستان گرمسار در سالن جانبازان بصورت ناين دارت برگزار گرديد .در قسمت آقايان 1- مرتضي قاسمي اول 2- سعيد اکبري دوم 3- قاسم شاه حسيني سوم و در قسمت بانوان 1- آذر کريم خاني 2- زهرا صفوي پناه 3- فاطمه حسيني مقام هاي برتر اين مسابقات را کسب نمودند.

کونگ فو کاران برتر استان سمنان معرفي شدند

سرويس ورزشي:

مسابقات کونگ فو قهرماني استان سمنان شنبه شب با معرفي برترينها در دامغان پايان يافت. در اين رقابت ها که در سالن انقلاب دامغان برگزار شد، 35 ورزشکار استان سمنان حضور داشتند.در پايان اين رقابت ها در وزن منهاي 54 کيلوگرم عباس سعيدي بر سکوي اول ايستاد، حميد خانپور قهرمان وزن منهاي 58 کيلوگرم شد.

در وزن منهاي 63 کيلوگرم عليرضا عليزاده اول شد و رامين بهرامي نسب مقام اول وزن منهاي 68 کيلوگرم را کسب کرد.

در وزن منهاي 73 ميثم امتي مدال طلا گرفت و در وزن منهاي 78 مهدي معتکفي اول شد.

در وزن منهاي 83 اسماعيل شکاري، منهاي 88 کيلوگرم ميثم اکبري، منهاي 93 کيلوگرم قدرت الله غفوري و در وزن مثبت 93 کيلوگرم محمد شريفي مدال طلا را از آن خود کردند.

در بخش تيمي مسابقات نيز دامغان با 58 امتياز قهرمان شد و تيم مهديشهر با 43 امتياز بر سکوي دوم ايستاد.

نفرات برتر اين مسابقات به رقابت هاي کونگ فوي کشور که اول تير در کردستان بر گزار مي شود، اعزام خواهند شد.

ديدارهاي دور رفت مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتسال ليگ استان به تساوي انجاميد

سرويس ورزشي:

دور رفت مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتسال ليگ استان پيگيري شد در سمنان ديدار تيمهاي سمنان جوان نوين و آراد شاهرود بدون گل مساوي شد و در شاهرود نيز تيمهاي سيمان شاهرود و انصار ميامي با نتيجه 2بر2 به تساوي رضايت دادند تا سرنوشت تيمهاي فيناليست به ديدار برگشت کشيده شود.

ديدارهاي برگشت ساعت 16:30 روز جمعه مورخ23/3/93 در شهرهاي شاهرود و ميامي برگزار ميشود.


 عکس روز 

در تب و تاب جام جهاني!

کاريکاتور از :امير کسايي