تاریخ 1393/03/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3656 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تصادف دو قطار مسافربري و باري در ايستگاه امروان دامغان 
 يک نفرکشته و بيش از 30 نفر مصدوم شدند

سرويس حوادث:  
مديرکل مديريت بحران استانداري سمنان اعلام کرد: قطار مسافربري مشهد- تهران با يک قطار باري واقع در ايستگاه امروان در 25 کيلومتري دامغان برخورد کرد.
احمد طاهري  با بيان اين که اين سانحه  که در ساعت 10:22 پنجشنبه شب رخ داده است، اظهار داشت: قطار مذکور با 447 مسافراز تهران به سمت مشهد در حال حرکت بوده است که در ايستگاه امروان آخرين ايستگاه قبل از شهر دامغان با قطار باري برخورد کرده است.
در اين حادثه، 31 نفر مصدوم شده اند که با حضور ماموران امداد و نجات استان سمنان به بيمارستان هاي دامغان و سمنان منتقل شدند و مورد مداوا قرار گرفتند.
از مجموع مصدومان سانحه ، 15 نفر زن، 14 نفر مرد، و 2 نفر کودک هستند که 3 نفر از خدمه قطار نيز جزو مصدومان مي باشند.
متاسفانه در اين حادثه يک مسافر مرد حدود 60 ساله به نام تيموري جان خود را از دست داد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان نيز در اين خصوص گفت: در کمترين زمان بعد از حادثه تمامي امکانات اين دانشگاه به حالت آماده باش در آمد و از شهرهاي سمنان، دامغان و شاهرود چندين دستگاه آمبولانس به صحنه حادثه اعزام شد.
وي با اشاره به فوت يک نفر در اين حادثه گفت: يک بيمار نيز تحت عمل جراحي قرار گرفته و هم اکنون در بخش آي سي يو تحت نظر است.
رييس دانشگاه علوم پزشکي سمنان سرعت عمل نيروهاي امدادي و درماني در رسيدگي به مجروحان را قابل تقدير دانست و گفت: با توجه به فاصله محل حادثه از شهر و وقوع حادثه در نيمه شب امدادرساني و توجه به مصدومان اين حادثه بسيار خوب و سريع بوده است.
رييس روابط عمومي راه آهن شمال شرق نيز در اين خصوص گفت: کليه مسافران قطار تهران- مشهد که در ايستگاه امروان دامغان دچار سانحه شده بود با اتوبوس به ايستگاه دامغان منتقل و در مسجد راه آهن دامغان اسکان و سپس با يک دستگاه قطار مسافربري به مشهد انتقال يافتند.
مرتضي عرب حجي افزود: ساعت 20:3 دقيقه بامداد جمعه ادامه سفر اين مسافرين به مقصد مشهد انجام شد.
لازم به ذکر است بررسي علت بروز سانحه در حوزه تخصص و مسووليت کميسيون عالي بررسي سوانح راه آهن است که به محض مشخص شدن دليل يا دلايل وقوع سانحه، موضوع از سوي کميسيون مذکور اطلاع رساني خواهد شد.


 بيش از 400 کيلوگرم مواد مخدر در استان سمنان کشف شد 

سرويس حوادث:
فرمانده انتظامي استان سمنان از کشف بيش از 422 کيلو و 500 گرم انواع مواد مخدر در اين استان در سالجاري خبر داد و گفت: اين مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل 72 درصد افزايش دارد.
به گزارش مرکز اطلاع رساني معاومت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، سردار محمدرضا ميرزايي افزود: در اين خصوص 20 باند تهيه و توزيع مواد مخدر در استان سمنان متلاشي شد.وي با اشاره به دستگيري 548 نفر در اين ارتباط افزود: مبارزه با اعتياد و مواد مخدر در استان سمنان با قاطعيت پيگيري مي شود.
ميرزايي، ريشه بسياري از جرائم را در اعتياد به مواد افيوني دانست و گفت: 53 درصد سارقاني که سال گذشته در استان سمنان دستگير شده اند معتاد بودند.
فرمانده انتظامي استان سمنان نظارت بيشتر خانواده ها بر فرزندان را مورد تاکيد قرار داد و گفت: تربيت بر پايه مباني اخلاقي و ديني در پيشگيري از اعتياد بسيار موثر است.


 سرقت پرايد درتهران به نيت زيارت امام رضا (ع) و دستگيري در دامغان 

سرويس حوادث:
سارقان با انگيزه رفتن به زيارت حرم منور امام رضا (ع) در مشهد، يک دستگاه پرايد را در خيابان بهارستان تهران به سرقت بردند.
به گزارش مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان سمنان، فرمانده انتظامي دامغان از دستگيري سه ساعته سارقان اين خودرو در پليس راه محور سمنان- دامغان در روز يکشنبه خبر داد.
سرهنگ غلامرضا کاظم زاده با اشاره به مشکوک شدن ماموران پليس راه به يک دستگاه خودروي پرايد فاقد مدارک شناسايي، گفت: ماموران پليس راننده 35 ساله و زن و شوهر سرنشين خودرو را به خاطر پاسخ هاي ضد و نقيض به کلانتري 16 اميريه دامغان انتقال دادند .  
وي با بيان اينکه هيچ گزارش سرقتي در سوابق اين خودروي پرايد اعلام نشده بود، اظهار داشت: با وجود نبود سابقه سرقت، ماموران با مالک خودرو تماس گرفتند و با بي اطلاعي وي از سرقت خودرو و پاسخ وي مبني بر پارک کردن خودرو ساعاتي قبل در خيابان بهارستان تهران مواجه شدند.  
وي ادامه داد: مالک خودرو پس از مراجعه به محل پارک خودرو، سرقت خودرويش را اعلام کرد.
کاظم زاده با اشاره به اعتراف سارقان با مشاهد شواهد، گفت: سارقان انگيزه جالب توجه خود از اين سرقت را سفر به مشهد مقدس و زيارت حرم امام رضا  ( ع) بيان کردند .  
فرمانده انتظامي دامغان با اشاره به تکميل پرونده و ارجاع آن به مرجع قضايي، از شهروندان خواست ضمن رعايت اصول ايمني و نصب تجهيزات ضد سرقت روي خودرو، خودروي خود را در مکانهاي قابل حفاظت و پارکينگ ها متوقف کنند .

 


 وزش طوفان شديد و باران در برخي مناطق استان سمنان موجب جاري سيل و قطع برق شد 

سرويس حوادث:
وزش طوفان و بارندگي در استان سمنان موجب قطع برق در برخي از شهرها و روستاها و جاري شدن سيل در برخي از مناطق اين استان شد.
مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سمنان اظهارداشت: وزش باد شديد همراه با بارش باران مشکلاتي را در برخي از روستاهاي جنوب گرمسار ايجاد کرد.
احمد طاهري افزود: شکستن تعدادي از دکل هاي برق موجب قطع برق در تعدادي از روستاهاي جنوب گرمسار شد که با تلاش نيروهاي امدادي در حال حاضر اين مشکلات بر طرف شد و برق اين مناطق وصل شد
وي اضافه کرد : طوفان در شمال شهرستان مهديشهر موجب ريزش تگرگ و قطع برق شهر شهميرزاد و روستاهاي منطقه پشتکوه اين شهرستان شد. طاهري خاطرنشان ساخت در حال حاضر با اعزام نيروهاي امدادي مشکلات اين مناطق برطرف شد و برق مناطق قطع شده نيز وصل شد .
وي گفت : تغييرات جوي در منطقه پشتکوه مهديشهر و شمال شهرستان دامغان موجب جاري شدن سيل در روستاهاي شلي ملاده ،و سرخو واقع در شمال شهميرزاد و منطقه ديباج دامغان شد که براثر آن تعدادي از واحدهاي مسکوني روستايي دچار آب گرفتگي شدند.
وي با بيان اينکه توفان و بارندگي شديد خساراتي نيز به بخش کشاورزي وارد کرده افزود : سرعت وزش باد در بخش هاي غربي استان سمنان 80 کيلومتر برساعت بود و در عبور از مناطق شرقي از سرعت آن کاسته شد.
مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سمنان با بيان اينکه خوشبختانه اين حوادث تلفات جاني به همراه نداشته است گفت: اين پديده جوي در حال خارج شدن از استان سمنان است.


 امدادرساني امدادگران هلال احمر دامغان به سيل شهر ديباج 

سرويس حوادث:
حميدرضا داووديان رييس هلال احمر شهرستان دامغان گفت: در پي بارش شديد باران در شهرستان دامغان بويژه در مناطق شمالي، شهر ديباج دچار آبگرفتگي شديد شد.
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان سمنان، وي افزود: اين حادثه در روز دوشنبه 12 خرداد در ساعت 20:17 دقيقه اتفاق افتاد که پس از تماس تلفني فرمانداري با هلال احمر بلافاصله 2 تيم عملياتي شامل 8 نفر پرسنل و امدادگر به همراه يکدستگاه آمبولانس و خودروي کمک دار به منطقه اعزام گرديد.
داووديان همچنين تصريح کرد: اين حادثه شامل آبگرفتگي 8 باب منزل مسکوني بود که امدادگران هلال احمر با کمک نيروهاي آتش نشاني، شهرداري و راهداري با استفاده از موتور پمپ و لجن کش ها موفق شدند اين منازل مسکوني را تخليه نمايند. اين عمليات در ساعت 45:2دقيقه بامداد به پايان رسيد.

 


 اعدام قاچاقچي مواد مخدر در سمنان 

سرويس خبر:
دادگستري کل استان سمنان از اجراي قاطعانه مجازات احدي از قاچاقچيان مواد مخدر که با حکم دادگاه انقلاب اسلامي سمنان به اشد مجازات و اعدام محکوم شده بود، خبر داد.
به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان، اين مجرم که «ج- ل»، اهل زابل و 39 ساله بود، به جهت ارتکاب جرم حمل و نگهداري يک کيلو و 705 گرم مواد مخدر از نوع کراک توسط دادگاه انقلاب اسلامي مرکز استان سمنان، به اعدام محکوم شده بود.
حکم وي پس از انجام تشريفات قانوني، تاييد در دادستاني کل کشور و موافقت رياست قوه قضائيه، صبح امروز در زندان مرکزي سمنان به اجرا درآمد. دادگستري استان سمنان افزود: تقاضاي عفو اين متهم در دو مرحله مطرح شده بود که پس از انجام بررسي هاي لازم و عدم احراز شرايط، توسط کميسيون مرکزي عفو و بخشودگي رد شد.


 کشف چهار محموله قاچاق لوازم الکترونيکي در سرخه 

سرويس حوادث:
  فرمانده انتظامي سرخه از کشف چهار محموله قاچاق انواع کالاهاي الکترونيک به ارزش 310 ميليون ريال خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رساني معاومت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، سرهنگ ابوذر قرباني گفت: اين محموله ها که در محور سمنان- گرمسار شناسايي و ضبط شد با دستگيري چهار نفر نيز همراه بود. وي افزود: ماموران در اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا در پليس راه اين محور، به چهار دستگاه اتوبوس مشکوک شدند و در بررسي از دو دستگاه اتوبوس، 80 دستگاه گوشي تلفن همراه و 20 دستگاه تبلت قاچاق به ارزش 280 ميليون ريال کشف کردند. فرمانده انتظامي سرخه با اشاره به توقيف و بررسي دو دستگاه اتوبوس ديگر که با کشف 60 عدد باتري و لوازم دستگاه هاي ارتباطي به ارزش 50 ميليون ريال همراه بود، بر جديت پليس در برخورد با قاچاق کالا تاکيد کرد.