تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3639 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در گفتگو با سرويس ورزشي روزنامه پيام،
 قلعه‌نويي: استقلال در حال از دست دادن زمان است  
 نبايد تيم ملي را تحت فشار گذاشت

سرويس ورزشي:

سرمربي استقلال با بيان اين که در اين سه، چهار سال شاهد افراط و تفريط هاي زيادي در اطراف تيم ملي فوتبال بوديم تاکيد کرد: حمايت از تيم ملي فوتبال بايد عقلاني باشد.

امير قلعه‌نويي در حاشيه همايش دانش افزايي مربيان فوتبال، اظهار کرد: از کميته‌ آموزش و دکتر احساني که اين همايش را براي مربيان فوتبال برگزار کردند تشکر مي‌کنم. همايش بسيار خوبي بود و مطالب خوبي به مربيان انتقال داده شد. يکي ديگر از حسن‌هايش اين بود که توانست مربيان فوتبال را دور يکديگر جمع کند. سرمربي تيم فوتبال استقلال در ادامه در مواجهه با خبرنگار بخش خبري 20:30 با انتقاد از اين بخش خبري، گفت: خدا کند دشمن آدم نادان باشد. شما در يکي از خبرهاي خود رختکن تيم باشگاه استقلال که مربوط به هفت سال پيش بود را نشان داديد و آن را به بازي مقابل ملوان ربط داديد. اما اين دو چه ربطي به يکديگر داشت و لزومي نداشت که داستان مربوط به هفت سال پيش را نشان دهيد و آن را به چيز ديگري ارتباط دهيد. وي در پاسخ به اين سوال که عدم معرفي هيات مديره استقلال چه لطماتي به اين تيم در فصل نقل و انتقالات وارد خواهد کرد؟ گفت: اين سوال را بايد از کساني که تصميم گيرنده هستند بپرسيد. به هر حال فصل نقل و انتقالات براي تيم‌ها و نحوه نتيجه‌گيري‌شان بسيار مهم است و فصل نقل و انتقالات براي يک مربي 12 امتياز دارد که اين نشان از اهميت آن است. به نظر من با توجه به اين شرايط اين فرصت بسيار مهم از استقلال در حال گرفته شدن است. وزارت ورزش و جوانان بايد گروهي را در استقلال به کار بگيرد که بتوانند به اين تيم کمک کند. به هر حال اين خوب نيست که در حال از دست دادن زمان هستيم. سرمربي استقلال در پاسخ به اين سوال که آيا مديرعامل آينده استقلال بايد ورزشي باشد يا خير؟ گفت: وزارت ورزش و جوانان قصد دارد افرادي را شامل گروه‌هاي حقوقي، اقتصادي و چند نفر اجرايي را در هيات مديره به کار بگيرد و همه جاي دنيا نيز همين طور است و افراد مختلف در هيات مديره به کار گرفته مي‌شوند. به نظر من يک مدير نبايد فوتبالي باشد و تصميم وزارت ورزش و جوانان نيز بر همين اساس است. فتح‌الله‌زاده يک سرمايه براي فوتبال ايران و استقلال محسوب مي‌شود و زحمات زيادي در اين زمينه کشيده است. به هر حال فوتبال فراز و نشيب‌هاي زيادي دارد و يک سال هم نتيجه‌ مانند سالي که گذشت، مي‌شود. قلعه‌نويي درباره حمايت از تيم ملي ايران در آستانه بازي‌هاي جام جهاني 2014 برزيل نيز گفت: دين ما، دين اعتدال است و افراط و تفريط در آن جايي ندارد. به نظر من در اين سه، چهار ساله افراط و تفريطهاي زيادي داشتيم و نبايد انتقادات يا پشتيباني‌ها با افراط و تفريط همراه باشد. ما همه چيز را بايد بر اساس يک اصول انجام دهيم. حمايت از تيم ملي خوب است، اما بايد توقع ما نيز از تيم ملي متناسب باشد. اين که از تيم ملي انتظار صعود از گروه خود را داريم به نظرم خوب نيست. ما نبايد بگوييم که حتما صعود مي‌کنيم چرا که تيم ملي ايران با اين گونه حرف‌ها تحت فشار قرار مي‌گيرد. بايد از تيم ملي حمايت عقلاني شود.


 حميد گراميان:
 موفقيت داوران بسکتبال استان موجب افتخار ورزش استان شد 

سرويس ورزشي:

حميد گراميان رئيس هيئت بسکتبال استان سمنان و رئيس بسکتبال منطقه سه کشور(شامل استانهاي سمنان,گيلان,مازندران,گلستان) گفت با قضاوت محمدرضا صالحيان و محمد دوست داوران بين المللي شايسته و موفق استان در 5 ديدار فينال ليگ برتر باشگاههاي کشور مابين دو تيم پتروشيمي بندر امام و مهرام تهران بسکتبال استان پس از موفقيت هاي چشمگير تيمهاي ميني,نونهالان و جوانان خود در سطح کشور,افتخارات خود را با درخشش داوران عزيز و تلاشگر خود تکميل کرد و موفقيت داوران بسکتبال استان موجب افتخار ورزش استان گرديد.پخش زنده 5 ديدار مسابقات از شبکه سه سيما,شبکه ورزش و شبکه جام جم و حضور داوران استان,نام استان سمنان را بيشتر از پيش بر سر زبانها انداخت.گراميان گفت بنده اين موفقيت ارزنده را به اين داوران عزيز,خانواده بسکتبال استان و جامعه ورزشي استان تبريک و تهنيت عرض مينمايم و اميدوارم با حمايت مسئولين دلسوز و توانمند شاهد موفقيتهاي بيشتر بسکتبال استان باشيم.


 اعزام تيم بسکتبال دانشگاههاي آزاد اسلامي استان به مسابقه منطقه اي کشور 

سرويس ورزشي:

مسابقات بسکتبال منطقه 5 کشور با حضور 5 استان سمنان,گلستان,مازندارن,خراسان رضوي و خراسان جنوبي ار تاريخ 20 لغايت 25 ارديبهشت ماه در شهرستان گرگان برگزار ميشود و تيم بسکتبال دانشگاههاي آزاد اسلامي استان متشکل از افراد ذيل به اين مسابقات اعزام شدند. مجيد قديري-سعيد محمدي-محسن مکبريان-محمد شوقي-محمدصالح کاشيان-پدرام گراميان-سهراب صديق نيا-احسان احساني جم-سيد محمد موسوي-ايمان ملائيان-مهرداد خيرخواهان-بهزاد قرباني سرپرست:عباس زياري مربي:حشمت اله قدس سرمربي:حميد گراميان.


 حضور پنج مربي استان در همايش علمي و دانش افزايي مربيان برتر کشور 

سرويس ورزشي:

همايش علمي و دانش افزايي مربيان برتر کشور در روزهاي بيست و يکم و بيست و دوم ارديبهشت ماه در سالن هتل المپيک تهران با حضور نزديک به شش صد مربي برتر کشور برگزار گرديد که از استان سمنان منصور بسطامي از شاهرود،مرتضي دهرويه و علي اکبر مختاري از سمنان ،علي زندي پور و محسن قندالي از گرمسار در اين همايش دو روزه حضور داشتند و در کلاس هاي اموزشي مديريت حرفه اي در فوتبال(دکتر احساني)-مروري بر کليات مبارزه با دوپيينگ(دکتر هاشميان و خان دکتر هراتيان)-اصول علمي و کاربردي در اموزش فوتبال(دکتر فارسي)-پرسينگ(مرتضي محصص)-بدنسازي(دکتر خاجوي و دکتر اقا علي نژاد)-مالکيت توپ(مجيد جلالي)-ساختار و محتواي تمرينات(عباس چمنيان)-حقوق و اخلاق در فوتبال(دکتر اقايي نيا)-ضدحمله(اقبالي)-تمرين در مقابل بازي(فريدون معيني) و تمرينات انتقال از دفاع به حمله(مازيار) شرکت نمودند.


 ايرج مظفري: کواچ به دستياران با انگيزه نياز دارد  

سرويس ورزشي:

کاپيتان اسبق تيم ملي واليبال، با ارزيابي دلايل ناکامي نماينده ايران در جام باشگاه هاي جهان و شرايط تيم ملي پيشنهادهاي خود را براي تعيين دستياران کواچ اعلام کرد. ايرج مظفري در گفت و گويي اظهار کرد: ارزيابي نماينده ايران در مسابقات باشگاه هاي واليبال جهان بسيار جالب است. اگر به ترکيب اعزامي تيم متين نگاه کنيم، کاملا با ترکيبي که در ليگ برتر 1392 بازي مي کرد، متفاوت بود. هشت بازيکن اين تيم تغيير کرده بود، يعني تيم اصلي ورامين کاملا تغيير کرده بود. حتي مربيان اين تيم هم عوض شده بودند. به نظرم سازمان ليگ فدراسيون واليبال بايد قرارداد بازيکنان و مربيان را تا پايان زمان برگزاري مسابقات باشگاه هاي جهان تنظيم کند. فصل نقل و انتقالات واليبال معمولا تا آبان طول مي کشد. بايد پايان آن، آخر مسابقات باشگاه هاي جهان باشد. اين ظلم است که بازيکني مثل نظري افشار يا ميرزاجانپور در اين مسابقات نيستند؟ چرا مربي خوبي مثل عباس برقي در اين مسابقات نيست؟

وي افزود: اگر سازمان ليگ قرارداد بازيکنان را تا پايان باشگاه هاي جهان ببندد ديگر نمايندگان ايران اينقدر ضعيف در مسابقات باشگاه هاي آسيا حاضر نمي شوند. وقتي فدراسيون واليبال به يک باشگاه اجازه مي دهد هفت ملي پوش را يکباره جذب کند، بايد اجازه دهد که همين بازيکنان هم در اختيار باشگاه باشند. يا اينکه از ابتدا به هيچ باشگاهي اجازه ندهد همه ملي پوشان را در اختيار بگيرد تا اردوهاي تيم ملي بعدها به مشکل نخورد. باشگاهي که بهترين ها را جذب مي کند و پول خوبي مي دهد نبايد در مسابقات مهمي مثل باشگاه هاي جهان ترکيب خود را در اختيار نداشته باشد. پيشنهاد من اين است که سازمان ليگ از همين حالا در اين باره تصميم گيري کند که در سال هاي آينده شاهد حضور پرقدرت تر نمايندگان واليبال ايران در آسيا و جهان باشيم. ملي پوش سابق واليبال ايران يادآور شد: درباره اعزام تيم بانوان به مسابقات باشگاهي هم به نظرم فدراسيون مي توانست راسا عمل کند. تيم گاز قهرمان مسابقات شد. اين درست نبود که همين تيم به اسم متين به مسابقات آسيايي برود. بهتر بود که از ابتدا از باشگاه هاي فعال در حوزه بانوان تعهداتي گرفته شود که در صورت قهرماني آن تيم حتما به مسابقات آسيايي برود. بايد ضمانت کافي از باشگاه ها بگيرند. فدراسيون هم بايد کمک کند. به نظرم فدراسيون مي تواند از محل درآمدهاي خود به باشگاه ها براي شرکت در مسابقات برون مرزي کمک کند. چه ايرادي دارد که از محل درآمدهاي فدراسيون به قهرمان مسابقات بانوان هم بها داده شود. باز هم خوب کاري کردند که کادر و ترکيب تيم قهرمان بانوان را تغيير ندادند. اين موضوع جاي تحسين دارد که فدراسيون تلاش کرد همان ترکيب قهرمان مسابقات به جام باشگاه ها برود و اجازه نداد ترکيب تغيير کند. ايرج مظفري همچنين درباره برنامه هاي تيم ملي گفت: چند روز قبل مصاحبه اي از سرپرست تيم ملي در رسانه ها ديدم. او گفته بود گزينه دوم مربيگري ايراني براي تيم ملي هنوز مشخص نيست و بايد براي آن برنامه ريزي شود. اين خبر از ديد من براي واليبال بسيار مسرت بار است. اينکه دو ايراني روي نيمکت تيم ملي باشند خيلي خوب و مهم است. نمي دانم چرا اين خبر تا الان عنوان نشده است. کاري که ولاسکو نکرد و اجازه نداد مربيان ايراني روي نيمکت باشند. فقط در يک مسابقه که سيچلو نبود ناصر شهنازي روي نيمکت نشست و اين اصلا درست نبود. حالا که قرار است دو نفر روي نيمکت تيم ملي بنشينند خيلي مهم است که چه کساني انتخاب مي شوند.
همين حالا فرض کنيد که سه سال قرارداد کواچ با ايران تمام شده و او مي خواهد برود. همين دستيارانش بايد افراد توانايي باشند که بتوانند سکان تيم ملي را در دست بگيرند. کاپيتان سابق تيم ملي واليبال با اشاره به حضور حسين معدني در تيم الف و پيمان اکبري در تيم ملي «ب» خاطرنشان کرد: نظر من اين است که پيمان اکبري هم به تيم ملي «الف» برود. ما کسي را مي خواهيم که از تجربيات کواچ بهره ببرد و بتواند بعدها براي واليبال ايران مفيد باشد. براي ارزيابي عملکرد مربيان ملاک تيم هاي باشگاهي نيست. چون موفقيت تيم هاي باشگاهي تا حدي به هزينه ها هم بستگي دارد. حسين معدني هم قبلا دو سال سرمربي تيم ملي بوده است. حالا جامعه واليبال بايد بپذيرد که اين بار چه کسي مربي تيم ملي شود. خيلي از مربيان خوب واليبال ايران هستند که ذوق و انگيزه کار براي تيم ملي دارند. بهروز عطايي هم از مربياني است که در سال هاي اخير همواره خوب کار کرده است. او هم مي تواند گزينه اي براي نيمکت تيم ملي باشد. محمد ترکاشوند هم مي تواند فضاي کار در تيم ملي «ب» را داشته باشد. بايد براي بازيکنان بزرگي که حالا مربي شده اند فضاي کار باز کرد. متاسفانه من اين فضا را نداشتم و نتوانستم ساختاري به عنوان پشتيبان داشته باشم. اما ساير دوستان از ساختار باشگاهي کمک گرفته اند و حالا مي توانند در اختيار تيم ملي باشند. ايرج مظفري در ادامه گفت: بايد گزينه ها مربيگري تيم ملي را با يکديگر مقايسه کنيم. الان مگر چند گزينه داريم. خيلي ها شرايط نداشتند که مطرح شوند. هر کدام از مربيان ايراني شرايط و ويژگي هاي خوبي دارند. بايد فضاي کار را به مربياني بدهيم که انگيزه کار داشته باشند. گاهي يک وزير در دولت مسئوليتي دارد. بعد او را استيضاح مي کنند. ديگر نمي شود که در همان دولت يک وزارت خانه به او داد. ممکن است آن وزير هم ديگر انگيزه کار نداشته باشد. جامعه اين را نمي پذيرد. الان فدراسيون واليبال احتياج به اتاق فکر دارد. بايد خانواده واليبال فکرها را روي هم بگذارند. اختلاف نظر رشد مي آورد. بايد دوستداران واليبال حرف ها و نظرات خود را به گوش رئيس فدراسيون واليبال برسانند.

اصلا سوال من اين است که آيا در ليگ جهاني همچنان اين امکان وجود دارد که دو مربي ايراني روي نيمکت تيم ملي باشند و يا اينکه ليست نهايي بسته شده و بايد براي بازي هاي آسيايي برنامه ريزي کرد؟ جاي امثال عطايي و اکبري در تيم ملي «الف» خالي است. من دوست ندارم که فرصت سوزي شود. وي در پايان گفت: خيلي ها در اطراف رئيس فدراسيون از حالا مي خواهند با رئيس بعدي کار کنند. ولي نبايد فراموش کنيم که داورزني براي واليبال ايران زحمات زيادي کشيد. او از ابتدا افکار جهاني داشت. خيلي کارها انجام داد. واليبال بانوان را احيا کرد. اما شايد برخي در اطراف او مشاوره هاي درستي نمي دهند. احساس مي کنم که در اين مقطع زمان فدراسيون نياز به مشاوره دارد. اميدوارم که حرف هاي من به گوش رئيس فدراسيون برسد.


 با ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود :
 تيم فوتبال مازندران قهرمان مسابقات منطقه اي کشوري دانشگاه آزاد اسلامي شد  

سرويس ورزشي:

تيم دانشگاه آزاد اسلامي استان مازندران در مسابقات فوتبال دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در سطح منطقه اي کشوري که به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود برگزار شد به مقام قهرماني دست يافت . مدير روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود با اعلام اين خبر گفت : تيم فوتبال دانشگاه آزاد اسلامي استان مازندران با نمايندگي شهرستان بابل توانست با کسب بيشترين امتياز به مقام قهرماني اين دوره از مسابقات فوتبال منطقه اي کشوري واحدهاي دانشگاهي آزاد اسلامي دست يابد . سيد امير رضا حسيني نژاد گفت : مسابقات فوتبال مرحله منطقه اي کشوري دانشجويان کشور در بين تيمهاي استانهاي مازندران ، گلستان ، خراسان رضوي ، خراسان شمالي و سمنان به ميزباني واحد دانشگاهي شاهرود برگزار شد که در روز آخر مسابقات تيم مازندران توانست با نتيجه 3 بر 2 از سد خراسات شمالي بگذرد و به مقام قهرماني دست يابد .مسئول اطلاع رساني اين دوره از مسابقات خاطرنشان کرد : در دومين بازي روز پاياني مسابقات هم تيم مازندران توانست 4 بر يک تيم خراسان رضوي را شکست دهد اما با توجه به کسب مجموع امتيازات بالاتر توسط تيم خراسان رضوي اين تيم توانست با رتبه دوم و مقام نايب قهرماني به دور دوم يعني مرحله کشوري راه يابد . حسيني نژاد افزود : اين مسابات از تاريخ 15 ارديبهشت آغاز شد و تا 20 ارديبهشت ادامه داشت . وي خاطرنشان کرد : با تلاشهاي صورت گرفته از سوي اداره تربيت بدني ، معاونت دانشجويي و معاونت اداري مالي و نيز حمايتهاي بي دريغ رئيس دانشگاه به حمد خدا ميزباني خوبي انجام گرفت و با توجه به نظرخواهي هاي به عمل آمده از سرپرستان و بازيکنان تيمها رضايت خوبي از ميزباني حاصل شد که اين نشان دهنده اينست که واحد دانشگاهي شاهرود پتانسيل برگزاري مسابقات کشوري را بيش از پيش داراست .


 کوه پيمايي کارکنان زندان شاهرود در ارتفاعات اين شهرستان 

سرويس ورزشي:

با هدف کاهش فشارهاي روحي و رواني و تجديد روحيه خدمتي ، جمعي از کارکنان زندان شاهرود در اردويي يک روزه جهت کوهپيمايي به ارتفاعات اين شهرستان اعزام شدند . به گزارش روابط عمومي اداره زندان شاهرود، اميد کهربايي رييس زندان با اعلام اين خبر گفت : با توجه به نوع کارو محيط خدمت پرسنل زندان که از جمله مشاغل سخت و زيان آور محسوب شده و بشدت موجب تاثيرات منفي روحي و رواني در آنان خواهد شد ، کميته ورزش و سلامت زندان در راستاي ارايه راهکارهاي مناسب جهت کاهش اين فشار ها و ايجاد روحيه مناسب تر و شادابتر در کارکنان اقدام به برگزاري اردويي يکروزه جهت کوهپيمايي کارکنان در ارتفاعات اين شهرستان نمود که نتيجه آن آماده سازي جسماني بهتر همراه با ورزش و سلامتي و تندرستي کارکنان خواهد بود . رئيس زندان شاهرود در ادامه اين اقدام را به عنوان اولين گام در جهت انجام ورزش گروهي ياد کرد و اظهار داشت : با برنامه هاي پيش بيني شده در آينده اقدامات مشابه و متنوع بصورت منظم انجام خواهد شد.


 اسامي داوران قضاوت کننده در هفته دوم ليگ ساحلي از سوي کميته داوران اعلام شد 

سرويس ورزشي:

به گزارش سايت رسمي فدراسيون،

جمعه 26/2/93 - ساعت 17:30

قوي سپيد انزلي – هف سمنان ( ورزشگاه شهداي بشمن)

رضا عبدي – جهانگشت محمديان – محمد حاجيلو – محسن تقي پور

فائزکاران – ملوان بندرگز ( ورزشگاه فائزکاران)

حميد متين مقدم – مرتضي رهگشا- ناصر دل افکار – ابراهيم کرد

خزر رودسر – لسمان مرواريد ( ورزشگاه شهرداري رودسر)

ابراهيم اکبر پور – نوروز آرخي – رمضان غريب – مهرداد رسولي

شهرداري بندرعباس – گلساپوش يزد ( ورزشگاه غدير)

علي شريفات – پيمان زارع – حامد شهريار پناه – جمشيد حقيقت جو

مبارکه اصفهان – تاک تيران ( ورزشگاه پارک ناژوان )

محمدبني مهد کيواني – رسول پرسه – محمد شريفي – مهدي قربانفکر

دريانوردان پارس جنوبي – شهيد جهان نژاديان آبادان ( ورزشگاه ساحلي بوشهر)

محمدعلي اسحاقيان – حسين نوروزي – محمدحسين مهرداني – محمود امان الهي


 حضور پنج در جشن ميلاد حضرت علي (ع) در زورخانه شهداي باستان؛
 پهلوان رمضان دهرويه صاحب نشان ضرب و زنگ از سوي فدراسيون بين المللي ورزش هاي زورخانه اي شد  

سرويس ورزشي:

همزمان با شب ميلاد خجسته مولود كعبه حضرت علي(ع) مراسم جشن ورزش باستاني با حضور مسئولين اجرايي و علاقمندان به اين رشته با شكوه خاصي در زورخانه شهداي بستان سمنان برگزار گرديد. در اين مراسم كه با استقبال خوب ورزش دوستان همراه شده بود علاوه بر اجراي حركات زيباي اين ورزش از سليمان دهرويه رئيس هيات ورزش‌هاي زورخانه‌اي و كشتي پهلواني شهرستان سمنان تقدير و از زحمات دست اندركاران اين رشته نيز با اهداي احكام و جايزه‌اي تجليل به عمل آمد، ضمن اينكه از سوي فدراسيون بين المللي ورزش‌هاي زورخانه اي نشان ضرب و زنگ به اقايان پهلوان رمضان دهرويه مياندار مطرح سمنان و سيد مرتضي حسني شريعت پناهي رئيس انجمن پيشكسوتان اهداي شد كه متن اين حكم از سوي رياست فدراسيون ابلاغ و توسط سيدحسن سبزواري رئيس هيات ورزش باستاني و كشتي پهلواني استان سمنان قرائت شد.

گفتني است در اين مراسم باستاني‌كاران شهرهاي شاهرود، دامغان، مهديشهر و شهميرزاد نيز به عنوان مهمان حضور يافته بودند.