تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3639 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه موقت ميامي:
 سبک زندگي ما بايد قرآني باشد 

ميامي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
امام جمعه موقت ميامي با تاکيد بر اين که بدون شک قرآن کريم بزرگترين افتخار ماست، گفت: سبک زندگي ما بايد قرآني باشد. به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي، حجت الاسلام حسن مومني، در اولين گردهمايي مربيان قرآني شهرستان ميامي که در نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان برگزار شد به اهميت قرآن در دوران هاي مختلف اشاره کرد و افزود: اين کلام آسماني براي هر قومي زيباست.
وي به اثر پذيري قرآن هم اشاره اي داشت و تصريح کرد: ناپلئون بعد از مطالعه اين کتاب آسماني و پرسش گري درباره آن گفته است تا زماني که مسلمانان قرآن را دارند و برجامعه مسلمين حاکميت دارد ما غربي ها نمي توانيم بر آنها غلبه کنيم.
امام جمعه موقت ميامي ضمن تاکيد بر وارد کردن مسائل قرآني به زندگي انسان گفت: سبک زندگي ما بايد قرآني باشد.
مومني افزود: فرزندان بايد نتيجه تلاوت قرآن را در خانواده ها مشاهده کنند و بايد احساس کنند اخلاق خوب و حسنه والدين از قرائت و انس با قرآن است.
مسئول نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي نيز در اين مراسم، با بيان اينکه قرآن مايه خرمي دل و شادابي روح مي شود، افزود: با راه اندازي انجمن قرآن شهرستان بسياري از مباحث و نيازهاي اين بخش از جمله کلاس هاي قرائت، تجويد، صوت و... که نياز جامعه به ويژه جوانان منطقه خواهد بود برطرف مي شود. رضا مهديان، افزود: کانون قرآن و نهج البلاغه شهرستان ميامي در آينده نزديک با محوريت قرآن برنامه هاي مدون و خوبي را براي توسعه و ترويج قرآني دارد.
سميه محمديان، مسئول کانون قرآن و نهج البلاغه شهرستان ميامي درادامه به برگزاري کلاس هاي قرآني با موضوعات پژوهشي اشاره کرد و گفت: بر مباحث پژوهشي و نشست هاي قرآني در مراکز قرآني بايدتاکيد شود.
در پايان اين مراسم از پنج تن مربي قرآني شهرستان ميامي تجليل شد.

 


 برگزاري کلاس آموزشي پيشگيري از سرقت دام ها در حوزه شهرستان سرخه 

سرويس خبر:
سرپرست مديريت جهاد کشاورزي شهرستان سرخه از برگزاري کلاس آموزشي ترويجي پيشگيري از سرقت دام ها با همکاري  فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان سرخه،  شوراي اسلامي لاسجرد و با حضور دامداران در لاسجرد خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، محمدرضا صابريان گفت : در اين کلاس آموزشي ترويجي  يکي از کارشناسان نيروي انتظامي  شهرستان  سرخه  پيشگيري را اصلي ترين  عامل جلوگيري از سرقت ذکر کرد و افزود: تعامل با دهياري، شوراي اسلامي  و ارتباط  با پليس  درمواقع  اضظراري  و شناسايي افراد ناشناس از جمله  مواردي هستند  که مي تواند  در  جلوگيري از سرقت احشام  مفيد  باشد.
  مدرس کلاس آموزشي در ادامه به موارد ديگري از جمله:عدم به کار گيري افراد بيگانه و  اتبا» بدون مجوز اقامت و کار وافراد ناشناسي که  صرفا دستمزد کمتري  مي گيرند، در  نظر  گرفتن شناشنامه خاص کد گذاري و علامتي که مشخص  کننده  اموال، احشام و ديگر  سرمايه هايي که امکان سرقت  آنها  وجود دارد و استفاده از ابزار  حفاظتي و امنيتي در جهت  پيشگيري از سرقت اشاره کرد.
  در پايان بروشورهاي آموزشي ترويجي بين دامداران شرکت کننده در کلاس توزيع  شد.

 


 جلوي تخريب جايگاه واقعي زن در جامعه گرفته شود 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مسئول شوراي عالي جامعه زنان شهرستان مهديشهر گفت: ارزش هاي کاذب امروز در حال خودنمايي است و بايد جلوي تخريب جايگاه واقعي زن در جامعه گرفته شود.
زهرا کسائيان  اظهار کرد: نخستين گام براي تربيت و تعالي انسان ها خانواده است و چنانچه اين کانون محکم و استوار باشد، کمتر تخريب و آسيب خواهد ديد.
وي افزود: کانون خانواده است که اصول تربيتي را در انسان ها نهادينه مي کند و نحوه تعامل والدين و نيز اثربخشي آنها با فرزندان امري مهم و قابل تامل در اصول تربيتي است.
مسئول شوراي عالي جامعه زنان شهرستان مهديشهر مهم ترين بعد شخصيت يک زن را بعد مادري او عنوان کرد و افزود: نقش مادر در شکل گيري و تربيت انسان ها بسيار حائز اهميت است; بنابراين در همه ابعاد تربيتي دختران بايد اين بعد شخصيتي مورد توجه قرار گيرد.
کسائيان ادامه داد: در واقع تربيت دختران امروز همان تربيت نسل آينده است; ارزش هاي کاذب گاهي جايگاه مادري را کمرنگ مي کند و حتي موجب تخريب جايگاه واقعي زن مي شود.
مسئول شوراي عالي جامعه زنان شهرستان مهديشهر با بيان اينکه امروز يکي از کليدي ترين مباحثي که هدف دشمن در جنگ نرم قرار گرفته خانواده با محوريت زن است، گفت: يک زن به عنوان مادر و همسر در خانواده در واقع با بهره گيري از الگوهاي اسلامي و با تربيت پسران و دختران، نسل آينده جامعه را تربيت مي کند.
کسائيان افزود: با پيروزي انقلاب اسلامي، زن به جايگاه واقعي خود پي برد و نقش يک زن مسلمان در خانواده و اجتماع متجلي شد.
وي گفت: زيباترين و باارزش ترين، حساس ترين و شاخص ترين صفت يک زن حيا و عفت او است که موجب مصونيت او و همچنين تضمين سلامت جامعه مي شود.


 همزمان باسالروز آزاد سازي خرمشهر برگزار مي شود:
 اولين دوره مسابقات کشوري روباتيک در دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
با همکاري دانشکده مهندسي برق و بسيج دانشجويي و همزمان با سالروز آزاد سازي خرمشهر اولين دوره مسابقات پيشرفته رباتيک کشوري در دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود برگزار مي شود.
به گفته دبير اجرايي اين مسابقات اولين دوره مسابقات کشوري رباتيک دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود با موضوع ربات مسير ياب پيشرفته سرعتي در اين دانشگاه برگزار مي شود.
مجتبي واحدي  در مورد اهداف برگزاي اين مسابقات گفت: هدف از اين مسابقات برگزاري يادواره و بزرگداشت شهيد حسن طهراني مقدم و تشويق دانشجويان رشته هاي مرتبط مثل برق، مکانيک، مکاترونيک و... به گسترش علوم رباتيک در زمينه ربات هاي متحرک و بهبود توانايي اين نوع ربات که به عنوان پايه اي براي بسياري از رباتهاي ديگر مثل ربات امدادگر، ربات آتش نشان و... محسوب مي شود مي باشد. همچنين اين مسابقات فرصتي است براي سنجش توانايي شرکت کنندگان و الگوريتم هاي به کار گرفته شده توسط ايشان براي رقابت در مسابقه .
رئيس دانشکده مهندسي برق دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود گفت: برگزاري ورک شاپ ، اهداي جوايز به برگزيدگان و تقدير از شرکت کنندگان در اين مسابقات از ديگر برنامه هايي است که اجرا خواهد شد.
وي خاطرنشان کرد: بررسي صلاحيت تيم ها و بررسي TDP  توسط کميته علمي و اعلام نتايج نهايي، تا تاريخ 26 ارديبشهت ماه 93 انجام شده و ثبت نام نهايي تيم هاي پذيرفته شده  نيز تا اول خرداد به پايان خواهد رسيد.
واحدي گفت : تا کنون 20 تيم از نقاط مختلف کشور در اين مسابقات ثبت نام کرده اند و براي راهنمايي بيشتر تيم هاي شرکت کننده آيين نامه اجرايي در سايت مربوط به مسابقات درج شده است.
وي اظهار داشت: علاقمندان براي شرکت در اين دوره از مسابقات مي توانند براي اطلاعات بيشتر و ثبت نام به سايت مربوطه به آدرس ir.challenge rodo.www  مراجعه نمايند.