تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3639 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نجات معجزه آساي کارگري پس از سقوط به عمق چاه 

مدير حوزه يک سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري مشهد از نجات معجزه آساي يک کارگر پس از سقوط به عمق 25 متري چاه خبر داد.
مهدي رضايي در گفت وگو با ايسنا در تشريح جزييات اين خبر گفت: حوالي ساعت 30:13 روز گذشته يک مورد حادثه سقوط در چاه به سامانه 125 مشهد اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهي، عوامل گروه نجات هفت را به محل حادثه واقع در قاسم آباد بلوار شريعتي اعزام کرد. وي با بيان اينکه اين چاه از نوع خشک بود افزود: پس از حضور آتش نشانان در محل حادثه مشخص شد که يک کارگر ساختماني مشغول کار در يک پروژه ساختماني بوده که ناگهان به عمق 25 متري چاه سقوط کرده است.
مدير حوزه يک سازمان آتش نشاني و خدماتي ايمني شهرداري مشهد نبودن حفاظ مناسب در محل چاه را علت وقوع اين حادثه اعلام کرد و گفت: آتش نشانان با استفاده از تجهيزات مخصوص به عمق اين چاه رفته و اين کارگر جوان را به بيرون منتقل کردند.
رضايي با اشاره به تحويل اين کارگر 20 ساله به عوامل اورژانس گفت: علي رغم آسيب ديدگي شديدي که اين کارگر از ناحيه هر دو پا و کمر ديده بود خوشبختانه علائم حياتي در وي وجود داشت و توسط عوامل اورژانس به بيمارستان منتقل شد.
مدير حوزه يک سازمان آتش نشاني و خدماتي ايمني شهرداري مشهد با بيان اينکه آتش نشانان پس از ايمن سازي محل به عمليات خود خاتمه دادند خاطرنشان کرد: هنگام کار در پروژه هاي ساختماني بايد تمامي موارد ايمني لحاظ شده و اگر چاهي در محل قرار دارد حتما بايد نسبت به پوشاندن دهانه و حفاظ بندي اطراف آن اقدام شود.


 ريزش مرگبار آوار بر سر دو بي خانمان 

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از مرگ يک جوان بي خانمان در زير آوار خبر داد.
سيد جلال ملکي در گفت وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در ساعت 12:00 بامداد يک مورد حادثه ريزش آوار به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهي آتش نشانان سه ايستگاه را به محل حادثه واقع در خيابان سبلان اعزام کرد.
وي با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه گفت: پس از حضور عوامل آتش نشاني در محل مشاهده شد که حادثه در يک ساختمان دو طبقه قديمي و متروکه رخ داده و اين محل به مکاني براي تجمع معتادان و کارتن خوابها بدل شده بود. ملکي در تشريح وقوع اين حادثه گفت: چند بي خانمان مشغول استراحت در اين ساختمان بودند که ناگهان سقف طبقه دوم اين ساختمان متروکه و ديواره هاي آن تخريب شده و دو نفر در زير آوار گرفتار شده اند.
سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با اشاره به عمليات آتش نشانان براي نجات اين دو فرد، گفت: آتش نشانان با تجهيزات مخصوص اقدام به آواربرداري از محل کرده و دو مرد حادثه ديده را از زير آوار خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحويل دادند که آنان پس از بررسي علائم حياتي مرگ مرد 30 ساله را تاييد و اعلام کردند.
ملکي با بيان اينکه مردي که حدود 50 سال سن داشت براي درمان به بيمارستان منتقل شد، گفت: آتش نشانان پس از ايمن سازي محل به عمليات خود خاتمه دادند.


 سارق لوازم داخل خودرو در حال سرقت دستگير شد 

فرمانده انتظامي شهرستان قم از دستگيري سارقي که در ساعات اوليه صبح در حال سرقت لوازم يک خودرو بود، خبر داد.
به گزارش فارس  حميدرضا اسدي گفت: مامور پليس حوالي ساعت چهار صبح در حين گشت زني متوجه مي شود فردي با در دست داشتن چراغ قوه مشغول باز کردن قطعات و لوازم داخل يک دستگاه خودرو نيسان است.
وي افزود: متهم دستگير و به کلانتري منتقل شد و در تحقيقات صورت گرفته به سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد.
فرمانده انتظامي شهرستان قم به مالکان خودروها توصيه کرد: اتومبيل خود را به لوازم ايمني نظير دزدگير، سوئيچ مخفي، قفل فرمان و پدال و ساير وسايل تاخيري و بازدارنده مجهز کرده و خودروي خود را در مکاني امن و حتي المقدور در پارکينگ هاي مطمئن پارک کنند.


 سيل جاده ايران و ترکيه را بست 

آنکارا - ايرنا - جاري شدن سيل در جاده ترانزيت ترکيه و ايران در نزديکي مرز کشورمان موجب واژگون شدن يک دستگاه تريلر ايراني و مسدود شدن اين جاده شد.
به گزارش روز دوشنبه ايرنا، بارندگي شديد در شرق ترکيه افزون بر مسدود کردن جاده ترانزيتي ايران و ترکيه در حد فاصل شهر مرز دوغوبايزيد با مرز  بازرگان ، موجب آب گرفتگي دو روستا و دو مزرعه مرزي ترکيه شد.
خبرگزاري آناتولي از دوغوبايزيد گزارش داد، بر اثر جاري شدن شديد سيل، يک دستگاه تريلر ايراني نيز که در اين مسير در حرکت بود، واژگون و جاده براي چندساعت مسدود شد.
بارندگي شديد ديشب که سه ساعت بطول انجاميد خسارات مالي زيادي وارد و زندگي مردم را فلج کرد ولي خوشبختانه آسيب جاني در برنداشت.
به گزارش آناتولي ، راننده تريلر ايراني که در ميان سيلاب قرار گرفته بود به کمک تيم هاي امداد مرکز مبارزه با بلاياي طبيعي ترکيه نجات يافت.
کاراهان داشتان فرمانده منطقه به خبرنگاران گفت، بر اثر بارش شديد باران و جاري شدن سيل ، سقوط سنگ جاده ترانزيتي ايران - ترکيه را براي مدتي بست که با تلاش مامورين پس از چند ساعت جاده باز شد.
آناتولي به هويت راننده و شماره تريلر ايراني اشاره نکرده است.


 زلزله 3.4 ريشتري حوالي «عنبرآباد» در استان کرمان را لرزاند 

تهران- ايرنا- زلزله اي به بزرگي 3.4 در مقياس دروني زمين(ريشتر) دوشنبه شب حوالي «عنبرآباد» در استان کرمان را به لرزه درآورد.
به گزارش ايرنا از مرکز لرزه نگاري موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران، زمان وقوع اين زمين لرزه در ساعت 21 و 12 دقيقه و 24 ثانيه (در 38 کيلومتري عنبرآباد و 49 کيلومتري جيرفت) و در عمق 10 کيلومتري بوده است.
موقعيت جغرافيايي اين زمين لرزه 55.28 درجه شمالي و 22.58 درجه شرقي به ثبت رسيده است.

 


 سقوط جرثقيل ساختماني جان دو مرد را گرفت 

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از سقوط مرگبار يک جرثقيل در ساختمان در حال ساخت خبر داد.
سيد جلال ملکي در گفت وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در ساعت 29:5 صبح ديروز يک مورد حادثه سقوط جرثقيل به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهي آتش نشانان دو ايستگاه را به محل حادثه واقع در خيابان ديباجي، منظريه جنوبي اعزام کرد.
وي با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه خاطرنشان کرد: پس از حضور آتش نشانان در محل، زميني به مساحت 1200 متر مربع مشاهده شد که يک جرثقيل ساختماني حين فعاليت در اسکلت گذاري سقوط کرده و دچار شکستگي شده است.
سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران، با بيان اينکه دو کارگر مشغول کار بر روي اين جرثقيل بودند خاطر نشان کرد: متاسفانه اين دو کارگر ايراني که بين 25 تا 30 سال سن داشتند پس از سقوط از ارتفاع جان خود را از دست دادند که اين موضوع به تاييد عوامل اورژانس نيز رسيد.
ملکي اضافه کرد: آتش نشانان پس از ايمن سازي محل و ارائه توصيه هاي لازم به کارفرما و پيمانکار به عمليات خود خاتمه دادند.