تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3639 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور معاون استاندار:
 اورژانس اجتماعي شهرستان دامغان افتتاح شد 

سرويس خبر:
اورژانس اجتماعي شهرستان دامغان با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار سمنان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي استان سمنان; در مراسم افتتاح اورژانس اجتماعي (123) شهرستان دامغان معاون سياسي امنيتي استانداري; فرماندار، شهردار، اعضا» شوراي شهر دامغان، مديرکل و معاونين بهزيستي، و تني چند از مسئولين استاني و شهرستاني حضور داشتند.
حجت الاسلام و المسلمين پهلوان افتتاح و فعاليت اورژانس اجتماعي در استان را يکي از کارهاي بکر سازمان دانست که با پيگيري هاي مستمر به منصه ظهور رسيد.
مديرکل بهزيستي با بيان اينکه تيم سيار و کارشناسان خط 123در سمنان کار خود را از سال 87 آغاز کرده اند گفت: در سال 92، 1989 تماس مرتبط در شهرستان هاي شاهرود و سمنان برقرار شد که از اين تعداد 834 مورد مداخله در مکان صورت گرفت.
وي عمده اهداف حضور اين تيم سيار تخصصي را پيگيري مراجعات همسرآزاري و کودکآزاري دانست و خاطرنشان کرد: يکي از وظايف اورژانس اجتماعي پيشگيري از آسيب هايي است که ممکن است در اثر ناملايمات و بحران هاي صورت گرفته تاثير نامناسبي بر روحيات آحاد جامعه بگذارد.
همچنين پهلوان به مهارت و دانش علمي و فوق تخصصي کادر مشاور و روانشناسان حاضر در اين تيم سيار اشاره کرد.
وي مولفه هاي سلامت را 50 عدد عنوان کرد و افزود: 8 مولفه مرتبط با جسم و 32 مولفه مرتبط با موضوعات اجتماعي است که نقش بهزيستي با وجود معاونت هاي تخصصي با 156 ريزفعاليت در تامين سلامت روح شهروندان به وضوح قابل تشخيص است.
در ادامه; معاون سياسي امنيتي استانداري با اشاره به ميلاد اميرالمومنين(ع) گفت: با توجه به آموزه هاي ديني و با توجه به تاريخ غني اسلامي، اولين مددکار اجتماعي امام علي(ع) است.
وي سازمان بهزيستي را در پيشگيري از اتفاقات تلخي که به سبب شهرنشيني و گستردگي ناملايمات اجتماعي و تبعات آن براي مردم رقم زده، در صف مقدم عنوان و خاطرنشان کرد: کادر تخصصي اورژانس اجتماعي از راههاي علمي و در فرصت کوتاهي بايد بتواند بهترين و کارآمدترين مسير را به مراجعين خود که عمدتا دچار سردرگمي هاي روحي و رواني شده اند، ارائه نمايد.
محمد صارمي زاده در پايان; افتتاح خط 123 را سبب کاهش آلام مردم شهرستان دامغان دانست و توجه و عنايت مسئولين سازمان بهزيستي را درخصوص لزوم راه اندازي اورژانس اجتماعي شايان تقدير عنوان کرد.

 


 اثرات خشکسالي بر بخش کشاورزي بررسي شد  

سرويس خبر:
در جلسه اي با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزي، عشاير، دامپزشکي استان و نمايندگان عشاير استان با نمايندگان معاونت توليدات دامي وزارت، سازمان دامپزشکي، سازمان عشاير و شرکت پشتيباني امور دام کشور موضوع خشکسالي در استان و اثرات آن بر بخش به ويژه عشاير بررسي شد.  
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، نمايندگان عشاير استان تامين علوفه به صورت مدت دار، خريد دام به صورت مشارکتي، تضميني و اماني، تخصيص منابع و تسهيلات ارزان و اجراي واکسيناسيون را مهمترين نيازهاي عشاير بيان کردند.  
رئيس سازمان جهاد کشاورزي گفت: با توجه به تاثيرات خشکسالي به بخش به ويژه بر دام عشاير و نيازهاي عشاير از جمله مباحث تغذيه اي و درماني اين جلسه با حضور نمايندگان وزرات تشکيل شده است.
سيد مجيد موسوي افزود: لازم است با پيگيري گروه اعزامي براي تجديد نظر در بيمه محصولات کشاورزي به ويژه دام، دام هاي زير سه ماه و بيمه درسال هاي خشکسالي حمايت هاي لازم انجام شود و از محل صندوق توسعه دامپروري و منابع در اختيار به استان مساعدت شود.  
موسوي افزود: با توجه به اعلان خسارت وارده به بخش به وزارت ومقامات کشوري درحال حاضر موضوع تامين علوفه به صورت مدت دار ويا درقبال خريد دام به هر شيوه ممکن مي تواند مشکل را تاحدي حل کند.
  وي خواستار پيگيري براي بهره مندي عشاير از تسهيلات طرح توسعه و حذف سقف تسهيلات از محل اين طرح براي بهره مندي عشاير در شرايط سخت کنوني شد.  
مدير کل دفتر تغذيه و جايگاه دام معاونت توليدات دامي وزارت جهاد کشاورزي گفت: با بازديد هاي انجام شده از محل دام هاي عشاير در مناطق ميان بند ها مشکلات حادث شده از نزديک مشاهده و گزاش کامل آن براي مسئولان وزارت ارائه خواهد شد.  
علي صابري افزود: با توجه به نياز مبرم دام ها به علوفه ، با تقاضاي عشاير براي دريافت بلوک کامل علاوه بر اختصاص 1000 ريال يارانه براي هر کيلو  براي کرايه حمل نيز مساعدت خواهد شد.  
وي بيان کرد: پيشنهاد خريد دام به صورت اماني و تحويل علوفه در قبال وجه دام ازطريق شرکت پشتيباني امور دام کشور پيگيري و ازطريق صندوق دامپروري نيز با جمع آوري منابع براي خريد جو اقدام خواهد شد .  
در ادامه بيرانوند نماينده شرکت پشتيباني امور دام کشور از تخصيص حدود 2 هزار تن جو ديگر به شرکت پشتيباني امور دام استان خبر داد.  
در اين جلسه از سوي ديگر اعضا» به مواردي از جمله: افزايش اعتبار عمراني عشاير، مساعدت در صدور ضمانت نامه بانکي براي عشاير، تامين مکمل هاي تغذيه اي و خريد نهاده ها توسط مرغداران با مهلت لازم اشاره شد.


 هيات مديره جديد انجمن مردمي توسعه و آباداني (بنياد توسعه سمنان) انتخاب شدند 

 سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
در چهارمين مجمع عمومي انجمن مردميتوسعه و آباداني سمنان (بنياد توسعه) که با حضور دکتر مصطفي کواکبيان رئيس شوراي مرکزي بنياد توسعه سمنان و نماينده سابق مردم سمنان و  مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلا مي در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزي سمنان برگزار شد،  اعضاي اصلي و علي البدل هيات مديره انجمن مردمي توسعه سمنان و همچنين بازرسان اصلي و علي البدل انتخاب شدند.  
در اين نشست، ابتدا هيات رئيسه سني مجمع عمومي انتخاب شدند که اعضاي مجمع عمومي با ورقه و به صورت مخفي 21 عضو اصلي و 7 عضو علي البدل و دو بازرس اصلي و يک بازرس علي البدل را به شرح زير انتخاب کردند.
اعضاي اصلي منتخب به ترتيب آرا»عبارتند از:دکتر مصطفي کواکبيان، دکتر فرامرز نيک سرشت، مهدي کرم الدين، محمد همتي، ابوالقاسم کواکبيان، غلامرضا سالار، عباس کاشيان، اکبر طحان، مجيد نظري، علي اکبر صياد جو، جواد عالمي، منصور فرزامي، احمد سيادتي، مهدي صميميان، محمد رضا مداح، سيف الله عزالدين، حسن آلبويه، مرتضي سعدالدين، خانم طاهره مونسان، سيد رضا شريعت پناهي و محمد زحمتکش.  
اعضاي علي البدل عبارتند از:سيد رحيم موسوي، مرتضي دهرويه، عباس آلبويه، حسين مرادي، سياوش شکري، فرزاد کريمي و محمد مهدي اخلاقي.
همچنين حميد دهرويه و علي عزالدين به عنوان بازرسان اصلي و مصطفي آلبويه به عنوان بازرس علي البدل انتخاب شدند.

 


 روي خط پيام - 3332379  

امر به معروف و نهي از منکر وظيفه اي است همگاني و متقابل

به موجب ماده 8 قانون اساسي امر به معروف و نهي از منکر وظيفه اي است همگاني و متقابل، برعهده مردم نسبت به يکديگر و دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت. کساني ممکن است به دولت به معناي عام آن معترض باشند که چرا مثلا با بدحجابي برخورد نمي کند، ممکن است کساني هم قسمت ديگري از دولت را طرف خطاب قرار دهند و به آن معترض باشند که چرا به گروه اول اجازه راهپيمايي داده اي يا راهپيمايي آنها را تحمل کرده و از گروه متقابل مطالبه مجوز مي کند و اگر نداشته باشند با آنها برخورد قضايي مي کند.
از اين رو اگر امر به معروف و نهي از منکري بايد انجام شود که بايد انجام شود در باره همگان بايد يکسان باشد و نمي شود گروهي را در حاشيه امن قرار داد و گروه ديگر را از اين مزيت محروم کرد.  
يک فرهنگي بازنشسته  
 
نگران انتقادهاي غيرمنطقي مخالفان نباشيد

در حالي که مردم و مراجع عظام حامي دولت و سياست هاي آن هستند ديگر معنايي ندارد که کارگزاران دولت نگران انتقادهاي غيرمنطقي مخالفان و هجمه هاي آنان باشند. بنابراين دولت محترم بي اعتنا به اين سنگ اندازي ها به اجراي برنامه هاي خوب و خداپسندانه خود که منافع عمومي در آن ديده شده باشد، بپردازد.  
مسعود پرويزي  

مهم ترين هدف دولت يازدهم

يکي از راهکارهاي مهم براي بهبود شرايط اقتصادي، بهبود مناسبات خارجي است. تمامي دلايل توافق ژنو بر اين است که در گذشته مسايلي به کشور ما تحميل شده است و اقتصاد هم اساس يک نظام است. ما در سال 84 هيچ مشکلي در اقتصاد نداشتيم که حل نشدني باشد، اما امروز مشکلي در اقتصاد نيست که حل شدني باشد. مهم ترين هدف دولت يازدهم خروج اقتصاد ايران از بحران است و تاکنون شاهد نتايج آن بوده ايم. 
 علي نيا