تاریخ 1393/02/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3630 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور معاون وزير راه و شهرسازي صورت گرفت;
 بررسي مشکلات پروژه بيمارستان 164 تخت خوابي گرمسار  

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
جلسه بررسي مسائل و مشکلات پروژه بيمارستان 164 تختخوابي گرمسار عصر پس از بازيد از ساختمان بيمارستان در حال احداث و در محل پروژه با حضور  عليزاده معاون وزير راه و شهر سازي، کاتب نماينده مردم گرمسار در مجلس شوراي اسلامي، طاهري فرماندار گرمسار، رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان و جمعي از مديران ادارت کل استان سمنان و مسئولين دستگاه هاي اجرايي شهرستان برگزار شد.  
مسائل ومشکلات از جمله خط تغذيه گاز از ميدان بسيج تا محل احداث ساختمان، تامين 25 خط تلفن ثابت ديجيتال بررسي و تصميم گيري هاي لازم اتخاذ شد.
همچنين مصوب شد، در مورد تغيير کاربري بيمارستان، به بيمارستان آموزشي با معاونت آموزشي وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکي پيگيري و مجوزهاي مربوطه اخذ شود.  
به منظور افتتاح پروژه در هفته دولت سال جاري تمامي دستگاه هاي اجرايي موظف شدند تا تمامي تلاش و کوشش خود را به کار بسته تا شرايط لازم فراهم شود وجهت بررسي عملکرد دستگاه هاي اجرايي و پيشرفت عمليات ساختماني پروژه، جلسه ي ديگري در يک ماه آينده با حضور  عليزاده برگزار و مصوبات اين جلسه مورد پيگيري قرار خواهد گرفت.


 با حضور مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان:
 حرم مطهر امامزاده يحيي بن موسي (ع) در سمنان غباروبي شد 

سرويس خبر:
حرم مطهر امامزاده يحيي بن موسي (ع)همزمان با اول ماه مبارک رجب و ولادت حضرت امام محمدباقر (ع)، در آستانه هفته بزرگداشت مقام معلم با حضور مسئولان، مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان و معاونان وي، روساي ادارات و کارکنان ستادي اداره کل،غباروبي شد.
  به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در اين مراسم ضمن گشودن در حرم مطهر امامزاده يحيي (ع) با گلاب و عطر اين حرم را غباروبي کرد.
در اين مراسم ضمن زيارت از اين حرم مطهر، غباروبي و عطرافشاني نيز صورت گرفت.


 روز صنعت برق در شرکت برق منطقه اي سمنان گرامي داشته شد  

سرويس خبر:
روز صنعت برق در شرکت برق منطقه اي سمنان گرامي داشته شد.
 با حضور مدير عامل، اعضاي هيات مديره، معاونين، مديران و کارکنان پيشکسوتان شرکت برق منطقه اي سمنان دهم ارديبهشت روز صنعت برق گرامي داشته شد.
در اين مراسم  سيد علي اکبر صباغ رئيس هيات مديره و مدير عامل شرکت برق منطقه اي سمنان ضمن تبريک اين روز  به کارکنان و پيشکسوتان صنعت برق گفت : وظيفه ما برق رساني و خدمت به مردم بزرگوار استان سمنان است و ما به اين موضوع افتخار مي کنيم.  
 صباغ با اشاره به شعار اين شرکت که «افتخار ما خدمت به مردمي است که شايسته خدمتند» گفت :  به راستي که مردم بزرگوار و عزيز اين سرزمين، شايسته خدمت رساني هستند و ما ضمن  افتخار به  خدمتگذاري آنها، بايد تلاش کنيم خدماتي بهتر از قبل به آنها ارائه کنيم.
مدير عامل شرکت برق منطقه اي استان سمنان گفت : ما براي ارائه خدمت و برق رساني به متقاضيان و مشترکين آماده هستيم و اميدواريم به گونه اي عمل کنيم که بتوانيم پاسخگوي نيازهاي آنها باشيم.
 صباغ همچنين با اشاره به مميزي عملکرد انجام شده از سوي شرکت توانير، گفت : با توجه به  نتايج مميزي هاي انجام شده بايد به رفع مغايرتها و، بهبود نقاط ضعف و تقويت نقاط قوت بپردازيم.


 تجليل از کارگران نمونه شرکت برق منطقه اي سمنان  

سرويس خبر:
با حضور مدير عامل، معاونين، مديران و کارکنان شرکت برق منطقه اي سمنان از کارگران نمونه شاغل شرکت برق منطقه اي سمنان تجليل به عمل آمد.  
در اين مراسم  سيد علي اکبر صباغ رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه اي سمنان با گراميداشت يازدهم ارديبهشت روز جهاني کار و کارگر از تلاش و مجاهدت کارگران صنعت برق قدرداني کرد.
صباغ موفقيت هاي صنعت برق را مرهون تلاش و زحمات کارگران در اين صنعت دانست و افزود: کارگران زحمتکش اين صنعت در کنار  مديران و کارشناسان با تمام سختي ها و مشکلات کاري در مسير خدمت رساني به مردم بزرگوار تلاش مي کنند.  
مديرعامل شرکت برق منطقه اي سمنان  خواستار به کارگيري تمامي توان کارکنان و کارگران  در ادامه مسيرخدمت رساني و جلب رضايت مردم شد.  
در پايان با اهدا» لوح تقدير و هدايايي از زحمات 19 تن از کارگران شرکت برق منطقه اي سمنان; جعفر ملايي پروري، عليرضا افشارنژاد، حسين بياري، ابراهيم صفايي، ذبيح اله محبوبي، محمد علي صادقي، ناصر دهقان، شهاب مرادي، مرتضي حسن آبادي، سيد وحيد موسوي، مجيد محمودي، افشين  بيدقي، سيدمحمد موسوي، محمدرضا عبدالله زاده، داريوش انگارنويس، محمدعلي قادري، حميدرضا ضميري، ابوالفضل محمودي و حسين صفايي تقدير به عمل آمد.

 


 آغاز مرمت کارخانه تاريخي پنبه پاک کني گرمسار 

سرويس خبر:
مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از آغاز مرمت کارخانه پنبه پاک کني گرمسار خبر داد.
به گزارش روابط  عمومي اداره کل ميراث  فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» اظهار داشت: فاز اول مرمت اين کارخانه تاريخي با همکاري اداره ميراث فرهنگي و شهرداري شهرستان گرمسار آغاز شده است.
وي گفت: فاز اول مرمت اين بناي تاريخي شامل اندود و سفيدکاري ديوارها، تعمير درها و پنجره ها، نصب شيشه، نقاشي درها و پنجره ها، سيم کشي و کابل کشي، نصب روشنايي به شکل اوليه، تميزکاري و چيدمان وسايل کارخانه و دستگاه ها و... است.
بحرالعلومي با بيان اين که مرحله اول مرمت اين کارخانه هفته جاري به پايان مي رسد، افزود: اين کارخانه پس از انجام مراحل بعدي مرمت به باغ موزه صنعت گرمسار تبديل خواهد شد.
کارخانه پنبه پاک کني گرمسار در سال 1304 هجري شمسي فعاليت خود ر ا آغاز کرده است، مساحت اين کارخانه بالغ بر چهار هزار متر مربع است و شامل قسمت هاي مختلفي از جمله بخش کارگذاري موتورها، انبار پنبه، بخش تبديل پنبه و... است.
اين کارخانه در ضلع غربي ميدان معلم شهرستان گرمسار واقع شده و در دو طبقه و با پلان مستطيل شکل ساخته شده است.
نماي ساختمان بسيار ساده است و فقط در لبه فوقاني آن کنگره هاي آجري در يک رديف دور تا دور ساختمان به غير از ضلع جنوبي آن وجود دارد.
مصالح تشکيل دهنده اصلي در انبارها خشت و گل است که يک رديف آجر، نماي خارجي ستون هاي آن را شامل مي شود که در نگاه اول به نظر کاروانسرايي درون شهري مي رسد که بعدها تغيير کاربري پيدا کرده اما از همان ابتدا به عنوان انبار پنبه ساخته شده است و الگوي ساخت آن از پلان کاروانسراهاي اين منطقه نشات گرفته است.   

 


 احداث 30 ايستگاه توزيع برق در بسطام 

سرويس خبر:
مدير امور برق بسطام از احداث 30 ايستگاه هوايي توزيع برق به ظرفيت 1 هزار و 875 کيلو ولت آمپر در طي سال 92 خبر داد.
 جمال فرخ زاده با بيان اين که 12 هزار و 855 متر خطوط فشار متوسط و فشار ضعيف در منطقه بسطام داير شده گفت: طرح اصلاح 8 هزار و 570 متر شبکه توزيع برق نيز اجرايي شده است.
وي با اشاره به اين که 15 دستگاه پست هوايي توزيع برق بهينه سازي گرديده افزود: عمليات تعميرات 90 هزار متر خطوط هوايي توزيع برق در بسطام به انجام رسيده است.
وي اظهار داشت: به منظور رينگ دو فيدر در اراضي بسطام و در راستاي افزايش قابليت مانور شبکه، 850 متر شبکه فشار متوسط با کابل خودنگهدار احداث شده است.
فرخ زاده تصريح کرد: براي تامين برق متقاضيان مسکن مهر بسطام، کلاته خيج و مجن، 1 هزار و 94 متر شبکه فشار ضعيف هوايي، 370 متر شبکه فشار متوسط هوايي و 2 دستگاه ترانس به ظرفيت 200 کيلو ولت آمپر در سال قبل برقرار شده است.
وي يادآور شد: جهت روشنايي بلوار خروجي بسطام به سمت شهرک رضوي و بلوار الغدير شهر کلاته خيج 1 هزار و 602 متر شبکه ايجاد گرديده و روشنايي اين دو مسير تامين شده است.

 


 ياد شهدا 

شهيد معظم ابوالحسن نظري

اگر به خدا توکل کني ...

از کودکي دوشادوش با من کار مي کرد; کشاورزي، بنائي و هر کاري که با آن مي توانست پول حلا ل دربياورد تا هم خرج خودش کند و هم کمکي براي من باشد. داشتم خانه مي ساختم، اما دستم تنگ بود تا جايي که پول مصالح ساختمان را به زور مي توانستم جور کنم. در عوض پول کارگر نمي دادم. خودم و بچه ها کار مي کرديم. ابوالحسن مي گفت: «بابا! اين قدر غصه نخور بالا خره مشکلا ت تموم مي شه.»
با اين که سني نداشت اما قوت قلبم بود. دست روي شانه اش مي گذاشتم و مي گفتم: «خدا شما رو برام ببخشه که کمکم مي کنين!»
ليواني آب در دست داشت نيمي از آن را خورد و بعد نشانم داد و  گفت: «اگه به خدا توکل کنيم همه سختي ها مثل اين آب خوردن راحت و آسون ميشه».

معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان