تاریخ 1393/02/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3630 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دستگيري عاملان توزيع آدامس هاي اعتيادآور خارجي در شاهرود  

سرويس حوادث :  
فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود از پلمپ دو باب مغازه و دستگيري دو عامل فروش آدامس هاي اعتيادآور و محرک جنسي به دانش آموزان اين شهرستان خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رساني پليس، سرهنگ رحمت ا... طاهري با بيان اين مطلب گفت : در پي اطلاع از فروش آدامس هاي غير مجاز محرک جنسي و اعتياد آور در مقابل مدارس شاهرود، تيم مجربي از ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي اين شهرستان مسئول رسيدگي به موضوع شدند.  
سرهنگ طاهري افزود : با اقدامات اطلاعاتي و تخصصي ماموران، دو باب فروشگاه مواد غذايي که در پخش آدامس هاي مورد نظر نقش مستقيمي داشتند شناسايي شد. 
وي با اشاره به همکاري اداره بهداشت شهرستان در مراحل بعدي پرونده، اضافه کرد : در بازديد از فروشگاه هاي مذکور تعداد 739 عدد آدامس غير مجاز خارجي کشف شد.
به گفته طاهري، آدامس هاي کشف شده که توسط فروشندگان اين واحدهاي صنفي به دانش آموزان عرضه مي شد، علاوه براينکه مدتي طولاني از تاريخ مصرف آن گذشته بود، با ترکيبات اعتياد آور و زيان باري تهيه شده است.
وي خاطر نشان کرد : در همين راستا فروشگاه هاي مذکور پلمپ، دو تن دستگير وبا تکميل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل دادسرا شدند.


 در سمنان رخ داد ;
 سوداي استانبول 17 ميليون ريال آب خورد 

سرويس حوادث :  
رييس پليس فتاي استان سمنان از دستگيري عامل فروش بليط هاي جعلي تهران -  استانبول خبر داد و گفت: اين فرد با ارسال اينترنتي اين بليط ها 17 ميليون ريال کلاهبرداري کرد.
سرهنگ سيدعلي ميراحمدي افزود: با دريافت شکايتي با موضوع کلاهبرداري اينترنتي از يک شهروند ماموران پليس فتاي استان سمنان رسيدگي به اين پرونده را در اولويت قرار دادند.
وي گفت: متهم از طريق ارتباط تلفني و کسب اعتماد شاکي در ازاي ارسال پنج فقره بليط جعلي هواپيمايي استانبول -  تهران 17 ميليون ريال دريافت کرده است.
وي با اشاره به تکميل تحقيقات و ارسال پرونده به دادسرا براي سير مراحل قانوني گفت: ايميل جعلي شيوه اي است که کلاهبرداران اينترنتي با هدف سو» استفاده از کاربران به کار مي برند.
  ميراحمدي متذکر شد: کلاهبرداران ايميل هايي را که به ظاهر داراي آدرس معتبر و مهم است را با محتويات فريبنده براي مخاطب ارسال و از وي مي خواهند که به لينک خاصي مراجعه يا اطلاعات مورد نظر کلاهبردار را براي وي ارسال و يا پولي را به حساب مورد نظر واريز کند.
فضاي تبادل اطلاعات رييس پليس فتاي استان سمنان هوشياري کاربران را مهمترين عامل پيشگيري از وقوع اينگونه جرائم دانست و به کاربران اينترنت توصيه کرد هيچگاه اطلاعات کاربري خود را از طريق يک درخواست يا فرمي که با ايميل دريافت کرده ايد وارد نکنيد و براي وارد کردن اطلاعات حساس کاربردي يک صفحه جديد در مرورگر خود بازکرده و آدرس آن وب سايت را به صورت دستي وارد کنيد.


 بي احتياطي سواري سمند مرگ راکب دوچرخه را رقم زد  

سرويس حوادث :  
بي احتياطي و عدم توجه به جلو راننده سواري سمند در جاده ويلاشهر به نجف آباد اصفهان راکب دوچرخه را به کام مرگ فرستاد.  
به گزارش پايگاه خبري پليس،سرهنگ "علي جعفري نژاد" فرمانده انتظامي شهرستان نجف آباد اصفهان با اعلام اين خبر اظهار داشت:  يک دستگاه سواري سمند در محور ويلاشهر به نجفآباد در حرکت بود که با يک دستگاه دوچرخه برخورد و دچار حادثه مي شود. 
اين مقام انتظامي افزود: متاسفانه در اين سانحه راکب دوچرخه که مردي 45 ساله بود به دليل شدت صدمات وارده در دم فوت مي کند.  
"سرهنگ جعفري نژاد" عنوان داشت: کارشناسان پليس راهور پس از بررسي صحنه علت تصادف را عدم توجه به جلو راننده سواري سمند اعلام داشتند. 


 رييس پليس فتاي استان سمنان ;
 سرقت از دوستان در دنياي مجازي 

سرويس حوادث :  
رييس پليس فتاي استان سمنان از شناسايي دختر جواني خبر داد که از طريق تلفن همراه و خريد شارژ مبلغ چهارو نيم ميليون ريال از حساب دوستش سرقت کرده بود.
به گزارش مرکز اطلاع رساني پليس، سرگرد سيد علي ميراحمدي در تشريح جزييات اين خبر افزود : در پي مراجعه يکي از شهروندان و ارائه مرجوعه اي مبني براينکه اخيرا حدود چهار ميليون و 400هزار ريال از حساب بانکي اش کسر شده است، موضوع تحت رسيدگي ماموران پليس فتاي استان سمنان قرار گرفت.
سرگرد ميراحمدي گفت: در تحقيقات فني و تخصصي ماموران پليس فتا مشخص شد، مبالغ مورد نظر براي خريد شارژ تلفن همراه استفاده شده است.
وي با بيان اين مطلب که پيگيري هاي مستمر موضوع، در مدت کوتاهي منجر به شناسايي سارق اينترنتي پرونده شد، تصريح کرد : سارق از دوستان نزديک شاکي پرونده است.
به گفته ميراحمدي متهم به سرقت مبلغ چهار ميليون و 400 هزار ريال از حساب دوستش اعتراف کرد و گفت : با سو» استفاده از اعتماد دوستم، اطلاعات حساب بانکي مادر وي را برداشته در مراحل مختلفي خريد اينترنتي انجام دادم.
ميراحمدي به عموم شهروندان توصيه کرد: از اعتماد نا به جا به دوستان در واگذاري رمز کارت عابر بانک خودداري کرده و نسبت به فعال سازي سامانه پيامکي بانک اقدام نمايند.


 300 سکه عتيقه متعلق به اوايل دوران اسلام در خراسان شمالي کشف شد  

سرويس حوادث :  
معاون هماهنگ کننده فرماندهي انتظامي خراسان شمالي از کشف بيش از 300 سکه عتيقه متعلق به اوايل دوران اسلام در شهرستان "مانه و سملقان" خبر داد.  
به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حسين بدري" در اين رابطه افزود: در پي گزارش رسيده مبني بر نگهداري اموال عتيقه در منزل فردي در يکي از روستاهاي سطح شهرستان مانه و سملقان، بلافاصله موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.
وي بيان داشت: ماموران انتظامي با انجام يک سري اقدامات فني و پليسي فرد مورد نظر را شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي وي را در منزل خود دستگير کردند.
معاون هماهنگ کننده فرماندهي انتظامي خراسان شمالي تصريح کرد: در بازرسي هاي به عمل آمده از منزل متهم ،بيش از 300 سکه عتيقه که متعلق به اوايل دوران اسلام(ايلخانيان) بود، کشف شد.
سرهنگ بدري اظهار داشت: متهم در بازجويي هاي به عمل آمده به همدستي 3 نفر ديگر نيز اعترف کرد و اذعان داشت که سکه هاي عتيقه را در حين شخم زدن زمين پيدا کرده است.
اين مقام انتظامي در ادامه گفت: ماموران بلافاصله سه متهم ديگر را نيز دستگير و کليه متهمان پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مرجع قضايي تحويل داده شدند.
بدري در پايان با اشاره به اينکه ارزش سکه هاي مکشوفه بيش از 6 ميليارد ريال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: سکه هاي کشف شده به اداره ميراث فرهنگي شهرستان تحويل داده شد.