تاریخ 1393/02/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3624 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شهمات سمنان فاتح مسابقات شطرنج ليگ استان شد 

سروي ورزشي:
فينال مسابقات شطرنج ليگ استان جام قومس نگين سبز کوير دوره هاي پنجم، ششم و هفتم در محل خانه شطرنج استان انجام گرديد که در نتيجه تيم شهمات سمنان موفق به کسب عنوان قهرماني شد و تيم هاي شاهرود و دامغان به ترتيب دوم و سوم شدند که جوايزي به رسم يادبود به تيم هاي برتر اهداي شد در اين دوره از مسابقات محمد خراسانيان به عنوان سر داور، جوادي به عنوان ناظر و محمدرضا نداف به عنوان سرپرست انجام وظيفه نمودند.


 برگزاري جشن بزرگ کوثر به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در سالن شهيد باهنر (3000 نفري) گرمسار  

سرويس ورزشي:
جشن بزرگ کوثر به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در سالن شهيد باهنر (3000 نفري) گرمسار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان   در تاريخ 31/1/93 به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن جشن بزرگ کوثر با همکاري اداره ورزش و جوانان و سپاه ناحيه گرمسار با حضور هزاران نفر از بانوان اين شهرستان در محل سالن شهيد باهنر برگزار گرديد. در اين همايش بزرگ که با حضور گسترده بانوان همراه بود برنامه هاي سخنراني، مولودي خواني، کارگاه نقاشي براي کودکان، مسابقه فرهنگي و برنامه هاي ورزشي به اجرا درآمد و مورد استقبال حاضرين قرار گرفت.


 برگزاري مسابقات ورزشي به مناسبت ميلاد صديقه کبري (س) در کهن آباد آرادان  

سرويس ورزشي:
مسابقات ورزشي بمناسبت ميلاد صديقه کبري (س)  در کهن آباد آرادان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان آرادان و با همکاري هيئت ورزش هاي همگاني اين شهرستان، مسابقات ورزشي به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن، در شهر کهن آباد برگزار گرديد.
در اين مسابقات بانوان  کهن آباد در رشته هاي دارت، طناب کشي، آمادگي جسماني و شطرنج به مصاف هم رفتند که در پايان به افراد برتر هدايايي اهدا گرديده شد.  


 مرتضي دهرويه در کلاس توجيهي و دانش افزايي مربيگري فوتبال ساحلي 

سرويس ورزشي:
دوره توجيهي و دانش افزايي مربيگري فوتبال ساحلي قبل از شروع فصل جاري با حضور مربيان ليگ برتري از تاريخ يکم تا چهارم ارديبهشت ماه در اکادمي ملي فوتبال زير نظر مارکو اکتاويو برزيلي برگزار شد که از استان سمنان مرتضي دهرويه سرمربي تيم هف سمنان حضور داشت.

 


 برزگر: تيم دوم و سوم کشتي ايران هم در آسيا آقايي مي کند 

عضو شوراي فني کشتي آزاد ايران قهرماني تيم جوان ايران در آسيا را نشان دهنده پتانسيل بالاي کشتي ايران دانست.
منصور برزگر در گفت وگو با ايسنا، درباره قهرماني ايران در مسابقات کشتي آزاد قهرماني آسيا، اظهار کرد: اين قهرماني نشان مي دهد حتي تيم دوم و سوم ما مي تواند به راحتي در آسيا آقايي کند. ما تيم بسيار جواني را به مسابقات فرستاده بوديم و کشتي گيران ما کار فوق العاده اي انجام دادند و مقتدرانه به قهرماني رسيدند.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا فکر مي کرد ايران در اين رقابت ها شش مدال طلا کسب کند، گفت: من فکرش را نمي کردم چون مسابقات در قزاقستان برگزار مي شد و قزاق ها هر کاري مي کنند تا مدال را از ساير تيم ها بگيرند. همانطور که در وزن 97 کيلوگرم ديديد که چه بلايي سر زرين کمر آوردند و حتي کشتي گيري که او را برده بود در مرحله بعد باخت تا امتياز تيمي به ايران نرسد، اما با همه اين اعمال نفوذها کشتي گيران غيرت به خرج دادند و توانستند اين قهرماني را به ارمغان بياورند.
سرمربي سابق تيم ملي کشتي آزاد ايران درباره سطح رقابت هاي اين دوره بيان کرد: مطمئنا سطح بسيار بالايي نداشته است چون نزديک رقابت هاي قهرماني جهان و بازي هاي آسيايي هستيم و تيم ها خود را براي مسابقات آماده مي کنند همانطور که ايران هم تيم اصلي خود را به رقابت ها نبرد و با ترکيبي جوان در مسابقات حاضر شد.
برزگر با اشاره به اين که بايد کشتي توسط وزارت ورزش و رسانه ها حمايت شود، افزود: ما بايد بتوانيم با حمايت وزارت ورزش و جوانان اين قهرماني ها را حفظ کنيم. نبايد طوري باشد که يک قهرمان المپيک 70 ميليون تومان بگيرد اما آقاي ايکس 4 ميليارد دريافت کند. اين ارقام که در ورزش پرداخت مي شود با هم همخواني ندارد. در هيچ کجاي دنيا هم بيت المال را اينگونه تقسيم نمي کنند. بايد بودجه بيشتري به ورزش هاي مدال آور به خصوص کشتي اختصاص داده شود تا بتوانيم اين قهرماني ها را حفظ کنيم و باعث سربلندي کشور شويم.
عضو شوراي کشتي فني آزاد در پايان عنوان کرد: قهرماني با يک تيم جوان در آسيا آن هم با کسب شش مدال طلا نشان مي دهد که ما حرکت رو به جلويي داشته ايم و پشتوانه سازي خوبي کرده ايم. من به جامعه کشتي و مردم ايران تبريک مي گويم و اميدوارم اين افتخارها تداوم داشته باشد.

 


 ديدار تدارکاتي تيم ملي با موزامبيک لغو شد
 سه بازي ديگر در برنامه مردان کي روش 

با تاييد دبيرکل فدراسيون فوتبال ديدار تدارکاتي تيم ملي ايران با موزامبيک لغو شد.
به گزارش ايسنا، بر اساس تصميم کارلوس کي روش ديدار تدارکاتي تيم ملي ايران در تاريخ 10 ارديبهشت برابر موزامبيک لغو شد. مهدي محمدنبي اين خبر را تاييد کرده است.
پيش از اين قرار بود تيم ملي 17 ارديبهشت با موزامبيک بازي کند که اين تاريخ بنا بر درخواست ايران به 10 ارديبهشت تغيير پيدا کرد اما طبق برنامه ريزي جديد تيم ايران با سه بازي تدارکاتي ديگر با تيم هاي باشگاهي آفريقاي جنوبي کارش را در اين اردو به پايان مي رساند. اين بازي ها به ترتيب در روزهاي شنبه، سه شنبه و پنج شنبه انجام مي شود.
به گزارش ايسنا، کارلوس کي روش به خاطر دو بازي تدارکاتي فشرده اي که تيم ملي انجام داد و همچنين تمرين سختي که بازيکنان داشتند، صبح ديروز به آنها استراحت داد و در نوبت عصر تمرين سبکي را در زمين چمن انجام دادند.


 واليبال نشسته قهرماني آسيا;
  ملي پوشان ايران بر بام قاره کهن ايستادند 

مشهد- ايرنا- تيم ملي واليبال نشسته مردان ايران عنوان قهرماني رقابت هاي آسيايي را با شکست قزاقستان در ديدار نهايي اين مسابقات به دست آورد.
به گزارش ايرنا، اين ديدار از ساعت 30:16 ديروز جمعه در سالن شهيد بهشتي مشهد مقدس آغاز شد که ملي پوشان ايران با اقتدار عنوان قهرماني را از آن خود کردند.
شاگردان هادي رضايي سرمربي تيم ملي واليبال نشسته ايران در سه ست متوالي و با امتيازهاي 25 بر 12، 25 بر 23 و 25 بر 21 به پيروزي رسيدند تا يک بار ديگر بام آسيا را در اختيار خود داشته باشند.
در ست نخست، تيم ايران خيلي خوب ظاهر شد و به حريف اجازه اجراي برنامه هاي تيمي خود را نداد و با امتياز 25 بر 12 به پيروزي رسيد.
قزاقستان در ست دوم دو مورد از ايران پيش افتاد و از سوي ديگر ناهماهنگي داوران با منشي ها باعث توقف بازي در دو نوبت در اين ست شد تا امتيازات دو باره بررسي شود. در اين ست بازيکنان ايران نيز کمي ناهماهنگ ظاهر شدند که سرمربي تيم ايران آنان را به بازي برگرداند و در نهايت 25 بر 23 به پيروزي رسيدند.
در ابتداي ست سوم تيم ايران بازي هماهنگ خود را دوباره به نمايش گذاشت اما در نيمه هاي ست چندين امتياز متوالي از دست داد تا در نهايت در امتياز 11 از حريف عقب افتاد. ملي پوشان ايران در نهايت اين ست را نيز با پيروزي به پايان رساندند تا سه بر صفر پيروز اين ميدان باشند.
تيم ملي واليبال نشسته ايران در دور مقدماتي اين رقابت به ترتيب تيم هاي ژاپن، قزاقستان و مغولستان را شکست داده بود و در مرحله نيمه نهايي چين را از پيش رو برداشت تا در ديدار نهايي حريف قزاقستان براي دومين بار شود.  تيم ملي واليبال نشسته قزاقستان نيز که قبلا با حضور در ديدار نهايي جواز حضور در مسابقات جهاني را به دست آورده بود، با پذيرش اين شکست نايب قهرمان آسيا شد.
قزاقستان در واليبال نشسته آسيا تا يک سال پيش جايگاه خاصي نداشت اما از يک سال پيش که از جليل ايمري کاپيتان سابق تيم ملي واليبال نشسته ايران به عنوان مربي و مشاور استفاده کرد; رشد و توسعه خوبي در اين رشته ورزشي به دست آورد.
کيومرث هاشمي رييس کميته ملي المپيک، محمود خسروي وفا رييس کميته ملي المپيک و تعدادي از شخصيت هاي ورزشي و سياسي استان خراسان رضوي تماشاگران ويژه اين ديدار بودند. ظرفيت دو هزاري نفري سالن شهيد بهشتي مشهد تقريبا تکميل شده بود.
در ديدار رده بندي اين رقابت ها نيز تيم ملي واليبال نشسته چين موفق به شکست سه بر صفر عراق با امتيازات 25 بر 17، 25 بر 22و 25 بر 18 شد تا عنوان سومي آسيا را به دست آورد.


 برگزاري مسابقات کورس سوارکاري محلي بهاره شهرستان آرادان  

سرويس ورزشي:
مسابقات کورس سوارکاري محلي بهاره شهرستان آرادان برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان  به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان آرادان و هيئت سوارکاري شهرستان آرادان مسابقات کورس سوارکاري محلي بهاره شهرستان آرادان برگزار خواهد شد. اين مسابقات با حضور چابکسواران از استان سمنان و شهرستان هاي تابعه استان تهران بيست و ششم ارديبهشت ماه در شهرک صنعتي جديد آرادان برگزار خواهد شد.  


 آغاز جلسات ارزيابي هيئت هاي ورزشي استان  

سرويس ورزشي:
جلسات ارزيابي هيئت هاي ورزشي استان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان اولين جلسه ارزيابي هيئت هاي ورزشي استان روز سي و يکم فروردين ماه آغاز شد. در اين جلسات عملکرد يک ساله در موارد توسعه رفتار سازماني، توسعه عمومي، توسعه نرم افزاري، توسعه فرهنگي، توسعه محيط حقوقي، استانداردسازي، توسعه علمي و پژوهشي، توسعه منابع مالي، توسعه نيروي انساني، توسعه سخت افزاري و توسعه قهرماني بررسي مي شود و در نهايت 45 هيئت ورزشي استان با توجه به عملکرد رتبه بندي مي شود.


 

 


 بازيکن 16 ساله بدمينتون استان در ترکيب اصلي تيم ملي بدمينتون قرار گرفت  

سرويس ورزشي:
پگاه کامراني بازيکن شانزده ساله استان سمنان در ترکيب تيم ملي بدمينتون بانوان کشورمان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي هئيت بدمينتون استان سمنان، اين بازيکن جوان بدمينتون کشورمان نتيجه استعدايابي و استعدادپروري  فدراسيون در سه سال گذشته مي باشد.
پگاه کامراني به همراه سه بازيکن ديگر تيم ملي بدمينتون بانوان تهراني متشکل از نگين اميري پور، ثريا آقايي و سارا دلاوري پس از يک هفته اردو آمادگي در تهران در ترکيب اصلي تيم ملي قرار گرفت.
اردوي تيم ملي بدمينتون در راستاي آماده سازي جهت بازي هاي آسيايي اينچوان کره جنوبي و مسابقات برون مرزي مي باشد.
همچنين فدراسيون بدمينتون طي نامه اي از زحمات آقاي هاديان مدير کل محترم ورزش و جوانان استان سمنان و هيات بدمينتون اين استان جهت پشتوانه سازي تيم ملي تقدير و تشکر به عمل آورد.


 جدي ترين گزينه مديرعاملي پرسپوليس 

سرويس ورزشي:
افشين پيرواني جدي ترين گزينه مديرعاملي پرسپوليس در فصل بعد است.
وضعيت مديريتي باشگاه پرسپوليس کماکان نامشخص است و در حالي که وزارت ورزش از روزهاي پاياني سال 92 اعلام کرده بود که اعضاي جديد هيات مديره اين باشگاه را معرفي مي کند اما هنوز خبري از اعلام اعضاي جديد نيست.
تازه ترين اظهارنظر در اين رابطه در برنامه 90 و از سوي اميررضا خادم صورت گرفت. او گفت که اعضاي هيات مديره پرسپوليس تا دوشنبه هفته آينده معرفي مي شوند. هرچند با توجه به پيچيدگي هاي مديريت پرسپوليس انتخاب افراد مناسب و راضي کردن آنها براي کار در شرايط کنوني بسيار سخت است.
در همين زمينه در روزهاي گذشته رفت و آمدهاي زيادي به وزارت ورزش انجام شده و تعدادي از مديران ورزشي و پيشکسوتان پرسپوليس به وزارتخانه رفته اند و مذاکراتي براي مديرعاملي و حضور در هيات مديره با آنها انجام شده است.
در حال حاضر افرادي مثل افشين پيرواني، حميد استيلي، جعفر کاشاني و محمد زادمهر از گزينه هاي حضور در هيات مديره هستند. براي مديرعاملي هم نام چند گزينه مثل ساکت، فائقي و افشين پيرواني مطرح است که در اين ميان ساکت و فائقي به پيشنهاد وزارت ورزش پاسخ منفي داده و مذاکرات فعلا با پيرواني به صورت جدي تري پيش رفته است.
گودرزي وزير ورزش که خود از جامعه دانشگاهي وارد وزارت ورزش شده براي انتخاب مديرعامل تاکيد زيادي روي تحصيلات گزينه ها دارد و به اين دليل که پيرواني دکتراي تربيت بدني دارد گودرزي و سجادي با او مذاکره کرده اند و هر دو طرف منتظر رفع مشکلات مالي باشگاه و آغاز به کار براي فصل جديد هستند. هر چند پيرواني هم به آنها گفته که به کار در بخش فني فوتبال و مربيگري علاقه بيشتري دارد اما پاسخ قطعي را هنوز نداده است.
بدهي ميلياردي پرسپوليس مانعي بزرگ براي هر کدام از گزينه هايي است که پست مديرعاملي به آنها پيشنهاد مي شود; موضوعي که قطعا مديريت بر اين تيم را سخت مي کند. در همين زمينه از وزارت ورزش خبر مي رسد که مسئولان اين وزارت خانه براي رفع اين مشکلات دست به کار شده اند و با يکي، دو شرکت توليدي نيز براي بحث اسپانسرشيپ پرسپوليس در فصل جديد به توافقاتي رسيده اند. بايد ديد ترکيب جديد هيات مديره پرسپوليس چگونه چيده مي شود و اين تيم براي فصل بعد در چه وضعيتي بسته مي شود.

 


 برگزاري مسابقه آمادگي جسماني ويژه بانوان مهديشهري  

سرويس ورزشي:
  مسابقه آمادگي جسماني ويژه بانوان مهديشهري  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان يک دوره مسابقه آمادگي جسماني به مناسبت هفته گراميداشت مقام زن و روز مادر روز دوشنبه مورخ 1/2/93 در سالن شهيد رجايي اين شهرستان برگزار و در پايان به برگزيدگان جوايزي اهدا گرديد.   

 


 برگزاري اولين جلسه در خصوص بررسي ارتقا» کمي و کيفي ورزش شهرستان سرخه  

سرويس ورزشي:
اولين جلسه در خصوص بررسي ارتقا» کمي و کيفي ورزش در سطح شهرستان سرخه با حضور فرماندار و مسئولين ادارات و هيات هاي ورزشي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در اين جلسه کليه هيات هاي ورزشي و مسئولين محترم ادارات پيشنهادات و راهکارهاي خود را عنوان کردند و مصوبات اين جلسه به شرح زير است:
1- ورزش بايد در بين خانواده ها فرهنگ سازي شود.
2- شوراي ورزشي شهرستان تشکيل شود و از ظرفيت ادارات و پيشکسوتان به خوبي استفاده شود.
3-کميته ورزش کارکنان دستگاه هاي اجرايي فعال شود.
4- طرح جامع وسند راهبردي ورزش تشکيل شود و کليه هيات هاي ورزشي ملزم به بيمه نمودن و ساماندهي ورزشکاران تحت پوشش خود باشند.
5- حضور در مدارس و جذب ورزشکار و تشويق به امر ورزش.   

 


 اولين جلسه هيات ورزش هاي همگاني شهرستان گرمسار با مربيان و مديران باشگاه هاي آمادگي جسماني  

سرويس ورزشي:  
اولين جلسه هيات ورزش هاي همگاني شهرستان گرمسار با مربيان و مديران باشگاه هاي خصوصي آمادگي جسماني با حضور آقاي نيکدل رئيس اداره ورزش و جوانان و آقاي فاضلي رئيس هيات ورزشهاي همگاني شهرستان گرمسار در تاريخ 28/1/93 در محل اداره ورزش و جوانان برگزار گرديد. در اين جلسه به بررسي عملکرد هيات، مربيان و باشگاه هاي آمادگي جسماني در سال گذشته و همکاري بين هيات و باشگاه ها جهت هماهنگي بيشتر و گسترش فعاليت ها و ارتقا» اين رشته در شهرستان پرداخته شد. همچنين از سوي مسئولين نسبت به رعايت قوانين و مقررات مربوط به باشگاه ها جهت بهبود امور و هماهنگي جهت دريافت شهريه به صورت يکسان در کليه باشگاه ها تاکيد گرديد.


 علي زندي پور و محسن قندالي در پارس تهران 

سرويس ورزشي:
علي زندي پور مربي کاربلد گرمساري به عنوان سرمربي تيم فوتبال پارس تهران از چندي پيش کار خود را آغاز کرده است. اين تيم در استان تهران و جزو آسيا ويژن مي باشد محسن قندالي يار هميشگي زندي پور نيز وي را به عنوان کمک همراهي مي نمايد که براي هر دو انها آرزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.


 گروه آسان فوتبال ايران در قهرماني زير 19 سال آسيا 

تيم ملي زير 19 سال ايران در رقابت هاي قهرماني آسيا در گروهي آسان با ميانمار، تايلند و يمن همگروه شد.
به گزارش ايسنا، قرعه کشي رقابت هاي فوتبال زير 19 سال آسيا برگزار شد و تيم هاي حاضر در اين رقابت ها حريفان خود را شناختند. کره جنوبي مدافع عنوان قهرماني در گروهي سخت با تيم هاي ژاپن، چين و ويتنام همگروه شد.
رقابت هاي قهرماني زير 19 سال در اکتبر سال 2014 در ميانمار برگزار مي شود و چهار تيم اول اين رقابت ها به جام جهاني جوانان که سال آينده در نيوزيلند برگزار مي شود، راه خواهند يافت.
گروه بندي رقابت هاي قهرماني زير 19 سال به اين شرح است:
گروه يک: ميانمار، ايران، تايلند، يمن
گروه دو: ازبکستان، استراليا، امارات، اندونزي
گروه سه: کره جنوبي، ژاپن، چين، ويتنام
گروه چهار: عراق، کره شمالي، قطر، عمان
تمام بازي هاي تيم ملي زير 19 سال ايران در مرحله گروهي در شهر يانگوان ميانمار برگزار خواهد شد