تاریخ 1392/11/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3571 برو جستجو جستجوی پیشرفته   2 کشته و 3 مجروح در جاده هاي برفي و لغزنده سمنان 

سرويس حوادث:
رييس پليس راه استان سمنان از وقوع حوادث رانندگي و کشته شدن دو نفر و مجروح شدن سه نفر بر اثر جاده هاي برفي و لغزنده در اين استان خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ عليرضا رضوي خبير روز چهارشنبه گفت: در دو حادثه رانندگي روز سه شنبه در محور گرمسار- تهران و بالعکس دو سرنشين خودروهاي سواري در دم فوت شدند.
وي گفت: در يک سانحه رانندگي که عصر سه شنبه در کيلومتر 30 محور گرمسار- تهران رخ داد يک خودروي سواري پژو واژگون شد و بر اثر آن يک سرنشين آن فوت و سه سرنشين ديگر مجروح شدند که براي مداوا به بيمارستان امام گرمسار انتقال يافتند.
کارشناس پليس راه علت اين سانحه را عجله و شتاب بي مورد راننده را عامل وقوع اين سانحه تشخيص داد.
وي گفت: خروج يک دستگاه سواري پرايد از جاده در کيلومتر 23 محور تهران- گرمسار نيز منجر به فوت راننده آن شد.
رضوي خبير تخطي از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده را علت بروز اين سانحه بيان کرد.
رييس پليس راه استان سمنان ضمن درخواست از مردم براي پرهيز از مسافرت هاي غيرضروري در اين ايام بر همراه داشتن تجهيزات کافي به ويژه زنجير چرخ را مورد تاکيد قرار داد و گفت: در جاده هاي لغزنده هر گونه عجله و شتاب، عامل بروز حوادثي تلخ و ناگوار مي شود.

 


 برخورد سمند با کاميون در محور دامغان به سمنان حادثه آفريد 

سرويس حوادث:
در پي تماس خودروهاي عبوري  با سامانه 125 مبني بر تصادف خودروي سواري با کاميون، ستاد فرماندهي آتش نشاني آتش نشانان ايستگاه شماره 5 را به محل حادثه واقع  در 25 کيلومتري جاده دامغان به سمنان  اعزام کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان، سرآتش نشان سعيد جمعه فرمانده آتش نشانان در اين باره گفت: با رسيدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد  سواري سمند از پشت با شدت به کاميون برخورد کرده که منجر به مصدوميت و محبوسي راننده پشت فرمان گرديده است، آتش نشانان بي درنگ  پس از ايمني محل حادثه و جلوگيري از آتش سوزي با استفاده از تجهيزات مخصوص نجات راننده را از پشت فرمان آزاد کرده و تحويل عوامل اورژانس دادند.  


 مشاهد لاشه يک راس ميش وحشي و چهار قلاده يوزپلنگ آسيايي زنده در حاشيه جاده بيارجمند  

سرويس حوادث:  
مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان از مشاهده چهار قلاده يوزپلنگ در روز سه شنبه در حاشيه جاده بيارجمند- دلبر در فاصله پنج کيلومتري سر محيط باني دلبر گفت: مشاهده اين تعداد يوز اميدها را در احياي يوزپلنگ آسيايي دو چندان کرد.
حميد ظهرابي افزود: محيط بانان در حين گشت و کنترل، متوجه حضور يک ماده يوزپلنگ و سه توله آن در حاشيه جاده شدند و پس از عکاسي و فيلمبرداري از اين يوزها و با حصول اطمينان از اينکه دليل ترک منطقه توسط يوز ماده به احتمال زياد انجام شکار و وجود لاشه در منطقه است اقدام به ترک محل کردند.
وي گفت: ماموران پس از مراجعت با لاشه يک راس ميش وحشي در همان منطقه مواجه مي شوند. 
ظهرابي خاطرنشان کرد: خبرهاي خوبي نيز از مشاهده چندين باره ماده يوز مشهور پارک ملي خارتوران به دست آمده که حاکي از مشاهده اين ماده يوز با چهار توله اش در منطقه سه قدير پارک ملي خارتوران در فاصله حدود 25 کيلومتري اين خانواده است.  
اين خانواده چهار نفري يوز در حاشيه جاده در فاصله چندين متري تابلوي هشداردهنده محل عبور يوزها براي چندمين بار توسط محيط بانان مشاهده و تصوير برداري شده است.  
ذخيرگاه زيستگاه خارتوران با مساحت قريب يک ميليون و 500 هزار هکتار مهمترين زيستگاه يوزپلنگ آسيايي کشور به شمار مي رود.

 


 تلاش يک معدنچي زحمتکش براي نجات يک قلاده گربه نادر پالاس در دامغان 

سرويس حوادث :
معدنچي دامغاني آقاي آقا بابائيان با مشاهده يک قلاده گربه پالاس در محدوده معدن ذغالسنگ البرز شرقي طزره، ضمن اطلاع رساني از مشاهده حيوان به محيط زيست دامغان و عکسبرداري از اين حيوان زيبا و نادر، قبل از حضور مامورين محيط زيست در محل در حفاظت و مراقبت از اين گونه نادر تلاش نمود.  
معدنچي دامغاني آقاي آقا بابائيان با مشاهده يک قلاده گربه پالاس در محدوده معدن ذغالسنگ البرز شرقي طزره، ضمن اطلاع رساني از مشاهده حيوان به محيط زيست دامغان و عکسبرداري از اين حيوان زيبا و نادر، قبل از حضور مامورين محيط زيست در محل در حفاظت و مراقبت از اين گونه نادر تلاش نمود. با حضور عوامل اجرايي محيط زيست و بررسي زيستگاه و اطمينان از سلامت جسماني و رفتاري حيوان، محل را ترک و از تلاش معدنچي تقدير و تشکر بعمل آمد.
گربه پالاس گربه اي کمياب و نادر که نام آن در رده فهرست گونه هاي در مرز تهديد بر پايه سياهه قرمز   اتحاديه بين المللي حفاظت از محيط زيست  (IUCN)  آورده شده است.
منطقه طزره دامغان در محدوده شمال شرق منطقه شکار ممنوع طالو و شيربند قرار گرفته و از اهميت زيستگاهي و مراتع بسيار خوبي برخوردار مي باشد.