تاریخ 1392/11/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3571 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در ده ماهه سال جاري;
 56 جواز تاسيس براي صنايع کشاورزي در استان صادر شد  

سرويس خبر:
مدير صنايع کشاورزي سازمان جهادکشاورزي استان سمنان از صدور تعداد 56 فقره جواز تاسيس براي صنايع تبديلي و تکميلي کشاورزي استان در ده ماهه سال جاري خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، رحمت الله کاشي گفت: در اين واحدهاي فراوري 943358 ميليون سرمايه گذاري ثابت مي شود  و براي شروع فعاليت و توليد به 731067 ميليون ريال سرمايه در گردش نيز نياز دارند.  
وي افزود: اين واحدهاي تبديلي و تکميلي کشاورزي سالانه 432840 تن توليد خواهند داشت و براي فعاليت چرخه توليد به  314007 تن مواد خام نياز دارند.  
کاشي بيان کرد: برآورد مي شود در اين واحد هاي صنايع کشاورزي 965 نفر مشغول به کار شوند.
مدير صنايع کشاورزي سازمان يادآوري کرد: اين جوازهاي تاسيس 19 مورد در حوزه زراعي، تعداد 14 فقره در حوزه باغي و 23 مورد هم در بخش دام و طيور صادر شده است که شهرستان شاهرود با 14 و دامغان و سمنان با 12 جواز تاسيس بيشترين مجوز ها را دريافت کرده اند.

 


 شاخص هاي کمي صنعت توزيع برق استان سمنان به طور کامل تحقق يافته است 

سرويس خبر:
مديرعامل شرکت توزيع برق سمنان در گفت و گوي ويژه خبري سيماي مرکز سمنان گفت: شاخص هاي کمي صنعت توزيع برق به طور کامل تحقق يافته و ضريب نفوذ برق در استان صد درصد مي باشد.
سيدمحمد موسوي زاده بيان داشت: از نظر پارامترهاي کيفي و از لحاظ کمترين درصد تلفات و پايين ترين نرخ خاموشي و مدت زمان خاموشي مشترکان، استان سمنان در کشور ممتاز مي باشد.
وي با عنوان اين که در حال حاضر شرکت توزيع برق استان به بيش از 327 هزار مشترک برق خدمات دهي مي نمايد افزود: براي تامين و تغذيه برق مشترکان استان قريب به  10 هزار و 700 کيلومتر شبکه برقرار گرديده و 6 هزار و 700 ايستگاه توزيع برق احداث شده است.
وي با اشاره به اين که دستاوردهاي انقلاب اسلامي در حوزه صنعت برق بسيار چشمگير است يادآور شد: افزون بر 93 درصد تاسيسات صنعت توزيع برق در استان، پس از انقلاب شکوهمند اسلامي ايران احداث و سرمايه گذاري شده است.

 


 معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان منصوب شد 

سرويس خبر:
طي حکمي از سوي مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان عبدالرضا محمودي به سمت معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان منصوب و معرفي شد.  
مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان در آيين تکريم و معارفه معاون توسعه مديريت و پشتيباني اين اداره کل تصريح کرد: نيروي انساني شاخص موفقيت يک جامعه است.
به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان، گفت: نيروي انساني، سرمايه جمهوري اسلامي مي باشد زيرا داراي تجربه و فکرخلاق  است.
به گفته وي  نيروي انساني ارزنده ترين شاخص است که پيشرفت فوق العاده اي را در کشور ايجاد مي کند.
در ادامه عبدالرضا محمودي معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، گفت: با اتحاد و مشارکت بايد به نحو مطلوب در جهت اهداف آموزش و پرورش گام هاي موثري برداشته شود.
شايان ذکر است، عبدالرضا محمودي داراي 32 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش  و مدرک فوق ليسانس مديريت آموزشي مي باشد و سوابقي چون رييس اداره امور اداري اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، سرپرست مرکز تربيت معلم و معاونت پشتيباني اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان را در کارنامه کاري خود دارد.
در متن اين حکم آمده است: نظر به تعهد، شايستگي و تجربيات ارزنده جنابعالي به موجب اين حکم به عنوان معاون توسعه مديريت و پشتيباني اين اداره کل منصوب مي شويد.

 


 رييس جهاد دانشگاهي استان:
 برپايي نهمين دوره طرح ملي اردوهاي ايران مرز پرگهر در گرمسار 

سرويس خبر:
رييس جهاد دانشگاهي استان سمنان، از تلاش جهاد دانشگاهي استان براي معرفي دستاوردهاي نظام اسلامي در 35 سال گذشته خبر داد و گفت: در همين راستا و در قالب نهمين دوره طرح ملي اردوي ايران مرز پر گهر شماري از دانشجويان دانشگاه هاي گرمسار از معدن نمک "کوهدشت کهن" گرمسار بازديد کردند.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي استان سمنان، حسن رهايي با اعلام اين خبر، گفت: اين اردوها با هدف تقويت روحيه خودباوري و تحقق شعار ما مي توانيم به منظور آشنايي با ميراث فرهنگي و تمدني و همچنين آگاهي از پروژه ها و توانمندي هاي علمي، آموزشي و صنعتي و زيربنايي استان برگزار مي شود.
رييس جهاد دانشگاهي استان ادامه داد: معرفي منابع تاريخي و فرهنگي و علمي شهرستان گرمسار الگوي بسيار مناسبي براي تقويت روحيه خودباوري و اعتماد به نفس جوانان است که در اين راستا نهمين دوره اين اردو توسط دفتر جهاد دانشگاهي شهرستان گرمسار و با همکاري کميته امور بانوان ستاد دهه فجر شهرستان برگزار شد.
وي اظهار کرد: در اين اردو شماري از دانشجويان از معدن نمک کوهدشت کهن گرمسار که در بين معادن نمک منطقه در نوع خود بي نظير است بازديد کردند.
رييس جهاد دانشگاهي استان با اشاره به اينکه طرح ملي اردوهاي "ايران مرز پر گهر" براي نهمين سال متوالي است که برگزار مي شود، اظهار کرد: جهاد دانشگاهي استان در اين مدت، زمينه بازديد تعداد زيادي از دانشجويان استان از طرح ها و پروژه هايي که پس از انقلاب شکوهمند اسلامي راه اندازي و حداقل 70 درصد آن به دست متخصصان داخلي ساخته شده است را فراهم کرده است.
شايان ذکر است: حدود 25 معدن نمک در شهرستان گرمسار وجود دارد که درجه خلوص آنها بالاي 98 درصد است و يکي از زيباترين اين معادن معدن نمک "کوهدشت کهن" است که در نوع خود و در بين معادن نمک منطقه بي نظير بوده و از زيبايي خاصي برخوردار است.
معدن نمک "کوهدشت کهن"به صورت يک تونل پيچ در پيچ 5.1 کيلومتري در دل زمين امتداد و در داخل تونل 6 ستون بزرگ نمک به ارتفاع 12 متر و به شعاع تقريبي 10 در 20 متر تعبيه شده است.

 


 حضور کاروان انقلاب در شهرهاي مختلف استان سمنان 

سرويس خبر:
صدا و سيماي مرکز سمنان  به منظور گراميداشت سي و پجمين بهار آزادي، پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي و تشريح دستاوردهاي آن ويژه برنامه هايي را با عنوان " کاروان انقلاب" تهيه مي کند.
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، اين ويژه برنامه که از تاريخ 15 بهمن ماه به مدت پنج شب بصورت زنده از ساعت 19 الي 20 از شهر مهدي شهر، سمنان ، شاهرود، گرمسار و دامغان پخش خواهد شد ضمن انعکاس جشن هاي مردمي دهه مبارک فجر، آيتم هايي چون: معرفي جوان موفق شهرستان هاي استان، معرفي موثرين انقلاب، موسيقي زنده، معرفي دستاوردهاي انقلاب در شهرهاي استان، اجراي مسابقه و پخش سرودهاي انقلابي و شاد مي باشد.
تهيه کننده: حسن گلپايگاني، کارگردان تلويزيوني: محسن زندخانه، تصويربرداران: احمد اقوامي، عليرضا نجم الدين، احمد خوش کام، صدابردار: سيد رضا حسيني نيا، مجري: مهران مجيدپناه، دستياران فني: عباس رشمه اي، حامد حيدري، محمدعلي حامدي  

 


 روي خط پيام - 3332379  

ارايه راه حل عملي فن آوري هسته اي
 
با تشکر از حمايت هاي مقام معظم رهبري از دولت محترم در مورد مذاکرات موفقيت آميز هسته اي با گروه 1+ 5 و يادآوري ضرورت حل مشکلات اقتصادي کشور، از آن گروه نمايندگان مجلس که از نتايج اين مذاکرات ناخشنود هستند، مي پرسم به نظر شما راه حل موضوع انرژي هسته اي ايران چيست و چگونه مي توان از طرفين گفت و گوها هم امتيازهايي گرفت و هم امتيازهايي به آنها نداد؟ نمايندگان ياد شده به جاي مخالفت خواني هاي صرف، بهتر است يا راه حل عملي ارائه دهند و يا صراحتا بگويند که وضع سابق بهتر بوده است و تحريم ها بايد ادامه داشته باشد! 
 احمد رضا  

يک اخم پزشکان بدتر از صد زخم است ! 

برخي از پزشکان شهرمان هنوز توضيحات بيمار از دهانش خارج نشده برايش نسخه مي نويسند و با اخم و بداخلاقي هايشان به جاي آن که بيمار را مداوا کنند دردي بر دردهايش مي افزايند و اين در حالي است که به عنوان مثال يک سرماخوردگي ساده مي تواند انواع داشته و به داروهاي متفاوتي نياز داشته باشد. پزشک خوب کسي است که خوش اخلاق باشد و با صبر و حوصله حرف هاي بيمارانش را بشنود و برايشان نسخه هاي مفيد بنويسد.  
حسيني  

تقاضا از مسئولين

مجتمع 120 واحدي مسکوني امين (پونه) واقع در شهرک گلستان متاسفانه هيچ گونه امکاناتي از قبيل وسايل بازي براي بچه ها، مامور نظافت، حتي ديواري دور آن ندارد. چند سال پيش در جشن حضرت ابوالفضل (ع) که در اين محل برگزار مي شد مسئولين محترم سمنان قول دادند که رسيدگي مي نمايند ولي متاسفانه هيچگونه اقدامي تا به حال انجام نشده است. از مسئولين محترم تقاضا داريم به فکر 120 خانواده اي که در اين واحدها زندگي مي کنند، باشند.  
زياري  

قبولي در کارشناسي ارشد قانونمند شود
  
با اعلام نتايج تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد هر کسي را که سراغ مي گيريم مي بينيم در رشته اي قبول شده است. از مسئولان آموزش عالي تقاضا داريم نسبت به پذيرش دوره هاي کارشناسي ارشد تجديد نظر شده و فقط کساني که داراي بنيه علمي کافي هستند بتوانند ادامه تحصيل بدهند.  
ابراهيمي