تاریخ 1392/11/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3560 برو جستجو جستجوی پیشرفته  



 شکست عشقي بهانه اي براي آبروريزي دختر  

سرويس حوادث:  
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان گلستان گفت: مرد جواني که پس از شنيدن جواب رد از دختر مورد علاقه اش از طريق اينترنت با ساختن صفحه جعلي در شبکه اجتماعي فيس بوک به نام دختر جوان اقدام به هتک حيثيت عليه وي کرده بود، دستگير شد. 
سرهنگ حبيب الله رجبلي در تشريح اين خبر گفت: با مراجعه دختر جواني به پليس فتا و اظهارات وي مبني بر اينکه فرد يا افرادي با راه اندازي صفحه اي در شبکه اجتماعي ضمن بارگذاري تصاوير شخصي اين فرد، اقدام به نشر اکاذيب عليه وي کرده اند، موضوع با تشکيل پرونده در دستور کار ماموران پليس فتا قرار گرفت  
وي افزود: در تحقيقات اوليه از دختر جوان مشخص شد اخيرا مرد جواني از وي درخواست ازدواج داشته است که با جواب منفي وي مواجه شده است  
رجبلي همچنين تصريح کرد: پسر جوان با رد در خواست ازدواجش و شکست عشقي از سوي دختر مورد نظرش از طريق اينترنت اقدام به هتک حيثيت بر عليه وي و به نام وي کرده است  
وي اظهار کرد: متهم با ساختن صفحه جعلي در شبکه اجتماعي فيس بوک به نام دختر جوان با نشر اکاذيب به نام وي بر عليه دختر جوان هتک حيثيت کرده است.
رئيس پليس فتاي استان گلستان ادامه داد: ماموران پليس فتا با به کارگيري روش هاي پليسي و اطلاعاتي متهم را شناسايي و طي هماهنگي قضايي در يک عمليات پليسي دستگير و به پليس فتا دلالت داده شد.  
رجبلي با بيان اينکه متهم در تحقيقات تکميلي با پليس و با مواجه شدن با دلايل و شواهد مبني بر هتک حيثيت و نشر اکاذيب بر عليه دختر مورد علاقه اش، اعتراف و انگيزه خود را شکست عشقي و اقدام تلافي جويانه اعلام کرد; گفت: متهم با تشکيل پرونده تحويل مرجع قضايي و از آن طريق طي قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.  
رئيس پليس فتاي استان گلستان با اشاره به ماده 18 قانون جرايم رايانه اي، گفت: بنابر اين ماده قانوني هرکسي به قصد اضرار به غير يا تشويش اذهان عمومي يا مقامات رسمي به وسيله سيستم هاي رايانه اي يا مخابراتي اکاذيبي را منتشر کند يا با همان مقاصد اعمالي را بر خلاف حقيقت، راسا يا به عنوان نقل قول، به شخص حقيقي يا حقوقي با مقام هاي رسمي به طور صريح يا تلويحي نسبت دهد، اعم از اينکه از طريق ياد شده به نحوي از انحا» ضرر مادي يا معنوي به ديگري وارد شود يا نشود، افزون بر اعاده حيثيت به حبس از نود و يک روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج تا چهل ميليون ريال يا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.  

 


 توصيه ها و هشدارهاي ايمني د رخصوص انبارها 

1-   ضرورت دارد انبارها از نظر کالا و محتويات و غيره درجه بندي و طبقه بندي و گروه بندي گردد.  
2- ضروري است اصول ايمني در انبارها اجرا گردد.  
3- نکات ايمني عمومي انبارها در پيشگيري از آتش سوزي کاري مهم مي باشد.  
4- انبارها مي بايست مجهز به وسائل اطفائي و سيستم هاي اعلام اتوماتيک و دستي باشد.  
5- تابلوها و علائم هشدار دهنده ايمني در انبارها نصب شود و نصب تلفن آتش نشاني 125 و ارگانهاي امدادي ضروري است. 
6-  سيستم سيم کشي برق انبارها بايد توکار و از داخل لوله هاي مخصوص انجام گيرد و اتصالات و کليه کليدها و پريزها و روشنايي ها از نوع ضد جرقه و ضد انفجار انتخاب گردد. 
7- استفاده از دستگاه حرارتي شعله عريان در داخل انبارها ممنوع است.  
8- کليه کارکنان انبارها بايد آموزش آتش نشاني و ايمني و طرز کار با وسايل اطفائي را فرا بگيرند.  
9- کالا و محتويات و بسته بندي و اجناس بايد بر روي پالت هاي فلزي با در نظر گرفتن اصول ايمني انبارها چيده شود. 
10- ارتفاع کالا در انبارها به هر شکل انبار چيني نبايد بيش از 4/5 متر باشد و به طور کلي فاصله بين سقف و انبار و مرتفع ترين نقطه کالاهاي چيده شده نبايد کمتر از يک متر باشد.  
11- تابلوي استعمال دخانيات مطلقا ممنوع در محوطه داخل و خارج انبارها نصب و اجراي آن الزامي است. 
 12-  ضايعات قابل اشتعال در انبارها بايد در ظروف در بسته فلز ي ريخته شود. 
13- ايجاد آبدارخانه و آسايشگاه به هر شکل داخل انبارها ممنوع است. اينگونه اماکن بايد در جايي خارج از محوطه انبار تعبيه گردد.  
14-   فضاي انبارها بايد مستمرا غبارروبي  گردد و ضايعات مرتب جمع آوري و از محل تخليه شوند.  
15- جهت جلوگيري از تابش مستقيم نور خورشيد شيشه هاي پنجره ها و نورگيرهاي انبارها بايد از نوع مات انتخاب شوند و يا رنگ آميزي شوند.  
16-  نورگيرهاي انبار بايد از داخل با تور سيمي مقاوم در خارج با حفاظ فلزي حفاظ بندي گردد.  
17- در انبار متناسب  با حجم محيط دستگاه هاي هواکشي از نوع ضد جرقه و انفجار نصب گردد محل نصب هواکش ها تابع خاص مواد و گازهاي حاصله وغيره مي باشد.  
18-   انبارها بايد طبقه بندي شده در هر قسمت با کشيدن ديوار جدا کننده از ديگر کالاها مجزا شود و براي يک نوع کالا اختصاص داده شود. حداقل 2 تا 4 ساعت مقاومت در برابر آتش سوزي داشته باشد. 
19- کليه تجهيزات و سيستم هاي آتش نشاني و اصول انبارداري با نظر کارشناس آتش نشاني تامين گردد.  
20- ساختمانهاي انبارداري نگهداري مايعات قابل اشتعال بايد در محل هاي ايمن و هر چه دورتر از ساير تاسيسات و اماکن و مواد قابل اشتعال احداث گردد.  
21- اسکلت اصلي ساختمان انبار فراورده هاي نفتي مي بايست به برق گير و صاعقه شکن و شبکه مربوط جهت تخليه الکتريسيته مجهز شود.  
22- مناسب ترين و اصولي ترين روش نگهداري فراورده هاي نفتي استفاده از مخازن و تانکرها ثابت ميباشد که اين مخازن به شکل استوانه دو سر محدب و از جنس فولاد ساخته مي شود و به صورت افقي مستقر مي گردد و به سه طريق انجام مي گيرد:  
1- مدفون در زمين   2-  نيمه مدفون   3-  آزاد  
23- علائم وتابلوهاي خطرات به صورت شبرنگ در محوطه انبار در معرض ديد نصب ومورد بهره برداري قرار گيرد  
24 -  کروکي و ليست مواد موجود در هر انبار و سيستم هاي آتش نشاني و تعداد پرسنل و اطلاعات ديگر در اختيار ايستگاه آتش نشاني مربوطه قرار گيرد.  
سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان  

 


 انتشار تصاوير غيراخلاقي براي سرگرمي  

سرويس حوادث:  
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان گلستان از دستگيري عامل انتشار تصاوير غيراخلاقي در فضاي مجازي طي يک عمليات پليسي خبر داد.  
سرهنگ حبيب ا... رجبلي در تشريح اين خبر با بيان اينکه وبلاگي که اقدام به انتشار محتويات و تصاوير غيرمجاز و غير اخلاقي در فضاي مجازي مي نمود توسط ماموران پليس فتا شناسايي شد; گفت: کارشناسان اين پليس با انجام تحقيقات فني و تخصصي، نهايتا مدير سايت مذکور که در سطح شهرستان گميشان اقدام به بارگذاري مطالب و انتشار محتويات غيرمجاز در فضاي مجازي مي کرد را شناسايي کردند.  
رجبلي تصريح کرد: با هماهنگي مقامات قضايي متهم دستگير و رايانه وي را که حامل فيلم، کليپ و تصاوير غيرمجاز بوده کشف و ضبط شد.  
رئيس پليس فتا گلستان در ادامه بيان داشت: متهم ابتدا که منکر هرگونه جرم و بزه اي بود، با مواجه شدن با دلايل و شواهد پليس به انتشار محتويات غيرمجاز در اينترنت با راه اندازي وبلاگ اعتراف و انگيزه خود را از اين اقدام جنبه سرگرمي عنوان کرد. 
وي گفت: متهم با تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي و از آن طريق براي وي قرار کفالت صادر شد. 
رجبلي با اشاره به آن دسته از مديران وبلاگ ها و وب سايت هاي اينترنتي که در پوشش فضاي مجازي، اخلاق و عفت عمومي جامعه را هدف گرفته اند، هشدار داد و گفت: برخورد پليس با اينگونه هنجارشکنان برخورد جدي، قاطع و قانوني خواهد بود.  

 


 رمز دردسرساز آقاي کارمند  

سرويس حوادث: 
رئيس پليس فتاي استان البرز از شناسايي و دستگيري فردي که با سرقت اطلاعات حساب بانکي همکارش اقدام به برداشت اينترنتي مبلغ هفت ميليون ريال وجه نقد کرده بود، خبر داد.  
سرهنگ نيکنام با اعلام اين خبر گفت: در پي دريافت پرونده شکايت از دادسراي کرج مبني بر برداشت غير قانوني مبلغ هفت ميليون ريال از حساب بانکي يکي از شهروندان با توجه به اينکه کارت عابر بانک نزد خودش بوده و به فرد خاصي نيز مظنون نمي باشد بلافاصله پيگيري موضوع در دستور کار ماموران اين پليس قرار گرفت.  
نيکنام افزود: با انجام تحقيقات فني مشخص شد خريدهاي انجام شده از حساب شاکي به صورت خريد شارژ تلفن بوده که پس از استعلام از پرينت حساب ها، مشخص شد که تمامي خريدها با يک شماره صورت گرفته است.   وي گفت: متهم به دنبال انجام تحقيات پليسي و کارهاي اطلاعاتي شناسايي و پس از احضار به پليس فتا در بازجويي هاي ماموران به جرم خود مبني بر سرقت مبلغ هفت ميليون ريال از حساب شاکي اعتراف کرده و اذعان داشت با توجه به اينکه با مالباخته همکار بوده رمز حساب بانکي وي را به دست آورده و از طريق برداشت اينترنتي اقدام به خالي کردن حساب او کرده است. 
رئيس پليس فتاي استان البرز در پايان هشدار داد: به هيچ عنوان رمزهاي بانکي را در اختيار ديگران قرار نداده و به طور متوالي آنها را تغيير دهيد و از گذاشتن رمزهاي از پيش گزيده و تکراري مانند شماره شناسنامه و تاريخ تولد که به راحتي در دسترس است جدا خودداري کنيد و در صورتي که کارت شما مفقود يا به سرقت رفت سريعا به بانک مربوطه اطلاع داده و رمزهاي آن را تغيير دهيد.