تاریخ 1392/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3513 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نازنين در سينما فرهنگ سمنان  

«نازنين» به کارگرداني مهدي گلستانه در حالي از چهارشنبه (29 آبان ماه) اکران خود را آغاز کرد  که سينما فرهنگ سمنان جزو حدود 62 سينمايي است  نازنين را روي پرده برده است.  قرار است 23 سينما در تهران و در کل حدود 62  سينما در کشور، «نازنين» را نمايش دهند.  
تبليغات اين فيلم کاملا آماده و تيزر ها نيز براي پخش در اختيار تلويزيون گذاشته شده است که پخش آن ها از دوشنبه (27 آبان ماه) آغاز شده است.  
عبدالله عليخاني و حسين فرح بخش تهيه کنندگان «نازنين» هستند. اين فيلم، يک اثر اجتماعي است که به داستان زندگي جواناني مي پردازد که به دليل رکود اقتصادي و توقف کار کارخانه ها در شهرهاي خود، به تهران آمده اند.  
فرح بخش چندي قبل درباره دليل شرکت ندادن «نازنين» در جشنواره فيلم فجر گفته بود: «"نازنين" فيلم خوب و اجتماعي است ضمن اينکه موضوع بکري هم دارد اما چون دبير جشنواره (عليرضا رضاداد) را قبول نداريم به جشنواره نمي دهيم و بعد از محرم آن را اکران مي کنيم و از اين طريق اعتراض مان را به ايوبي اعلام مي کنيم».  
پژمان بازغي، مجيد صالحي، سحر قريشي، آتيلا پسياني، اميرحسين آرمان، مصطفي طاري و آرش تاج در اين فيلم سينمايي ايفاي نقش کرده اند.  
«نازنين» در گروه عصر جديد در حالي جايگزين فيلم کم فروش «خاک و مرجان» مي شود که تعداد سينماهايي که براي نمايش آن اعلام شده، بسيار بيشتر از پنج فيلم ديگر) استرداد، تنهاي تنهاي تنها، آسمان زرد کم عمق، ترنج و عمليات مهدکودک) است.  


 مهناز افشار، پانته آبهرام و امير جعفري دربيگانه  

فيلمبرداري جديدترين فيلم بهرام توکلي با نام «بيگانه» آغاز شد.  
کارگردان فيلم اينجا بدون من»، از هفته هاي گذشته مشغول آماده کردن لوکيشن و تمرين با بازيگران براي شروع فيلمبرداري تازه ترين اثر خود است و آن را سرانجام کليد زد. 
اين فيلم که پيش از اين «يک داستان خانوادگي» نام داشت با موافقت مسئولان ارشاد به «بيگانه» تغيير نام پيدا کرد.  
مهناز افشار، امير جعفري، پانته آ بهرام و هومن برق نورد  بازيگران فيلم «بيگانه» هستند.  
عوامل فيلم سينمايي «بيگانه» عبارتند از: نويسنده و کارگردان : بهرام توکلي، تهيه کننده: سعيد ملکان، مدير فيلمبرداري: حميد خضوعي ابيانه، موسيقي : حسين عليزاده، صدابردار: محمود سماک باشي، تدوين: مهدي سعدي، طراح صحنه: کيوان مقدم، طراح لباس: سارا سميعي، صداگذاري و ميکس: فرامرز ابوالصدق، جلوه هاي ويژه ميداني: محسن روزبهاني، طراح چهره پردازي: سعيد ملکان، جلوه هاي ويژه بصري: حسن ايزدي، مدير تدارکات: جواد سليماني، دستيار اول کارگردان و برنامه ريز:عليرضا نسايي، منشي صحنه: الهه رحيمي، عکاس:علي نيک رفتار، تصوير پشت صحنه: محمد جواد سعدي و بازيگران : مهناز افشار، پانته آ بهرام، امير جعفري، هومن برق نورد و علي صالحي. 
خلاصه داستان: چند روز از زندگي خانواده اي که درگير مشکلات روزمره خود هستند...
توکلي که پيش از اين فيلم هاي «پابرهنه در بهشت»، «پرسه در مه» و «اينجا بدون من» را ساخته اين روزها فيلم «آسمان زرد کم عمق» را بر پرده سينماها دارد و در تلاش است تا «بيگانه» را به سي و دومين جشنوار فيلم فجر برساند.  


 فرزندان سينماي ايران چه کساني هستند؟ 

سينماي ايران در سالهاي اخير چهره هاي زيادي را به خود ديده است.
که بعضي از اين چهره ها نسبت به ديگر چهره ها براي پا گذاشتن به عرصه سينما کار راحت تري داشتند چون که خود جزو خانواده سينما بودند که در اين شماره به معرفي آنها مي پردازيم.
پگاه آهنگراني  از جمله اين بازيگران است که با فيلم «گربه آوازه خوان» به سينما آمد و با «دختري با کفش هاي کتاني» به عنوان يک بازيگر نوجوان معرفي شد. البته منيژه حکمت مادر اين بازيگر تاثيرش را در ورود پگاه آهنگراني به سينما کمرنگ مي داند اما قطعا زمينه آشنايي رسول صدرعاملي با بازيگر نوجوان فيلمش بوده است.  
«زندان زنان»، «مکس»، «سه زن»، «آتش سبز»، «ورود آقايان ممنوع»، «راه آبي ابريشم» و «دربند» ديگر فيلم هاي مطرح اين بازيگر هستند که با فيلم آخرش موفق به دريافت سيمرغ بلورين از جشنواره فيلم فجر شد، جايزه ايي که يک بار براي «زادبوم» کانديد دريافت آن شده بود. 
باران کوثري  هم با نقش آفريني در فيلم هاي مادرش رخشان بني اعتماد که تهيه آنها را پدرش جهانگير کوثري برعهده داشت، وارد سينما شد.  
اين بازيگر کارش را با فيلم «نرگس» آغاز کرد و در ادامه در«بهترين باباي دنيا»، «روسري آبي»، «بانوي ارديبهشت» و «زير پوست شهر» مقابل دوربين رفت.  
اصغر فرهادي در «رقص در غبار» نقش اصلي فيلمش را به او داد و اين روند در فيلم هاي «برگ برنده»، «گيلانه»، «خوابگاه دختران» و «تقاطع» ادامه پيدا کرد.  
باران کوثري براي فيلم «روز سوم» و «خون بازي» سيمرغ بلورين دريافت کرد و براي «حيران» هم کانديد شد.  
«دايره زنگي»، «شب واقعه»، «پستچي سه بار در نمي زند»، «هيچ»، «لطفا مزاحم نشويد»، «اسب حيوان نجيبي است»، «من مادر هستم» و «بغض» ديگر فيلم هاي مطرح اين بازيگر هستند.  
ساعد سهيلي  فرزند سعيد سهيلي کارش را با «چارچنگولي» آغاز کرد و با فيلم «گشت ارشاد» معرفي شد که با اين فيلم کانديد دريافت سيمرغ بلورين هم شد.  
«همه چيز براي فروش» و «متروپل» ديگر فيلم هاي اين بازيگر هستند.  
اميرحسين ثقفي  فرزند علي اکبر ثقفي به عنوان کارگردان وارد سينما شده است و فيلم اولش را با عنوان «مرگ کسب و کار من است» را به تهيه کنندگي پدرش ساخت که در جشنواره فيلم فجر مورد توجه قرار گرفت و موفق به دريافت ديپلم افتخار شد.  
اين کارگردان فيلم دومش «همه چيز براي فروش» را نيز به تهيه کنندگي پدرش ساخته است.  
«مش غلام حسين آقا» معروف فيلم «مسافران مهتاب» محمدرضا اميرصادقي فرزند خسرو اميرصادقي تهيه کننده سينما است که از کودکي وارد سينما شد و بعد در «خواستگاري» مقابل دوربين رفت.  
«شتابزده»، «عشق طاهر»، «بله برون»، «پسر تهروني» و «دنياي پراميد» ديگر فيلم هايي هستند که اين بازيگر در آنها به ايفاي نقش پرداخته است.  
غزل شاکري  هم فرزند فرشته طائرپور تهيه کننده سينماست که با فيلم «ماهي» وارد دنياي بازيگري شده است و در ادامه در فيلم هايي چون «گلنار» و «وقتي همه خواب بودند» بازي کرده است.  
بازي اين بازيگر در «آينه هاي روبرو» مورد توجه قرار گرفت و علاوه بر دريافت ديپلم افتخار از جشنواره فيلم فجر، موفق به جوايز ديگري از جشنواره هاي داخلي و خارجي شد.  
علي تبريزي  پسر کمال تبريزي در حرفه عکاسي و فيلمبرداري فعاليت دارد.  
او در فيلم هايي چون «قفل ساز»، «پاداش سکوت»، «آواز گنجشک ها»، «کتاب قانون» و «پرسه در مه» به عنوان عکاس فعاليت داشته و در فيلم «آفريقا» مديرتصويربرداري بوده است. 
« طبقه حساس» کمال تبريزي اولين تجربه سينمايي علي تبريزي به عنوان مدير فيلمبرداري است.  
حامد محمدي  فرزند منوچهر محمدي که اخيرا پروانه ساخت «فرشته ها با هم مي آيند» را به عنوان اولين تجربه کارگرداني اش دريافت کرده است، پيش از اين به عنوان فيلمنامه نويس، فيلم هايي چون «طلا و مس» و «حوض نقاشي» بوده است.  
افشين صادقي هم فرزند اکبر صادقي تهيه کننده و کارگردان سينما است که علاوه بر تهيه و کارگرداني فيلم «مقلد شيطان»، به عنوان تهيه کننده «فرود در غربت» را نيز کار کرده است.  
مسعود کيميايي  از فيلم «تجارت» پسرش، پولاد را وارد سينما کرده است که فعاليت او تا به امروز ادامه دارد.  
به گزارش ايسنا،اين بازيگر علاوه بر فيلم هاي پدرش در آثار ديگري چون «شمعي در باد»، «صحنه  جرم، ورود ممنوع»، «زندگي با چشمان بسته» و «گشت ارشاد» به ايفاي نقش پرداخته است.  
پولاد کيميايي هم قرار است بزودي اولين فيلم سينمايي اش را به عنوان کارگردان مقابل دوربين ببرد.  
سام قريبيان  که اخيرا فيلم «گناهکاران» را به عنوان فيلمنامه نويس در حال اکران داشت، فرزند فرامرز قريبيان است که براي اين فيلم از جشنواره فيلم فجر کانديد سيمرغ شد. 
«گردباد»، «جدال در تاسوکي»، «شکار خاموش» و «ترانزيت» از جمله فعاليت هاي بازيگري سام در دوران نوجواني است که پس از بازگشتش از آمريکا در مقابل دوربين فيلم هاي «لاله» و «خط ويژه» رفته است.  
سام قريبيان هم قصد دارد، بزودي اولين فيلمش را کليد بزند.  
رضا داودنژاد  فرزند عليرضا داودنژاد هم با بازي در فيلم «بي پناه» وارد سينما شد و با دومين فيلمش «مصائب شيرين» نامش در ميان نامزدهاي دريافت سيمرغ قرار گرفت. 
«بچه هاي بد»، «بانوي کوچک»، «هشت پا»، «هوو»، «چپ دست»، «تيغ زن»، «نيش زنبور»، «مرهم»، «کنسرت روي آب»، «زنها شگفت انگيزند»، «خيابان هاي آرام» و «کلاس هنرپيشگي» از ديگر فيلم هايي هستند که داودنژاد به ايفاي نقش پرداخته است.  


 "«زماني براي عاشقي» حرف جديدي براي گفتن ندارد 

يک منتقد سينما و تلويزيون در نقد سريال «زماني براي عاشقي» محمدحسين لطيفي گفت: داستان اصلي اين سريال حرف جديدي براي گفتن ندارد،  ما حوادث و اتفاقات اين سريال را پيش تر و مفصل تر در سريال «يلدا» ديده ايم.  
جبار آذين از منتقدان سينما و تلويزيون بيان کرد: محمد حسين لطيفي با مجموعه ي تلويزيوني «زماني براي عاشقي» روايت گر تصويري نگاه اجتماعي و سنتي محلوجيان شده است ، به اين معنا که علي اکبر محلوجيان فيلمنامه نويسي است که نوع نگاهش به اجتماع ترکيبي از مسائل و باورهاي سنتي و جسته گريخته مسائل روز جامعه است.  
وي افزود: اين نوع نگاه به تصوير تلويزيوني لطيفي بازگوکننده ي بخش هايي از مسائل اجتماعي، ارزشي و اعتقادي جامعه شده است. از منظر داستان گويي داستان اصلي حرف جديدي براي گفتن ندارد،  حوادث و اتفاقات اين سريال را ما پيش تر در سريال هاي زيادي ديديم. خود مجموعه که عمده ترين مساله اش مساله ي برپايي تکيه و برگزاري مراسم تعزيه است نيز جديد نيست و پيش تر خيلي عمقي تر و مفصل تر در مجموعه تلويزيوني «يلدا» آن را ديديم.  
اين منتقد ادامه داد: اين مجموعه حرف جديدي براي گفتن ندارد اما آن چيزي که اين مجموعه را تماشايي مي کند پرداخت همين موضوعات و مسائل تکراري است با عوامل و بازيگراني که گرچه از بازيگران طراز اول کشور محسوب نمي شوند اما با هدايت خوب لطيفي توانسته اند بازي هاي خوبي ارائه کنند.  
او همچنين عنوان کرد: با اينکه بيشترين بخش سريال «زماني براي عاشقي» را مسائل اجتماعي دربرمي گيرد، اما نقطه ي عطفش روي موضوعات اعتقادي و مذهبي است، در مجموع کار موفقي بوده ولي موارد بيشتري در اين سريال وجود دارد که مربوط به شخصيت پردازي ها مي شود، ما شخصيت هاي غيرآشنايي در اين مجموعه نمي بينم، شخصيت ها کساني هستند که ما بيشترشان را در کارهاي ديگر مي بينم از اين نظر هيچکدامشان شاخصه  خاصي ندارند.  
جبار آذين افزود: به صورت کمرنگ عواملي را در جهت تلفيق مذهب و مسائل روز جامعه  مشاهده مي کنيم; يعني آنچه را که محلوجيان به عنوان فيلمنامه نويس و لطيفي به عنوان کارگردان در پي آن هستند - يعني ايجاد يک نوع وحدت و تلفيق  هماهنگ و مناسب بين باورهاي اجتماعي و سنتي - آن را در قالب نسل هاي مختلف ارائه دادند که اگرچه الان فاصله و تمايز نسل ها در اين مجموعه مشخص نبود اما پررنگي مسائل مذهبي خودش را نشان مي داد; در کل مي توان به عنوان يک مجموعه ارزشي و اجتماعي از آن ياد کرد که مسير جذابيت را طي کرده است.  


 با حضور مازيار فلاحي، بابک جهانبخش و...
 دومين آلبوم «پيام صالحي» منتشر مي شود 

خواننده گروه آريان در صدد انتشار دومين آلبوم مستقل خود است و در اين اثر از چهره هاي سرشناس موسيقي پاپ کشور استفاده کرده است.
«پيام صالحي» که با آلبوم «حس» استقلال کاري اش را از گروه «آريان» اعلام کرد، به تازگي به صورت جدي روي آلبوم دوم خود متمرکز شده و در اين بين چهره هاي سرشناسي نيز او را در اين مسير همراهي مي کنند.
در بخش ملودي هاي اين آلبوم اسامي چهره هايي چون «مازيار فلاحي»، «بابک جهانبخش»، «انوشيروان تقوي»، «ميلاد باران» و... ديده مي شود.
کوشان حداد، انوشيروان تقوي، شهاب اکبري و... ميز در اين اثر تا اين لحظه به عنوان تنظيم کننده آثار حضور دارند.
در اين بين کليه ترانه هاي اين آلبوم را «ياحا کاشاني» سروده است تا براي نخستين بار شاهد اين باشيم که اين ترانه سراي جوان و مستعد، به صورت کامل ترانه هاي يک آلبوم را سروده باشد. وي علاوه بر اينکه در اين آلبوم به عنوان ترانه سرا حضور دارد، مديريت اجرايي پروژه آلبوم جديد «پبام صالحي» را نيز بر عهده دارد.
«پيام صالحي» که اين روزها بنا بر برخي دلايل شخصي و کاري در خارج از کشور به سر مي برد، گفت: «فعلا با همه انرژي در حال جمع کردن اين آلبوم هستيم و هنوز زمان خاصي براي انتشار آلبوم اعلام نمي کنيم. اما قطعا سعي مان اين است که اين اثر را با بهترين کيفيت وارد بازار موسيقي کشور کنيم.»


 در شوره زار از 12 آذر روي صحنه تماشاخانه «ايرانشهر» 

مجيد صالحي، رويا ميرعلمي و... در نمايش جديد حسين کياني  
حسين کياني نمايش « در شوره زار» را با بازي مجيد صالحي، رويا ميرعلمي، فهيمه امن زاده،علي سليماني، سينا رازاني، احمد ساعتچيان، وحيد رهباني و فريده سپاه منصور به صحنه مي برد.  
حسين کياني بعد از دو سال دوري از تئاتر، نمايش «در شوره زار» را از 12 آذر ماه در تماشاخانه ايرانشهر به صحنه مي برد.  
اين نمايش درباره حضور اجباري آدم هايي از اقشار مختلف جامعه در اقليمي خاص است که شرايط زيستن و امکانات در آن موجود نيست.  
به گفته ي کياني; متن نمايش« در شوره زار» برگرفته از وقايع اجتماعي معاصر نوشته شده است و مخاطب در اين نمايش شاهد دراماتيک کردن اتفاقات پيرامون خود خواهد بود.  
در اجراي اين اثر نمايشي، حسين کياني علاوه بر نگارش متن و کارگرداني، طراحي صحنه و لباس را انجام مي دهد. ساخت موسيقي بر عهده بهنام کلاه بخش و طراحي چهره پردازي بر عهده ماري حاجيها است. محمد گوردزياني، نرگس کياني و يوسف رستمي گروه کارگرداني اين نمايش را تشکيل مي دهند، اجراي صحنه را هم هادي بادپا انجام مي دهد.  
حسين کياني دو سال پيش نمايش «مشروطه بانو» را در تالار اصلي تئاتر شهر به صحنه برد اما بعد از آن نمايش ديگري را اجرا نکرد.  
او از روز 12 آذر ماه نمايش «در شوره زار» را در تالار استاد سمندريان تماشاخانه ايرانشهر به صحنه خواهد برد.