تاریخ 1392/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3513 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور دبير کل کتابخانه هاي کشور صورت گرفت;
 تجليل از فعالان کتابخانه هاي استان  

سمنان - ايرنا - در همايشي روز يکشنبه از فعالان و خادمان کتابخانه هاي استان سمنان با حضور دبيرکل کتابخانه هاي کشور و استاندار سمنان تجليل شد.  
در اين همايش که در سالن اجتماعات کتابخانه مرکز سمنان برگزار شد 16 تن از دست اندرکاران، فعالان و خادمان کتابخانه هاي استان سمنان مورد تجليل قرار گرفتند.
دبيرکل نهاد کتابخانه هاي کشور در اين همايش با تجليل از کتابداران گفت: کتابداران مشاوران امين نهاد کتابخانه ها هستند.
منصور واعظي با بيان اينکه کتابداران از حقوق مناسبي برخوردار نيستند گفت: اين امر خللي در فعاليت ها و خدمات کتابداران ايجاد نکرده است.
استاندار سمنان نيز در اين همايش بر ارتقاي سرانه مطالعه در اين استان تاکيد کرد و گفت: بايد براي جذب و ارتقاي مطالعه در بين نوجوانان و جوانان تلاش شود.
محمد وکيلي بر مطالعه روستاهاي داراي دانش آموزان نخبه تاکيد کرد و گفت: بايد توجه جدي به ارتقاي کتابخواني در اين روستاها صورت گيرد.
استاندار سمنان هدف از کتابخانه سازي را افزايش سرانه مطالعه دانست و گفت: دهه چهارم به فرموده رهبر انقلاب دهه پيشرفت و عدالت است و مبناي پيشرفت علم و دانش و منبع دانش کتاب است.


 640 نفر در کتابخانه هاي عمومي کشور جذب شده اند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
دبيرکل کتابخانه هاي عمومي کشور از جذب 640 نفر نيروي جديد در کتابخانه هاي عمومي کشور در سال جاري خبر داد. 
منصور واعظي در نشست انجمن کتابخانه هاي عمومي استان سمنان افزود: از اين تعداد 18 نفر سهميه استان سمنان بوده است که براي توسعه فعاليت کتابخانه هاي عمومي در کشور جذب شده اند.
وي با اشاره به مطالعاتي که در خصوص اهميت کتابخانه ها با وجود توسعه شبکه هاي ديجيتال در چند کشور انجام شده است گفت: اين مطالعات به رغم توسعه اين شبکه ها نشان مي دهد ساخت کتابخانه ها نه تنها متوقف نشده بلکه توسعه نيز يافته است.  
وي گفت: کتابخانه ها امروز در کشورهاي مختلف به عنوان مرکزي براي تعاملات اجتماعي شده است و مفهوم جديدي پيدا کرده است.
وي سمنان را استاني علم دوست و علم پرور خواند و گفت: اين استان در توسعه کتابخانه ها رشد خوبي داشته است و با وجود دو ماه از افتتاح کتابخانه مرکزي سمنان جذب 10 هزار عضو نشان از اين امر دارد.
دبير کل کتابخانه هاي عمومي کشور از کمک بيش از يک ميليارد و 100 ميليون ريالي براي تجهيز و تامين منابع کتابخانه مرکزي سمنان خبر داد و آمادگي خود را براي حمايت هاي بيشتر اعلام کرد.
در اين نشست که استاندار سمنان و ساير اعضا حضور داشتند در خصوص افزايش سرانه مطالعه در اين استان به ويژه در بين نوجوانان و جوانان بحث و تبادل نظر شد.


 توسط هيات باستان شناسي پژوهشگاه ميراث فرهنگي انجام مي شود;
 بررسي شناسايي تعيين عرصه و پيشنهاد حريم تپه هاي باستاني دلازيان و ميرک سمنان 

سرويس خبر:
سرپرست اداره کل ميراث  فرهنگي، صنايع  دستي و گردشگري استان سمنان از انجام بررسي شناسايي براي تعيين عرصه و پيشنهاد حريم تپه هاي باستاني دلازيان و ميرک سمنان خبر داد.
به گزارش روابط  عمومي  اداره کل ميراث  فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «محمد طاهريان» اظهار داشت: هيات باستان شناسي پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي به سرپرستي  رضواني و با حضور سه کارشناس ارشد باستان شناسي، دو زمين شناس و يک متخصص GIS  در حال بررسي تپه هاي دلازيان و ميرک سمنان است.
وي گفت: اين هيات باستان شناسي در حال مطالعه بر روي ابزار و گمانه هاي آزمايشي براي تعيين کاربري و قدمت آثار است.
طاهريان با بيان اينکه تپه دلازيان در جنوب سمنان معروف به هفت تپه به شماره 1702 در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است، افزود: در يکي از تپه هاي موجود در دلازيان آثار معماري خشتي سنگي مربوط به دوره ماد (نوشيجاني) مشاهده شده است.
وي افزود: بر اساس تحقيقات انجام شده اين احتمال قوت مي يابد که منطقه ميرک سمنان بزرگ ترين و منحصر به فردترين منطقه ميراثي ايران و حتي خاورميانه در دوره پارينه سنگي مياني است.
سرپرست اداره کل ميراث  فرهنگي، صنايع  دستي و گردشگري استان سمنان گفت: منطقه ميرک محوطه 40 هکتاري روبازي را شامل مي شود که بين تپه هاي موسوم به دلازيان و ميرک در جنوب سمنان قرار دارد.


 با همکاري پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان صورت گرفت;
 برگزاري جايزه ادبي کومش (آهوي سمنان)  

سرويس خبر:
جايزه ادبي کومش (آهوي سمنان) با همکاري پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان برگزار  شد.
به گزارش پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان، جايزه ادبي کومش (آهوي سمنان) پنج شنبه 30 آبان ماه 1392 در فرهنگسراي کومش برگزار گرديد. اين جشنواره با همکاري برخي نهادهاي دولتي و خصوصي از جمله پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان و شرکت فناور سمنگان کومش از واحدهاي فناور مرکز رشد فناوري دانشگاه سمنان برگزار گرديد.
شايان ذکر است جايزه ادبي کومش در رشته داستان براي مخاطبان کودک و نوجوان برگزار شد. داستانهاي مورد نظر داستانهايي مي باشند که تا زمان اعلام نتايج، به صورت رسمي در هيچ کتاب و رسانه اي منتشر نشده باشند و علاوه بر ارزش ادبي و داستاني، از قابليت جلب مخاطب کودک يا نوجوان به طور عام برخوردار باشند. در اين جشنواره ملي پس از پذيرش 531 اثر و سه مرحله داوري و انتخاب نهايي 12 اثر توسط يک گروه 15 نفري از چهار گروه سني، اجتماعي، شغلي جوايز خود را به نويسندگان اعطا کرد.
سه داستان از بخش آثار کودکان نويسنده، سه داستان از بخش داستان هاي مخاطب کودک و نوجوان، سه داستان از بخش داستان هاي ويژه نوجوانان و سه داستان از بخش ويژه کارآفريني که حامي آن پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان بوده است، جز» آثار برگزيده انتخاب و مورد تقدير قرار گرفتند.
اسماعيل همتي، دبير جايزه ادبي کومش و مدير شرکت فناور سمنگان کومش درباره اولين دوره جايزه ادبي کومش گفت: جايزه ادبي کومش با شعار «بعضي ها گمشده اي دارند و نمي  دانند که آن يک داستان است» و با هدف افزايش آثار تاليفي و دست يابي به داستان هاي نو، متفاوت و مورد نياز امروز و فرداي کودکان و نوجوانان کشور و انتشار آن ها برگزار شد.


 فراخوان مسابقه ملي عکس «مهر محرم» تمديد شد 

سرويس خبر:
ششمين مسابقه ملي عکس «مهر محرم» به مدت يک روز ديگر تمديد شد.  
به گزارش روابط عمومي  موسسه موج فرهنگ، ميثم قدس پور دبير اجرايي اين مسابقه با اعلام اين خبر افزود: با توجه به استقبال چشمگير عکاسان سراسر کشور از مسابقه ملي عکس مهرمحرم بر مهلت فراخوان يک روز اضافه شده و امکان دريافت آثار تا تاريخ 5 آذر ماه فراهم گرديده است و آندسته از عکاسان استان که تا کنون موفق به شرکت در اين مسابقه نشده اند حداکثر تا پنجم آذرماه نسبت به ارسال آثار خود صرفا از طريق پست الکترونيکي MehreMoharram@gmail.com و يا تحويل حضوري آثار به آدرس دبيرخانه مسابقه واقع در سمنان، شهرک گلستان، بلوار نگارستان غربي، مجتمع فرهنگي جوانان، دفتر موسسه موج فرهنگ، کدپستي: 93635-35197، تلفن: 3-4437521  0231اقدام کنند.
شايان ذکر است که موسسه موج فرهنگ  با همکاري نهادهاي فرهنگي استان سمنان براي ششمين سال متوالي اقدام به برگزاري مسابقه عکاسي «مهر محرم» در دو بخش ملي و استاني نموده و هر عکاس مي تواند تعداد 5 عکس با حداقل طول 30 سانتيمتر و با کيفيت  300Dpi  با فرمت Jpg  با موضوع « به تصوير کشيدن مراسم و آئين هاي عزاداري اباعبدا..الحسين (ع) در ماه محرم» ارسال نمايد و عکس ها مي بايست در ماه محرم سالهاي 1391 و 1392 تهيه شده و نبايد براي پنجمين مسابقه ملي عکس «مهرمحرم» ارسال شده باشد.
همچنين عکاسان استان مي توانند هم در بخش استاني و هم در بخش ملي و جمعا با 10 عکس متفاوت در اين مسابقه شرکت نمايند.
داوري آثار نيز بر عهده اساتيد عکاسي ايران آقايان: محمد فرنود،افشين بختيار و رسول اوليا»زاده مي باشد.
علاقمندان و عکاسان مي توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر در خصوص ساير شرايط فراخوان و جوايز در نظر گرفته شده به پايگاه اطلاع رساني www.MehreMoharram.ir مراجعه نمايند.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان،اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان، اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، فرمانداري سمنان، حوزه هنري استان سمنان، خانه عکاسان ايران و.. موسسه موج فرهنگ را در برگزاري ششمين مسابقه ملي عکس «مهرمحرم» ياري مي رسانند.


 رئيس سازمان دارايي مدير نمونه بسيجي در سازمان بسيج کارمندان استان سمنان شد 

سرويس خبر:
در مراسم ديدار مديران دستگاههاي اجرائي و فرماندهان بسيج ادارات استان و خانواده هاي معظم شهدا با استاندار سمنان از ا...  محمد آقائي رئيس سازمان به عنوان مدير نمونه بسيجي در سازمان بسيج کارمندان استان سمنان در سال 92 تقدير وتشکر شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان امور اقتصادي  ودارايي استان سمنان در بخشي از لوح تقدير فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان خطاب به رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي استان سمنان آمده است: بر اين باوريم هر يک از ما در سنگري موظف به دفاع از ارزشهاي اسلامي و احياي احکام قرآن هستيم و معتقديم آنان که به قصد قرب الهي کار ميکنند و خدمت را تکليف الهي ميدانند به اصل انساني خويش قدم ميگذارند. بر خود لازم ميدانم از زحمات و تلاشهاي مخلصانه شما به عنوان مدير نمونه بسيجي تقدير و تشکر نموده و ازخداوند منان مسئلت دارم ما را از پرچمداران نهضت انتظار قرار دهد.


 روي خط پيام 

فرياد ارزش مداري
اين مدافعان ارزش ها که فرياد ارزشمداري شان گوش فلک را کر کرده، خداوکيلي آيا خود معني ارزش هاي راستين را مي دانستند؟ اگر مي دانستند لابد به برخي از مهره هاي ارزشمند انقلاب بي احترامي نمي کردند.  
احترامي  

قدرداني از مديريت شهري
از تحرک مسئولان مديريت امور شهري ، به سبب بازسازي جدول ها، لايروبي جوي ها، هرس درختان و کيفيت نظافت خيابان ها، سپاسگزاريم و منت دار شما خواهيم بود که اگر در حمل گل و لاي و خاک جوي ها، نظافت کوچه ها و خيابان هاي فرعي و جمعآوري زباله ها بذل عنايتي شود.  
عابديان  

توجه به خواست اکثريت مردم
اميد است نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي، در طرح استيضاح يا سوال از برخي وزيران، خواست اکثريت مردم را که در انتخاب آنان بر تفکر و ديدگاه هاي رئيس جمهور محترم نمودار است ، لحاظ کنند و آگاه باشند که اين خواسته ها در پاره اي موارد با خواست اقليت، ممکن است سازگار نباشد، ضمن آنکه نظارت بر عملکرد نمايندگان محترم مجلس از حقوق حقه مردم است.  
مروتي