تاریخ 1392/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3494 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دانش آموز سرخه اي مقام اول مسابقات آسيايي کشور آذربايجان را کسب کرد 

سرويس ورزشي:
دانش آموز سرخه اي در مسابقات کاراته آسيايي در کشور آذربايجان مقام اول را کسب کرد. 
محمدحسن مهرباني دانش آموز سرخه اي که در مسابقات قهرماني کشور سبک کيوکوشين اوياما مقام نخست اين رقابتها را در وزن منهاي 65 کيلو گرم از آن خود کرد، پس از رقابتي دلاورانه در کشور آذربايجان مدال پر افتخار مقام اول آسيا را به گردن آويخت.  
دانش آموز مهرباني دارنده مقام اول کشوري در رده سني جوانان وزن منهاي 65 کيلو گرم مسابقات کوميته موفق شد در مسابقات آسيايي مقام نخست اين رقابتها را کسب نمايد.


 يادداشت
 وزارت ورزش را به ورزشي ها بسپاريد 
نويسنده : سعيد حفظي فرد

نمي دانم بايد خوشحال باشيم يا مغموم تمام کابينه آقاي روحاني راي آورده اند به جز وزارت ورزش يعني صنف ما خوشحال از اين بابت که مساله ورزش اينقدر داراي ارج و قرب شده است که نمايندگان ملت به دو کانديد اين وزارتخانه در کمال تعجب راي عدم اعتماد دادند و اهالي اين صنف مي توانند سرها را بالا بگيرند که بله ورزش و جوانان از اهم موضوعات مطروحه براي نمايندگان مجلس است و براي دسترسي به مصدر اين وزارتخانه هم بايد برنامه قوي داسته باشي هم خود مرد عمل و تجربه باشي درغير اينصورت راي اعتماد نخواهي آورد. از سوي ديگر عملکرد کميسيون اصل نود مجلس رادر خصوص فساد فوتبال و وضعيت باشگاه هاي دولتي و رسيدگي به وضع معيشتي قهرمانان المپيکي وزنه برداري و کشتي فرنگي و کناره گيري آنان از شرکت در مسابقات بين المللي مغموممان مي کند، دلمان ميخواهدانتخاب مصدر وزارت خانه اي که به آن تعلق داريم از روي گروه گرايي و بغض و کينه فرقه اي صورت نگيرد و وزير خود ازاهالي ورزش باشد  مگر ما ورزشکار سياست مدار نداريم که به دنبال سياستمدار ورزشکار مي گرديم نگاهي گذرا به چند دهه تصدي گري در ورزش گواه اين مطلب است که ورزشکاران مدير از بازدهي بيشتري از مديران ورزشکار برخوردار بوده اند و زبان صنف خود را بهتر مي فهمند پس روزه شک دار نگيريم رياست محترم جمهور وزير ورزشي معرفي کنند نمايندگان ملت هم راي اعتماد بدهند و پيگير مطالبات ورزشکاران باشند تا شاهد قهر قهرمانان جهان از ورزش نباشيم و سکوهاي قهرماني مسابقات جهاني و المپيک مملو از ورزشکاران کشورمان باشد.


 کشتي گيران سرخه، پيروز در فيروزکوه 

سرويس ورزشي:
به مناسبت هفته تربيت بدني و ورزش، هيئت کشتي سرخه به عنوان دومين برنامه اين هفته، تيم کشتي نونهالان و نوجوانان سرخه را به مسابقات فيروزکوه اعزام کرد.
در اين مسابقات در وزن 42 کيلوگرم احمدرضا مطهر با دو برد و يک باخت مقام دوم را کسب نمود. در وزن 54 کيلوگرم حامد باراني به مقام اول رسيد. مهدي قبيله و علي وطني نيز در اوزان 76 و 86 کيلوگرم حائز مقام نخست شدند. همچنين مصطفي جهان و محمدحسين ثابت خيرآبادي در 29 و 32 کيلوگرم بر سکوي نخست ايستادند.
شايان ذکر است پيش از آغاز مسابقات،جهت تقويت روحيه و تفريح، کشتي گيران به مدت يک ساعت در مراسم جشنواره پنير افتر شرکت نمودند.


 برگزاري کارگاه آموزشي با حضور عظيم همتي در سرخه 

هيئت کشتي سرخه به مناسبت هفته تربيت بدني، يک کلاس و کارگاه آموزشي در سالن کشتي سرخه برگزار کرد.  
در اين کارگاه آقاي عظيم همتي که در اردوي جوانان و بزرگسالان در معيت بزرگان کشتي ايران بعنوان مربي کسب تجربه نموده بود، حضور يافت و کشتي گيران را از تجربيات و فنون به روز کشتي بهره مند کرد.


 برگزاري بازي هاي بومي محلي به مناسبت هفته تربيت بدني در شهرستان گرمسار 

سرويس ورزشي:
به همت هيات روستائي و عشايري شهرستان گرمسار و به مناسبت هفته تربيت بدني يکدوره بازيهاي بومي و محلي در روستاي غياث آباد اين شهرستان برگزار گرديد. اين بازيها در دو بخش بانوان شامل پخت شيريني محلي ، بازي دال پلان ، لي لي و يک قل دو قل و آقايان شامل تيروکمان، دال پلان، قلوه سنگ و طوقه بازي به اجرا درآمد. در پايان به نفرات برتر جوايزي اهدا گرديد.نفرات برتر مسابقات بشرح ذيل اعلام مي گردد.
بانوان:  
پخت شيريني محلي - گروه خانمها صغري قاسمي،زهرا ميرزازاده،خاطره کمالي
يک قل دوقل بزرگسالان - حشمت ميراخوري
يک قل دو قل نوجوانان - کبري زردوست  
لي لي- عسل بهدانه  
دال پلان - مائده رجبي
آقايان:  
دال پلان - علي کمالي  
قلوه سنگ - سعيد قاسمي  
تيروکمان - حسن بهدانه  
طوقه بازي - محمد جواد صداقت


 فرهاد مجيدي:
 دوست داشتم در اوج از دنياي فوتبال خداحافظي کنم 

سرويس ورزشي:
مهاجم نام آشناي تيم فوتبال استقلال تهران پس از خداحافظي غيرمنتظره خود از دنياي فوتبال اعلام کرد، هميشه دوست داشته در اوج دوران بازي، خداحافظي کند.   «فرهاد مجيدي» عصر روز (جمعه) در جمع خبرنگاران افزود: نمي خواستم در اين خصوص صحبت کنم اما به احترام هواداران و خبرنگاران در خصوص خداحافظي خود توضيحاتي ارايه مي کنم. وي افزود: اين قانون فوتبال است که روزي بايد با مستطيل سبز خداحافظي کنيد، من همواره دوست داشتم در حالي که شرايط بدني خوبي دارم از دنياي فوتبال خداحافظي کنم. مجيدي افزود: با خود فکر کردم احتمال دارد با توجه به مصدوميت دو ماه از ميادين دور باشم و همين مساله باعث شود که ديگر نتوانم به شرايط بدني خوب خود بازگردم، از اين رو موضوع خداحافظي خود را با سرمربي و مديرعامل باشگاه استقلال در ميان گذاشتم. وي گفت: هيچگاه دوست نداشتم در شرايط بدي از استقلال جدا شوم، بنابراين تصميم گرفتم در اوج آمادگي از فوتبال خداحافظي کنم.
مجيدي در ادامه از امير قلعه نويي سرمربي آبي پوشان پايتخت به دليل استفاده از او در مسابقات مختلف تشکر کرد و گفت: از تمامي هواداران، خبرنگاران و عکاساني که شايد ناخودآگاه از سوي من صدمه اي به آنان رسيده حلاليت مي طلبم.


 برگزاري مسابقات تيراندازي تفنگ بادي کارکنان ادارات شهرستان گرمسار به مناسبت هفته تربيت بدني 

سرويس ورزشي:
به مناسبت گراميداشت هفته تربيت بدني يکدوره مسابقه تيراندازي تفنگ بادي بين کارکنان ادارات شهرستان گرمسار در محل سالن تيراندازي يادگار امام اين شهرستان برگزار گرديد. در اين مسابقات که با استقبال گسترده اي مواجه بود بيش از 100 نفر از کارکنان ادارات شهرستان به رقابت با يکديگر پرداختند و در نهايت افراد مشروحه ذيل به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را کسب نمودند.
مقام اول - آقاي حميد شاه حسيني از اداره منابع آب شهرستان گرمسار  
مقام دوم - آقاي خليل نصير از دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار
مقام سوم - آقاي ارسلان ابوالي از اداره آموزش و پرورش شهرستان گرمسار


 حضور ورزشکار استان در مسابقات جهاني پومسه  

سرويس ورزشي:

ورزشکار پومسه استان در مسابقات پومسه قهرماني جهان در اندونزي حضور مي يابد. 
به گزارش روابط عمومي  اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان احمد اخلاقي ورزشکار پومسه استان در مسابقات پومسه قهرماني جهان که از نهم تا دوازدهم آبان ماه در اندونزي برگزار مي شود  به همراه تيم ملي پومسه ايران شرکت مي کند.


 پيروزي گرمسار هر روز دورتر از صدر جدول! 

سرويس ورزشي:
تيم فوتبال پيروزي نماينده استان در مسابقات فوتبال ليگ سه کشور در هفته هشتم مسابقات روز سه شنبه هفته جاري در استاديوم تختي گرمسار ميزبان تيم خونه به خونه بابل بود تيم پيروزي که قصد داشت در خانه با کسب پيروزي خود را در جمع بالانشينان صدر جدول حفظ نمايد اسير بازي منطقي اين تيم شد و با نتيجه سه بر صفر در خانه شکست سنگيني را متحمل شد تا فاصله اش هر روز با تيم هاي صدر جدول بيشتر شود.
اين تيم براي صعود از گروه ديگر اميد آنچناني ندارد ولي براي ماندن در ليگ سه بايد در بازي هاي بعدي اش با دست پر از زمين خارج شود.


 چهار غول فوتبال آلمان با چه منطقي گوارديولا را آوردند؟ 
نويسنده : خسرو خرم

 وقتي 4 غول فوتبال آلمان : فرانس بکن بائر، کارل هاينس رومينيگه، اولي هوينس و ماتياس سامر يک تصميم فوتبالي مي گيرند آيا بايد شکي به  آن داشت؟ اين 4 نفر تصميمي گرفتند که تا کنون کسي علت اصلي آن را نفهميده و احتمالا حالا حالا هم نخواهد فهميد.
عوض کردن يک مربي موفق مانند يوپ هانکس که هر 3 جام را در يک فصل براي بايرن به ارمغان آورده و هر چه بود و نبود را با تيمش تصاحب کرد. اين تغيير چه مفهومي  مي توانست داشته باشد جز اين که اين 4 نفر خيلي بهتر از همه ما فوتبال و حواشي آن و از همه مهمتر بحث درآمد زايي، آينده و سمت دهي آن را مي دانند.
تنها 2 دليل ممکن است که اين تصميم انقلابي داشته باشد:
1. گوارديلا و سبک فوتبال آن آينده فوتبال هستند و از نظر آنان يوپ هانکس هر چه داشته عرضه کرده است. احتمالا چيز زياد ديگري براي نمايش ندارد ولي با آوردن گوارديلا آنها سبک بازي فوتبال چند سال آينده را به آلمان و باشگاه خود بايرن مونيخ آوردند و از اين جهت مي توانند پيشتاز باشند(البته ذکر يک نکته ضروري است و آن اينکه آنها قبل از پايان فصل با گوراديلا تمام کردند).
2. تجارت فوتبال و بحث درآمدزايي آن: هر چند که بايرن مونيخ هميشه در ميان باشگاهاي موفق بوده ولي هيچ موقع اولين در بودجه و در آمد زايي نبوده و احتمالا با آوردن گوارديلا که يک چهره جذاب تر و مدرن تري نسبت به هاينکس بوده و همچنين با آوردن بازيکنان مطرح تر خواستند که در همه چيز نامبروان اروپا شوند.
تفاوت سبک بازي بايرن مونيخ در زمان هاينکس و گوارديلا
هر چند که ممکن بسيار زود باشد براي اين مقايسه ولي چند نکته واضح است:
1. بايرن مونيخ گوارديلا ظريف تر بازي مي کند.
2. بايرن مونيخ گوارديلا ساده تر بازي مي کند.
3. بايرن مونيخ گوارديلا تکنيکي تر بازي مي کند.
4. بايرن مونيخ گوارديلا راحت تر بازي مي کند.
5. بايرن مونيخ گوارديلا بيشتر توپ را مي دواند.
6. بايرن مونيخ هاينکس جنگنده تر و دونده تر بازي مي کرد.
7. بايرن مونيخ هاينکس سريع تر بازي مي کرد.
8. بايرن مونيخ هاينکس بيشتر بازي مستقيم انجام ميداد.
9. بايرن مونيخ هاينکس کارهاي ترکيبي کمتري انجام مي داد.
بايد صبر کرد وديد که آيا تصميم درستي گرفته اند بايرني ها و يا خير ولي آنچه مسلم اين است که دوران يوپ هاينکس در بايرن مونيخ به پايان رسيده و دنبال آن نبايد گشت.  


 برگزاري همايش پياده روي خانوادگي به مناسبت هفته تربيت بدني و ورزش در فولاد محله 

سرويس ورزشي:
همايش پياده روي خانوادگي به مناسبت هفته تربيت بدني و ورزش در فولاد محله برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان همايش پياده روي خانوادگي  به مناسبت هفته بربيت بدني و ورزش با شرکت حدود هزار نفر در فولادمحله برگزار و به قيد قرعه به هفتاد نفر از شرکت کنندگان هدايايي داده شد.  


  برگزاري مسابقات بدمينتون بانوان به مناسبت هفته تربيت بدني در شهرستان گرمسار 

سرويس ورزشي:
به مناسبت هفته تربيت بدني يکدوره مسابقه بدمينتون در بخش بانوان با حضور 25 ورزشکار بصورت انفرادي و دو حذفي در شهرستان گرمسار برگزار گرديد که افراد ذيل به کسب مقام اول تا سوم نائل آمدند
نفر اول - منيره نجارياني
نفر دوم- مرضيه شاه حسيني
سوم مشترک - مهري تاج الدين و شبنم ثناجو  


 سوال روز:
 چرا دادکان نه؟ 

به هر حال آنهايي که اقدامات مفيد و سابقه خوب دادکان را به ياد دارند حالا به طور جدي تر از خودشان مي پرسند چرا يک مدير با خوشنام مثل محمد دادکان نبايد وزير ورزش شود؟
صالحي اميري سرپرست موقت وزارتخانه ورزش و جوانان مثل سلطاني فر از مجلس شوراي اسلامي راي نياورد تا بار ديگر اوضاع ورزش کشور با نشناختن نفر اولش بلاتکليف شود.
حالا تمام پروژه ها و اقداماتي که قرار بود با وزير شدن صالحي اميري کليد بخورد و  در اين مدت استارتش زده شده بود مسکوت مي ماند و شايد برخي از آنها به دست فراموشي سپرده شود.
همچنين بعيد نيست دوباره با حضور سرپرست يا گزينه بعدي  به عنوان وزير باز هم شاهد تغييرات در زيرمجموعه هاي وزارتخانه باشيم که در اين صورت همه چيز دوباره بهم خواهد ريخت. به هر حال  بعد از ندادن راي  اعتماد به  گزينه دوم رئيس جمهور براي اداره ورزش حالا صحبت از محسن مهرعليزاده و البته محمد دادکان به عنوان جدي ترين گزينه هاي تصدي اين پست مهم است.
در اين بين جدا از مهرعليزاده که سابقه حضور در اين پست را دارد نگاه اهالي فوتبال به محمد دادکان است. مردي از جنس فوتبال که  چنانچه به راس وزارتخانه برسد اولين وزير فوتباليست کشور خواهد بود.
دادکان با سابقه روشن در دوران بازيگري به عنوان مدافع پرسپوليس بعد از نيابت رئيسي فدراسيون فوتبال و کار زير نظر صفايي فراهاني در دوران رياستش بر فدراسيون هم کارنامه  جالبي برجاي گذاشت تا جايي که هنوز بسياري از اهالي فوتبال اتفاقات خوب دوران رياست او را مثال مي زنند و فدراسيون کفاشيان را با با فدراسيون تحت امر او مقايسه مي کنند.
هر چند  با ريز شدن در دوره مديريت مدافع سابق پرسپوليس هم مي توان به نحوه مديريتي او ايرادهايي گرفت و مو را از ماست بيرون کشيد اما مجموع اتفاقات خوبي که در اين دوره رخ داده باعث شده تا دادکان به عنوان يک  مدير موفق در حوزه فوتبال شناخته شود. حالا اما قرار است در صورت انتخاب و راي اعتماد مجلس  به دادکان- که احتمالش زياد است- او در راس هرم اجرايي ورزش کشور قرار بگيرد و مطمئنا دشواري هاي اداره يک فدراسيون شلوغ و زير ذره بين با در برگرفتن چندين فدراسيون و نهاد ورزشي ديگر گستردگي فوق العاده اي مي يابد.
به هر حال آنهايي که اقدامات مفيد و سابقه خوب دادکان را به ياد دارند حالا به طور جدي تر از خودشان مي پرسند چرا  يک مدير باسابقه ورزشي و البته خوشنام مثل محمد دادکان  نبايد وزير بعدي ورزش باشد؟
به نظر شما محمد دادکان  گزينه فوتبالي تصدي وزارت ورزش گزينه مناسبي براي  اين پست خواهد بود؟


 عکس روز 

وداع غريبانه هفت آبي ها و اشک هواداران