تاریخ 1392/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3494 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اکران فيلم هاي سي امين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران در سمنان برگزار شد  

  معاونت هنري اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان سمنان گفت: سي امين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران در سمنان برگزار شد.  
نعمت ا... قنبري در گفتگو با خبرنگاران گفت: سي امين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران شامل (بخش ملي، بخش جنبي و بين المللي ) از4  تا 6 آبان با اکران 96 عنوان فيلم کوتاه  به مدت3 روز در سالن تئاتر شهر مجتمع فرهنگي و هنري کومش  بر گزار شد.
وي گفت: برگزاري چنين جشنواره هاي  موجب ارتقاي سطح آگاهي، تجربه و بينش نسل جوان براي نيل به سينماي ملي، پرداختن به موضوعات اجتماعي و فرهنگي، اميد، عدالت، فرهنگ شهادت و دفاع مقدس، دستاوردهاي جديد علمي، ظرفيت هاي فرهنگي، تمدني و تاريخي و پرورش هنرمنداني متعهد، خلاق و با هدف بسط و تعميم ارزش هاي والاي ديني و هويتي، تحکيم خانواده با هدف بسط و تعميم ارزش هاي والاي ديني و هويتي، تحکيم خانواده مي شود.
لازم به ذکر است که سي امين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران در سمنان به همت معاونت امور هنري اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان سمنان و انجمن سينماي جوانان سمنان برگزار شد.


 رئيس جديد اداره ارشاد گرمسار معرفي شد 

طي حکمي از سوي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان،جواد بهادري به عنوان رئيس جديد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار منصوب شد.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، طي حکمي جواد بهادري را به سمت رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار  منصوب و از خدمات مجتبي نورمحمدي قدرداني کرد.    محمدرضا سوقندي در اين حکم خطاب به بهادري آورده است: نظر به تعهد و تجربه و علاقه مندي جنابعالي به موجب اين ابلاغ به عنوان رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار منصوب مي شويد.  
توسعه و رشد کيفي برنامه هاي فرهنگي و هنري، بهره وري از مراکز فرهنگي شهرستان، در نظر گرفتن مزيت هاي نسبي حوزه فرهنگ، توجه به برنامه ها و فعاليت هاي موسسات  قرآني و کانون هاي فرهنگي وهنري مساجد و رشد و ارتقا» فرهنگ عمومي، نظارت بر مراکز و فعاليت هاي فرهنگي، هنري شهرستان،برنامه ريزي جهت شکوفايي اقتصاد فرهنگ و هنر از جمله اولويت ها مي باشد.  
اميد است با بهره گيري از منابع انساني ومشارکت جدي اصحاب فرهنگ و هنر و ظرفيت هاي شهرستان  در چهارچوب قوانين و مقررات وظايف محوله را به انجام رسانيد.  
دوام توفيقات شما را در توسعه وتعميق  فرهنگ و هنر اسلامي و ايراني  از درگاه الهي مسالت مي نمايد.  
سرويس هنري روزنامه پيام استان سمنان از زحمات آقاي نورمحمدي تشکر نموده و آرزوي موفقيت براي آقاي بهادري مي نمايد.


 طي مراسمي علي بيطرف به عنوان مسوول کانون موسيقي شهرستان سمنان معرفي شد 

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان سمنان در مراسم معرفي مسول کانون موسيقي شهرستان سمنان  به اهميت رشد و پيشرفت هنر در جامعه اشاره کرد وگفت در زمان تصدي نه ساله "محمد بهار" مسئول سابق  اقداماتي خوبي صورت گرفت.
وي مسئولين انجمن هاي را رابطين جامعه هنري با مجموعه ارشاد دانست.   در ادامه، معاون هنري اداره کل نيز در سخناني ضمن برشمردن ويژگي هاي خاص هنر موسيقي و جايگاه انجمن و هنرمندان در رشد و ارتقا» اين رشته، اهداف مد نظر معاونت هنري در زمينه موسيقي را اعلام نمودند.  در پايان اين جلسه از زحمات  مسول سابق کانون موسيقي  قدراني و علي بيطرف به عنوان مسول جديد معرفي شدند .


 مروري بر اخبار فرهنگي و هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان سمنان 

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان:
 1-  برگزاري سي امين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران  از تاريخ 4 آبان به مدت روز در مجتمع فرهنگي و هنري کومش
2- برگزاري ورک شاپ  خوشنويسي به مناسبت دهه امامت ولايت در مجتمع فرهنگي هنري کومش سمنان 
3- برگزاري همايش  هنرجويان آفرينش هاي هنري در تالار آفتاب
4-  آغاز ثبت نام آموزش دوره بلند مدت فيلم سازي انجمن سينماي جوانان ايران در دفتر سمنان
5- برگزاري  مراسم  شعرخواني  به مناسبت دهه امامت ولايت در مجتمع فرهنگي هنري کومش
6- افتتاح نمايشگاه خوشنويسي به مناسبت دهه امامت و کرامت با حضور مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در نگارخانه سيمرغ از جمله برنامه هاي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان سمنان  در هفته اي که گذشت  بود.


 يک عکاس:
 با عکاسي مستند انسان ها را بيشتر درک مي کنم 

اولين نمايشگاه انفرادي عکس هاي رکسانا فاضلي با عنوان «ميکرو خيابان» در گالري آتبين افتتاح شد.  
وي گفت: تعداد 18 عکس با ابعاد مختلف و به صورت چاپ روي بوم و کاغذ عکس به نمايش گذاشته شده اند. موضوع عکس ها روايتي متفاوت و جزئي نگر از خيابان هاي شهر تهران و خطوط و اشکالي است که در زير پاي عابران شکل گرفته اند. 
او افزود: اين عکس ها که در حوزه ي عکاسي اجتماعي و مستند هستند، از تغيير شکل خط هاي عابر پياده در اثر گذر زمان و عبور ماشين ها و عابران که باعث به وجود آمدن شکل هاي خاص در آن ها شده، تهيه شده اند.  
فاضلي همچنين درباره  عکس هاي اين نمايشگاه عنوان کرد: زماني  که عکاسي مستند اجتماعي مي کنم، مي توانم وارد حريم شخصي  انسان ها شوم و آن ها را بيشتر درک کنم. حال اينکه اين بار من داستان زندگي  انسان ها را روايت نمي کنم، بلکه اشاره مي کنم به دنياي زير پاي آن ها. دنيايي مملو از تصوير، تصاوير موجودات خيالي که از لکه  رنگ هاي خط کشي  خيابان و جاي پا و زباله هاي خياباني به وجود آمده و هرچند چرک مرده و پاخورده است ولي  ديدن انتزاع رنگ و تصوير در آن ها خالي  از لطف نيست. 
رکسانا فاضلي متولد 1355 در لندن و دانش آموخته ي رشته ي عکاسي از دانشکده ي هنر و معماري دانشگاه آزاد تهران است. فعاليت به عنوان عکاس آزاد مستند اجتماعي، همکاري با آژانس هاي خبري بين المللي، حضور در نمايشگاه هاي گروهي عکاسي در کشور و کسب جوايزي چون جايزه ي نخست جشنواره ي «ناصرخسرو قبادياني» در کارنامه ي اين عکاس ديده مي شود.  
نمايشگاه «ميکروخيابان» از سوم تا 14 آبان ماه در گالري آتبين واقع در خيابان وليعصر، ضلع جنوب چهارراه پارک وي، خيابان خاکزاد، شماره 42 از ساعت 16 تا 21 ميزبان علاقه مندان خواهد بود. 


 خشايار الوند: «پژمان» يک نمونه است 

خشايار الوند با بيان اين که سريال «پژمان» را دنبال مي کند، درباره سوژه کار اين طور اظهارنظر کرد: سوژه سريال پژمان نو و جديد به نظر مي رسد. به نظرم کار کردن درباره ي هر فردي از هر شغلي که قبلا جايگاهي داشته و حالا موقعيت خود را از دست داده است، مي تواند براي مخاطب جالب باشد. حال فرقي نمي کند يک فوتباليست باشد يا يک هنرپيشه.  
اين نويسنده حوزه طنز ادامه داد: به دليل اين که فوتبال يکي از عرصه هاي پرمخاطب است و بسياري از جوان ها اتفاقات و حواشي آن را دنبال مي کنند و از جزئيات اين ورزش خبر دارند، بنا براين دست گذاشتن روي اين موضوع مي تواند جذابيت زيادي داشته باشد.  
نويسنده مجموعه تلويزيوني «باغ مظفر» با اشاره به اين که افزايش تعداد قسمت هاي «پژمان» از 13 به 26 کمي در ريتم و ماجراهاي فرعي ايجاد شده در آن تاثير منفي داشته است، افزود: در بخش هايي از سريال به نظر مي رسد که طرح ماجراهايي فرعي ضرورتي نداشته است. براي مثال خواستگاري براي پدربزرگ و اين ها بهتر بود که از کار حذف مي شد و تاکيد بيشتري بر داستان زندگي خود پژمان صورت مي گرفت. در واقع شايد اين مجموعه با نيت اپيزوديک ساخته نشده اما به خاطر افزايش تعداد قسمت هايش به اين سمت و سو حرکت کرده است. اما در مجموع پژمان را بايد در مقايسه با کارهايي که اين روزها از تلويزيون درحال پخش است، يک سر و گردن بالاتر دانست. 
وي همچنين به کارگرداني خوب و تاثيرگذار سروش صحت نيز اشاره و بيان کرد: سروش صحت هم پس از تجربه موفق «ساختمان پزشکان» در مقام کارگردان پختگي خود را نشان داده است. 
الوند درباره بازي پژمان جمشيدي هم اشاره اي داشته و اضافه کرد: پژمان جمشيدي سال هاست که در رابطه با هنرمندان است و از ابتدا با همه فوتباليست ها تفاوت مي کرد. دانش فرهنگي او نسبت به فيلم ها و سريال ها بسيار بالاست و اين هوش و ذکاوتش را در بازي خوبش وقتي در کنار بازي ساير فوتباليست ها در اين کار مي بينيم، نشان داده است. ضمن اين که اين مجموعه هر چه جلوتر مي رود شاهد بازي بهتر و جاافتاده تري از او هستيم.   وي در همين رابطه افزود: «پژمان» به خاطر رابطه دوستانه اي که با گروه توليد کننده اين کار هم داشته توانسته بازي خوبي از خود نشان دهد. بازيگران نقش هاي مقابل هم اين بستر را براي او به خوبي فراهم کرده اند. در واقع همه چيز در خدمت اين بوده که او بتواند به بهترين نحو ظاهر شود. بازي او در مواردي حتي آدم را به شدت مي خنداند.  
الوند همچنين نوع طرح موضوعات را در اين مجموعه جسارتمندانه دانسته و عنوان کرد: متاسفانه سريال هاي ما مدتي بود که از جسارت در طرح موضوعات دور شده بود. اما اين سريال نشان داد که مي توان اتفاقات و مسائل مربوط به يک صنف يا حيطه خاص را با جسارت مطرح کرد و نگران اين نبود که قرار است به کسي برخورد يا نه. اين اتفاق پيش از اين درباره سريال ساختمان پزشکان هم افتاد اما چندان جدي گرفته نشد. به نظر گلايه مند شدن نسبت به شوخي ها يک اتفاق بي مورد است. زيرا فردي که در سريال زندگي اش نشان داده مي شود فقط و فقط يک نمونه است و نمي توان او را مساوي با همه افراد آن حرفه دانست.  
نويسنده مجموعه «شب هاي برره» اضافه کرد: به اعتقاد من مجموعه پژمان نشان داد که به خوبي مي توان در عرصه هاي اجتماعي با افراد شوخي کرد. در حالي که هيچ توهيني صورت نگيرد.  


 رضا رويگري: بازي در «مختارنامه» را به 10 فيلم سينمايي ترجيح مي دادم 

رضا رويگري درباره ي اينکه آيا با وجود کمبود بودجه در صداوسيما و خط قرمزهاي موجود، توان مقابله با شبکه هاي ماهواره اي وجود دارد؟ گفت: متاسفانه در حال حاضر با اين وضع بودجه توان مقابله مان خيلي کم است.  
بازيگر سريال «معراجي ها»ي ده نمکي گفت: اميدوارم واقعا يک فکر اساسي در اين مورد صورت بگيرد; چون ما کار مي کنيم که کارمان ديده شود نه اينکه کارمان به آرشيو برود و کسي آن را نبيند. 
رويگري بيان کرد: اگر از خانواده ها سوال کنيم مي بينيم که متاسفانه برخي شبکه هاي ماهواره اي را نگاه مي کنند، آثار شبکه هاي ماهواره اي محتوا ندارند ولي جذابيت هاي داستاني دارند و آن مواردي را که به فرهنگ ما نمي خورند را از طريق فيلم هايشان به ما منتقل مي کنند.  
وي افزود: اگر بخواهيم مي توانيم با ماهواره مقابله کنيم ولي خواستن مهم است و مسوولان که ان شا»الله يک ترتيب اساسي بدهند.  
اين بازيگر همچنين در پاسخ به اينکه مبني بر اينکه با تغيير فضاي سياسي کشور آيا هنرمندان همچنان به حضور در تلويزيون علاقه مند مي مانند يا ترجيح مي دهند به تئاتر و سينما برگردند؟ گفت: من از جانب خودم مي گويم; هر کجا که کار جذاب باشد همان جا کار مي کنيم، مهم اين است که داريم براي اين مملکت و مردم کار مي کنيم، طبيعي است که رسانه ملي ما مخاطب بيشتري دارد.  
رويگري ادامه داد: هميشه مي گويند ارزش هاي سينما چيز ديگري است ولي وقتي کار خوب باشد برايمان فرقي نمي کند کجا بازي کنيم; زمان ساخت «مختارنامه» ترجيح مي دادم 10 فيلم سينمايي کار نکنم ولي «مختارنامه» را براي تلويزيون کار کنم.  
او که قرار است در نقش يک استاد دانشگاه در سريال «معراجي ها»ي ده نمکي ظاهر شود، درباره ي اينکه چقدر آثار دفاع مقدسي جزو اولويت هاي صدا و سيما قرار دارد؟ عنوان کرد: هرازگاهي مي بينيم که تلويزيون آثاري را در ژانر دفاع مقدس پخش مي کند اما مهم اين است که چطور پرداخت شوند.  
بازيگر «معراجي ها» افزود: ساخت آثار دفاع مقدس پرهزينه است، اگر بودجه خوبي در حد بودجه آثار الف ويژه را به اين نوع ژانر اختصاص دهند و همچنين اگر اثر، متن و بازيگران خوبي داشته باشد تاثيرات خوبي دارد و مردم هم آن را نگاه مي کنند. 
او ادامه داد: در حال حاضر اگر اثري راجع  به جنگ جهاني دوم بخواهند بسازند اگر خوب ساخته شود بيننده به سمت آن جذب مي شود و اعتراض نمي کند که موضوع کار براي سال هاي قبل است.  
رويگري در پايان خاطرنشان کرد: آقاي ده نمکي هم نشان داده که کارهايش با بقيه متفاوت است و اميدوارم «معراجي ها» هم همان طور باشد; ضمن اينکه به هر حال يکي از وظايف تلويزيون اين است که ارزش هاي دفاع مقدس را يادآوري کند.  
سريال «معراجي ها» به کارگرداني مسعود ده نمکي و تهيه کنندگي محمود رضوي براي شبکه يک ساخته مي شود. 
همچنين رضا رويگري بازيگر سينما، تلويزيون، تئاتر و خواننده است که در فيلم هاي سينمايي «اخراجي ها»، «دل شکسته»، « فرنطينه»، «مجنون ليلي» و... و در سريال هاي «ملکوت»، « دارا و ندار»، «مختارنامه»، « سال هاي مشروطه»، «به کجا چنين شتابان» و... بازي کرده است. از آلبوم هاي موسيقي او نيز مي توان از «از عشق گفتن»، « غوغا» و « کازابلانکا» نام برد. او همچنين سرود معروف «ايران ايران» را در سال هاي اول انقلاب خوانده است.