تاریخ 1392/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3494 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دولت تدبير و اميد بر اساس فرامين رهبري در مساله هسته اي عمل مي کند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
استاندار سمنان گفت: دولت تدبير و اميد در مذاکرات هسته اي و رفع تحريمها، بر اساس فرامين رهبري پيش مي رود.
محمد وکيلي در نشست با فعالان اقتصادي و صنعتي استان سمنان با رويکر توسعه اي، اظهار داشت: برخي در اين مورد در کشور جار و جنجال مي کنند اين افراد بايد بدانند دولت يازدهم مذاکرات هسته اي را بر اساس فرامين رهبري اداره مي کند.
وي ادامه داد: فضاي سياسي کشور به گونه اي است که سياست خارجي کشور را مقام معظم رهبري مشخص کرده اند و اختيارات را به دولت سپرده اند و با وجود اين جنجالها، دولت در مساله هسته اي و رفع تحريمها، کار و فعاليت خودش را مي کند.
وي اولويت شرايط فعلي کشور در بخشهاي اقتصادي و تجاري را حفظ اشتغال در بخشهاي صنعتي و معدني عنوان و تصريح کرد: دولت تدبير و اميد قصد دارد به همت صنعتگران و مديران دولتي و تعامل اين دو بخش، مشکلات را از سر راه اقتصاد و توليد کشور بردارد.
وي خواستار ارايه راهکار و پيشنهاد از سوي صنعتگران و فعالان اقتصادي استان سمنان به مسوولان اجرايي براي اتخاذ شيوه هاي اجرايي کارا و مناسب شد و گفت: مديران دستگاه هاي اجرايي نيز بايد به گونه اي عمل کنند که چرخه امور به سمت تسهيل و نه محدوديت کار بخش خصوصي باشد.  
وکيلي بر تفويض اختيارات مديران کل دستگاه هاي اجرايي به مديران شهرستاني ادارات تاکيد کرد.
استاندار سمنان ادامه داد: مرکز مشاوره فعالان اقتصادي استان سمنان از سوي سازمان اقتصادي و دارايي اين استان به منظور پاسخگويي به کليه مشکلات بخش اقتصادي و توليدي ايجاد شود.
وي همچنين بر ايجاد کميته اي براي هماهنگ کردن برنامه ها و شرايط استان سمنان با سياست هاي پولي و بانکي کشور در سالجاري و همچنين کميته اي با حضور مديران صنايع و مسوولان اداره کل امور مالياتي استان سمنان براي رفع مشکلات مالياتي بخش خصوصي تاکيد کرد و گفت: آموزش مديران صنايع در زمينه مسايل مالياتي، باعث کم شدن مشکلات اين بخش شده و گره از بخشي از مشکلات صنعت باز مي کند.
وي با اشاره به وجود قوانين مختلف در بخشهاي گوناگون به ويژه بخش اقتصادي و توليدي کشور در سالهاي اخير، اضافه کرد: اکنون در کشور نياز به قانون جديد نداريم حتي با زيادي قوانين نيز مواجه هستيم که براي کشور مشکلاتي ايجاد کرده است.
استاندار سمنان خطاب به مسوولان دستگاه هاي اجرايي، افزود: نگاه مديران و مجريان قانون بايد گره گشاي مسايل باشد تا با ايجاد بستر مناسب براي توليدکنندگان، مشکلات استاندر بخشهاي مختلف کاهش يابد.
صنعتگران و فعالان اقتصادي و توليدي و همچنين تعدادي از مسوولان استان سمنان در اين نشست حضور داشتند و در مورد مشکلات بخش توليد و اقتصاد تبادل نظر شد.
حدود دو هزار واحد توليدي و صنعتي و معدني در استان سمنان فعاليت دارند.


 اقدامات خوبي در صنعت برق کشور در حوزه پدافند غيرعامل صورت گرفته است 

سرويس خبر:
  معاون سازمان اطلاعات و عمليات پدافند غيرعامل کشور گفت: اقدامات خوبي در صنعت برق کشور در حوزه پدافند غير عامل صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومي شرکت برق منطقه اي استان سمنان، سردار محمد حسن منصوريان در نشستي که به مناسبت هفته پدافند غيرعامل در شرکت برق منطقه اي سمنان برگزار شد با اشاره به تغييرات ماهيتي تهديدات دشمن در دوره جديد گفت: در دوران هشت ساله جنگ تحميلي، تهديدات دشمنان آشکارا و قابل مشاهده بود و بر همين اساس نيز تاکتيک هاي خاص پدافندي انجام مي گرفت، ولي امروزه عرصه تهديدات دشمنان از تنوع زيادي برخوردار است.  
وي با بيان تهديدات مختلف و متنوع دشمن براي رويارويي با نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران افزود: دشمنان در عرصه هاي مختلفي چون اقتصادي، امنيتي، بيولوژيک، سايبري، علم و فناوري، فرهنگي و اجتماعي و نظامي از سال هاي قبل برنامه ريزي زيادي نموده است که ماهيت هر يک با ديگربخش ها متفاوت مي باشد و پاسخ به اين تهديدات ساز و کار خاص خود را نياز دارد. 
سردار منصوريان با بيان اقدامات مناسب صنعت برق به خاطر اهميت انرژي الکتريکي از جايگاه ويژه اي برخوردار است که در صورت بروز تهديد، بخش هاي مختلف جامعه دچار مشکل مي گردند، که جهت مقابله با اين تهديدات اقدامات بسيار خوبي در زمينه هاي مختلف در صنعت برق انجام گرفته است.  
معاونت اطلاعات و عمليات سازمان پدافند غير عامل کشور يکي از مهمترين تهديدات دشمنان را امروزه تحريم هاي اقتصادي دانست و افزود: هرچند که در تحريم هاي صورت گرفته از سوي دشمنان نظام، مشکلاتي را براي جامعه و مردم ايجاد نموده اند ولي آنچه که براي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تهديد مي باشد غفلت و بي توجهي نسبت به تهديدات مي باشد. 
وي با اعلام آمادگي سازمان پدافند غير عامل کشور در راهنمايي و همکاري در همه زمينه ها با سازمان هاو دواير دولتي افزود: بقا» و ماندگاري نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در مقابل تهديدات دشمنان نيازمند آمادگي و تمرين و ممارست در بخش هاي مختلف مي باشد که سازمان پدافند غير به عنوان همراه و هميار در اين عرصه آماده راهنمايي و همراهي مي باشد.
در اين مراسم سيدعلي اکبر صباغ مدير عامل شرکت برق منطقه اي سمنان ضمن با گراميداشت هفته پدافند غيرعامل توجه به تهديدات دشمن در صنعت برق و برنامه ريزي در برابر اين تهديدات را از اولويت هاي شرکت برق منطقه اي سمنان دانست و اظهار داشت: در زمينه پدافند غيرعامل در شرکت برق منطقه اي سمنان اقدامات مناسبي انجام گرفته است.


 پايان مهلت وعده مسئولان براي حل مشکل فضاي تحصيلي دانش آموزان خورزان
  مشکل به قوت خود باقي است 


دامغان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
با گذشت مهلت وعده يک ماهه مسئولان براي حل مشکل مکان نامناسب تحصيلي 25 دانش آموز روستاي خورزان، هنوز اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته و اعتراض اولياي دانش آموزان براي حل نهايي موضوع به قوت خود باقي است. اين در حالي است که دبير شوراي آموزش و پرورش استان سمنان از احتمال انتقال دانش آموزان به مدارس روستاهاي همجوار خبر مي دهد.
دانش آموزان روستاي خورزان شهرستان دامغان همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد در ساختمان دهياري مشغول به تحصيل شدند. اين امر منجر به اعتراضات اولياي آنها شد که در پي آن فرماندار شهرستان به اتفاق بخشدار اميرآباد و مسئولان آموزش و پرورش منطقه از اين مکان بازديد و قول حل موضوع را ظرف يک ماه آينده دادند. اين در حالي است که با گذشت يک ماه وعده داده شده هنوز اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته و اعتراض اولياي دانش آموزان براي حل نهايي موضوع به قوت خود باقي است.
دبير شوراي آموزش و پرورش استان سمنان ضمن اشاره به بازديد چند روز گذشته خود به اتفاق مسئولان آموزش و پرورش منطقه اميريه از مکان تحصيل دانش آموزان روستاي خورزان اظهار داشت: مکان تحصيل اين دانش آموزان در شان و شخصيت ايشان نيست.
محمد بنائيان سفيد خاطرنشان کرد: ساختمان آموزشي آموزش و پرورش منطقه اميرآباد اکنون و به صورت موقت در اختيار اداره کل کتابخانه هاي عمومي  استان قرار دارد که بايد به آموزش و پرورش برگردانده شود تا پس از تعمير و بازسازي مجدد به عنوان فضاي آموزشي از آن استفاده شود.
وي يادآور شد: براي حل موضوع و برون رفت از آن جلساتي با مسئولان اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان و مسئولان آموزش و پرورش منطقه برگزار شد که نظر ما مبني بر تحويل مکان آموزشي مذکور به آموزش و پرورش است.
مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان به بيان علت تعطيلي مکان آموزشي در روستاي خورزان که تا سال گذشته دانش آموزان روستا در آن تحصيل مي کردند، پرداخت و افزود: به علت فرسوده بودن و نداشتن استحکام لازم اداره کل تجهيز و نوسازي مدارس استان سمنان براي جلوگيري از بروز بحران احتمالي ضروري دانست تا ادامه فعاليت آموزشي در آن جلوگيري کند.
بنائيان سفيد حفظ جان و آرامش دانش آموزان را اولويت نظام آموزشي دانست و گفت: اگر بررسي احتمالات بر بروز مشکلات صحه بگذارد، مکان آموزشي مذکور تخليه مي شود که بالطبع آموزش و پرورش منطقه اميرآباد با هماهنگي هايي که از قبل انجام شده بود نسبت به تخليه آن محل قبل از آغاز سال تحصيلي جديد اقدام کرد. وي خاطرنشان کرد: رعايت مسائل ايمني و جان دانش آموزان همواره مورد تاکيد است و همه ما ملزم به رعايت آن هستيم.
مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان اضافه کرد: آموزش و پرورش، در صورت لزوم و حل نشدن مشکل، مکان تحصيل دانش آموزان روستاي خورزان را به روستاي همجوار که داراي امکانات و فضاي مناسب است منتقل مي کند.
بنائيان سفيد همچنين تصريح کرد: هزينه نقل و انتقال براي ادامه تحصيل دانش آموزان خورزاني به روستاي همجوار را آموزش و پرورش متقبل مي شود.
وي گفت: اميدواريم که بتوانيم اين مشکل را مرتفع کنيم تا اين دانش آموزان بدون دغدغه به تحصيل بپردازند و از سويي اوليا دانش آموزان نيز هيچ نگراني نداشته باشند.
25 دانش آموز روستاي خورزان از اول مهرماه و همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد در ساختمان دهياري به تحصيل مشغولند و در انتظارند تا مسئولان براي حل موضوع چاره اي اساسي بيانديشند.  


 سامانه مهارتي بايد همسو با سياست هاي دولت باشد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان گفت: سامانه آموزش و مهارت بايد همسو با سياست هاي دولت تدبير و اميد باشد.
ابراهيم محمودي در بازديد از مرکز خواهران سمنان اظهار داشت: پيش بيني دوره ها بايد متناسب با بازار کار باشد و دوره ها بايد از تعهد محوري و دوره محوري به سمت نيازمحوري پيش روند.
وي به اولويت سنجي در بخش تعهدات آموزش، کيفي نگري در بحث انجام تعهدات اشاره کرد، افزود: لازمه پيش بيني اين دوره ها اين است که از هم اکنون براي سال آينده برنامه ريزي شود و حداقل مزيت نسبي دوره ها شناخته و سعي در تدوين دوره هاي بازارمحور نماييد.
مديرکل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان گفت: دوره هاي آموزشي با اولويت بازارکار، پرداختن به صنعت و اشتغال زنان بايد ايجاد شود.
محمودي با اشاره به انتصاب استاندار جديد اضافه کرد: استاندار سمنان بر آموزش در صنعت تاکيد دارد و راهکار آن را نيز در نشست با صنايع عنوان کرده است.
در اين نشست مشکلات و موانع موجود مطرح و مورد بررسي قرار گرفت.


 دانش آموزان سمناني در ششمين جشنواره فناوري نانو سوم شدند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان از کسب رتبه سوم دانش آموزان اين استان در ششمين جشنواره فناوري نانو کشور خبر داد.
حسين فولاديان افزود: اثر دانش آموزان بهاره دستوراني و الهام صادقي از شهر سمنان با موضوع کتاب داستاني کوتوله در اين جشنواره موفق به کسب اين رتبه شد.
وي با تبريک اين موفقيت علمي توسط دانش آموزان استان سمنان از زحمات آنان قدرداني کرد و ابراز اميدواري کرد: دانش آموزان استان سمنان در المپياد نانو امسال صاحب رتبه هاي برتر در سطح کشور شوند.


 اجراي طرح مدام در 57 مدرسه استان سمنان آغاز شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
اجراي طرح مشارکت دانش آموزان در اداره مدرسه (مدام) در مدارس راهنمايي استان سمنان آغاز شد.
در اين طرح که به صورت نمادين در برخي از مدارس استان سمنان اجراي آن آغاز شد دانش آموزان اداره مدرسه را بر عهده گرفته و از اين طريق حس مسووليت پذيري و شيوه هاي اداره مدارس را آموزش و تمرين مي کنند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: اين طرح در 57 مدرسه استان سمنان برگزار مي شود.
حسين فولاديان گفت: طرح مدام در طول سال تحصيلي به مدت چهار روز اجرا مي شود و در اين روزها دانش آموزان مديريت مدرسه را بر عهده مي گيرند.
وي گفت: اين طرح با اهداف آماده سازي دانش آموزان براي ايفاي نقش هاي اجتماعي، اداره امور جامعه در آينده و آمادگي براي شغل هاي مختلف براي چهارمين سال در مدارس منتخب استان سمنان اجرا مي شود.
فولادين تقويت روحيه وظيفه شناسي، افزايش توانمندي دانش آموزان را از ديگر اهداف برشمرد و گفت: دانش آموزان در اين طرح از خدمات تا مديريت مدرسه را بر عهده مي گيرند و معلمان و مسوولان مدارس بر فعاليت دانش آموزان نظارت دارند.
معاون اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: سه روز ديگر در طول سال تحصيلي اجرا مي شود.
اجراي طرح نمادين مدام در مدرسه راهنمايي دخترانه نخبگان سمنان اجرا شد.


 در ماه گذشته تعداد 5 فقره جواز تاسيس صنايع تبديلي بخش کشاورزي صادر شد 

سرويس خبر:
مدير صنايع کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از صدور 5 فقره جواز تاسيس صنايع تبديلي و تکميلي بخش کشاورزي در ماه گذشته خبر داد.  
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، رحمت الله کاشفي گفت: برآورد شده  براي راه اندازي اين واحد هاي توليدي 35132 ميليون ريال سرمايه گذاري ثابت شود و براي 60 نفر شغل ايجاد کنند.  
وي افزود : توليد سالانه اين واحد ها 13700 تن است و به 9500 تن مواد خام بخش نياز دارند همچنين اين واحدها براي فعاليت و توليد به بيش از 66 ميليارد ريال سرمايه در گردش نياز دارند.  
کاشي يادآوري کرد: اين واحدهاي فراوري يک مورد در بخش زراعي و 4 مورد در حوزه دام و طيور است که در شهرستان هاي دامغان، سمنان شاهرود و آرادان تاسيس خواهند شد.  
مدير صنايع کشاورزي سازمان از صدور پروانه بهره برداري براي يک واحد توليدي فراورده هاي لبني در ماه گذشته خبر داد و افزود : اين واحد با سرمايه ثابت 17340 و سرمايه در گردش 19681 ميليون ريال در شهرستان سمنان  راه اندازي شده است. توليد سالانه آن 11060 تن است و به 90 هزار تن مواد خام نياز دارد و براي 32 نفر شغل ايجاد کرده است.


 برنامه برش استاني مبتني بر آمايش سرزمين توسط آموزش و پرورش طراحي شد 

سرويس خبر:
مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان از طراحي برنامه برش استاني مبتني بر آمايش سرزمين توسط اين اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، محمد بناييان سفيد در گردهمايي شوراي معاونان و روساي آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان سمنان افزود: هدف اصلي آموزش و پرورش استان سمنان عملياتي و اجرايي کردن برش برنامه پنجم استان است.
وي گفت: سمنان تنها استان کشور است که برنامه برش استان را بر اساس آمايش سرزمين و مبتني بر برنامه پنجم و برنامه برشي وزارت آموزش و پرورش تدوين کرده است.
بناييان سفيد ادامه داد: اين برنامه بر اساس نقشه جامع علمي کشور و سند تحول بنيادين آموزش و پرورش تدوين شده و در آن محورها و اولويت ها مد نظر قرار گرفته است.
مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: استاندار سمنان تاکيد دارد مديران بر اساس برنامه حرکت کنند.


 روي خط پيام 

اگر خودروهاي معمولي با پورشه ها تصادف کنند تکليف چيست؟

اخيرا دولت ورود اتومبيل هاي بالاي 2500 سي سي را آزاد کرده، منتها تعرفه 70 درصدي آنها را تا 140 درصد بالا برده است. يکي پيدا شود به من پاسخ دهد تکليف مردمي که در اين شهر با خودروهاي معمولي يراني رانندگي مي کنند هرگاه به شهرهاي بزرگ بروند و با اين پورشه ها و بنزها و بي ام و هاي دويست، سيصد، چهارصد، پانصد، هشتصد و يک يا دو ميليارد توماني تصادف کنند چيست ؟  
مرامي 

ازدواج هاي جنجال برانگيز

لايحه حمايت از حقوق خانواده و بحث ازدواج موقت به چه نتيجه اي رسيد که حال مجلس دنبال بحث ازدواج با فرزند خوانده است؟ چرا برخي ها علاقه وافري به بحث ازدواج هاي جنجال برانگيز دارند؟  
يعقوب نيا  

پاسخ مناسب به اهانت کنندگان

کساني که به رئيس جمهوري محترم بي احترامي مي کنند خاطرشان جمع باشد که جوابشان را در انتخابات مجلس شوراي اسلامي اسفند ماه 94 خواهيم داد.  
رضائيان  
 
حمايت از آمرين به معروف و ناهيان از منکر

از زحمات و تلاش هاي صميمانه و پيگير فرماندهي محترم انتظامي شهرستان سمنان در حمايت از آمرين به معروف و ناهيان از منکر در شهر سمنان قدرداني مي نماييم.  
جمعي از آمرين به معروف و ناهيان از منکر