تاریخ 1392/08/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3492 برو جستجو جستجوی پیشرفته   زورگيري با قمه براي سرقت گوشي 

سرويس حوادث :
رييس کلانتري بهارستان از دستگيري سارق زورگيري خبر داد که به شيوه خشن اقدام به زورگيري از مردم مي کرد.  
سرهنگ عطا»الله خالقي در گفت وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در ساعات پاياني بيست و هفتم مهرماه امسال ماموران گشت اين کلانتري از طريق دريافت پيام از مرکز فوريت هاي پليسي 110 در جريان وقوع يک فقره تصادف در خيابان اميرکبير قرار گرفتند.  
وي با بيان اينکه ماموران با حضور در محل حادثه متوجه کمک خواستن رهگذري شدند که مکرر فرياد «دزد را بگيريد» سرمي داد، گفت: ماموران دريافتند که يک عابرپياده با دو تن درگير شده که سريع خود را به محل درگيري مي رسانند و متوجه مي شوند عابرپياده از ناحيه سر و صورت و هر دو دست توسط سارقان به ضرب قمه مجروح شده، در حين بررسي به عمل آمده دريافتند که اين دو سارق براي زورگيري با قمه شاکي را مجروح کردند.  
رييس کلانتري بهارستان با بيان اينکه دو سارق زورگير با استفاده از يک دستگاه موتورسيکلت هونداي قرمز فاقد پلاک قصد فرار داشتند که راکب به همراه موتورسيکلت از محل متواري شد و نفر دوم که قمه نيز در دست داشت، درصدد فرار با پاي پياده بود، گفت: ماموران دستور ايست دادند که سارق به دستور توجه نکرده و ماموران اقدام به شليک يک تيرهوايي مي کنند که نه تنها سارق متوقف نمي شود، بلکه شخص قمه به دست با سلاح سردي که داشته، به سمت مامور حمله ور مي شود و مامور براي دفاع از خود اقدام به شليک دو تيرهوايي ديگر مي کند که مجددا سارق زورگير اقدام به فرار کرده که مامور با رعايت بند 4 ماده 3 قانون بکارگيري سلاح اقدام به تيراندازي کمر به پايين با اسلحه مي کند.  
خالقي با بيان اينکه تير به ران سارق زورگير اصابت مي کند، گفت: متهم پس از دستگيري، توسط عوامل اورژانس به بيمارستان منتقل مي شود که در بازرسي از کيف همراه وي، اسناد ديگري نيز کشف مي شود که مشخص شد سارقان زورگير از يک نفر ديگر به نام «کريم» در خيابان وليعصر کيف قاپي کرده اند.  
وي با بيان اينکه متهم 18 ساله به نام «فردين» از سوي شاکي اوليه پرونده مورد شناسايي قرار گرفت، گفت: تحقيقات ماموران براي واکاوي زواياي پنهان اين زورگيري ادامه دارد. 


 اسباب کشي خونين 

سرويس حوادث :  
ماموران پليس تهران بزرگ مردي را که به بهانه سرقت، زن جواني را به قتل رسانده بود، دستگير کردند.  
وقوع يک فقره قتل در خيابان پروين در 24 اسفندماه سال  گذشته به کلانتري جواديه تهران پارس اعلام شد که با حضور ماموران در محل و تاييد خبر موضوع به پليس آگاهي اعلام و تيم بررسي صحنه جرم اداره دهم و عوامل تشخيص هويت در محل حاضر شدند.
بررسي هاي اوليه نشان داد که خانم 30 ساله بر اثر ضربات متعدد چاقو به گردن، شکم و پهلو توسط متهم يا متهمان به قتل رسيده و آثار درگيري نيز داخل منزل کاملا مشهود است که با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه اول بازپرسي دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده براي رسيدگي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.  
کارآگاهان در اولين مرحله از تحقيقات به بررسي نحوه کشف جسد پرداختند که اطلاع پيدا کردند که جسد توسط شوهرخواهر و صاحبخانه مقتوله کشف شده است .  
صاحبخانه مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مقتوله مستاجر بنده بود تا اينکه اعلام کرد قصد اسباب کشي دارد، چند روز پيش با شماره تماس مقتوله تماس گرفتم اما کسي پاسخگوي تماس هاي بنده نبود تا اينکه مقتوله خودش با من تماس گرفت و عنوان داشت که تلفن همراهش مفقود شده است . فرداي آن روز مقتوله مجدد با من تماس گرفت و عنوان داشت که براي روزجمعه اسباب کشي خواهد کرد. به همين علت، روز پنجشنبه درباره نحوه تسويه حساب و بازپس دادن پول وديعه به در منزل مراجعه کردم. از داخل خانه صداي ضبط مي آمد اما هرچه درخانه را زدم، کسي در را باز نکرد.  
از طريق شماره تماس هاي داخل قولنامه توانستم با خانواده مقتوله تماس بگيرم و حدود دو ساعت بعد، شوهرخواهر مقتوله به در خانه مراجعه و پس از بازکردن درخانه با استفاده از کليد دوم منزل که در اختيار خواهر مقتوله قرار داشت، وارد خانه شد و با جسد مقتوله روبرو شديم.  
با توجه به وجود آثار درگيري داخل منزل و احتمال وقوع سرقت توسط متهم يا متهمان به قتل، کارآگاهان به بررسي فرضيه "ارتکاب جنايت با انگيزه سرقت" پرداخته و اطلاع پيدا کردند که کيف دستي مقتوله بهمراه طلا و جواهرات وي (يک رشته گردنبند طلا) به سرقت رفته، در ادامه و با توجه به عدم وجود هرگونه آثار تخرب روي در ورودي منزل، فرضيه ارتکاب جنايت توسط يک آشنا در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.  
کارآگاهان با بررسي اظهارات همسايگان اطلاع پيدا کردند که آخرين بار راننده يک دستگاه خودرو پژو 206 مدل SD  در زمان خروج از مجتمع آپارتماني محل سکونت مقتوله مشاهده شده که بنا بر اظهارات اهالي مجتمع هيچکدام از ساکنان مجتمع، اين خودرو را در اختيار نداشتند.  
با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص خودروي 206 مدل SD  و احتمال ارتکاب جنايت توسط سرنشين آن، کارآگاهان تحقيقات براي شناسايي اين خودرو را آغاز کرده و سرانجام اطلاع پيدا کردند که يکي از مجرمان سابقه دار منطقه تهرانپارس به نام محمد. ن 23 ساله به تازگي يک دستگاه خودرو 206 با مشخصات خودروي مورد نظر کارآگاهان در اختيار دارد و همزمان با تاريخ وقوع جنايت، محل سکونت خود در منطقه تهرانپارس را تغيير داده است.  
با شناسايي هويت محمد تحقيقات براي بررسي احتمال نقش وي در ارتکاب جنايت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت که با اطمينان از حضور وي در محل وقوع جنايت، مخفي گاه وي در منطقه شهرک مسعوديه شناسايي و روز پنجشنبه اول آبان ماه دستگير و در پارکينگ محل سکونت متهم نيز، خودرو پژو 206 مدل SD  کشف و توقيف شد، با بررسي ارکان هويتي خودرو 206 مشخص شد که خودرو متعلق به مادر محمد بود که در اختيار پسرش قرار داده است.  
متهم پس از دستگيري و انتقال به اداره دهم منکر هرگونه ارتکاب جنايت شد اما با کشف يکي از مدارک شناسايي مقتوله در مخفي گاهش، به ناچار لب به اعتراف گشود و درباره نحوه آشنايي با مقتوله و ارتکاب جنايت به کاراگاهان گفت: " اواخر سال گذشته با مراجعه به بنگاه املاکي در منطقه تهرانپارس، با يکي از دوستانم که در آنجا به عنوان مشاور املاک مشغول به کار بود، ملاقات کردم. در همين زمان، خانم جواني (مقتوله) با مراجعه به بنگاه پيگير پيداکردن يک واحد مسکوني براي اجاره بود و در حين صحبت کردن وي با مدير بنگاه متوجه شدم که اين خانم قصد دارد تا خانه را براي يک نفر اجاره کند".  
متهم درباره نحوه آشنايي خود با مقتوله و ارتکاب جنايت، به کارآگاهان گفت: "به بهانه اينکه من راننده خودرو نيسان بوده و حاضر هستم تا اقدام به اسباب کشي با قيمت مناسب کنم، با مقتوله آشنا شدم تا اينکه در روز حادثه به در منزل مقتوله مراجعه و به بهانه بررسي تعداد اسباب و اثاثيه و در حقيقت براي سرقت وارد خانه شدم، پس از اطمينان از تنها بودن مقتوله، تصميم به سرقت گرفته و با چاقو شروع به تهديد مقتوله کردم اما برخلاف انتظار، مقتوله با من درگير شد و در حالي که قصد ايجاد سر و صدا و کمک خواستن از اهالي مجتمع را داشت، چندين ضربه به او زدم و پس از سرقت کيف دستي و گردنبند، به سرعت از خانه خارج شدم".  
سرهنگ کارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، در ادامه با اشاره به اعتياد متهم به مصرف موادمخدر از نوع شيشه و حشيش گفت: "با توجه به اعتراف صريح متهم به ارتکاب جنايت، قرار بازداشت موقت از سوي بازپرس صادر شد و متهم براي انجام تحقيقات تکميلي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.  


 برخورد مرگبار ولوو با رنو 

سرويس حوادث: 
برخورد تريلي ولوو با سواري رنو در استان اصفهان مرگ سه تن را رقم زد. به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،  برابر اعلام پليس راه استان اصفهان در ساعت 50:23 روزشنبه بر اثر تصادف يک دستگاه تريلي ولوو و يک دستگاه سواري رنو در کيلومتر 15 محور اصفهان شيراز در استان اصفهان سه تن کشته شدند.  
کارشناسان پليس راه علت اين تصادف را عدم توجه به جلو از جانب راننده تريلي ولوو اعلام کردند.  
برابر اعلام پليس راه استان بوشهر در ساعت 30:21 روزشنبه بر اثر تصادف يک دستگاه سواري پرايد و يک دستگاه سواري پژو 405 در کيلومتر 15 محور گورک سادات در استان بوشهر شش تن مجروح شدند.  
کارشناسان پليس راه علت اين تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده سواري پرايد اعلام کردند.