تاریخ 1392/08/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3492 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 وظيفه اصلي مسئولين ايجاد اميد و نشاط بيشتر در بين مردم است  

سرويس خبر:
جلسه شوراي اداري شهرستان شاهرود با حضور استاندار سمنان، امام جمعه، فرماندار، معاون عمراني استانداري، مديران استان و شهرستان در محل فرمانداري شاهرود برگزار شد.
در اين جلسه مهندس وکيلي گفت: تدبير يعني تصميم گيري صحيح است که اميد از آن حاصل مي شود و مهمترين وظيفه اصلي مسئولين ايجاد اميد و نشاط بيشتر بين مردم است و نشاط سرمايه مملکت است و نظام و دولت نيازمند اين سرمايه هستند که با اميد و نشاط ايجاد مي شود دشمنان با تحريم ها و تهديدات به دنبال گرفتن اين سرمايه که اميد است مي باشند و مقام معظم رهبري با اعتماد کامل  اختيار تام به رياست جمهوري دادند تا دکتر روحاني و دولت تدبير و اميد  با برنامه ها و سياستهاي خود مايه اميد و نشاط در جامعه باشد.
وي افزود: دولت تدبير و اميد با استفاده از همه ظرفيت ها عملکرد خوبي در جهت دفاع از حقوق ملت ايران در عرصه هاي بين المللي از خود نشان داده است.
استاندار سمنان افزود: دولت تدبير و اميد دکتر روحاني با استفاده از تجربه، دانش و خرد افزائي با تمام توان در جهت تحقق ارزشهاي والاي انقلاب اسلامي حرکت مي کند و دولت تدبير و اميد باحرکت خردمندانه، تصميم گيري هاي صحيح و به موقع در تلاش است تا از همه فرصت ها به ويژه در مسائل خارجي از حقوق ملت ايران دفاع کند.
وکيلي با اشاره به شرايط اقتصادي کشور در ابعاد مختلف داخلي و خارجي نيازمند تصميم گيري ها و برنامه ريزي هاي دقيق و صحيح است بيان کرد در اين راستا شرايط به گونه اي است که همه بايد گوش به فرمان مقام معظم رهبري با صدا و رفتاري واحد کارآمدي نظام را در همه عرصه ها نشان دهيم.
استاندار سمنان با اشاره به گفتمان دولت گفت: گفتمان دولت گفتماني است بر اساس اقتدار و عزت که اصول سياست خارجي ما قرار دارد و بايد با رضايتمندي و ايجاد اميد در داخل مسائل و مشکلات خارجي حل شود تا مسائل و فشارهاي اقتصادي کمتر شود و ثبات و آرامش و اميد و نشاط در جامعه بيشتر شود.
وي افزود: هنر مديريت اين است که از منابع محدود به بهترين شکل استفاده کنند و منابع محدود را با نيازها و واقعيتهاي جامعه هماهنگ کند و مديريت يعني تدبير و تعمق و نيازها را بايد با منابع و پتانسيل ها توزيع کرد.
استاندار سمنان همچنين در اين جلسه با اشاره به پتانسيل ها و امکانات بالاي شهرستان از لحاظ نيروگاه راهآهن فرودگاه، راه ارتباطي عبور زائران، قاره کوچک بودن و موقعيت کشاورزي ممتاز خواستار برنامه ريزي مناسب در زمينه توسعه و رفع بيکاري در سطح شهرستان شاهرود شد.
تقويت صنايع و ايجاد صنايع تبديلي، فراوري و بسته بندي محصولات، کاهش بروکراسي اداري در خصوص جذب سرمايه گذار، پاسخگو بودن مسئولين، اشتغال زائي و توانمند سازي روستاها، استفاده از توانمندي کوير و محيط زيست در زمينه گردشگري، رفع مشکل آب، رفع مسائل پزشکي و درماني، بحث تهيه طرح هاي هادي، رفع مشکلات استخرهاي سرپوشيده، توجه به مسائل زيست محيطي و ايجاد توسعه پايدار، توزيع امکانات بر اساس مزيتها و پتانسيل هاي شهرستانها، توجه به صندوق توسعه کشاورزي، اطلاع رساني و ترويج توانمنديهاي شاهرود براي جذب گردشگران و توريسم از نکات و مطالب مهمي بود که در اين جلسه توسط استاندار براي رفع آنها تاکيد شد.
همچنين در اين جلسه حجت الاسلام ترابي امام جمعه شاهرود، فرمانداري شاهرود و جمعي از مديران استان مسائل و نکات مختلفي را ارائه کردند.


 در آستانه هفته بسيج دانش آموزي
 سه هزار دانش آموز استان سمنان به اردوي راهيان نوراعزام مي شوند  

سمنان - مسوول سازمان بسيج دانش آموزي استان سمنان گفت: بيش از سه هزار نفر از دانش آموزان پسر اين استان به اردوي راهيان نور در جنوب و غرب کشور اعزام مي شوند.  
محمد يعقوبي روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: اعزام کاروان هاي راهيان نور دانش آموزان پسر همزمان با اولين روز هفته بسيج دانش آموزي آغاز مي شود.
وي با بيان اينکه اولين کاروان متشکل از 400 نفر از دانش آموزان سمنان، مهديشهر و سرخه بامداد سه شنبه به غرب کشور اعزام مي شود افزود: مدت اقامت دانش آموزان در اين اردو با احتساب زمان رفت و برگشت چهار روز است.
وي با اشاره به اينکه سهميه اعزام دانش آموزان به اردوي راهيان نور امسال شش هزار و 100 نفر است اظهار داشت: اعزام کاروان هاي راهيان نور تا بيست و يکم آبان ادامه دارد و در قالب اين برنامه 30 درصد دانش آموزان به غرب و 70 درصد به جنوب اعزام مي شوند.
يعقوبي گفت: کاروان راهيان نور گرمسار و دامغان هشتم آبان، شاهرود و ميامي نيز نهم آبان اعزام مي شود.
وي با تاکيد بر اينکه اعزام دانش آموزان به اين اردو داوطلبانه است افزود: در قالب اين اردوها سه هزار و 50 نفر دانش آموز پسر و سه هزار و 50 نفر دانش آموز دختر اعزام مي شود و اعزام دانش آموزان دختر در سه ماهه چهارم برنامه ريزي شده است.
وي گفت: سال قبل 102 درصد از دانش آموزان پسر و 75 درصد دختر به اين اردوها اعزام شده اند.
مسوول سازمان بسيج دانش آموزي استان سمنان گفت: در قالب اين برنامه اعزام هاي هفتم، هشتم و نهم آبان به غرب کشور و دهم تا بيست و يکم آبان به جنوب کشور است که به صورت ريلي انجام مي شود.
محمد يعقوبي افزود: هفته بسيج دانش آموزي از هفتم آبان با شعار دانش آموز بسيجي، حماسه ساز امروز و آينده ساز سه شنبه برگزار مي شود.
وي با اشاره به اهداف تشکيل بسيج دانش آموزي گفت: بسيج دانش آموزي از سال 71 در کشور شکل گرفت و مهمترين هدف آن تعميق و گسترش و انتقال فرهنگ ايثار و شهادت به دانش آموزان به آينده سازان ايران اسلامي است.
وي با اشاره به آغاز برنامه هاي هفته بسيج دانش آموزي از  سه شنبه  افزود: در اولين روز اين هفته کاروان راهيان نور دانش آموزي از سمنان، مهديشهر و سرخه به غرب کشور اعزام مي شود.
يعقوبي برگزاري نشست هاي حلقه هاي صالحين، ديدار با ائمه جمعه، برگزاري مسابقات مختلف نشريه ديواري و وبلاگ نويسي با عنوان حماسه سياسي و حماسه اقتصادي، رزمايش پدافند غيرعامل در مدارس، برگزاري يادواره شهداي دانش آموز، ديدار با خانواده شهدا، کوهپيمايي، مسابقه دو رهروان شهدا و ... را از برنامه هاي هفته بسيج دانش آموزي در استان سمنان برشمرد.


 کارآمدي و سلامت در راس برنامه هاي دستگاه قضايي استان سمنان 

سرويس خبر:
شوراي برنامه ريزي دادگستري کل استان سمنان با حضور معاونين قضايي استان، دادستان، رئيس دادگاه هاي عمومي و انقلاب مرکز استان و رئيس حفاظت اطلاعات به رياست سيد محسن مظهري رئيس کل در مجتمع دادگستري برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان; سيد محسن مظهري در اين جلسه با اشاره به مطالعه و بررسي نحوه عملکرد دستگاه متبوع خود گفت: آنچه در مجموع در سيستم قضايي استان سمنان ديده مي شود روند مثبت در تمامي حوزه ها و کار جدي و با برنامه و حرکت رو به جلو و مستمر مي باشد که جاي تقدير دارد.
رئيس کل دادگستري استان سمنان گفت: آنچه در يک سازمان بديهي است ضرورت کار جمعي و همکاري تمام مديران و مسئولين سطوح مختلف در جهت پيشبرد اهداف مي باشد و از آنجا که معارف دين مبين اسلام نيز بر ما حکم مي نمايد قانع نبودن بر وضع موجود و تلاش در جهت افزايش کارايي و خدمت رساني در دستگاه قضايي استان سمنان مي باشد، که اين روند با شتاب و سرعت بيشتري پيگيري خواهد شد.
مظهري همچنين به تبيين سياستهاي کلان و اهداف عالي قوه قضائيه توسط مقام معظم رهبري اشاره کرد و افزود: آنچه رهبري برآن تاکيد دارند «کارآمدي و سلامت» مي باشد که بايد در راس برنامه ها مورد توجه قرار گيرد.
وي نحوه ي برنامه ريزي و حرکت در دستگاه قضايي را بر اساس اهداف تعيين شده در نظام مقدس جمهوري اسلامي و با توجه به قوانين دانست و تاکيد کرد: مطمئنا در طي اين مسير، در اجراي احکام عدالت گستر در جامعه، هيچگاه به حاشيه سازي و جوسازي هاي اشخاص حقيقي و حقوقي توجه نخواهد شد.
مظهري همچنين توجه به روح قانون و اهداف قانونگذاري در جهت تصويب قوانين را داراي اهميت دانست و گفت: عدم توجه به هدف وجودي قوانين و آنچه که قانونگذار در تصويب آن دنبال کرده است، موجب کمرنگ  شدن جنبه هاي بازدارندگي، اصلاحي و تربيتي احکام صادره خواهد بود.
وي خدمت و مسئوليت در حکومت اسلامي را در ضمن عبادت و افتخار،  براي کليه کارکنان بسيار حساس و خطير دانست و افزود: حساسيت خدمت در دستگاه قضايي از اين رو است که عوام و مردم جامعه هر نوع بد رفتاري و کم کاري در آن را به نام دين مبين اسلام خواهند دانست و با توجه به اين موضوع بايد افزايش اعتماد عمومي، خدمت افزايي و توجه به خواسته هاي مشروع و قانوني مردم و مظلومان را از وظايف خود بدانيم.


 روي خط پيام 

تو ديگر نگو!

در پي پخش اخبار از صدا و سيماي جمهوري اسلا مي وزير محترم صنعت و تجارت اعلا م نمودند قيمت خودرو به هيچ وجه ارزان نمي شود بلکه احتمال به يقين که گران خواهد شد. پيام من به جناب وزير اين است حال که قرار است قيمت خودرو گران شود چرا شما دامن مي زنيد تا قيمت ها سرسامآور شود.
يک شهروند

جوابيه دانشگاه سمنان  به ستون  روي خط پيام روزنامه محترم پيام سمنان

در پاسخ به مطلب منتشره در ستون روي خط پيام روز شنبه 92/7/27 آن روزنامه محترم با عنوان درخواست از رياست دانشگاه سمنان موارد زير به اطلاع، مي رسد شايسته است در همان ستون و در اولين شماره به چاپ برسد.
1- موضوع انتقال حوزه معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه از پرديس شماره 2 (دانشکده هنر) به پرديس شماره 1 دانشگاه از گذشته جزو دغدغه هاي اصلي مسئولين دانشگاه بوده و لذا به منظور رفاه حال دانشجويان و دانش آموختگان عزيز با تلاش پيگير و مستمر دانشگاه فضايي با بيش از 2000 متر مربع زير بنا در سايت اصلي دانشگاه احداث شده وهم اکنون در حال تجهيز مي باشد و اين انتقال به زودي انجام خواهد گرديد.
2- فرآيند دانش آموختگي دانشجويان در دانشگاهها شامل مراحل متعددي است که بخشي از آن خارج از حدود اختيارات دانشگاه مي باشد مثلا صدور دفترچه اقساط بدهي دانشجويان (روزانه و شبانه) که مستلزم بررسي و اعلام نظر صندوق رفاه دانشجويان کشور مي باشد که خود حدود 2 هفته زمان نياز دارد.
3- به منظور تسهيل در انجام امور مربوط به تسويه حساب دانش آموختگي، به زودي سيستم الکترونيکي تسويه حساب در نرم افزار آموزشي دانشگاه (سامانه گلستان) راه اندازي خواهد گرديد که خود مي تواند به ميزان قابل توجهي مراجعات حضوري دانش آموختگان به واحدهاي مختلف دانشگاه را کاهش دهد.
روابط عمومي دانشگاه سمنان