تاریخ 1392/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3455 برو جستجو جستجوی پیشرفته   باند سرقت تريلي در پوشش مامور منهدم شد  

سرويس حوادث:
فرمانده انتظامي استان سمنان از انهدام باند سرقت و اوراق يک دستگاه تريلي در محور شاهرود - آزادشهر خبر داد و گفت: سارقان در پوشش مامور اقدام به توقف و سرقت خودرو کردند.
به گزارش مرکز  اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، سردار محمد رضا ميرزايي گفت : با اعلام سرقت به عنف يک دستگاه خودروي تريلي در محور شاهرود - آزادشهر به مرکز فوريت هاي پليسي 110 تيمي از ماموران انتظامي براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شد.
سردار ميرزايي افزود: در بررسي هاي اوليه مشخص شد سارقان در پوشش مامور، تريلي حامل 24 تن روغن خوراکي را متوقف و پس از ضرب و شتم راننده وي را در حوالي شاهرود رها کرده و خودرو را به سرقت بردند.
وي ادامه داد: با توجه به حساسيت موضوع ، اکيپ ويژه اي از ماموران پليس آگاهي در صحنه سرقت حاضر شدند و به دقت سرنخ هاس موجود را مورد بررسي قرار دادند.
به گفته ميرزايي، تحقيقات پليس ادامه يافت و مشخص شد سارقان، خودرو را پس از سرقت به يکي از شهرهاي استان گلستان  انتقال داده اند که در همين خصوص نيابت قضايي اخذ و کارآگاهان به شهر مورد نظر اعزام شدند.
وي تصريح کرد: پس از چند روز کار اطلاعاتي و تعقيب و مراقبت هاي نامحسوس و به کارگيري شگردهاي خاص پليسي سرانجام ماموران موفق به شناسايي اعضاي اين باند و مخفيگاه آنان شدند.
اين مسئول انتظامي از انجام چند مرحله عمليات پليسي براي دستگيري متهمان خبر داد و گفت: هر سه عضو اين باند سرقت در مخفيگاه هاي خود دستگير و به سرقت تريلي و اوراق آن اعتراف کردند.
سردار ميرزايي وقوع اين قبيل سرقت ها را در سطح استان بي سابقه خواند و گفت: قطعات اوراق تريلي در چند مخفيگاه کشف و مالخر نيز در اين رابطه دستگير شد.
لازم به ذکر است متهمان همگي غير بومي بوده که پس از تکميل پرونده به مرجع قضايي تحويل و پس از صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.


 در سمنان رخ داد ;
 برداشت غيرمجاز از حساب باجناق  

سرويس حوادث:
رييس پليس فتاي (فضاي توليد و تبادل اطلاعات) استان سمنان از دستگيري سارقي خبر داد که با سو» استفاده از اعتماد فاميلي، اقدام به برداشت غيرمجاز يک ميليون و 820 هزار ريال از حساب بانکي باجناق خود کرده است.
به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي  استان سمنان،  سرگرد سيد علي مير احمدي در تشريح اين خبر گفت: در پي شکايت فردي مبني بر برداشت غير مجاز از حساب بانکي اش،  پرونده تشکيل و مورد بررسي تيم رصد فضاي مجازي پليس فتا قرار گرفت.
سرگرد مير احمدي ادامه داد: با اقدامات تخصصي ماموران،  سرانجام متهم که باجناق شاکي بود شناسايي شد.
وي با اشاره به هماهنگي هاي لازم قضايي و احضار متهم افزود: وي در بازجويي هاي صورت گرفته به جرم که برداشت غير مجاز از حساب باجناقش بود اعتراف کرد.
سرگرد مير احمدي تصريح کرد: متهم با استفاده از اعتماد فاميلي،  اطلاعات بانکي باجناق خود را به دست آورده و اقدام به چندين مرحله برداشت غيرمجاز و خريد شارژ اينترنتي از حساب بانکي وي کرده است.
رييس پليس فتاي استان سمنان، بي توجهي شاکي نسبت به حفظ و نگهداري اطلاعات حسابش را عامل وقوع اين سرقت دانست و به عموم شهروندان توصيه کرد: اطلاعات حساب هاي بانکي خود را به هيچ وجه در اختيار ديگران قرار ندهيد.


 افزايش شمار اجساد شناسايي شده تصادف اتوبان قم- تهران به 21 تن  

سرويس حوادث:  
مديرکل پزشکي قانوني استان قم گفت: اجساد شناسايي شده تصادف اتوبان قم - تهران به 21 تن رسيد.
به گزارش ايسنا، دکتر صديقي آخا، از شناسايي 11 جسد ديگر از اجساد ارجاعي حادثه تصادف دو دستگاه اتوبوس در آزادراه قم - تهران خبر داد و گفت: جمع اجساد شناسايي شده تاکنون به 21 تن رسيد. 
اسامي اجسادي که تاکنون شناسايي شده اند به شرح زير است: محمد امين ميانجي، فاطمه هاشمي، عاطفه بناپور دهآبادي، زهرا سادات کلوشاني، عرفان امين الرعايا، حسين دوسريان جزي، اصغر دهقان ميري، عصمت نريماني، صاحبه شاهدي، فاطمه شيخ علي شاه، بهاره حسني، يکتا مشاور، الهام موسوي، اقدس خداوندي شهرکي، زهرا کرمي، امير مشاور، محمود شيخ کوپايي، صديقه محمدپور، مسعود فرزان، محمدحسين نعيمي قصابيان و جواد دهقان ميري.  
از کل اجساد ارجاعي اين حادثه به پزشکي قانوني 25 جسد زن که دو تن از آنها دختر بچه و 19 جسد مرد بودند که دو تن از آنها نيز خردسال هستند. همچنين از مجموع اجساد شناسايي شده 12 جسد مربوط به اتوبوس اصفهان - تهران و 9 جسد ديگر مربوط به اتوبوس تهران - يزد است.  
کار تشخيص هويت اجساد قربانيان حادثه آزادراه قم- تهران همچنان ادامه دارد.  


 فريب دختران توسط مرد هزارچهره در اينترنت 

سرويس حوادث:
رييس پليس فتاي استان فارس از شناسايي و دستگيري فردي خبر داد که با جعل هويت در فضاي مجازي کاربران زيادي را اغفال و مورد آزار قرار داده بود.  
سرهنگ حسيني در اين باره گفت: در پي اعلام شکايت خانواده هاي در رابطه با هتک حيثيت و نشر اکاذيب عليه وي در صفحه اجتماعي، پرونده به صورت ويژه در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.  
وي افزود: با انجام تحقيقات پليسي و دريافت استعلام هاي لازم، آدرس متهم شناسايي و دستور قضايي براي دستگيري وي احصا» شد و در عملياتي تجهيزات رايانه اي موجود اخذ و اطلاعات استخراج شده از سيستم متهم مشخص کرد وي در فضاي مجازي و به روش هاي مختلف اقدام به فريب دختران و زنان زيادي در شبکه هاي اجتماعي و تالارهاي گفت وگو کرده و با استفاده از تصاوير و عکس هاي کاربران، از آنها سو»استفاده و در برخي موجب متلاشي شدن برخي خانواده ها شده است.
رييس پليس فتاي فارس ادامه داد: متهم که فردي ميانسال و متاهل است و پس از رويت مدارک پليس به جرم خود اعتراف و اعلام کرد به هيچ وجه تصور نمي کرده در فضاي مجازي شناسايي شود.  
حسيني گفت: در فضاي مجازي اعتماد بيجا تاکنون براي کاربران مشکلات زيادي ايجاد کرده و لزوم دقت در ايجاد ارتباط در اين فضا لازم و ضروري است. 


 تاييد حکم مجازات دختر نوجوان به اتهام قتل مادرش 

حکم مجازات دختر 16 ساله که مادرش را با کمربند خفه کرده بود در ديوان عالي کشور تاييد شد. به گزارش مهر عصر روز26 دي ماه سال 89 دختر نوجواني در تماس با پليس از خودکشي مادر خود خبر داد.
در ادامه تيمي از ماموران در محل حادثه در حوالي ميدان امام حسين حاضر شدند.
در جريان بررسي ها مشخص شد زن 60 ساله در حالي که کمربندي به دور گردنش بسته شده بود دچار خفتگي شده است.
با توجه به مشکوک بودن ماجرا، کارآگاهان به تحقيق از دختر 16 ساله به نام ندا پرداختند که او سرانجام لب به اعتراف گشود و به قتل مادرش اعتراف کرد.
متهم به قتل در ادامه توانست رضايت اولياي دم را جلب کرده و از مجازات قصاص نجات يابد.
ندا پس از محاکمه از جنبه عمومي جرم در شعبه 71 دادگاه کيفري به 10 سال محکوم شد که 5 سال آن به صورت تعليقي خواهد بود.


 دستگيري کلاهبردار اينترنتي در گلستان 

سرويس حوادث:
رييس پليس فتاي استان گلستان از دستگيري کلاهبرداري که اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب بانکي يکي از شهروندان کرده بود، خبر داد.   سرهنگ رجبلي در اين باره گفت: پيرو يک فقره مرجوعه قضايي از دادسراي گلستان مبني بر کلاهبرداري اينترنتي مبلغ 37 ميليون ريال از حساب بانکي يکي از شهروندان مراتب در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.    وي ادامه داد: در بررسي هاي به عمل آمده مردي که خود را از دوستان شاکي معرفي کرده بود، شناسايي و به اين يگان احضار شد. 
رييس پليس فتاي گلستان ادامه داد: متهم پس از ارائه مدارک پليس به جرم خود اعتراف و پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شد.  
رجبلي به منظور پيشگيري از اينگونه کلاهبرداري ها به شهروندان توصيه کرد: رمز عبور خود را به دقت نگهداري کرده و از انتخاب رمزهايي که براحتي قابل حدس زدن هستند، خودداري کنيد.  


 معماي مرگ مرموز زن جوان در خانه اش 

پرونده مرگ مرموز زن جوان با صدور کيفرخواست براي همسرش به دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد. به گزارش مهر، هفدهم آبان ماه سال 89 مرگ مشکوک زن جواني به ماموران  کلانتري 136 فرجام اطلاع داده شد. در ادامه تيمي از ماموران تجسس کلانتري در خانه اين زن در خيابان هنگام حاضر شده و با جسد او در حاليکه يک کيسه پلاستيکي بر روي سرش کشيده شده بود و شال به دور گردنش گره خورده بود روبرو شدند. همسر اين زن در جريان بررسي  ها گفت: ساعت 30:7 صبح به محل کارم رفتم. ساعت 30:2 عصر پسرم با من تماس گرفت و گفت حال مادرش خوب نيست. سريع خود را به خانه رسانده و با جسد همسرم در حالي که خودکشي کرده بود، روبرو شدم.
پسر اين زوج نيز در تحقيقات گفت: بر روي جسد مادرم نامه اي قرار داشت که در آن وصيت خود را نوشته بود اما حالا اين نامه ناپديد شده است. با توجه به مشکوک بودن صحنه جرم، جسد به پزشکي قانوني منتقل شد و تيمي از کارآگاهان تحقيقات در اين زمينه را آغاز کردند.
ماموران در جريان تجسس هاي خود متوجه شدند برخلاف ادعاهاي همسر اين زن که گفته بود از ساعت 30:7 تا 30:14 در محل کارش بوده است ساعت 50:10 صبح او در فاصله 300 متري خانه اش قرار داشته است. همچنين تحقيقات حکايت از اختلاف شديد اين زوج داشت به طوري که آنها مدام با يکديگر درگير مي شدند از سوي ديگر وجود يک وصيت نامه در صحنه جرم و ناپديد شدن آن قبل از حضور ماموران باعث شد موضوع خودکشي کم رنگ و احتمال قتل زن جوان از سوي همسرش مطرح شود.
بازپرس جنايي تهران نيز پس از بررسي شواهد و دلايل موجود براي فرد 40 ساله به اتهام قتل همسرش قرار مجرميت صادر کرد که پرونده با صدور کيفرخواست به دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد.