تاریخ 1392/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3455 برو جستجو جستجوی پیشرفته   قرارگيري حدود 6 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح ايمن سازي مدارس حاشيه راه هاي استان  

سرويس خبر:
حدود 6 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح ايمن سازي مدارس حاشيه راه هاي استان قرار مي گيرند. 
به گزارش روابط عمومي اداره کل حمل ونقل و پايانه هاي استان سمنان، جلسه هماهنگي طرح ايمن سازي مدارس حاشيه راههاي استان در شهريور ماه سال جاري با حضور معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان، معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش، رئيس گروه دور اول آموزش ابتدايي، رئيس اداره ايمني و ترافيک در اداره کل حمل و نقل و پايانه هاي استان برگزار شد.  
در اين جلسه دست نشان معاون حمل و نقل ضمن تاکيد بر اهميت دوران کودکي به عنوان يکي از دوران بسيار بانشاط زندگي و از طرفي هم آسيب پذيربودن کودکان در اين دوره، خاطر نشان کرد: يکي از آسيب هايي که کودکان در اين دوره با آن مواجه اند خطر حادثه ناگوار تصادف آنان با وسايل نقليه است که در اين راستا مي طلبد مسئولين امر موضوع آموزش ايمني بالاخص دانش آموزان مدارس حاشيه راه ها را جدي بگيرند و از خطراتي که ممکن است آنان را در برگيرد آگاه سازند.  
وي طرح ايمن سازي مدارس حاشيه راهها را به عنوان يکي از گام هاي مهم کاهش آمار تصادفات و تلفات کودکان عنوان کرد و افزود: از نتايج اجراي مناسب اين طرح در بحث ايمن سازي مدارس حاشيه راه در دو بخش آموزشي و ايمن سازي فيزيکي; کاهش تلفات و ارتقاي فرهنگ ايمني و ترافيک است.
در ادامه جلسه معاون آموزش ابتدايي مدارس استان افزود: پيگيري و معرفي گروه هاي نمايشي در هر شهرستان (توسط سازمان دانش آموزي) جهت آموزش دانش آموزان مدارس حاشيه راه توسط آموزش و پرورش، همکاري اداره کل حمل ونقل و پايانه ها با اداره کل آموزش و پرورش در تهيه پيک بهاري، تهيه لوازم کمک آموزشي و بروشور با همکاري آموزش و پرورش از عواملي است که مي توان در جهت اجراي هرچه بهتر اين طرح عنوان کرد.  
شايان ذکر است امسال با افزايش تعداد پنج مدرسه جديد به مدارس حاشيه راه هاي استان، مجموعا 60 مدرسه با حدود 6000 دانش آموز تحت پوشش طرح ايمن سازي مدارس حاشيه راه ها قرار خواهند گرفت.

 


 نقش زنان در سالم سازي جامعه فراموش نشود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداري سمنان گفت: اصول و ارکان يک خانواده سالم با حضور زن معنا پيدا مي کند و اين امر بايد در جامعه نمايان شود.  
مهين نوروزي فر در همايش بانوان نمونه ادارات شهرستان مهديشهر که با حضور فرماندار اين شهرستان و بانوان منتخب ادارات مهديشهر برگزار شد،  اظهار داشت: نقش زنان در نظام جمهوري اسلامي نبايد فراموش شود و بر هيچ کس پوشيده نيست،  امروزه زنان در عرصه هاي مختلف نقش آفريني دارند و در شکوفايي جامعه،  خانواده گام بزرگي برمي دارند.  
وي با اشاره به اينکه دفتر امور خانواده و بانوان استانداري تلاش در راه تحکيم بنيان خانواده را از وظايف اصلي خود مي داند،  افزود: آموزش هايي که به صورت حضوري و غيرحضوري براي کارکنان انجام مي شود در اين زمينه گام هاي بلندي را برداشته است.  
معاون دفتر امور خانواده و بانوان استانداري سمنان گفت: زن در مقام يک همسر و يا يک مادر،  نقش فرهنگي،  تربيتي،  آموزشي و اجتماعي دارد و به واسطه ارزش هاي معنوي که خداوند درنهاد وي نهاده است محور و پايه گذار آرامش و موفقيت درخانواده است.  
نوروزي فر بيان کرد: کرامت زن بايد به عنوان يک ارزش در جامعه مطرح شود; چرا که امروز زنان در جامعه حرفي براي گفتن دارند; بايد به حرف هايشان توجه و براي برطرف کردن مشکلات از خودشان کمک بگيريم.  
وي ادامه داد: زن بايد با حفظ حجاب و احکام اسلام در جامعه به خوبي ظاهر شود; چرا که با ظاهر شدن بدحجابي زمينه افراد بوالهوس را فراهم نکند و با الگوگيري از زنان برتر اسلام در جامعه الگو و نقش آفريني کند.  
معاون امور خانواده و بانوان استانداري سمنان بيان کرد: امروز زنان پاي به پاي مردان در تمامي عرصه هاي اقتصادي،  فرهنگي و اجتماعي حضور فعال و موثري دارند و نبايد به آنان نگاه جنسيتي شود. 
نوروزي فر گفت: اسلام به وجود زن گوهر و ارزش بخشيده است و زن با مشارکت و فعاليت در اجتماع الگو و نقش آفريني در جامعه،  همپاي مردان گام بر مي دارد.


 برپايي نخستين نمايشگاه بانکداري اسلامي در سمنان 

سرويس خبر:
نخستين نمايشگاه بانکداري اسلامي به همت بانک مهر اقتصاد استان،  در سمنان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي بانک مهراقتصاد استان سمنان،  مديرکل امور شعب بانک مهراقتصاد استان سمنان در آيين افتتاح نمايشگاه  بانکداري در گفتگو با خبرنگاران هدف از برگزاري اين نمايشگاه توسط بانک مهراقتصاد را پاسخگوئي به دغدغه علما، مراجع عظام، دلسوزان نظام، مديران ارشد بانکي و آحاد جامعه به امر ترويج بانکداري اسلامي  و توجه به مقوله الزامات استقرار بانکداري اسلامي و عملياتي کردن آن در سيستم بانکي عنوان کرد.
"ماشاا... جديدي" گفت: نمايشگاه بانکداري اسلامي،  نخستين نمايشگاهي است که در استان توسط بانک مهراقتصاد استان سمنان برگزار شده است. وي گفت: اين نمايشگاه به مناسبت هفته بانکداري اسلامي  در سال حماسه سياسي و اقتصادي و توجه ويژه به جايگاه بانکداري اسلامي و عزم و اراده جدي بانک مهر اقتصاد براي تحقق عملي بانکداري اسلامي  و بدون ربا در محل مصلي نمازجمعه مرکز استان برگزار شد.
جديدي تصريح کرد: در اين نمايشگاه، نمازگزاران و بازديدکنندگان از نزديک با اقدامات عملي بانک مهر اقتصاد در راستاي پياده سازي بانکداري اسلامي آشنا خواهند شد و با توجه به حضور کارشناسان مربوطه در محل نمايشگاه به سوالات و شبهات  احتمالي بازديدکنندگان در خصوص مفاهيم و کارکردهاي انواع عقود اسلامي،  پاسخ هاي لازم داده خواهد شد.
جديدي در ادامه اجراي صحيح بانکداري اسلامي در جامعه را باعث سالم سازي اقتصاد کشور،  توزيع عادلانه ثروت،  گسترش عدالت اقتصادي،  شکوفائي اقتصاد،  کسب روزي حلال و رفع فقر و تبعيض دانست.
جديدي در پايان اذعان داشت: بانک مهراقتصاد خود را طلايه دار در اجراي صحيح  قانون بانکداري بدون ربا دانسته و همواره تلاش دارد تا با تاسيس کميته شرعي و با بهره گيري از نظر علما و فقها با شفاف سازي و رفع شبهات در مسائل بانکي،  گام هاي  عملي را در پياده سازي و تحقق بانکداري اسلامي بردارد.
شايان ذکر است اين نمايشگاه از تاريخ 15 شهريور به مدت يک روز از ساعت 9 صبح  الي 15 عصر در محل مصلي نماز جمعه سمنان به روي علاقه مندان باز بود.


 روي خط پيام 

به جاي ارسال امواج مخرب پارازيت ها برنامه هاي صدا و سيما را جذاب تر تهيه کنيد

چه خوب است مسئولين محترم امور ذي ربط به جاي ارسال امواج مخرب پارازيت ها به حريم خصوصي افراد که سلامت خانواده ها را سخت تهديد مي کند تمهيداتي اتخاذ کنند که سازمان صدا و سيما برنامه هاي شاد، جذاب و جالب تهيه و پخش کند تا شهروندان به جاي ديدن برنامه هاي ماهواره به تلويزيون ما روي آورند.  
پرويز نعمتي
  
زمان صد روز براي مهار تورم کافي نيست

رئيس کل اسبق بانک مرکزي و وزير اسبق اقتصاد گفت: زمان صد روز را براي مهار تورم و نزديک کردن نرخ سود و تورم کافي نيست. به عنوان يک شهروند مي خواستم بگويم ايشان که چند صد روز فرصت کافي داشتند چرا براي مهار تورم و نزديک کردن نرخ سود و تورم چاره انديشي نکردند.  
عميدي پور  

گره اي که با دست باز مي شود به چنگ و دندان نکشانيد

با ابراز نگراني از مردم سوريه که در تهديد حملات داخلي و خارجي قرار دارند اميد است عقلاي جهاني و حاکمان کشورهاي قدرتمند تدابيري اتخاذ کنند تا گره اي را که با دست در مذاکرات باز مي شود به چنگ و دندان نکشانند و منطقه را بيش از اين ناامن نکنند و مردم را به زحمت نيندازند.  
حسن پرورده  

کمي به فکر بيماران باشيد

روز سه شنبه  ساعت 10 صبح  مصدوم 40 ساله اي که در محور دامغان- سمنان تصادف کرده بود به بيمارستان اميرالمومنين (ع) سمنان رسانديم که دستش نيز شکسته بود. پرستاران بيمارستان تازه ساعت 3 بعد ازظهر اعلام نمودند که بايد مريض سي تي اسکن شود. وقتي بالا سر مريض رفتم متوجه شدم که مريض ضعف بسيار شديدي دارد به پرستار که گفتم جواب دادند به علت شکستکي دستش است. ولي متاسفانه بيمار بعد از مدتي از حال رفت و تنفسش قطع شد و پرستاران موقعي به داد بيمار رسيدند که فايده اي نداشت و بيمار تمام کرده بود. اگر از اول بيمار را چکاپ کامل مي کردند و بيمار سي تي اسکن داخلي مي شد شايد اين اتفاق ناگوار پيش نمي آمد.  
کماليان