تاریخ 1392/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3410 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کات همچنان در خط موفقيت 

سرويس ورزشي:
تيم فوتسال کات در ديدار معوقه ديشب به مصاف تيم شهرداري رشت رفت. اين ديدار در ساعت 30:22 در ميان جمع پرشور تماشاگران و هواداران شاهرودي برگزار شد.
تيم کات از همان ابتدا بازي را هجومي آغاز کرد و چندين موقعيت خطرناک روي دروازه شهرداري ايجاد کرد که سرانجام قفل دروازه توسط اسماعيل فلامرزپور شکست.  بازيکنان شهرداري که غافلگير شده بودند راهي جز حمله به صورت پنج نفره نداشتند تا بتوانند بازي را به تساوي کشانده و ابتکار عمل را به دست بگيرند. اما اين کار عملي نشد و دروازه بان تيم کات روي ضربه بسيار زيبا گل دوم را نيز وارد دروازه حريف کرد بازيکنان کات که همچنان عطش گلزني داشتند از حمله دست بردار نبودند و گل سوم  نيز توسط محسن جمالي به ثمر رسيد تا بازيکنان نيمه اول با همين نتيجه به رختکن بروند.
در نيمه دوم بازيکنان کات با روحيه اي که از بازي خوب خود گرفته بودند باز هم با تمام وجود روي دروازه رشت يورش بردند و موقعيت هايي را روي دروازه ايجاد کردند تا اينکه مرتضي جمالي نيز سهم خود را از بازي خوب خود گرفت و گل چهارم را با زيبايي هرچه تمام تر به ثمر رساند.
تماشاچيان که سر از پا نمي شناختند يکصدا بازيکنان را تشويق مي کردند که اين کار روحيه ي مضاعف به بازيکنان مي داد و باعث شد کاتيها گل پنجم را توسط مرتضي جمالي وارد دروازه حريف کنند و خوشحالي را به تماشاچيان پر ذوق خود هديه کنند.
بازي در نهايت با نتيجه 5 بر صفر به سود تيم کات به پايان رسيد و بازيکنان کات با اين نتيجه توانستند رده دوم را از حريف قدر خود باز پس بگيرند.
در پايان از کليه هواداران خونگرم که يکصدا تيم کات را مورد حمايت خود قرار دادند صميمانه تشکر و قدرداني مي کنيم و انشا»ا... با همين حمايت ها اين پيروزي ها استمرار داشته باشد.


 گلايه هاي سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان از مسولان
 مظفري: در جهان چهارم شديم اما کسي به روي خودش نياورد!  

سرويس ورزشي:
سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان با تاکيد براينکه مي توان به تيمش نمره 20 داد، گفت: تيم من در جهان چهارم شد و کسي به روي خودش نياورد. در حالي که تيم بزرگسالان در جريان ليگ جهاني و در گروه خود پنجم شد و به هر يک از بازيکنان آن 50 ميليون تومان پاداش دادند!
ايرج مظفري در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران ايسنا ، اظهار کرد: براي ارزيابي عملکرد تيم ملي واليبال نوجوانان در مسابقات جهاني مکزيک بايد همه جوانب را بررسي کرد. اگر همه زاويه ها را ببينيم و عادلانه قضاوت کنيم بايد به نوجوانان واليبال ايران نمره 20 بدهيم. کسب مقام چهارمي هم خيلي خوب بود. فراموش نکنيم که دوره قبل تيم ملي نوجوانان ايران دهم شده بود.  
وي درباره وعده اي که براي روي سکو رفتن تيمش قبل از مسابقات داده بود، خاطرنشان کرد: اگر جدول مسابقات را به نفع برزيل تغيير نمي دادند ما روي سکو مي رفتيم. اعتراض کرديم اما فايده اي نداشت. همه کارشناس هاي ورزش مي دانند ما بازي اول با روسيه را شکست خورديم، بعد از آن همه مسابقه هاي خود را با برد پشت سر گذاشتيم پس بايد در فينال بار ديگر به روسيه بخوريم. قرار نبود ضربدري با روس ها روبرو شويم. بايد با لهستان بازي مي کرديم. هميشه همين بوده است اما در اين دوره از مسابقات به نفع برزيل جدول بازي ها را تغيير دادند.  
سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان ايران با اشاره به مصدوميت چند مهره کليدي تيمش گفت: در بازي با آرژانتين کتف پاسور تيم ما در آمد. اين اتفاق ها هميشه در ورزش هست. من از کسب عنوان چهارم با اين وضعيت راضي هستم. چرا نباشم. يک زماني هست که مي خواهيد نتايج را توجيه کنيد و بهانه مي آوريد. اما من به دنبال توجيه نيستم. برويد ببينيد ما بالاتر از چه تيم هايي قرار گرفته ايم. بالاتر از امريکا و کوبا و فرانسه و... جاي داريم. خوب اين نشان مي دهد که نوجوانان ايران خيلي شايسته بودند. تا جايي که فدراسيون جهاني واليبال با کاپيتان تيم ملي ايران مصاحبه اختصاصي انجام داد. حالا ما فقط قدري بدشانسي آورديم که تلاش بازيکنان ايران زير حجمه اخبار تيم بزرگسالان در ليگ جهاني قرار گرفت.  
مظفري بار ديگر گلايه هايش را از مسئولان تکرار کرد و خاطرنشان کرد: حکم کار من تمام شده است. با شرايط فعلي نمي توان کار را ادامه داد. همين چند شب قبل تيم ملي بزرگسال خدمت هيات دولت رفته است و به آن ها پنجاه ميليون تومان و يک آپارتمان داده اند. براي چه اين جوايز را داده اند؟! پاداش چه چيزي را پرداخت کرده اند. پاداش اين که تيم ملي واليبال ايران در گروه خودش پنجم شده است؟! تيم من در جهان چهارم شده و هيچ کس به روي خودش نمي آورد. اين تفاوت است تا زماني که اين شعار باشد که بايد زيربنايي کار کرد هيچ وقت پيشرفت حاصل نمي شود. اينها همه شعار است. پاداش تيم نوجوانان نفري 25 دلار بود. ولاسکو 125 برابر من حقوق مي گيرد. حتما فاصله ما همين قدر است! اما نمي شود که سکوت کرد. ما هم انسان هستيم. رئيس جمهور هميشه به ورزش محبت داشته است. اما سوال من اين است که به چه دليل اين پاداش پرداخت شده است؟!

 


 يادداشت
 لطفا مسئولين هيات فوتبال پاسخگو باشند! ؛ «دم خروس» يا «قسم حضرت عباس»؟! 

دادا رشيد

هيات فوتبال استان سمنان براي واگذاري امتياز تيم فوتبال ساحلي ليگ برتر به باشگاه پارت به دنبال عقد تفاهم نامه اي همچون قرار داد ترکمنچاي بود که به همين منظور مديريت اين باشگاه شرايط را نپذيرفت. دبير هيات فوتبال استان نيز عنوان کرده بود که هيات فوتبال استان سمنان با واگذاري امتياز حتي حاضر به کمک يک ريال هم به باشگاه پارت نخواهد بود چرا که بايد نگاه يکسان به تمام نماينده هاي استان در ليگ کشوري داشته باشد اما بعد از عدم قبول باشگاه پارت، انگار شرايط تغيير کرد و با واگذاري امتياز تيم فوتبال ساحلي به باشگاه ايرمان وضعيت به گونه اي ديگر رقم خورد که معلوم نيست هيات فوتبال نسبت به ديگر نماينده هاي استان چه پاسخي دارد در اين جا به يکي،دو بند از بندهاي تفاهم نامه هيات فوتبال با باشگاه ايرمان اشاره مي نماييم که آمده است:
1." مقرر شد به عنوان کمک مالي به باشگاه ايرمان وروديه مسابقات (25000000ريال) و حق عضويت باشگاه و بازيکنان (4000000ريال) از طرف هيات فوتبال استان پرداخت شود و همچنين تامين ماسه، نوار خط کشي، پرچم هاي اطراف زمين جهت آماده نمودن زمين مسابقه و حتي پرداخت هزينه مربوطه و هماهنگي لازم جهت حضور پزشک، آمبولانس و عوامل انتظامي و پرداخت حق الزحمه آنان (...؟! ريال) منحصرا در فصل جاري به عهده هيات فوتبال استان خواهد بود"
2- " مقرر شد در خصوص واگذاري زمين فوتبال ساحلي به باشگاه ايرمان از طرف شهرداري و همچنين تعويض نيمکت ذخيره ها، محل استقرار داوران، سکوي تماشاگران، فنس اطراف زمين و سيستم نور که قرار است از طرف سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان انجام شود ( حال چه کسي قرار گذاشته؟!) از طرف هيات استان و باشگاه ايرمان پيگيري لازم به عمل آيد."
حال خود بخوان «حديث مفصل از اين مجمل» که چقدر نظرات سليقه اي و بي قانوني در اين هيات انجام مي شود و متاسفانه به جاي پاسخ مناسب، فقط توجيه ارايه مي شود براستي آيا هيات فوتبال استان حاضر است وروديه و حق عضويت باشگاه هايي همچون شهرداري سمنان در ليگ سه، کات در ليگ دو فوتسال و... را نيز پرداخت نمايد؟ و چرا براستي اين تعهدات نسبت به ساير باشگاه هايي که حاضر بودند امتياز تيم فوتبال ساحلي را بگيرند،ارائه نشد و...
البته به خوبي واضح و روشن است که قرار بوده تا بسياري از نيروهاي ارزنده و بومي استان را فراري دهند! البته در اين باره بسياري از حقايق ديگر را در آينده بازگو خواهيم کرد که هيات فوتبال استان چه بلايي را به سر اين رشته درآورده است؟!


 يوسف قمي مرد اول ورزش شاهرود 

سرويس ورزشي:
تيم فوتسال کات شاهرود در فصل جاري نتايج خوب و قابل توجهي را در ليگ دو کشور کسب کرده است و با همت کادر فني با هدايت احمد خرم و تلاش بازيکنان خوب اين تيم که شايستگي هاي فراوان خود را به نمايش گذاشته اند به خصوص بازيکنان بومي همچون مهران اسديان نويد روزهاي بهتري را هم مي دهند. اما در اين ميان نبايد از نقش آقاي يوسف قمي مدير تيم کات به سادگي گذشت که با حمايت هاي بي شائبه و دلسوزانه خود بستر مناسبي را براي رشد و پيشرفت تيم فوتسال کات فراهم ساخته است.
سرويس ورزشي روزنامه پيام ضمن تقدير از زحمات اين مدير دلسوز و دوست داشتني اميدوار است تا مسئولين ورزش نيز به نوعي قدردان اين فرد شايسته باشند و با حمايت خود کمک بزرگي را به اين تيم نمايند.

 


 15 بازيکن به اردوي تيم ملي فوتبال ساحلي دعوت شدند
 مهران مرشدي زاده يار ثابت تيم ملي 

سرويس ورزشي:
اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال ساحلي از 28 تيرماه در کمپ تيم هاي ملي برگزار مي شود.
به گزارش سايت رسمي فدراسيون، اين اردو از تاريخ 92/4/28 لغايت 92/5/2 در آکادملي ملي فوتبال برگزار مي شود که سيد پيمان حسيني، محمدرضا  حاجي پور حاجي، حميد بهزادپور، حسن عبداللهي،  مهران مرشدي زاده،  مصطفي کياني، مهدي حسني، علي نادري، فريد بلوکباشي، محمد   احمدزاده، مسلم مسيگر، محمدعلي مختاري، شهريار مژده، سيد علي ناظم  و اميرحسين اکبري از سوي مارکو اکتاويو سرمربي تيم ملي به اردوي تدارکاتي دعوت شدند.

 


 سرپرست هيئت کاراته استان منصوب شد  

سرويس ورزشي: 
بنا به پيشنهاد مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان و موافقت رئيس فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران خانم نرگس افضلي به عنوان سرپرست هيئت کاراته  استان سمنان منصوب شد.  
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان مراسم معارفه سرپرست جديد هيئت کاراته استان سمنان با حضور مديرکل ورزش و جوانان استان و معاونين اداره کل برگزار شد.
همت هاديان ضمن تاکيد بر اهميت توجه به اين رشته به جهت حجم بالاي جمعيت تحت پوشش خواستار نوجه جدي سرپرست جديد به استفاده از همه ظرفيت ها، استعدادها و تجربه پيشکسوتان و داوران و مربيان شد تا عقب افتادگي، رخوت  و اختلاف موجود در کاراته استان که ضربات شديدي به رشد اين رشته در چند سال اخير شد جبران گردد. تعامل با فدراسيون کاراته و اداره کل از ضرورت هاي کار بوده و لازم است سرپرست جديد ضمن سر و سامان دادن به وضعيت ساختاري هيئت استان و شهرستانها نسبت به تشکيل مجمع انتخابات اقدام نمايد.
در اين جلسه معاونين و کارشناسان نيز نظرات خود در جهت بهبود وضعيت کاراته استان ارائه دادند و خانم افضلي نيز برنامه هاي کوتاه مدت خود را در اين جلسه طرح و خواستار همکاري همه دست اندرکاران و خانواده بزرگ کاراته استان شد.
نرگس افضلي خود از خانواده  کاراته بوده و داور بين المللي کاراته است.

 


 ديدگاه
 فوران مطالب ورزشي مردم  
نويسنده : قدير قديري

ورزش پديده اي است انساني و مردمي و نقش زير بنايي در تربيت انسان دارد، چون مردمي است خود در بطن جامعه، تکامل پيدا مي کند .هر امري وقتي توسعه اش مردمي شد به سمت پايداري حرکت مي کند، در اقتصاد گفته مي شود ريلست کل بانک مرکزي، رياست سازمان برنامه و بودجه، وزير اقتصاد و دارايي، وزير صنعت معدن، تجارت، وزير جهاد کشاورزي وزير نفت شش پست مهمي هستند که تيم اقتصادي دولت را تشکيل مي دهند هرچه اين دستگاه ها منسجم تر و هماهنگ تر باشد موفقيت آنان هم بيشتر و پايدارتر خواهد بود. ورزش کشور همواره با تغيير دولت ها، دستخوش تغييراتي شده اند و همه آنها تا حدودي به ورزش، نگاهي سياسي داشته اند و اين ديدگاه در چينش مديراني که قرار بود ورزش را اداره کنند کاملا آشکار بوده است. در برخي زمانها مديراني که راس ورزش بوده اند. از حضور صنعت و با اين توجه که کارخانه هاي صنعتي و دولتي بايد در حوزه ورزش به شدت فعال شوند  مانند حضور يزداني خوم از کارخانه خودرو کرباسيان. مرکز توسعه صادرات ايران و باشگاه هايي مانند سپاهان، پيکان و سايپا وارد کورس ورزشي شدند و نيز مهندس هاشمي طبا و سعيد فائقي، از مديران شناخته ده در عرصه صنعت بودند. از حوزه سياست، دکتر غفوري فرد، مهندس مهرعليزاده، از استاندار خراسان رضوي و معاون سازمان انرژي اتمي، از بخش عمران و شهرداري تهران، مهندس محمد عليآبادي و... را مي توان نام برد.
موضوع قابل تاملي که در همه دوره ها ورزش کشور به شدت يا ضعف به آن دچار بوده است عدم هماهنگي و همکاري شايسته و يا بسته از دو دستگاه بسيار مهم  که به صورت انتصابي و انتخابي مي باشد يعني وزارت ورزش و جوانان و کميته ملي المپيک و گاهافدراسيون ورزشي هستند از قبيل: اختلاف بين مهر عليزاده و هاشمي طبا، عليآبادي باقراخانلو، سعيدلو با عليآبادي عباسي يا عليآبادي و اين چند وقت هم که با گفتن برخي ناگفته ها توسط نائب رئيس اول کميته ملي المپيک، رقابت درون سازماني بيش از بيش آشکار گشت. مشخص گرديد چنانچه اين دو بخش، مصالح کشور و منافع ملي حيثيت ورزش کشور را بر اهداف شخصي. رياست هاي فردي ترجيح دهند ورزش کشور موفق تر و بدون حاشيه تر خواهد بود.
در هر صورت فوران مطالب ورزشي مردم به بيانگر نارضايتي از عملکرد ورزشي است و متاسفانه نه در سطح بين المللي مشکلات جدي از قبيل از دست رفتن کرسي هاي بين المللي، تعليق بعضي از فدراسيون ها و فشار تعليق بر کميته المپيک وجود دارد.
انشا»الله دولت جديد با پالايش سند راهبردي توسعه تربيت بدني و ورزش تدوين برنامه در راستاي تحقق سند چشم انداز 1404 واجراي برنامه هاي به جا مانده از قانون برنامه چهارم توسعه و اجراي برنامه هاي پنجم توسعه بتواند گام هاي اساسي در اين خصوص بردارد .

 


 جدول فوتسال ليگ دو کشور (گروه دوم) 

جدول فوتسال ليگ دو کشور (گروه دوم)


 عکس روز 

نقل از سايت انگليسي culture what  ..... ورزشگاه "ومبلي" لندن به عنوان بهترين ورزشگاه فوتبال جهان انتخاب شده است و ورزشگاه "آزادي" در بين 10 ورزشگاه برتر جهان، در رده دهم قرار گرفته است. در توضيح ورزشگاه "آزادي" آمده است: ورزشگاه آزادي که در سال 1971 افتتاح شد، ورزشگاهي است که بازي هاي خانگي تيم ملي ايران و بازي هاي استقلال و پرسپوليس در آن برگزار مي شود.
اين ورزشگاه با گنجايش بيش از 80 هزار نفر علاوه بر زمين چمن، چندين مجموعه ورزشي ديگر نيز در کنار خود دارد. در کنار اين ورزشگاه يک درياچه، سالن شنا و زمين هاي تمرين فوتبال قرار دارد.مجموعه ورزشي "آزادي" واقعا بي نظير است که در قلب آن زمين فوتبال قرار دارد که به خوبي قدرت مالي ايران و شور و اشتياق در عرصه بين المللي را نشان مي دهد.
اين ورزشگاه به عنوان تنها ورزشگاه آسيايي در بين 10 ورزشگاه برتر فوتبال جهان قرار دارد.