تاریخ 1392/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3410 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رحيمي از چهار آرزوي بزرگ خود سخن گفت 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
معاون اول رييس جمهوري گفت: اميدوارم که چهار آرزوي بزرگي که در تاکنون محقق نشده است در آينده محقق شود.
محمدرضا رحيمي در مراسم افتتاح طرح هاي ماندگار استان سمنان گفت: اتصال راه ابرايشم، انتقال آب خزر به استان سمنان، انتقال آب ارس به درياي خزر و انتقال آب خليج فارس به استان اصفهان چهار آرزوي بزرگ من است که اميدوارم در آينده محقق شوند.  
وي برکت اين طرح هاي بزرگ را براي کشور بسيار زياد دانست و گفت: از نعمت هاي اجراي اين طرح ها سيراب شدن اراضي استان هاي سمنان، کرمان، يزد واصفهان است.  
رحيمي گفت: در طول عمر دولت هاي نهم و دهم بيشترين کار و خدمات براي مردم انجام شده است و بي ترديد حجم کار انجام شده چندين برابر ديگر دولت ها بوده است و نبايد نسبت به اين حجم کار بي انصافي کرد.
استاندار سمنان در اين مراسم گفت: در دو دولت نهم و دهم بيش از 10 هزار و 400 ميليارد ريال اعتبار در دو بخش نيرو و راه در استان سمنان توسط دولت سرمايه گذاري شده است.
عباس رهي افزود: از اين رقم بيش از شش هزار ميليارد ريال در بخش راه و بقيه در بخش نيرو هزينه شده است.
وي با اشاره به هزينه کرد چهار هزار و 400 ميليارد ريال در بخش وزارت نيرو گفت: اين وزارتخانه يکي از وزارتخانه هايي بود که در اين دولت سنگ تمام گذاشت و طرح هاي مهمي را در استان سمنان اجرايي کرد.
رهي با بيان اينکه 300 ميليارد ريال از اين رقم در بخش آب منطقه اي و براي ساخت و مطالعه سدهايي نظير کالپوش، مجن ،چاشم، نمرود و ... هزينه شده است، افزود: يک هزار ميليارد ريال نيز توسط آبفاي شهري و 400 ميليارد ريال نيز در آبفاي روستايي هزينه شده است.
استاندار سمنان به خدمات دولت در بخش راه در اين استان نيز اشاره کرد و اظهار داشت: در بخش بزرگراه در اين دو دولت 472 کيلومتر احداث و 247 کيلومتر در دست احداث است.
وي گفت: در راه اصلي نيز 57 کيلومتر احداث و 265 کيلومتر در حال احداث است و در راه روستايي نيز 533 کيلومتر راه احداث و 101 کيلومتر در دست ساخت است.
رهي گفت: در بخش فرهنگي نيز اعتبارات در اين دو دولت رشد بسيار بالايي داشته است و دانشگاه هاي اين استان 20 برابر رشد داشته اند.
استاندار سمنان گفت: هم اکنون در دانشگاه سمنان 120 هزار مترمربع، داشگاه شاهرود 40 هزار مترمربع و دانشگاه دامغان 20 هزار مترمربع طرح عمراني در دست اجراست و علاوه بر اين شمار رشته ها، دانشجويان و... از رشد فزاينده اي برخوردار بوده است.

 


 نمايشگاه «پنجاه در هفتاد» ميزبان اثر هنرمند حوزه هنري استان سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
هنرمند حوزه هنري استان سمنان در نمايشگاه پوسترهاي مذهبي با عنوان «پنجاه در هفتاد» با نمايش اثر خود حضور دارد.
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، نمايشگاه پوسترهاي مذهبي با عنوان «پنجاه در هفتاد» شامل 24 اثر از منتخب آثار پوستر هنرمند گرافيست سيدمهدي موسوي در نگارخانه  خطائي مجموعه باستاني شيخ صفي الدين اردبيلي به همراه آثار تعدادي از هنرمندان برتر استاني و کشوري افتتاح شد که «ميثم خالوندي» از هنرمندان موفق عضو دفتر هنرهاي تجسمي حوزه هنري استان سمنان نيز اثر خود را در اين نمايشگاه ارائه نموده است.
اين نمايشگاه به مناسبت ماه مبارک رمضان و در برگيرنده  موضوعات ديني و مذهبي است  و  ميثم خالوندي به همراه تعدادي ديگر از هنرمندان برتر با 6 اثر خود در باب ماه رمضان در اين نمايشگاه حضور دارند.
نمايشگاه پوسترهاي مذهبي «پنجاه در هفتاد» روز دوشنبه 24 تيرماه با حضور عبدالله مددي، مدير کل صدا و سيماي مرکز اردبيل، جمعي از مسوولان استاني و جمع کثيري از هنرمندان در نگارخانه  خطائي مجموعه شيخ صفي الدين اردبيلي افتتاح شد و تا 27 تير ماه سال جاري، همه روزه از ساعت 9 تا 19 ادامه داشته و پذيراي بازديد علاقه مندان خواهد بود.
اين نمايشگاه به همت حوزه هنري استان اردبيل و مشارکت جمعيت هلال احمر، بيمه کارآفرين و سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان اردبيل برگزار مي شود.

 


 در سال جاري صورت گرفت;
 اختصاص بيش از 3300 هکتار از اراضي استان به کشت بذر حبوبات  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مدير زراعت سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از کشت بذور انواع حبوبات در 3363 هکتار از اراضي آبي و ديم استان خبر داد.
امير رضوي گفت:  در سال زراعي جاري 3228 هکتار از اراضي ديم و 135 هکتار از اراضي آبي استان به کشت بذر نخود، عدس، لوبيا و ماش اختصاص يافت که به ترتيب 1832 هکتار به کشت بذر عدس،  لوبيا 1465، نخود 36 و 30 هکتار به کشت بذر ماش تعلق دارد.
مدير امور زراعت سازمان افزود: برآورد مي شود در سال جاري از مزارع زير کشت 2139 تن انواع حبوبات شامل: 38 تن نخود، عدس 1010 تن، لوبيا 1058 تن و 33 تن ماش برداشت شود.
رضوي درباره کشت انتظاري (پاييزه) حبوبات در استان گفت:  برآورد مي شود در سال زراعي آتي 185 هکتار از مزارع آبي و ديم استان به کشت بذر عدس و لوبيا اختصاص يابد.