تاریخ 1392/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3410 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در محور دامغان سمنان رخ داد ;
 باز هم تصادف نتيجه خواب آلودگي  

سرويس حوادث :
خواب آلودگي مرگ راننده کاميون (ايويکو) را رقم زد.
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان، طي تماس شهروندي با سامانه 125 آتش نشاني، ستاد فرماندهي بلافاصله اکيپ عملياتي ايستگاه مرکزي (شماره 1) را به محل حادثه واقع در محور دامغان - سمنان حوالي کارخانه فروسليس فرستاد.
فرمانده اکيپ عملياتي گفت: به محض اطلاع به وسيله يک دستگاه خودروي اطفا» حريق و امداد و نجات به محل حادثه اعزام و مشاهده شد که يکدستگاه کاميون ايويکو در اثر خواب آلودگي و عدم کنترل وسيله نقليه با عقب تريلر ولوو تصادف مي کند که در اثر اين حادثه راننده کاميون متاسفانه جان خود را از دست داد.  
سر آتش نشان سوم سعيد جمعه اضافه کرد: مامورين آتش نشاني ضمن اتخاذ تدابير لازم و ايمن سازي محيط و با استفاده از تجهيزات ويژه و ست هيدروليک راننده متوفي را از لابه لاي آهن پاره ها خارج و تحويل مراجع ذيربط دادند.

 


 افشاي جنايت با تار موي زن روي جسد  

سرويس حوادث:
رييس پليس آگاهي فرماندهي غرب استان تهران از دستگيري زني خبر داد که با همدستي پسر همسايه، اقدام به قتل همسرش کرده بود.  
سرهنگ خدادادي در تشريح جزئيات اين خبر با بيان اين که در بيست و پنجم خرداد ماه امسال ماموران کلانتري بهارستان در پي تماس مردمي با مرکز فوريت هاي پليسي 110 در جريان کشف جسد مجهول الهويه مرد جواني در اتوبان تهران- ساوه قرار گرفتند، گفت: با توجه به حساسيت موضوع، کارآگاهان اداره مبارزه با جرايم جنايي فرماندهي غرب استان تهران به محل حادثه اعزام شدند.  
وي با بيان اين که کارآگاهان با حضور در محل حادثه، با پيکر بي جان مردي حدود 30 ساله روبرو شدند که هيچ گونه آثار جراحت بر بدن وي مشهود نبود، گفت: با توجه به کشف جسد مجهول الهويه، بلافاصله جسد به دستور قاضي پرونده براي تحقيقات بيشتر به پزشکي قانوني منتقل شد و تحقيقات کارآگاهان آغاز شد.  
رييس پليس آگاهي فرماندهي غرب استان تهران با بيان اين که کارآگاهان در بررسي هاي بيشتر اقدام به تطابق اطلاعات و عکس جسد مجهول الهويه يافت شده در بيابان هاي بهارستان با اطلاعات افراد فقداني، کردند گفت: سرانجام پس از تطبيق عکس جسد با اطلاعات يکي از افراد مفقودشده هويت اين مرد به نام «جواد» متولد سال 1364 يافت شد.  
خدادادي با بيان اين که با کسب اطلاعات هويتي اين فرد، بلافاصله تحقيقات از اعضاي خانواده و آشنايان اين فرد براي يافتن سرنخي از چگونگي وقوع جنايت آغاز شد، گفت: کارآگاهان در بررسي هاي تکميلي دريافتند که همسر جوان اين مرد به نام «زهره» اظهارات ضد و نقيضي در مورد چگونگي مفقودشدن همسرش دارد، بنابراين تحقيقات کارآگاهان روي همسرش جواد متمرکز شد که سرانجام اين فرد در دام تناقض گويي هايش اسير شد و پرده از جنايت همسرش برداشت.  
رييس پليس آگاهي فرماندهي غرب استان تهران با بيان اينکه تحقيقات از همسر جواد ادامه داشت تا اين که پزشکي قانوني در بررسي دقيق جسد، چند تار مو که در تحقيقات تکميلي مشخص شد که مربوط به همسر «جواد» است را در زير ناخن هاي مقتول يافت، گفت: همسر اين فرد در اعترافات خود عنوان کرد که به دليل فساد اخلاقي شديد همسرش و همچنين اختلافات قبلي با طراحي نقشه اي و با همدستي پسر همسايه به نام «يوسف» اقدام به قتل رساندن «جواد» مي کنند.  
وي با بيان اين که «زهره» در ادامه اعترافات خود در مورد شب حادثه با بيان اين که در مسير بازگشت از منزل پدري اش به دليل اختلاف و فساد اخلاقي همسرش با وي درگير شده و اين درگيري موجب شد که «زهره» با همکاري «يوسف» اقدام به قتل همسرش کند، به گونه اي که وي اقدام به تزريق آمپول هيدروکلرايد به دست «جواد» کرده و پس از گذشت نيم ساعت با کشيدن نايلون بر سر وي، او را به قتل رسانده و جسد پتوپيچش را با يک دستگاه خودروي پژو 405 در بيابان هاي اطراف نسيم شهر رها مي کند.  
خدادادي با بيان اين که با ثبت اظهارات همسر مقتول، شناسايي و دستگيري همسر وي «يوسف» در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، گفت: اين فرد در يک قرار صوري با «زهره» دستگير شد و ضمن قبول بزه انتسابي، پرده از راز جنايت «جواد» برداشت.  
به گفته رييس پليس آگاهي فرماندهي غرب استان تهران، متهمان به همراه پرونده متشکله در اختيار مقام قضايي قرار گرفتند.  


 واژگوني خونين اتوبوس ولوو  

سرويس حوادث:
در 24 ساعت گذشته در جريان وقوع سه مورد تصادف رانندگي منجر به واژگوني در جاده هاي کشور، چهار تن جان خود را از دست دادند و هفت تن ديگر نيز زخمي شدند که مهمترين آن مربوط به يک دستگاه اتوبوس ولوو در استان زنجان بود.  
سرهنگ رضا سلبي، با اشاره به وقوع حادثه واژگوني يک دستگاه اتوبوس ولوو در کيلومتر 33 آزادراه زنجان- قزوين، اظهارکرد: بي توجهي به جلو از سوي راننده اتوبوس ولوو در ساعت 11:2 بامداد سه شنبه  سبب جراحت چهار تن شد.  
وي همچنين از واژگوني مرگبار يک دستگاه کاميون ايسوزو در کيلومتر 25 محور شيراز - خرامه در ساعت 19 روزدوشنبه خبر داد و گفت: در پي اين حادثه دو تن جان خود را از دست دادند و دو تن ديگر نيز مجروح شدند.  
رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک راهور ناجا علت اين حادثه را تخطي از سرعت مطمئنه از سوي راننده کاميون ايسوزو اعلام کرد.  
سلبي با اشاره به وقوع حادثه واژگوني ديگري در استان خراسان جنوبي، به ايسنا گفت: در پي واژگوني يک دستگاه وانت پيکان در کيلومتر 101 محور روستايي زيرکوه، دو تن جان خود را از دست دادند. 
وي با بيان اين که يک تن نيز در جريان اين حادثه که در ساعت 25:12 روز دوشنبه نيز رخ داد، مجروح شد خاطرنشان کرد: کارشناسان پليس راه بي توجهي به جلو از سوي راننده وانت پيکان را علت اين حادثه اعلام کرد.  
رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک راهور ناجا با اشاره به مهم ترين علل وقوع حوادث در جاده هاي کشور نيز اظهار کرد: تخطي از سرعت مطمئنه، توجه نکردن به جلو، انحراف به چپ، رعايت نکردن حق تقدم عبور و خستگي و خواب آلودگي راننده به ترتيب در صدر علل بروز رانندگي روز گذشته بود که از اين ميان 35 درصد تصادفات به واژگوني منجر شد.  
سلبي درباره آخرين وضعيت جوي و ترافيکي جاده هاي کشور نيز تصريح کرد: بر اساس آخرين گزارشات دريافتي، تمامي محورهاي کشور از جوي مساعد و ترافيکي روان برخوردار است. 
رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک راهور ناجا با اعلام شماره 88255555 از رانندگان و مسافران خواست براي اطلاع از آخرين وضعيت جوي و ترافيکي کشور و همچنين امدادرساني به حوادث احتمالي، با اين شماره تماس بگيرند.  

 


 گير افتادن کارگر جوان بين ستون هاي آهني  

سرويس حوادث:
سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از يک کارگر ميان ستون هاي چند هزار کيلوگرمي ساختماني خبر داد. 
سيد جلال ملکي در تشريح جزئيات اين خبر گفت: وقوع اين حادثه در ساعت 17 به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهي آتش نشانان ايستگاه 69 و گروه نجات هشت را به محل حادثه واقع در شهرک راه آهن انتهاي بلوار اميرکبير اعزام کرد.   وي افزود: آتش نشانان پس از حضور در محل متوجه شدند که يک تريلر حامل ستون هاي چند تني مربوط به يک پروژه ساختماني در حال دور زدن در خيابان بود که به علت جابه جا شدن ستون ها در قسمت بار اين تريلي، کارگري که در اين قسمت بود، در ميان ستون ها محبوس شد.  
سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با اشاره به اقدامات آتش نشانان براي خروج اين کارگر، اظهار کرد: عوامل آتش نشاني همزمان با ايمن سازي محل، عمليات خود براي نجات اين کارگر 35 ساله ايراني را آغاز کرده و پس از خروج، وي را به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحويل دادند.  ملکي با بيان اين که تکنيسين هاي اورژانس پس از بررسي علائم حياتي، مرگ اين کارگر را تائيد کردند، به ايسنا گفت: آتش نشانان در ساعت 45:17 به عمليات خود خاتمه دادند.   سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران افزود: بايد توجه داشت که هرگونه باري در وسايل نقليه بايد در جاي خود تعبيه شود.