تاریخ 1392/04/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3389 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس جمهور منتخب مردم در جمع ملي پوشان فوتبال:
 شما تعصب ملي را نشان داديد، ترديد ندارم در جام جهاني موفق مي شويد 

سرويس ورزشي:
دکتر حسن روحاني در جمع ملي پوشان فوتبال گفت: ترديد ندارم شما در جام جهاني موفق مي شويد و مطمئن باشيد دولت آينده از هيچ کمک و تلاشي در زمينه موفقيت شما فروگذار نخواهد کرد.
دکتر حسن روحاني که شب گذشته ميزبان ملي پوشان فوتبال ايران بود پس از استقبال گرمي که از کارلوس کي روش و اعضاي تيم ملي داشت در جمع آنها به سخنراني پرداخت.
وي در ابتداي صحبت هايش گفت: از همه شما صميمانه تشکر مي کنم که اين افتخار را به دست آورديد. از همه مربيان و کساني که در اين افتخارآفريني نقش داشتند تشکر مي کنم. اين بازي آنقدر زيبا بود که تلاش، تکنيک و منطقي بودن در آن موج مي زد. ورزش شما، ورزش پهلواني و توام با اخلاق و غيرت است و شما تعصب ملي را نشان داديد.
وي تاکيد کرد: اينکه شما به جام جهاني راه يافتيد آرزوي مردم بود و حالا مردم آرزوي پيروزي ايران در جام جهاني را دارند. من ترديد ندارم شما در جام جهاني موفق مي شويد و مطمئن باشيد دولت آينده از هيچ کمک و تلاشي در زمينه موفقيت شما فروگذار نخواهد کرد.
رئيس جمهور منتخب مردم ايران پس از پايان صحبت هايش هدايايي را به کارلوس کي روش و بازيکنان تيم ملي اهدا کرد.

 


 نماينده سمنان در ليگ فوتبال ساحلي مقابل ميزبان خود شکست خورد  

سرويس ورزشي:
نماينده استان سمنان در ليگ برتر فوتبال ساحلي، نتيجه بازي هفته چهارم ليگ را به حريف انزلي چي خود واگذار کرد.  
در هفته چهارم ليگ برتر فوتبال ساحلي، عصر چهارشنبه، ايرمان سمنان مهمان ملوان بندر انزلي بود که اين بازي را با نتيجه سه بر يک به حريف باخت.
ايرمان در اين بازي موقعيت هاي متعددي داشت که فقط  مرتضي کاظميان  توانست يکي از آنها را به گل تبديل کند.
نماينده استان سمنان در ليگ برتر فوتبال ساحلي، در هفته اول بازي ها قرعه استراحت داشت، بازي هفته دوم اين تيم با شهرداري تبريز به علت انحلال تيم شهرداري لغو شد و در هفته سوم نيز دو بر صفر به ويژن تهران باخته بود.
تيم ايرمان سمنان که تاکنون امتيازي کسب نکرده، سه شنبه آينده با تيم هوسم رودسر بازي دارد.


 کوهنوردي کارکنان اداره کل ورزش و جوانان به مناسبت روز جوان  

سرويس ورزشي:
صبح روز سي ام خرداد ماه 92 مراسم کوهنوردي کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به همراه کارکنان اداره کل محيط زيست استان سمنان به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت علي اکبر و روز جوان برگزار شد.

 


 گفت وگو با احمد خرم سرمربي تيم فوتسال کات 

سرويس ورزشي:
بعد از نتايج خوبي که تيم کات در دور رفت مسابقات ليگ2 فوتسال کسب کرد و بازي هاي خوبي نيز از اين تيم شاهد بوديم چند هفته اي اين نتايج تيم با رکود همراه بود براي همين مصاحبه اي را با آقاي احمد خرم سرمربي اين تيم ترتيب داديم تا در مورد آخرين وضعيت تيم و علت اين رکود اين چند هفته اطلاعاتي را کسب کرده و به نظر شما بينندگان عزيز برسانيم:
خود را معرفي کرده و بگوييد از چه سالي مربيگري را آغاز کرديد؟
بنده احمد خرم هستم 39 سال سن دارم و متولد شاهرود.
از مهرماه 1379 به مربيگري روي آوردم. در ابتدا در قالب تيم فوتسال پيمان به بازيکن سازي پرداختيم و بيشتر فعاليت هاي ما در رده جوانان بود.
با بازيکناني که الفباي  فوتسال را در اين تيم آموختند 6 بار قهرمان استان شديم و به مسابقات جوانان و اميدهاي کشور راه يافتيم و مقام هاي خوبي کسب کرديم. داراي مدرک C  فوتبال و يک فوتسال زير نظر استاد ناصر صالح هستم.
سابقه مربيگري: 6 دوره در مسابقات جوانان و اميدهاي کشور، 2 دوره ليگ مناطق و دو فصل هست که در ليگ 2 فوتسال کشور فعاليت مي کنم.
در اول فصل چه برنامه هايي داشتيد و پيش بيني شما در در مورد نتايج چه بود؟
برنامه ريزي ابتداي فصل به شکلي بود که بين 3 تيم اول جدول قرار بگيريم که بحمد ا... با ياري تماشاگران و بازي هاي خوب بازيکنان اين امر محقق شد و ما توانستيم در رده ي دوم جدول قرار بگيريم.
نظر شما در مورد اولين شکست مقابل مرصا حسيني چالوس چه بود؟
باخت به چالوس در وهله اول غرور بي جا و دست کم گرفتن حريف بود و اينکه خيلي زود با دو گل از حريف عقب افتاديم و در واقع غافلگير شديم.
تحليل شما در مورد پايان بد نيم فصل اول و شروع بددر نيم فصل دوم چه بود؟
بازي با جلين گرگان همان طور که صدا و سيماي خوب استان نشان داد شرايط بدي از سوي تماشاچيان حريف ايجاد شد و در يک فضاي ناامن بازنده شديم. اما در بازي بروجرد متاسفانه نتوانستيم توانايي خود را به درستي به فعل در بياوريم ضمن اين که فرصت هاي زيادي را از دست داديم. در بازي ملارد علي رغم يک بازي برتر متاسفانه در تمام کنندگي ضعيف ظاهر شديم.
چه برنامه هايي براي براي ادامه بازي ها داريد؟
در نيم فصل دوم با توجه به يارگيري حريفان ، خطر سقوط براي برخي از تيم ها و انگيزه  صعود براي تيم هاي بالاي جدول و همچنين شناختي که تيم ها از يک ديگر پيدا کرده اند بازي هاي سختي را پيش رو داريم و بايد با تمرکز و تلاش مضاعف سعي کنيم برنده بازي ها باشيم که در اين راه حمايت هاي بي دريغ تماشاچيان به کمک تيم خواهد آمد.
در پايان از صدا و سيماي استان و به خصوص مدير کل ورزش و جوانان استان آقاي هاديان تشکر مي کنم که در اين راه همواره ما را حمايت کردند تا بتوانيم افتخاري براي استان و شهرستان خود داشته باشيم.


 بزرگان فوتبال ايران قبل و بعد از صعود تيم ملي چه گفتند! 


سرويس ورزشي:  
اين مروري است بر گفته هاي تعدادي از چهره هاي سرشناس فوتبال ايران درباره تيم ملي، در بازه قبل و بعد از صعود تيم ملي.
انتقادات از کي روش و تيم ملي قبل از صعود به جام جهاني سر به فلک کشيده بود.در اين بين شايد همان طور که کروش گفته تعداد زيادي حامي تيم ملي نبودند. افرادي مثل حشمت مهاجراني، مجيد جلالي، مجتبي تقوي از ميان تئوريسين هاي فوتبال ما و خداداد عزيزي، کريم باقري، حميد استيلي و علي دايي از ملي پوشاني بودند که نسبت به سايرين  بيشتر پشت سرمربي تيم ملي درآمدند و مي گفتند که بالاخره فعاليت هاي او نتيجه خواهد داد. اين اتفاق افتاد و کي روش به وعده اي که داده بود عمل کرد; رفتن ايران به جام جهاني تعهدي بود که او در روز نخست امضاي قراردادش به مسئولان فدراسيون فوتبال داده بود. حالا تيم ملي مسافر برزيل شده است و خيلي از همان آدم هايي که منتقد او بودند و شمشير را برايش از رو بسته بودند به تعريف و تمجيد از مرد پرتغالي پرداخته اند.
در زير نگاهي مي اندازيم به مصاحبه تعدادي از بزرگان، مسئولان و مربيان فوتبال ايران قبل و بعد از صعود ايران به جام جهاني.
پرويز مظلومي:  قوچان نژاد در حد و اندازه هاي بازيکنان ليگ يکي است.  قوچان نژاد گل قشنگي زد، من هم دارم مي روم خيابان با مردم خوشحالي کنم. 
منصور  پورحيدري: به نظرم کوچ بزرگي نيست. از اين گذشته او قرار بود به فوتبال ما فکر کند. قرار بود معمار فوتبال به هم ريخته ايران باشد، نه اينکه خودش به مشکل تازه فوتبال ما تبديل شود.  او گزينه خوبي براي نفر اول بودن نيست و بايد تغيير کند.  کي روش فکرش را عوض کرد. او ايراني فکر کرد و توانست نتايج عالي بگيرد! کروش با اضافه کردن منصوريان و استفاده از اسکلت استقلالي کاري کرد که براي تيم ملي موثر بود. 
علي فتح الله زاده:  اگر من رئيس فدراسيون فوتبال بودم، زودتر از اين کيروش را برکنار مي کردم. يعني بعد از بازي دوستانه اي که تيم ملي در ترکيه داشت او را برکنار مي کردم! به خاطر اينکه سرمربي تيم ملي ايران در نيمه دوم آن مسابقه که نيمه مربيان است، کاملا خواب بود و تيم را به امان خدا رها کرده بود. او بايد برود و تيم را به يکي مثل قلعه نويي بدهند، اگر مي خواهند به جام جهاني برسيم.  وقتي گوچي توپ را با کات خاص خود وارد دروازه کره جنوبي کرد مانند ميليون ها ايراني اشک در چشمانم حلقه زد، پاهايم سست شد و مو به تنم سيخ. افتخار کردم ايراني ام و به خود باليدم. امروز حماسه را ديديم. ايران دوباره سرافراز شد و ايراني سربلند 
محمد رويانيان:  فينال جام حذفي هنوز مشخص نشده است. ما نمي دانيم بايد چه زماني با سپاهان بازي کنيم. همه چيز تحت تاثير کروش در تيم ملي است. به نظرم بايد از آقاي کي روش بپرسيم که فينال جام حذفي چه زماني و در کجا برگزار خواهد شد. پرسپوليس از اين تصميم ها ضربه خورد.  خدا را شکر مي کنيم تيم ملي ايران با درايت کادر فني، مديريت فدراسيون فوتبال، حمايت وزارت ورزش، تلاش بازيکنان و دعاهاي مردم به جام جهاني صعود کرد. اين پيروزي بزرگ را به همه اهالي ورزش و فوتبال کشور صميمانه تبريک مي گوييم. وزارت ورزش حمايت خود از تيم ملي را دو چندان کرد و درايت کي روش و تلاش ستودني ملي پوشان روزي تاريخي را رقم زد. 
امير قلعه نويي  اصلا بازي استقلال و پرسپوليس بدترين بازي که معتقدم اينطور نبوده اما چرا آقايان يک کلمه درباره اين که تيم ملي در پنج بازي دو گل زده حرف نمي زنند؟ مگر ليگ ايران فقط از استقلال و پرسپوليس تشکيل شده که ضعف تيم ملي را فقط به اين دو تيم محدود مي کنيد. وقتي مربي ايراني بالاي سر تيم ملي است، آقايان به اصطلاح کارشناس مناظره مي گذارند و سه نفري به او حمله مي کنند، اما به مربي خارجي هيچ کاري ندارند و مي گويند چون ليگ به گفته آنها ضعيف است، تيم ملي هم خروجي اش چيزي مي شود که مي بينيد. من اين آقايان را خوب مي شناسم. آنها اجنبي پرست هستند.  اين پيروزي بزرگ را به تيم ملي ايران و شخص کارلوس کروش تبريک مي گويم و اميدوارم اين پيروزي بزرگ باعث رشد و پيشرفت فوتبال ايران شود. اميدوارم که در فاصله اي که تا جام جهاني داريم با قدرت مراحل آماده سازي را پشت سر بگذاريم و با قدرت در جام جهاني ظاهر شود. 
محمد مايلي کهن  خوب است که کروش و ولاسکو موفق نبوده اند که اگر بودند شما يقين بدانيد که بايد خيلي بيشتر از اينها نازشان را مي کشيديم. 
نتيجه اي که امروز به دست آمد نتيجه بي نظيري بود که توانست ما را به جام جهاني برساند.

 


 پس از انتخاب علي پازوکي و امين شريفي در شوراي شهر گرمسار 
 حالا جامعه ورزش را رو سفيد کنيد

اتفاق بسيار خوبي در ورزش شهرستان گرمسار به وقوع پيوسته. از 3 نامزد ورزشي ورود به شوراي شهر 2 نفر توانستند با کسب راي مردم شهرستان به عضويت شوراي شهر در آيند.
علي پازوکي داور و معاون سابق اداره ورزش و جوانان،همچنين امين شريفي داور فوتسال گرمسار با راي خوبي نماينده ورزشکاران گرمسار در شوراي شهر شدند. همزمان با حضور اين دو عزيز در شوراي شهر و انتخاباتش، ورزشکاران و مربيان ورزشي با حمايت هاي فراوان خود از اين دو کانديداي ورزشي نشان دادند که اميد به روزهاي خوب براي ورزش شهرستان دارند.
شوراي شهر و شهرداري گرمسار که در سنوات قبل هيچ توجهي به ورزش نداشت حالا با حضور پازوکي و شريفي حتما رنگ و بوي ورزشي را هم به خود خواهد ديد. بنده به عنوان يک مربي در اين شهرستان از منتخبين جامعه ورزشي در شوراي شهر تقاضا دارم حال که ورزشي ها دعوت شما را لبيک گفتند و به عنوان منتخبين خود انتخابتان  کردند شما هم آنها را رو سفيد کنيد.تشکيل کميته اي ورزشي در اين شورا که حداقل هفته اي يک جلسه با ورزشي ها براي شنيدن درد دل آنها و بررسي راهکارهاي رشد ورزش شهرستان باشد از مهمترين برنامه هاي اين عزيزان بايد باشد.
اميدواريم اين خاک خورده هاي فوتبال و ورزش استان نگاه ويژه اي به ورزش داشته باشند.شايان ذکر است عطاا.. فلاحي مربي خوب شهرستان عليرغم شايستگي از حضور در شورا باز ماند.
امين صفري
مربي تيم فوتسال مقاومت قرچک


 يادداشت
 برزيل در انتظار برزيل آسيا  

جو طوري شده که بازي ايران و کره جنوبي براي غيرفوتبالي ها هم اهميت پيدا کرده. وقتي کروش عکس سرمربي کره را با پيراهن ازبکستان! روي پيراهنش مي چسباند، يعني اعلام جنگ و اين جنگ مستقيما با سرنوشت فوتبال ايران ارتباط پيدا مي کند. جالب اينجاست که کره اي ها هم کم نمي آورند. چوي جواب تمام حرف هاي کي روش را داده و بازيکنان کره مي خواهند اشک نکونام را دربياورند.
شرايط جوري شده که بازي با کره مثل بازي با آمريکا در جام 98 و مثل بازي با استراليا حيثيتي است و هيچ کس دوست ندارد در اولسان به کره ببازيم. شکست احتمالي در اين بازي و سقوط به پلي آف حتي مي تواند از شکست 2 بر صفر به قطر در زمان مايلي کهن و شکست يک - 3 به بحرين در زمان بلاژويچ تلخ تر باشد.
اين درست که حريف ما يک تيم عربي نيست اما کره جنوبي امروز از عربستان و بحرين چند سال پيش براي ما مهمتر است و پيروزي در اين بازي که حکم صعود به برزيل را هم دارد قطعا مردم را شاد و فوتبال ما را بعد از مدت ها زنده مي کند.
البته تيم ملي فعلي به مراتب ضعيف تر و پرايرادتر از تيم جام هاي جهاني 98 و 2006 است. تيم ما فاقد ستاره هايي نظير دژاگه، کريمي، دايي، باقري، مجيدي و... است اما به هرحال نام اين تيم ايران است و تجربه ثابت کرده هرگاه حريفي ما را تحريک مي کند، همه مردم دوست دارند آن حريف به شکل مبسوطي ادب شود! همين عامل سبب مي شود خيابان ها در هنگام پخش بازي خلوت شود و همه پاي گيرنده هاي خود ميخکوب شوند. طبعا نتيجه تساوي هم مي تواند براي ما شيرين باشد اما پيروز شدن در اولسان آن هم مقابل تيم آقاي چوي بسيار دلچسب تر است و همه را به مرز انفجار مي رساند. فوتبال ما به اين نتيجه نياز مبرم دارد هرچند که نبايد فکر کنيم در صورت برتري بر کره همه چيز روبه راه است و مثلا باشگاه ها، تيم ها، فدراسيون و مديران فوتبالي خوبي داريم که کارشان را به درستي انجام مي دهند.
اسم برزيل براي ما خاطره است. برزيل يعني زيکو، ادر، سوکراتس، جونيور و... برزيل يعني روماريو، به به تو، رونالدو و... فوتبال دوستان ايراني هميشه برزيل را دوست داشته  اند اما اين بار قضيه خيلي فرق مي کند. حالا ما بايد خودمان را به برزيل برسانيم و در سرزمين قهوه و سامبا نشان بدهيم که برزيل آسياييم. ما فقط 90 دقيقه تا برزيل فاصله داريم و کوچکترين اشتباهي در طول اين 90 دقيقه غيرقابل بخشش خواهد بود.

 


 سرپرست هيئت دوچرخه سواري استان منصوب شد  

سرويس ورزشي:
بنا به پيشنهاد مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان و موافقت رئيس فدراسيون دوچرخه سواري جمهوري اسلامي ايران آقاي محمودرضا گل هاشم به عنوان سرپرست هيئت دوچرخه سواري استان سمنان منصوب شد.  
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان مراسم معارفه سرپرست جديد هيئت دوچرخه سواري استان سمنان با حضور مديرکل ورزش و جوانان استان و معاونين اداره کل برگزار شد.
بنا به پيشنهاد مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان و موافقت رئيس فدراسيون دوچرخه سواري جمهوري اسلامي ايران آقاي محمودرضا گل هاشم به عنوان سرپرست هيئت دوچرخه سواري استان سمنان منصوب شد.

 


 عکس روز