تاریخ 1392/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3381 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در هفته جانباز صورت مي گيرد
 تجليل از 8000 جانباز استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
معاون پژوهشي و فرهنگي اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان گفت: در هفته جانباز از هشت هزار جانباز اين استان تجليل مي شود.
 حجت الاسلام حسن فريدون در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برنامه هاي جشن و تجليل در روز ميلاد حضرت اباالفضل العباس (ع)، روز جانباز توسط اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان با همکاري دستگاه هاي اجرايي در اين استان براي جانبازان، ايثارگران و خانواده آنها برگزار مي شود.
وي گفت: اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان، امسال براي اولين بار در هفته جانباز، از جانبازان و ايثارگراني که در حوالي مساجد شهرها سکونت دارند با حضور در خانه آنان از آنان تجليل مي کند.
معاون پژوهشي و فرهنگي اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان اظهار داشت: در هفته جانباز ايستگاه هاي صلواتي برپا و تبليغات محيطي در سطح شهرها داير است.
وي گفت: برگزاري شب شعر جانبازان و مسابقات شنا، کوهپيمايي، مسابقه دارت نيز براي جانبازان و پرسنل بنياد شهيد و امور ايثارگران اجرا شود. 
وي گفت: 65 عنوان کتاب در تيراژ سه هزار نسخه از خاطرات جانبازان و ايثارگران در هفته جانباز منتشر مي شود و پخش فيلم و مستند و برنامه هاي زنده با حضور جانبازان و ايثارگران اجرا مي شود.
فريدون افزود: برنامه اصلي روز جانباز، جشن باشکوهي است که با حضور خانواده  آنان در سالن هلال احمر شهر سمنان بعد از انتخابات 24 خرداد برگزار مي شود.
وي ديدار جانبازان بالاي 50 درصد با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان را از ديگر برنامه هاي هفته جانباز برشمرد و گفت: حضور مسوولين بنياد شهيد و امور ايثارگران و سخنراني آنان در نماز جمعه در هفته جانباز نيز از برنامه هاي هفته جانباز است.
معاون پژوهشي و فرهنگي اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان شهداي استان سمنان را دو هزار و 850 تن ذکر کرد و گفت: تاکنون وصيت نامه يک هزار و 600 شهيد جمعآوري شده و به صورت ديجيتالي درآمده است.

 


 رئيس شوراي قضايي استان سمنان:
 انتخاباتي توام با آرامش و امنيت و در سايه قانونمداري 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
رئيس شوراي قضايي استان سمنان قوه قضائيه را نماد عيني عدالت در جامعه دانست که مي تواند ساير قوا را در اين مسير سوق داده و عدالت فراگير را با خدمت به مردم در اجتماع ميسر سازد.
به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان; احمد سياوش پور که در جلسه  شوراي قضايي استان سمنان و در جمع اعضاي اين شورا در مجتمع دادگستري سخن مي گفت، افزود: تلاش و خدمت صادقانه افراد به نوعي شکرگذاري از درگاه خداوند متعال مي باشد و مديران سازمان نيز با استفاده از تمام توان کارکنان بايد موجبات افزايش بهره وري و خدمت رساني به مردم را فراهم آورند.
سياوش پور سياست زدگي را براي قوه قضائيه خطرناک توصيف و گفت: تمايل به هر گروه و جناحي با هر نوع توجيه و عنواني که باشد در سيستم قضايي ناپسند و خارج از اساس عدالت مي باشد که تا کنون سعي شده اين قوه در تمام مسير خود بر اعتدال و به دور از سياست زدگي حرکت نمايد و اين خود افتخاري بزرگ براي دستگاه قضا در نظام اسلامي مي باشد.
رئيس شوراي قضايي استان سمنان بر آمادگي دادگستري و دستگاه هاي تابعه  قوه  قضائيه در استان سمنان و تعامل و همکاري با مجريان و ناظران  برگزاري انتخابات تاکيد کرد و با اعلام اينکه تاکنون هيچگونه تخلف انتخاباتي در سطح استان سمنان به ستاد ويژه رسيدگي به جرائم انتخاباتي گزارش نشده، گفت: تمام تلاش ما در جهت برگزاري انتخاباتي توام با آرامش و امنيت  و در سايه قانون مداري مي باشد. برنامه هاي هفته قوه قضائيه بخشي ديگر از سخنان رئيس شوراي قضايي استان سمنان را تشکيل داد.
احمد سياوش پور به برگزاري با شکوه مراسم هفته  قوه قضائيه و گراميداشت ياد و خاطر معمار دستگاه قضايي کشور پس از انقلاب اسلامي شهيد آيت ا... دکتر بهشتي تاکيد کرد و از ستاد برگزاري مراسم خواست تا با استفاده از اين فرصت، خدمات و عملکردهاي يک ساله دستگاه قضايي را به مردم استان گزارش دهند.
در اين نشست مديران دستگاه هاي تابعه قوه قضائيه نيز به طرح ديدگاه ها و پيشنهادات خود در رابطه با برنامه هاي اين هفته  پرداختند.
انتشار گزارشي از عملکرد و فعاليتهاي دستگاه قضايي استان در سال 91، برگزاري ديدارهاي مردمي در مساجد استان، ديدار با نماينده ولي فقيه، تجديد ميثاق با شهدا  و آرمان هاي انقلاب اسلامي، گردهمايي مشترک مسئولين و کارکنان دستگاه قضايي و برگزاري مسابقات ورزشي از جمله برنامه هاي اين هفته عنوان شد.

 


 مردم در انتخابات 24 خرداد موقعيت شناسي خود را به اثبات مي رسانند 

 سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
معاون سياسي و امنيتي استانداري سمنان گفت: در روز انتخابات حماسه بسيار ارزشمندي خلق مي شود و مردم ولايت مدار و بابصيرت استان سمنان در عرصه هاي مختلف نشان داده اند موقعيت شناس خوبي هستند.
عليرضا خلخالي در نشست مسوولان روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان سمنان در سپاه قائم (عج) استان سمنان افزود: دشمن پس از فتنه 88 تلاش دارد القا کند جامعه ايران از شرکت در انتخابات قهر کرده است و مردم به صحنه سياسي نخواهند آمد ولي شاهد هستيم که خود نامزدها، ستادها و مردم، آگاهانه و عالمانه در صحنه حضور دارند.
وي گفت: تاکنون هيچ گونه تخلف انتخاباتي را در استان سمنان شاهد نبوده ايم، همه درگير اتنخابات شوراهاي شهر و رياست جمهوري هستند، کوچکترين بد اخلاقي نبوده است و اين نشان دهنده آگاهي مردم است که جاي شکر دارد.
خلخالي، نقش روابط عمومي ها را در انتخابات بسيار با اهميت دانست و گفت: روابط عمومي ها، اصحاب مطبوعات، صدا و سيماي استان در تشويق حضور گسترده مردم نقش بسيار مهم برعهده دارند.
رييس شوراي اطلاع رساني استان سمنان، نقش اصحاب مطبوعات و صدا و سيماي مرکز اين استان را نيز حائز اهميت دانست و گفت: بايد اين چند روز باقي مانده را هم تلاش گسترده انجام دهيم و تمام امکانات را براي انتخابات بکار گيريم.
همايش  اطلاع رساني و تبليغات برگزاري شکوهمند انتخابات توسط معاونت روابط عمومي و تبليغات سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با حضور مديران روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان سمنان برگزار شد.

 


 خدمتگزاري بهترين راه جذب مردم براي مشارکت در انتخابات است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
استاندار سمنان خدمتگزاري به مردم را بهترين راه جلب نظر مردم براي حضور حداکثري در انتخابات دانست.
عباس رهي در نشست مشترک کارگروه هاي توسعه کشاورزي و معدن استان سمنان، اظهار داشت: نبايد با کار سياسي به دنبال جلب راي مردم بود بلکه با خدمت به آنها، مردم حضور حداکثري در انتخابات پيدا مي کنند.
وي يادآور شد: بارها به مسوولان استاني با ذکر همين نکته، گفته ام بيشتر به فکر خدمت به مردم باشيد زيرا آنها خودشان بصيرت حضور در انتخابات را دارند.
وي افزود: مردم در جمهوري اسلامي ايران صاحب نظام هستند و بسيار پيشتر از مسوولان با پيروي از مقام معظم رهبري در صحنه حضور دارند.
رهي خاطرنشان کرد: در حال جمعآوري خدمات دولت مهرورز در پايان عمر دولت خدمتگزار در بخش هاي مختلف هستيم و مسوولان بايد به اين امر توجه داشته باشند.
وي بر جذب تسهيلات 460 ميليارد ريالي طرح هاي توسعه کشاورزي در شهرستان شاهرود از سوي بانک سپه، با همکاري اين بانک عامل و مسوولان جهاد کشاورزي ظرف يک ماه با برگزاري نشست هاي منظم تاکيد کرد.
استاندار سمنان به فعاليت گسترده در اين استان براي ارائه تسهيلات به طرح هاي توسعه کشاورزي، افزود: در بخش کشاورزي به مردم خدمت بزرگي شده که بايد با تلاش بيشتر اين خدمت کامل شود که اين امر نيازمند توجه فرمانداران و فعاليت در شهرستانها نيز هست.

 


 مردم ايران با خلق حماسه سياسي توطئه دشمنان را ناکام مي گذارد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) با تاکيد بر حضور حداکثري مردم در انتخابات گفت: مردم ولايت مدار ايران اسلامي در 24 خرداد با خلق حماسه بزرگ سياسي توطئه و تلاش دشمنان را ناکام مي سازد.
سردار علي استاد حسيني در همايش اطلاع رساني و تبليغات برگزاري شکوهمند انتخابات افزود: دشمن مي خواهد از طريق اقتصادي با جمهوري اسلامي بجنگد و کار روابط عمومي ها بسط گفتمان انقلاب اسلامي است.
وي انتخاب اصلح را در دو بخش کارآمدي و ارزش مداري عنوان کرد و گفت: فردي که براي رياست جمهوري انتخاب مي شود هم بايد ارزش مدار و هم کارآمد باشد.  
استاد حسيني افزود: حضور حداکثري مردم در حماسه سياسي مي تواند حماسه اقتصادي را نيز به دنبال داشته باشد و با اقتصاد مقاومتي مي توان کشور را اداره کرد.
فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان خطاب به مسوولان روابط عمومي دستگاههاي اجرايي اين استان با تاکيد بر لزوم انتقال و ترويج گفتمان رهبري گفت: با تلاش و حضور حداکثري که شاخصه آن کارآمدي و ارزش مداري است يک حماسه بزرگ سياسي در انتخابات مي آفرينيم.

 


 روي خط پيام 

نطق عالي دکتر روحاني

گفت و گوي دکتر حسن روحاني در بخش خبري 30:22 بسيار عالي بود و با شجاعت مطالبش را عنوان کرد. اميد است دل اصلاح طلبان را به دست آورد و نماينده خوبي براي اصلاح طلبان باشد.  
اميدي

از حق نگذريم

درست است که محسن رضايي مشتري ثابت انتخابات رياست جمهوري در سال هاي اخير بوده.  اما از حق نگذريم تا اينجاي رقابت از بين هشت نامزد با برنامه ترين کانديدا بوده ، ضمن اينکه معتدل ترين و با تجربه ترين تيم را دارد.  
حقاني

آيا مناظره شش به دو عادلانه بود ؟

من به شدت به اين نحوه برگزاري مناظره ها انتقاد دارم، چون در عمل اصلا عدالت رعايت نشد و هر حرفي که آقايان روحاني يا عارف مي زدند تقريبا شش نفر از اصول گرايان به آن ها حمله مي کردند . آيا مناظره شش به دو عادلانه است؟ هر چند که به نظر خيلي ها، باز هم همان شش نفر نتوانستند به حرف هاي اين دو تن به خصوص آقاي روحاني که همشهري عزيز ماست جواب بدهند.  
محمد رضايي

ما به دولت «تدبير و اميد» راي مي دهيم

هم ولايتي عزيز ما آقاي دکتر روحاني تجلي اعتدال خط امام- تدبير مقام معظم رهبري- هوشمندي هاشمي رفسنجاني و دانش و اطلاعات صدها نفر از بزرگان چون بهشتي، طالقاني، چمران و... است و بر دانش اداري کشور و راهبردهاي اقتصادي و سياسي آگاهي بسيار دارد و مي تواند براي مشکلات بر زمين مانده کشور چاره انديشي کند، او مي تواند براي نجات اقتصاد ايران و تعامل سازنده با جهان «دولت تدبير و اميد» را تشکيل دهد و ما به چنين نامزدي راي خواهيم داد.  
نظري- ثابت- معتمدنيا و فکوري