تاریخ 1392/03/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3374 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ضبط بيش از 1000 کيلوگرم مرغ منجمد تاريخ گذشته در دامغان 

سرويس حوادث :
رييس شبکه دامپزشکي شهرستان دامغان از ضبط1400 کيلوگرم گوشت ران مرغ منجمد تاريخ گذشته دراين  شهرستان خبر داد.
رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان دامغان با اعلام اين خبر افزود: طي بازديد ادواري بازرسين نظارت بر بهداشت عمومي اين شبکه از سطح مراکز عرضه و سردخانه هاي شهرستان مقدار 1400 کيلوگرم گوشت ران مرغ منجمد تاريخ گذشته غيرقابل مصرف از يکي از سردخانه هاي  کشتاره گاه واقع در شهرستان دامغان ضبط وپس از هماهنگي با مراجع ذيربط معدوم شد .
به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، علي اصغر جلالوند در ادامه از عموم شهروندان درخواست نمود قبل از خريد فرآورده هاي خام پروتئيني همانند گوشت سفيد و قرمز به تاريخ توليد، تاريخ انقضا» و همچنين ممهور بودن لاشه به مهر دامپزشکي توجه کرده و از مراکز عرضه مجاز که تحت نظارت بهداشتي دامپزشکي مي باشند خريد نمايند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به شبکه دامپزشکي اعلام نمايند.

 


 هتک حيثيت اينترنتي از روي اعلاميه ترحيم  

رئيس پليس فتاي استان زنجان با اشاره به دستگيري فردي که با انتشار مطالبي توهينآميز اقدام به هتک حيثيث يک خانواده کرده بود; هشدار داد کساني که در فضاي مجازي موجبات هتک حيثيت ديگران را فراهم کنند سريعا شناسايي و تحويل دستگاه عدالت خواهند شد.  
سرهنگ اميري در تشريح اين خبر گفت: پيرو شکايت شهروندي مبني بر اين که در يکي از شبکه هاي اجتماعي مجازي صفحه اي به نام پدر وي ايجاد شده و در آن مطالب توهينآميزي منتشر مي شود، موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.  
وي گفت: شاکي در اظهارات خود بيان کرد عکس منتشر شده در صفحه مذکور مربوط به سال ها پيش بوده و از روي اعلاميه فوت پدرش تصوير متوفي را استخراج و مطالب توهينآميزي در ذيل آن درج کرده است که منجر به هتک حرمت خانواده ما شده است.  
رييس پليس فتا زنجان افزود: اقدامات متعددي براي شناسايي عامل ايجاد کننده انجام و نهايتا پس از تحقيقات فني و تخصصي صورت گرفته متهم شناسايي و دستگير شد، وي پس از مواجهه با ادله مربوط به جرم خود اعتراف و انگيزه خود را سرگرمي عنوان کرد.  
اميري با اشاره به ماده 18 قانون جرايم رايانه اي بيان کرد: بنا به اين ماده قانون هر کس به قصد اضرار به غير يا تشويش اذهان عمومي به وسيله سيستم هاي رايانه يا مخابراتي اکاذيبي را منتشر کند يا با همان مقاصد اعمالي را برخلاف حقيقت، راسا يا به عنوان نقل قول، به شخص حقيقي يا حقوقي يا مقام هاي رسمي به طور صريح يا تلويحي نسبت دهد، اعم از اين که از طريق ياد شده به نحوي از انحا» ضرر مادي يا معنوي به ديگري وارد شود يا نشود، افزون بر اعاده حيثيت به حبس از نود و يک روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج تا چهل ميليون ريال يا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.  


 آتش سوزي گسترده در يک مجتمع تجاري در محدوده بازار تهران  

جلال ملکي  سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران به خبرنگار ايرنا گفت: اين حادثه در يک مجتمع سه طبقه تجاري در خيابان خيام، چهارراه گلوبندک رخ داد که بلافاصله نيروهاي هفت ايستگاه آتش نشاني به محل حادثه اعزام شدند.  
وي افزود: اين ساختمان تجاري يک بناي فرسوده و داراي سقف شيرواني با لايه هاي چوبي بود و از ناحيه سقف به طور کامل در آتش سوخت.  ملکي ادامه داد: در طبقه سوم اين ساختمان تجاري حدود 40 باب مغازه وجود داشت ولي آتش به اجناس مغازه ها سرايت نکرد.  
وي اظهار کرد: آتش نشانان پس از تلاش سه ساعته آتش را مهار کردند و در اين عمليات چهار آتش نشان دچار دودزدگي شده و يک آتش نشان نيز به دليل تخريب سقف آسيب ديد که براي اقدامات درماني تحويل نيروهاي اورژانس تهران داده شدند.  
وي يادآور شد: علت وقوع اين حادثه توسط کارشناسان مربوطه در حال بررسي است.


 محکوميت حامل موتور سيکلت قاچاق در شاهرود  

سرويس حوادث:
سازمان تعزيرات حکومتي شهرستان شاهرود از کشف يک دستگاه موتور سيکلت قاچاق در اين شهر خبر داد.  
به گزارش روابط عمومي سازمان تعزيرات حکومتي استان سمنان، در اجراي طرح امنيت اجتماعي در يکي از ميادين شهرستان شاهرود يک دستگاه موتور سيکلت فاقد پلاک به ظن قاچاق کشف شد.
پس از بررسي و جري تشريفات قانوني طي راي صادره از سوي شعبه ويژه قاچاق کالا و ارز تعزيرات حکومتي شهرستان شاهرود علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به ميزان دو برابر بهاي کالاي قاچاق به مبلغ سي و سه مليون و هفتصد و نود و سه هزار و نهصد و پنجاه و دو ريال ( 33793952) ريال جزاي نقدي در حق دولت محکوم شد.