تاریخ 1392/03/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3373 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تيم کشتي اردوگاه سمنان در سکوي قهرماني ايستاد 

سرويس ورزشي:
يک دوره مسابقات انتخابي مددجويان استان سمنان به مناسبت حماسه مقدس آزادي خرمشهر بين تيم هاي کشتي اردوگاه، دامغان، شاهرود، گرمسار و زندان مرکزي در محل باشگاه ورزشي اردوگاه سمنان با حضور جمياري رئيس اردوگاه، داود سعدي سرپرست هيئت کشتي استان، قدرت الله نعيمي صديق سرپرست هيئت کشتي شهرستان و جمعي داوران ممتاز و اعضاي هيئت کشتي شهرستان و جمعي داوران ممتاز و اعضاي هيئت کشتي برگزار شد که در پايان تيم کشتي اردوگاه سمنان به مربيگري محمد عليان مقام نخست استان سمنان را بدست آورد.
وزن 60-50 کيلوگرم (ع.آ) اردوگاه سمنان اول
وزن 70-60 کيلوگرم (ر.ت) دامغان اول
وزن 80-70 کيلوگرم (و.ف) دامغان اول
وزن 90-80 کيلوگرم (ا.م) اردوگاه سمنان اول
وزن 90+ کيلوگرم (م.ج) اردوگاه سمنان اول
شايان ذکر است تيم کشتي اردوگاه سمنان با کسب 55 امتياز مقام نخست را کسب کرد و تيم کشتي زندان دامغان 31، گرمسار 27، شاهرود 18 و زندان مرکزي با 18 امتياز رتبه دوم تا پنجم را بدست آوردند.
محمد اسماعيل شيوايي و عظيم همتي (کميته نظارت)
داوران: جورابلو، اسماعيل عربي و ابراهيم عربي
سرپرست مسابقات: علي نجم الدين
در برگزاري مسابقات مديريت اردوگاه سمنان، هيئت کشتي استان و شهرستان سمنان، امور ورزش زندان مرکزي جليلوند و گل هاشم بالاخص حفاظت اطلاعات و ديگر پرسنل زحمتکش اردوگاه بازپروري که در اين دوره از مسابقات زحمات زيادي را متحمل شدند.
در پايان توسط مسئولين جوائزي به کشتي گيران اهدا شد و از علي نجم الدين به سبب زحمات بي شائبه اي که محتمل گرديد، تقدير و تشکر به عمل آمد.

 


 راهيابي 7 بازيکن تيم خردسال ام.دي.اف رستميان به مسابقات قهرمان کشوري 

سرويس ورزشي:
اين مسابقات مورخ 3/3 به ميزباني شهرستان دامغان با حضور 17 بازيکن از اين تيم برگزار گرديد و با کسب 7 عنوان برتر سکوي نخست اين دوره از مسابقات را از آن خود کرد.
مديريت تيم: آقاي رستميان
سرمربي: راضيه آقاجان پور
مربي: الناز قانع

سرپرست: محبوبه مولائي
مقام اول ها:
وزن 1:    فاطمه مستخدمين حسيني  
وزن 2:    ستايش نظري
وزن 3:   مرضيه مرادي حقيقي
وزن 4:   غزل سلطاني
وزن 6 :  مبينا کوهزادي
وزن 8 : فاطمه باباجان نيا
وزن 9: ريحانه احساني

 


 سمنان، ميزبان رقابت هاي کشتي آزاد ايران شد  

سرويس ورزشي:
  فدراسيون کشتي، سمنان را به عنوان يکي از ميزبانان مسابقات کشتي آزاد قهرماني ايران برگزيد.  
مسابقات کشتي آزاد قهرماني ايران در چهار گروه برگزار مي شود و فدراسيون کشتي، سمنان را به عنوان ميزبان مسابقات گروه D  انتخاب کرد.
در اين گروه هشت تيم از استان هاي سمنان، هرمزگان، سيستان و بلوچستان، بوشهر، کهکيلويه و بوير احمد، چهارمحال و بختياري، قم و يزد حضور دارند.
مرحله اول مسابقات کشتي آزاد قهرماني ايران، 21 و 22 شهريور در سالن انقلاب اسلامي سمنان برگزار مي شود و برترين ها براي حضور در مسابقات انتخابي تيم ملي 27 تا 29 آذر در مرحله نهايي مسابقات به مصاف هم مي روند.

 


 کوهپيمايي بسيجيان اداره کل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان 

سرويس ورزشي:
به گزارش روابط عمومي اداره کل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان، به مناسبت گراميداشت سالروز آزادسازي خرمشهر قهرمان اعضاي پايگاه مقاومت بسيج شهيد شيرودي اداره کل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان به همراه مديرکل به ارتفاعات پيغمبران واقع در ضلع شمال شرقي سمنان صعود کردند.
در اين برنامه بسيجيان ضمن گراميداشت ياد و خاطره آزادسازي شهر حماسه و ايثار و شهداي گرانقدر و بيان خاطرات دوران دفاع مقدس، بار ديگر با آرمان هاي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامي تجديد عهد و پيمان نمودند.
گفتني است به همين مناسبت مراسم زيارت عاشورا با حضور کليه بسيجيان در نمازخانه اداره کل برگزار گرديد.

 


 علي دايي:
 برگشتم تا با پرسپوليس قهرمان شوم  
 در همين سال اول قدم هاي بزرگي برمي داريم

سرويس ورزشي:  
علي دايي مي گويد به پرسپوليس برگشته تا اين تيم را قهرمان کند.
سرمربي جديد پرسپوليس در اولين مصاحبه مطبوعاتي خود در مورد اين موضوع که به شکل بدي از پرسپوليس رفت و حالا با شکوه به اين تيم برگشته، گفت: «اصلا اين طوري نيست. خواست خدا بود که دو سال دور باشم از پرسپوليس. من اين را مي گذارم به حساب باري تعالي. من قراردادم تمام شده بود. من بايرن را براي شما مثال مي زنم. اين تيم قبل از اينکه قهرمان شود مربي اش را برکنار کرد. ما بايد تفکرمان را حرفه اي کنيم تا زماني که آماتور باشيم به جايي نمي رسيم.»
او در پاسخ به اين سوال که آقا قول قهرماني مي دهد؟ گفت: «هيچ مربي قول قهرماني نمي دهد. اما من براي اينکه قهرمان بشوم برگشتم. با حمايت هايي که مديرعامل انجام مي دهد و حمايت هواداران، مي توانيم کار بزرگي انجام دهيم. تمام سعي ما همين است; استارت براي قهرماني.»
دايي در مورد اينکه آيا علي کريمي خداحافظي کرده؟ گفت: «من براي فينال جام حذفي رفته بودم. خود شما رسانه ها نوشتيد خداحافظي کرده. من امروز آمدم. تا جايي هم که يادم است مي دانم کريمي خداحافظي کرده. او بزرگ تر فوتبال ماست. من هميشه گفتم بايد به بزرگان ارج بدهيم. نبايد ارزش بزرگان پايين بيايد. اين نظر را درمورد مهدوي کيا هم دارم. بايد بزرگان را با بزرگي حفظ کنيم. علي دايي به تنهايي نمي تواند کاري کند. بلکه بايد حمايت مديران و تماشاگران و تمام بازيکنان باشد. به خصوص پيشکسوتان اگر حرف هاي خوبي داشته باشند. من معتقدم که يک کار گروهي بايد انجام شود. در فوتبال کسي نمي تواند تنهايي کار کند. اصلا تنهايي جواب نمي دهد. نقطه مثبت هم پرسپوليس هوادارانش است.»
دايي در مورد قرارداد سه ساله اي که بسته هم گفت: «اين براي اولين بار است که پرسپوليس با سرمربي اش قرارداد سه ساله مي بندند. هدف ما اين است که گام هاي خوبي برداريم. مطمئن باشيد با اين کادر فني، قدم هاي محکم را از همين امسال برمي داريم و نيازي به سه سال زمان نيست.»
در اين جلسه قرارداد 3 ساله دايي و پرسپوليس هم رسما امضا شد.

 


 عبور کاروان صلح و دوستي آتش نشاني از سمنان 

سرويس ورزشي:
5 نفر از دوچرخه سواران آتش نشاني سبزوار با شعار صلح و دوستي به مقصد کربلاي در سمنان ميهمان اين شهر بودند.
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان روز چهارشنبه اول خرداد 50 نفر از کارکنان سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سبزوار بوسيله دوچرخه و با شعار صلح و دوستي وارد شهرسمنان شده و ميهمان سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان بودند.
کوروش حصيرباف مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان در اين خصوص گفت: طي هماهنگي  و مکاتبه همکاران آتش نشاني سبزوار، به محض رسيدن کاروان دوچرخه سواري اکيپي از سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان همراه با استقبال دوچرخه سواران در سطح شهر سمنان رکاب زده و پيام صلح و دوستي آتش نشاني را به گوش همشهريان سمناني رساندند.
يکي از رکابزنان آتش نشاني در مصاحبه با روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان گفت: با توجه به درگيري ها و تشنج در کشورهاي عربي و به نشانه ايجاد اتحاد و همدلي و دوستي بين شيعه و سني، اين کار را برپا و ضمن زيارت از کربلا پيام صلح و دوستي را از طرف شهردار سبزوار به شهردار کربلا برسانيم.
حصيرباف ادامه داد: پس از استراحت و پذيرايي کاروان صلح و دوستي، صبح روز جمعه مورخ 92/2/3 سمنان را با عبور از شهرهاي مختلف به مقصد کربلا ترک نمودند.

 


 بهره برداري از سالن هاي 9 دي و صالحين گرمسار آغاز شد  

سرويس ورزشي:
  بهره برداري از سالن هاي چند منظوره 9 دي و صالحين گرمسار بامداد چهارشنبه در آييني با حضور سردار محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج کشور آغاز شد.  
سالن چند منظوره 9 دي با زيربناي بيش از يک هزار و 400 مترمربع احداث شده و مشتمل بر بخش هاي ورزشي و اداري و ... است.
950 متر مربع از اين سالن ويژه ورزش هاي فوتسال، هندبال و ... است و بقيه به بخش هاي اداري، رختکن، سرويس هاي بهداشتي، اتاق بدنسازي و ... اختصاص دارد. همچنين سالن چندمنظوره صالحين گرمسار با 480 مترمربع زيربنا و ويژه برگزاري همايش هاي، ورزش هاي رزمي و ... احداث شده است.
براي ساخت اين دو سالن قريب هفت ميليارد ريال هزينه شده است.
در آيين افتتاح اين دو سالن فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان و جمعي از مسوولان شهرستان گرمسار حضور داشتند.

 


 تاثيرات ورزش در سنين مختلف 

معمولا افرادي که سن 40 سالگي را رد مي کنند، اين سوال برايشان پيش مي آيد که چه ورزشي براي آنها مناسب تر است و چگونه بايد ورزش را از سر بگيرند.  
پايگاه اينترنتي  eurekasante  تعريف هاي مختلفي از سن بيان کرده است و تاثير آن بر ورزش را توضيح داده است. مساله ورزش بعد از 40 سالگي براي کساني که مي خواهند در اين سن ورزش را شروع کنند يا دوباره آن را از سر بگيرند، مطرح است. بدون توجه به افزايش سن و وزني که ايجاد شده، افراد بالاي چهل سال تصور مي کنند همان توانايي و استقامت گذشته را دارند. در صورتي که از سر گرفتن ورزش بعد از سن 40 سالگي نيازمند احتياط است.  
مفهوم سن واقعي  
با گذشت سال ها، ورزش کردن سخت تر مي شود، کارايي کاهش مي يابد و توانايي ها کم مي شوند. سن مفهومي است که تعريف آن ساده نيست. چندين تعريف براي سن وجود دارد که تنها تاريخ تولد نشان دهنده آن نيست.  
 سن بيولوژيک  
اين تعريف، معيارهايي دارد که کارايي ارگان هاي مختلف بدن را در نظر مي گيرد. اين نوع سن به فاکتورهاي ژنتيک و شيوه زندگي بستگي دارد: فعاليت حرفه اي، فعاليت ورزشي، شرايط زندگي و استعمال دخانيات.  
سن رواني  
اين نوع سن به تصوري که ما از خود داريم بستگي دارد. معيارهاي اندازه گيري اين سن، انطباق پذيري، تجربه، پختگي روحي و آينده نگري هستند.  
 سن اجتماعي  
اين نوع سن به معيارهاي فرهنگي جامعه بستگي دارند و با توجه به نقطه نظرات مختلف، تغيير مي کند. براي مثال زني که 35 سال سن دارد هم مي تواند يک کارمند جوان به حساب بيايد و هم يک مادر ميانسال.  
در زمينه ورزش ، همه اين معيارها به حساب مي آيند :
 سن بيولوژيک  
اين نوع سن در زمينه ورزش مهم تر است. زيرا ارگان هاي بدن و توانايي بدني بررسي مي شوند. يعني قلب، رگ ها، اسکلت بدن، ماهيچه ها، مفاصل و چشم ها در نظر گرفته مي شوند.  
 سن رواني: کسي که مشکل حافظه دارد، ممکن است در ورزش هايي که حرکت پيچيده دارد دچار مشکل شود. اين فرد نمي تواند ورزش هاي خيلي تکنيکي را شروع کند.  
سن اجتماعي  
اين نوع سن نيز در ورزش در نظر گرفته مي شود. براي مثال زني که 25 سال سن دارد اگر بدني انعطاف پذير و با انرژي داشته باشد مي تواند شروع به انجام ژيمناستيک کند، اما هم باشگاهي هاي او که اکثرا نوجوان هستند ، او را پير خواهند ديد !
مي بينيم که سن مي تواند از فردي به فرد ديگر متغير باشد، تنها سن شناسنامه اي نشان دهنده توانايي انجام ورزش نيست. بعضي افراد بيشتر جوان مي مانند و توانايي بالاتري دارند.  
 18 - تا 30 سال  
در اين رده سني، بزرگسالان بيشترين توانايي فيزيکي را دارند. ورزشکاراني که حرفه اي هستند . در اين رده سني بالاترين کارايي را دارند. در اين دوره ، تمام فعاليت هاي ورزشي قابل انجامند، مگر اين که فرد ناتواني خاصي داشته باشد.  
 30 - تا 45 سال  
افرادي که در اين سن زندگي ساکني دارند، از هماهنگي بدني و سرعت کمتري برخوردارند. استقامت و قدرت بدني نيز در اين افراد محدود است. حدود 40 سالگي توصيه مي شود تا افراد ورزش حرفه اي انجام ندهند، همچنين ورزش هايي که اقتضاي سن خاصي دارند، همچون هاکي روي يخ براي اين افراد مناسب نيست. فرد در اين سن بايد به توانايي هاي جديد خود عادت کند و طبق آنها ورزش را انتخاب کند.  
 45 - تا 65 سال  
کيفيت فيزيکي فردي که ورزش نکرده است در اين سن کاهش يافته و قدرت خود را تا حدودي از دست داده است. مي توان در اين سن ورزش جديدي را شروع کرد، اما بايد محدوديت هاي فيزيکي را در نظر گرفت. بيشتر ورزش هاي استقامتي در اين سن مناسب هستند. 
بعد از 65 سال  
کاهش کارايي حرکتي در اين سن قابل مشاهده است. افراد بايد در اين سن به تغييرات توانايي هايشان دقت کنند. نظم و شدت ورزش بايد متناسب با سن باشد. مي توان در اين سن فعاليت ورزشي را شروع کرد، اما بايد با مواظبت زياد و تمرينات خاص صورت گيرد.  

 


 عکس روز 

تيم فانتوم...