تاریخ 1392/03/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3373 برو جستجو جستجوی پیشرفته   براي اولين بار در کشور اجرا شد;
 آغاز طرح بسيج همگام با کشاورز در استان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
طرح بسيج همگام با کشاورز با هدف استفاده از نيروي بسيج در ارتقاي کمي و کيفي توليدات کشاورزي در آييني با حضور سردار محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج کشور در استان سمنان آغاز شد.
اين طرح که براي اولين بار در کشور در استان سمنان اجرا مي شود ارتقاي بهره وري، بهبود راندمان آبياري و ارتقاي محصولات کشاورزي را با مشارکت مهندسين بسيجي و کشاورزان در دستور کار قرار داده است.
رييس سازمان بسيج مستضعفين کشور در اين آيين گفت: اقتصاد مقاومتي به اقتصادي گفته مي شود که متکي به استعدادها و منابع دروني ملت باشد و در برابر زورگوئي هاي قدرت هاي ظالم بايستد. 
سردار محمدرضا نقدي افزود: بسيج مستضعفين براي تحقق شعار سال 92 که جهاد اقتصادي است طرح هاي متنوعي را در راستاي اقتصاد مقاومتي و متکي به توليدات داخلي برنامه ريزي کرده است.
وي گفت: سال 91 در بسيج براي نيل به توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني بسيج در 12 رشته مختلف برنامه ريزي و طرحهاي خود را آغاز کرد.
وي پرورش ماهي، ماکيان و مرغ خانگي، توليد قارچ و ... را از جمله اين رشته ها بيان کرد و گفت: ايجاد 10 هزار استخر پرورش ماهي، توزيع دستگاههاي توليد مرغ با ظرفيت 100 قطعه به بالا از اقدامات و برنامه هاي تدوين شده در اين طرح است.
وي گفت: به واحدهاي بسيج روستايي دستگاههاي 500 قطعه اي توليد جوجه هديه داده مي شود.
نقدي حل اقتصاد کشور را در گروه استقلال از فروش نفت دانست و گفت: بايد با بهره گيري از ظرفيت هاي خالي و نيز پرکردن فاصله توليد کشاورز نمونه با توليد ساير کشاورزان علاوه بر تامين نيازهاي داخلي براي اراقاي صادرات نيز تلاش کنيم.
وي خاطرنشان ساخت: 40 هزار مهندس کشاورز بيکار در کشور داريم و اين در حالي است که دو ميليون هکتار از اراضي زير سدها شبکه آبياري ندارند و بخش قابل توجهي از اراضي قابل کشت وجود دارد.
رييس سازمان بسيج مستضعفين کشور اجراي طرح بسيج همگام با کشاورز را از مصاديق حرکت در جهت تحقق حماسه اقتصادي دانست و با بيان اينکه سمنان در اين عرصه پيشگام است گفت: ارتقاي توليد از طريق پرکردن فاصلح توليد کشاورزان نمونه با توليد ساير کشاورزان حرمت در رسيدن به حماسه اقتصادي با اتکا به منابع داخلي است.


 تنديس جديد شيخ ابوالحسن خرقاني در زادگاهش رونمايي شد  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان             
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: تنديس عارف نامي، شيخ ابوالحسن خرقاني با حضور امام جمعه شاهرود و تني چند از مسئولين اين شهرستان در جوار آرامگاه اين عارف بزرگ در روستاي قلعه نو خرقان رونمايي شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، حميد يزداني اظهار داشت: اين تنديس توسط استاد حميد شانس- از مجسمه سازان نامي کشور- ساخته شده است.
وي افزود: وزن اين تنديس بالغ بر 400 کيلوگرم بوده و ارتفاع آن به يک متر و 60 سانتيمتر مي رسد و جنس آن نيز از نوع آلياژ برنز مي باشد.
وي با اشاره به اينکه روستاي قلعه نو خرقان از زمره روستاهاي هدف گردشگري بخش بسطام شهرستان شاهرود است،گفت: مجموعه تاريخي - فرهنگي شيخ ابوالحسن خرقاني يکي از پربازديدترين مجموعه هاي تاريخي و گردشگري استان سمنان است.
شيخ ابوالحسن علي بن جعفر بن  سلمان خرقاني عارف بزرگ قرن چهارم و پنجم هجري از چهره هاي بسيار درخشان عرفان ايراني است .
گفتار و کردار اين عارف ايراني که در روستاي قلعه خرقان شهرستان شاهرود مي زيسته است، در طي گذشت نزديک به يک هزار سال همواره مورد توجه، دقت، مطالعه و سرمشق عارفان و شاعران و متفکران و محققان بوده است.
حسن سلوک و عنايت به اخلاق و منش انساني شيخ خرقان چنان بود که امروز پس از گذر سال هاي مديد از خاموشي دنيوي اين مرد بزرگ، آتش عشق جاودانه اش همچنان پر شور است و سخن جاودانه اش همچنان به گوش مي رسد که« هر که در اين سرا درآيد نانش دهيد از ايمانش نپرسيد چه آنکه در نزد باري تعالي به جان ارزد بر خوان بوالحسن البته به نان ارزد».

 


 نوآوري و ابتکار با حضور جوانان در سازمان بهزيستي محقق مي شود 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مدير کل سازمان بهزيستي استان سمنان گفت: حضور جوانان در سازمان ها موجب نوآوري و ابتکار مي شود.
به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي; حجت الاسلام و المسلمين علي پهلوان صبح سه شنبه در اولين جلسه شوراي مشورتي امور جوانان پرسنل بهزيستي استان که در اين  سازمان برگزار شد، افزود: قريب 30 درصد پرسنل اداره کل بهزيستي استان سمنان جوانان هستند.
وي با بيان اينکه بايد تمام فعاليت ها در جواني انجام  شود اظهار داشت: نبايد فرصت جواني را از دست داد.
مدير کل بهزيستي با تاکيد بر اينکه بايد به جوانان بها داده شود افزود: جوانان با ابتکار و نوآوري خود از مرگ سازماني جلوگيري مي کنند.
پهلوان با اشاره به اين مطلب که مشاور جوان فقط يک اسم نيست، گفت: مشاور جوان معني فکر و انديشه را مي دهد.
وي ضمن بيان اينکه بايد براي شناسايي و توانايي پرسنل جوان بانک اطلاعاتي در سازمان تشکيل شود افزود: شناسايي جوانان با استعداد در سازمان بسيار مهم است.
مديرکل بهزيستي بحث اخلاق را در فعاليت مشاوران جوان مهم برشمرد و اظهار داشت: جوانان بايد با بد اخلاقي اداري قهر کنند.

 


 روي خط پيام 

دريغ از تشريح برنامه ها

کانديداهاي رياست جمهوري شروع به واکاوي کارنامه دولت با عينک سياه کرده اند. اما دريغ از تشريح برنامه خودشان ! افرادي که در اين برهه زماني مي توانستند به خلق حماسه سياسي کمک بيشتري کنند همان هايي بودند که متاسفانه احراز صلاحيت نشدند.  
محمد رضايي فر

منتقد شماره يک دولت

برخي ها که روزي براي کم کردن به اصطلاح روي اصلاح طلبان به حمايت همه جانبه از رئيس فعلي قوه مجريه پرداختند، بايد فکر چنين روزي را هم مي کردند که حالا شده اند منتقد شماره يک دولت!  
احمديان

برگه سهام عدالت

بنده يکي از کارگران شهرداري هستم چند سالي است که از ما 1000 تومان گرفته اند و برگه سهام عدالت به ما داده اند ولي دريغ از سهام عدالتي که در اين چند سال به ما تعلق گرفته باشد. اين برگه به چه درد ما مي خورد؟
بخشايي

تقاضا از تامين اجتماعي

پزشکان کشيک بيمارستان شفاي سمنان در شيف شب بيماران را ويزيت مي کنند ولي متاسفانه داروخانه آن پاسخگو بيماران نيست و مي گويد دارو را از بيرون تهيه کنيد. اگر قرار بر تهيه داروي از بيرون بيمارستان باشد پس بيمه به چه درد مي خورد؟
يک بيمار