تاریخ 1392/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3356 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مقام اول تنيس توسط راه آهن شمالشرق  

سرويس ورزشي:
مدير کل راه آهن شمالشرق گفت: تيم تنيس راه آهن شمالشرق در مسابقات تنيس روي ميز موفق به کسب رتبه اول تيمي و انفرادي شد.
محمد صادق برزنوني افزود: اين مسابقات به مناسبت گرامي داشت  سالروز ميلاد با کسب سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خميني (ره)، با حضور 6 تيم از استان هاي سمنان و گلستان در شهرستان گرگان برگزار گرديد. وي تصريح کرد: اين مسابقات بين 3 تيم از گرگان و سه تيم از شاهرود برگزار شد و اعضاي راه آهن شمالشرق که به عنوان نماينده شهرستان شاهرود در اين مسابقات حضور پيدا کرده بودند موفق به کسب مقام اول تيمي و اول ودوم انفرادي شدند.
  برزنوني همچنين گفت: در اين مسابقات  که طي روزهاي 12 و 13 ارديبهشت ماه برگزار گرديد، تيم هاي شهيد ميرغفوريان و هيئت جانبازان گلستان مقام هاي دوم وسوم را کسب کردند.
در قسمت انفرادي نيز آقايان سعيد اسدي و علي مجيدي از تيم راه آهن شمالشرق موفق به کسب مقام گرديدند.
ضمنا  اسامي نفرات تيم راه آهن شمالشرق عبارتست از 1- سعيد اسدي 2- محمد جمعه 3- علي مجيدي 3- اميرحسين فرومدي 

 


 حضور شهردار دامغان سر تمرين تيم فوتبال تلفيقي معلولين ذهني اعزامي به المپيک دوبي 

سرويس ورزشي:
محمود زحمتکش سرپرست مجتمع توانبخشي، شهردار دامغان و اعضاي شوراي شهر با سرپرست، مربي و بازيکنان تيم فوتبال معلولين ويژه اعزامي به المپيک دوبي ديدار کردند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي; در اين ديدار که سرپرست تيم المپيک ويژه کشور حضور داشت، توضيحاتي را در رابطه با اعزام تيم به کشور دوبي بيان نمود.
عليرضا خراساني با بيان اينکه اين تيم به صورت تلفيقي متشکل از افراد معلول و سالم شکل گرفته، افزود: قرار است اين تيم 20 ارديبهشت ماه، در مسابقات منطقه منا (آفريقا،آسيا) در دوبي شرکت نمايند.
شايان ذکر است; اين مسابقات که به منظور انتخاب دو تيم جهت شرکت در مسابقات جام جهاني 2014 برزيل برگزار مي شود، تا 25 ارديبهشت ماه ادامه دارد.

 


 پيمان شاهرود سوداي قهرماني در سر دارد  

سرويس ورزشي:
تيم فوتسال پيمان شاهرود در سومين بازي ليگ فوتسال استان به يک پيروزي ارزشمند ديگر دست يافت و اين بار موفق شد در يک بازي پرگل و ديدني تيم همشهري اش يعني سيمان را با حساب نه بر صفر شکست دهد تا با کسب نه امتياز از سه بازي به تنهايي صدرنشين گروه دوم باشد. تيم سيمان هم از مجموع دو مسابقه سه امتيازي است براي تيم پيمان در اين بازي سيد محسن حسيني و علي عجم هر کدام سه گل، عليرضا ايماني دو بار و محمد علي طالع زاري گلزني کردند.

 


 ايستگاهي براي راهآهن شمالشرق به نام شاهوار 

سرويس ورزشي:
جمعي از پرسنل راهآهن شمالشرق قله 3945 متري شاهوار را فتح کردند.  
مديرکل راه آهن شمالشرق در خصوص فتح قله شاهوار  تصريح کرد: طي برنامه ريزي و هماهنگي با هيئت کوهنوردي شهرستان شاهرود برآن شديم تا هم زمان با روز کارگر و معلم، به قله شاهوار صعود نماييم. پس از انجام مراحل مقدماتي اين صعود لذت بخش با شعار" کار، تلاش، سلامتي و توجه به محيط زيست" به سرانجام رسيد.
وي گفت: ما معتقديم اگر کار و تلاش توام با سلامتي و نشاط باشد هم کار به نحو احسن انجام مي شود و هم خود پرسنل در وضعيت مطلوب سلامتي، از زندگي لذت خواهند برد، لذا براساس همين عقيده برنامه هاي مختلف ورزشي و تفريحي در دستور کار راه آهن          مي باشد.
برزنوني افزود: با همين رويکرد و براي افزايش سطح سلامتي پرسنل و خانواده راه آهن شمالشرق در روزهاي فرد، همکاران خانم و در روزهاي زوج همکاران برادر، قبل از ساعت اداري به ورزش صبحگاهي مي پردازند و در اختيار قرار دادن امکانات مطلوب ورزشي در ساير وقت هاي روز و بعد از ظهرها براي خانواده ها نيز از جمله امور مهمي است که انجام شده است.

 


 يادداشت
 آيا هيچ قدرتي براي اجراي قانونوجود دارد؟! 

يکي از مشکلات عرصه ورزش که از ماه هاي پاياني سال گذشته به صورت جدي مطرح شد بحث ممنوعيت حضور دو شغله ها در عرصه ورزش بود و با دستور سازمان بازرسي کل کشور قرار شد تا هر چه سريع تر مديراني که رياست فدراسيون و هيات هاي ورزشي را عهده دار هستند از سمت خود استعفاي دهند. اما در استان سمنان عليرغم تذکراتي که  به برخي از مديران داده شده فقط يکي، دو نفر به اين دستور العمل تن داده اند همچون آقاي بامري که خيلي راحت از رياست هيات تکواندو استعفاي داد ولي ساير مديران هنوز راضي به رفتن نشده اند و حداقل دوست دارند تا زمان انتخابات در خرداد ماه بر مسند خود تکيه زده باشند چون براي اين عزيزان بيشتر از اجراي قانون ماندن خودشان اهميت دارد و بر اين گمان هستند تا شايد با تغيير دولت وضعيت طور ديگري رقم بخورد و سند هيات به نام آنها شود! به هر حال اين دوستان دو شغله برايشان رشته ورزشي مهم نيست ، فقط اينکه نام رياست هيات را يدک مي کشند، همين...!
دادا رشيد

 


 سرانجام الکس فرگوسن از منچستر رفت
 پايان افسانه فرگي 

 قصه به پايان رسيد. خبري که خيلي ها مخابره اش را همچو افسانه مي پنداشتند روز سه شنبه هفته جاري روي خروجي وب سايت رسمي «من يو» آمد تا مهم ترين اتفاق روز به اسم سر الکس فرگوسن رقم بخورد. فصل بعد و بعد از 26 سال، منچستر را بدون فرگي خواهيد ديد. پيش از اين و در چند نوبت سرمربي افسانه اي شياطين سرخ اعلام کرده بود به زودي قصد کناره گيري دارد اما روز گذشته سرانجام اين اتفاق بزرگ به وقوع پيوست و فرگوسن اعلام کرد روز 19 مي براي هميشه از دنياي مربيگري استعفا مي دهد.
پس از رسانه اي شدن اين خبر خيلي ها تصور مي کردند به مثابه گذشته شايد تنها اين يک گمانه زني باشد اما وقتي وب سايت رسمي باشگاه اين خبر را تاييد کرد ديگر جاي هيچ شک و شبهه اي باقي نماند. اين در حالي است که اين سرمربي 71 ساله بيست و شش فصل موفق را با شياطين سرخ سپري کرد و حالا به دليل مسائل مختلفي از جمله کهولت سن و مشکلات سلامتي ترجيح داده تا از دنياي فوتبال دور شود.
در بيانيه منتشره در وب سايت رسمي باشگاه منچستريونايتد مي خوانيم: «طبق اعلام باشگاه منچستريونايتد، سرالکس فرگوسن در پايان فصل بازنشسته خواهد شد.
موفق ترين سرمربي در تاريخ فوتبال انگليس بعد از بازي تيمش مقابل وست بروموويچ در روز 19 ماه مي از دنياي فوتبال کنار خواهد رفت و به اعضاي هيات مديره باشگاه خواهد پيوست.»
خود سرالکس فرگوسن هم در صحبت هايي در اين باره گفته است: «تصميم من براي بازنشستگي، تصميمي است که مدت ها به آن فکر کرده ام و به يکباره در اين باره تصميم گيري نکرده ام. الان زمان مناسبي براي بازنشستگي است. برايم مهم بود تا در قوي ترين حالت ممکن اين سازمان را ترک کنم و براين باور هستم که الان شرايط بدين ترتيب است. کيفيت اين تيم پيروزي طلب، تعادل سني و تلاش براي موفقيت هاي متوالي دربالاترين سطح ممکن و از سوي ديگر ساختار استفاده و پرورش جوانان، آينده بلند مدت باشگاه را درخشان خواهد نمود. کمپ تمريني ما جزو بهترين کمپ هاي تمريني در سرتاسردنياي فوتبال است و خانه ما، اولدترافورد، به حق يکي از بهترين ورزشگاه هاي دنياست. من خوشحالم که در آينده در دو پست مدير و سفير باشگاه فعاليت خواهم کرد.»
حالا مهم ترين سوال روز اين است; چه کسي جانشين فرگي مي شود؟ افرادي چون مورينيو و يورگن کلوپ از همين حالا اسم شان براي جانشيني فرگوسن مطرح شده اما بعيد است منچستر به همين سادگي با گزينه مورد نظرش به توافق برسد. پيش از اين عنوان شده بود گوارديولا هم شانس بالايي براي تصدي اين پست دارد اما با توجه به حضور اين مربي در بايرن حالا سران يونايتد بايد به فکر يک گزينه جوان باشند که توان اداره ميراث فرگي را داشته باشد.
جوئل گليزر مالک باشگاه من يو، فرگوسن را يک مربي رويايي و شخصيتي فوق العاده خوانده بود. او گفته بود اشتياق پيرمرد به موفقيت و مسئوليتش در قبال باشگاه بي نهايت قابل توجه است.
عصر سه شنبه در مرکز تمريني منچستر مسابقه گلفي ميان مربيان و برخي از بازيکنان برپا بود. در آنجا براي نخستين بار خبر بازنشستگي فرگوسن اعلام شد. پيرمرد 71 ساله با 26 سال سابقه کار در منچستريونايتد پيش از آخرين بازي شياطين سرخ برابر چلسي گفته بود که هنوز به مربيگري فکر مي کند: «با اطمينان مي گويم در حال حاضر هيچ برنامه اي براي رفتن ندارم.» او بيستمين قهرماني تاريخ باشگاه يونايتدها را آغاز يک دهه موفقيت آميز ديگر دانسته بود. 13 عنوان از مجموع 20 قهرماني يونايتدها در دوران مربيگري فرگوسن رقم خورد. سلامتي مي تواند دليل اصلي بازنشستگي فرگوسن باشد. او از سال 2004 با مشکلات قلبي دست و پنجه نرم مي کند و در تابستان پيش رو بايد خود را به تيغ جراحان بسپارد. جالب اينکه فرگوسن در فوريه گذشته تاکيد کرده بود، شرايط سلامتي مي تواند تنها دليل قابل تصور براي بازنشستگي او از دنياي مربيگري باشد.
فرگوسن در سال 1986 هدايت شياطين سرخ را بر عهده گرفت و از همان سال اين باشگاه را به نامي بزرگ در دنياي فوتبال تبديل کرد.
13 قهرماني در ليگ برتر، 5 قهرماني در جام حذفي و 2 قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا بخشي از عنوان هايي است که شياطين سرخ زير نظر فرگوسن به دست آورده اند.

 


 الناز رهبري دار فاني را وداع گفت 

سرويس ورزشي:
روز گذشته با خبر شديم الناز رهبري بازيکن تيم فوتسال ايرمان سمنان که در فصل گذشته در مسابقات قهرماني استان هم يکي از بازيکنان خوب اين تيم بود، در سانحه تصادف دار فاني را وداع گفت.
سرويس ورزشي روزنامه پيام اين مصيبت وارده را به جامعه ورزش و خانواده اين مرحوم و به ويژه به پدر بزرگوارشان آقاي بيژن رهبري که يکي از مربيان قديمي فوتبال مي باشد، تسليت عرض مي نمايد.

 


 جلسه هيئت بسکتبال استان برگزار شد 

سرويس ورزشي:
جلسه مسئولين ارشد هيئت بسکتبال استان و روساي هيئت هاي بسکتبال شهرستان هاي تابعه در روز دوشنبه 16 ارديبهشت ماه در محل دفتر هيئت بسکتبال استان سمنان برگزار شد.
در اين جلسه که با حضور حميد گراميان رئيس هيئت استان، ابوالفضل همتي نايب رئيس، ثريا فائزي فر نايب رئيس بانوان، محمد دوست رئيس هيئت سمنان، عباس سعيدي رئيس هيئت دامغان، محمدرضا بيژن و عليرضا عزيزي رئيس و دبير هيئت شاهرود، علي قناديان رئيس هيئت ميامي، مرتضي دربان رئيس هيئت گرمسار، امير محسني رئيس هيئت مهديشهر و هوشنگ نصيري مسئول روابط عمومي هيئت استان برگزار شد،  پس از بررسي عملکرد هيئت استان و شهرستان ها در سال 1391، برنامه هاي مسابقات و آموزشي بسکتبال استان در سال 1392 مورد تصويب قرار گرفت.

 


 بيدو و انصار شاهرود با هم کنار آمدند 

سرويس ورزشي:
در يکي ديگر از ديدارهاي فوتسال ليگ استان  دو تيم انصار ميامي و بيدو شاهرود از هفته دوم به ميدان رفتند.
در اين مسابقه بازيکنان هر دو تيم سخت به دنبال سه امتياز بازي بودند ولي حاصل تلاش آنها نتيجه تساوي چهار بر چهار بود تا به کسب يک امتياز رضايت دهند.
هر چهار گل تيم بيدو را رضا دامغاني به ثمر رساند ولي براي تيم انصار حسين خالق وردي دو بار، مهدي اميني خواه و جواد محمدي گلزني کردند.
تيم انصار از مجموع دو بازي دو امتيازي است و تيم بيدو با همين تعداد بازي يک امتياز در کارنامه دارد.

 


 مشاور بدنسازي 

سوالات بدنسازي و تناسب اندام از شما.
پاسخ از امير طاهري پور دارنده مدرک مربيگري پرورش و تناسب اندام از فدراسيون جهاني  کشور و آسيا. (شما مي توانيد سوالات خود را از طريق پيامک به شماره09353313444بفرستيد)

قد 175،  وزن 75 و تيپ بدني مزومورف. لطفا يک برنامه فيتنس شش روزه به من ارايه دهيد و براي ساختن شکم 6 تکه چه تمريني مناسب است؟ مکمل کراتين چه مکملي است و از کجا ميتوان تهيه کرد؟ آيا اين مکمل عوارضي دارد؟
دوست عزيز ارايه برنامه تمريني مستلزم اطلاعات بيشتري از بدن شماست و براي دريافت برنامه تمرين حضوري بايد به دفتر بنده مراجعه نماييد. حرکات کرانچ و انواع حرکات شکم اگر با وزنه صورت گيرد، باعث افزايش حجم عضلات شکم مي شود. مکمل کراتين باعث افزايش انرژي و توان مي شود و اگر از سالم بودن آن مطمئن هستيد هيچ عوارضي ندارد و مي توانيد از فروشگاه هاي معتبر تهيه کنيد.

 


 عکس روز 

اوج گيري مجدد فوتبال آلمان