تاریخ 1392/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3356 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برگزاري بزرگداشت مقام معلم در گرمسار 

گرمسار- روزنامه پيام استان سمنان
دبير هيات مديره ي کانون پيشکسوتان آموزش و پرورش شهرستان گرمسار در نشست بازنشستگان اين کانون که به مناسبت ارج گذاري مقام معلم برگزار شد، گفت: خوب است که از دغدغه هاي اين طيف گسترده و بزرگ خادمان عرصه  فرهنگ و هنر و دانش و ادب و انسان ساز که بايسته است تا جامعه با تدبير اينان در جهت آگاهي، توسعه و پيشرفت گام بردارد، به گفتگو بنشينيم.  
يحيي زاده تصريح کرد: اين نشست تنها براي  بيان دغدغه هاي معيشت، سلامت و مشارکت غيرفعال يا مشارکت هدايت نشده و غير متعارف، در جهت انتخاب افرادي است که سرنوشت مردم و ميهن را در منطقه يا در کشور رقم مي زنند، برگزار شده است.  
وي افزود: اگر اين جمع از نخبگان فرهيخته و با دانش و فرهنگ، انسان ساز و مربي مديران جامعه، نخواهند يا نتوانند در خصوص مسائل جاري کشور; صحبت کنند پس چه کسي مي تواند بدون برآيند نظر و راي آگاهي بخش اينان سرنوشت ملک و ملت را رقم بزند.
يحيي زاده ادامه داد: متاسفانه حقوقي که به بازنشستگان آموزش و پرورش مي دهند بسيار ناچيز بوده و ظلمي است که در حق اين حقوق بگيران شده است.

 


 اهداف و برنامه هاي بسيج ادارات شهرستان شاهرود در سال 92 تدوين شد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
فرمانده پايگاه مقاومت بسيج انصار شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق از برگزاري جلسه هماهنگي بسيج ادارات شهرستان شاهرود به منظور تبيين اهداف و برنامه هاي اين نهاد در سال 92 در سالن کنفرانس اين شرکت خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق، علي شيخ کبير گفت: اين نشست که با حضور فرمانده بسيج ادارات و فرماندهان پايگاه هاي بسيج ادارات شهرستان شاهرود برگزار شد، به برگزاري هرچه با شکوه تر برنامه هاي بسيج در گراميداشت سالگرد پيروزي فتح خرمشهر، ارتحال امام، هفته دفاع مقدس، هفته بسيج و... تاکيد شد.  
علي شيخ کبير گفت: از ديگر مصوبات اين نشست، تشکيل کميته هاي تخصصي با مشارکت داوطلبانه متخصصين و دانش آموختگان به منظور حل مشکلات با نام بسيج اقشار بود.
وي گفت: بسيج اقشار در تلاش است تا با استفاده از تخصص و دانش کليه بسيجيان به ارائه راه حل، در حل مشکلات بپردازد.
سرهنگ نعيم آبادي فرمانده بسيج ادارات شهرستان شاهرود با اشاره به نقش سازنده بسيج در انتخابات گفت: تجربه نشان داده است نقش بسيج در برگزاري پرشور انتخابات و آماده سازي فضا جهت مشارکت همگاني بسيار تاثيرگذار است.

 


 تقدير بخشدار مرکزي سمنان از معلمان مدارس مجتمع آموزشي بقيه الله (عج) 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
همزمان با ايام سالگرد شهادت فيلسوف فرزانه، استاد شهيد مرتضي مطهري و هفته معلم و به منظور تجليل از نقش و جايگاه ويژه معلمان، بخشدار مرکزي سمنان و رئيس شوراي اسلامي بخش مرکزي سمنان ضمن حضور در مجتمع آموزشي بقيه الله (عج) روستاي علا»، با مسئولان و معلمان اين مجتمع ديدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومي بخشداري مرکزي سمنان،  رمضانعلي نوچه، ضمن تبريک هفته معلم به مسئولان و معلمان مدارس عترت، مسلم ابن عقيل، رسالت و شهدا در بياناتي اظهار داشتند تعليم و تعلم از شئون الهي است و خداوند، اين موهبت را به پيامبران و اولياي پاک خويش ارزاني کرده است تا مسير هدايت را به بشر بياموزند و چنين شد که تعليم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرينش درآمد. در پايان اين مراسم  نيز بخشدار مرکزي سمنان با  اهدا» لوح تقدير از معلمان و مسئولان مجتمع آموزشي بقيه الله (عج) روستاي علا» تجليل به عمل آوردند.

 


 جشن دانش آموختگي 110 دانشجوي دانشگاه آزاد واحد گرمسار برگزار شد 

 سمنان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
هشتمين جشن فارغ التحصيلي دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با حضور جمعي از مسوولان و خانواده دانشجويان برگزار شد.
در اين آيين که معاونان، مديران و اساتيد حضور داشتند بيش از 110 نفر از دانشجويان دانش آموختگي خود را جشن گرفتند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار در اين آيين گفت: دانشجويان در دوران تحصيل با کمبودها و نواقصي دست به گريبان بوده اند که با متانت و صبوري خود آنها را تحمل کرده و با موفقيت پشت سر گذاشتند.
مهدي منصوري افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار يکي از بزرگترين واحدهاي دانشگاهي منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي شامل استان هاي سمنان و گلستان است و قريب هشت هزار نفر دانشجو، 245 نفر عضو هيات علمي، حدود 80 هزار مترمربع فضاي آموزشي، پژوهشي، اداري و فرهنگي در حال بهره برداري و ساخت، هشت مجله علمي و پژوهشي و پنج دانشکده مصوب است.
وي گفت: تمامي خدمات ارائه شده به دانشجويان با عناوين آموزشي، مالي، پژوهشي و رفاهي به صورت مکانيزه و کامپيوتري است و شهريه پرداختي دانشجويان فقط در خود دانشگاه هزينه مي شود.
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار نيز گفت: دانشآموختگي شروع تحصيل ديگري است و نمي تواند پايان کار باشد.
اين مراسم همراه با برنامه هاي شاد و و تجليل از دانش آموختگان بود.

 


 ديدار رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گرمسار با رييس شوراي فرهنگ عمومي ايوانکي 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گرمسار با امام جمعه و رييس شوراي فرهنگ عمومي ايوانکي ديدارکرد .
به گزارش روابط عمومي اداره  کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، مجتبي نورمحمدي ضمن ارائه گزارشي از روند اجراي مصوبات شوراي فرهنگ عمومي، خاطرنشان کرد: حفظ شان و جايگاه شورا در گروه توجه بيشتر به مصوبات و در نهايت اجرايي شدن دانست.  
نورمحمدي توجه به مسائل فرهنگي را از اولويت هاي اساسي توسعه فرهنگي عنوان  کرد و خاطر نشان کرد زيرا اين موضوع از جمله مسائل مهمي است که همواره مورد تاکيد مقام معظم رهبري نيز بوده است.  
حجت الاسلام کشمير امام جمعه ايوانکي به نامگذاري سال جديد به عنوان سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري اشاره کرد  وي گفت: به حمدالهي با توجه به اينکه شهر ايوان کي  شهر عالماني وارسته همچون علامه ايوان کي  است خواستار  توجه به مسائل فرهنگي و ديني  در اين شهر شد.


 برگزاري جلسه مشترک اعضاء هيئت هاي نظارت بر انتخابات در شهميرزاد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
جلسه مشترک اعضا» هيئت هاي نظارت بر انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري و چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر وروستا با حضور بخشدار و اعضا» هيئت هاي نظارت در بخشداري شهميرزاد تشکيل شد.  
در اين جلسه جعفري بخشدار شهميرزاد با يادآوري حساسيت انتخابات پيش رو و لزوم برنامه ريزي دقيق، برگزاري جلسات توجيهي و هم انديشي منظم هيئت هاي نظارت سطح بخش را  به منظور آگاهي بخشي و هماهنگي کامل با هدف حضور گسترده، آگاهانه و حماسي مردم در انتخابات بيان کردند.

 


 در سال گذشته صورت گرفت;
 جمع آوري بيش از 900 ميليارد تومان کمک هاي مردمي از سوي کميته امداد  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل امور هماهنگي شبکه هاي مردمي و موسسات عام المنفعه کميته امداد امام خميني (ره) در گفتگو با خبرنگاران در سمنان با اعلام اين خبر گفت: اين مبلغ درامور مختلف طرح هاي عمراني و خدماتي مددجويان هزينه شده است.
به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني کميته امداد استان سمنان، حميد نصيري گفت: پيش بيني مي شود امسال کمک هاي مردمي به 2 هزار ميليارد تومان برسد.
مدير کل امور هماهنگي مشارکت هاي مردمي کميته امداد، استان سمنان را از استان هاي برتر کشور در جلب مشارکت هاي مردمي ، انفاق و نيکوکاري عنوان کرد و گفت در ارزيابي هاي انجام شده، اين استان در رتبه هاي اول تا سوم جاي دارد. وي کمک هاي مردمي سال گذشته اين استان را 17 ميليارد و 700 ميليون تومان بيان کرد و گفت اين رقم نشان دهنده عنايت ويژه مردم خير و فهيم استان سمنان در طرح هاي مشارکت هاي مردمي است .
مدير کل امور هماهنگي شبکه هاي مردمي و موسسات عام المنفعه کميته امداد، سهم استان سمنان در ايجاد مراکز نيکوکاري را 20 مرکز در سال جاري اعلام کرد.

 


 دانشگاه آزاد اسلامي واحد مهديشهر دو مقام در چهارمين نمايشگاه نماز منطقه 10 کسب کرد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
رئيس دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي مهديشهر  از موفقيت اين واحد در چهارمين نمايشگاه نماز منطقه 10 خبر داد.  
  به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مهديشهر، حجت الاسلام برزگر با اشاره به موفقيت واحد مهديشهر  در چهارمين نمايشگاه آثار فرهنگي، هنري و علمي نماز منطقه 10 گفت:  واحد مهديشهر براي اولين بار در اين دوره از مسابقات شرکت نمود  و در رشته عکس مقام نخست ودر رشته  نقاشي خط  مقام دوم نمايشگاه را به خود اختصاص داد. 
برزگر افزود: در اين نمايشگاه 80 اثر علمي، فرهنگي و هنري نماز در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفت.
چهارمين نمايشگاه آثار فرهنگي، هنري و علمي نماز منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي به ميزباني واحد مينودشت  برگزار شد.

 


 روز شمار تاريخ  

 21 ارديبهشت برابر با 30 جمادي الثاني و 11 مي

1298  ش:  اعدام دکتر "حشمت" از ياران ميرزا کوچک خان جنگلي به دستور تيمور تاش حاکم گيلان  
دکتر ابراهيم حشمت الاطبا»، يکي از مردان آزاده، خدمتگزار و نيک نامي بود که در جنبش مشروطيت از مجاهدين صديق و در قيام جنگل از سران فداکار و نزديک به ميرزا کوچک خان جنگلي بود. وي در جريان نهضت جنگل، به واسطه خدمات پزشکي اش، محبوبيت زيادي در لاهيجان کسب کرده بود و در آنجا يک گروه چند ...  
1333ش:محکمه تجديدنظر نظامي تهران 21 ارديبهشت سال 1333 دکتر مصدق که همچنان خود را نخست وزير قانوني ايران و دولت وقت را رژيم کودتا و دست نشانده خارجي معرفي مي کرد به سه سال زندان محکوم ساخت. دکتر مصدق که از آغاز هم اين محاکمه را خلاف قانون و نا صالح اعلام داشته بود و گفته بود که جاي محاکمه اعضاي کابينه ديوان عالي کشور است; نه محکمه نظامي به اين حکم هم اعتراض کرد. دستگاه دادستاني نظامي براي دکتر مصدق تقاضاي مجازات اعدام کرده بود.  
1337ش: 21 ارديبهشت سال 1337 به حکم محکمه نظامي و تاييد شاه، «خسرو روزبه» سرگرد کمونيست و از اعجوبه هاي تاريخ معاصر ايران اعدام شد. وي در تيرماه 1336 سالها پس از فرار و ادامه فعاليت به صورت زير زميني، در خانه اي در خيابان سيروس جنوبي (محله بازارچه اسماعيل بزاز) به دام ماموران افتاده بود. با وجود اين، دست به فرار زد ولي در جريان فرار، هنگام بالا رفتن از تير برق هدف گلوله قرار گرفت، مجروح و دستگير شد و مدت ها در زندان تحت درمان بود. سرگرد روزبه قبلا هم بارها دستگير و از دست ماموران فرار کرده بود.
1349ش:  توفان شديد در تهران چند ساختمان را در هم ريخت. درخت هاي کهن را از ريشه کند و دو نفر را کشت و 9 نفر را مجروح کرد.
1351ش:  قيمت طلا از طرف بانک مرکزي هر کيلو 14600 تومان اعلام شد.
1359ش:  پيوستن رسمي اروپاي غربي به آمريکا در تحريم اقتصادي جمهوري اسلامي ايران  
به دنبال واقعه فتح لانه جاسوسي آمريکا توسط دانشجويان پيرو خط امام در 13 آبان 1358 و پس از شکست طرح تحريم اقتصادي ايران از طريق سازمان ملل به دليل وتوي يکي از اعضاي شوراي امنيت، برخي از کشورهاي اروپايي تصميم گرفتند که از امضاي قراردادهاي جديد با جمهوري اسلامي خودداري نموده و ايران ...
665  م: درماه مي سال665 ميلادي مردم مازندران  با هدف ايستادگي بهتر در برابر حملات نظامي اعراب به اين استان ايران، شاپور باونديان(بانديان شاپور) از وابستگان خاندان اسپهبدان را به رياست خود (حکومت مازندران) برگزيدند. اين خانواده تا 65 سال بعد بر مازندران حکومت کرد.
1387م: گاهنامه (تقويم تاريخ) رافائل (تنها شامل رويدادهاي قرون 14 و 15 ميلادي که مولف ايتاليايي اش آن را در سال 1520 به پايان رسانده است) در مقدمه حوادث ماه مي 1387 چنين آورده است: ايرانيان از يک فاتح تازه (امير تيمور) که از همان نژاد چنگيزاست و از بريدن سرها بسان هندوانه لذت مي برد خواب و خوراک ندارند. او که از يک پا لنگ است و سري بزرگ دارد با سپاهيان خود به اصفهان و شيراز نزديک مي شود، و شيراز شهر شمس الدين محمد (حافظ) است که غزلسرا، حکيم، فرهيخته و انساندوستي چون او به دنيا نيامده است و ....».
1645م: مرگ "ژان دو لابروير" عالم علم اخلاق و نويسنده فرانسوي
1812م: «اسپنسر پرسوال Perceval Spencer » نخست وزير 50 ساله انگلستان و پدر شش پسر و شش دختر يازدهم ماه مي 1812 در تالار انتظار مجلس نمايندگان اين کشور به دست يک مرد ورشکسته به نام «جان بلينگامBellingham John » کشته شد. جان که بر اثر بدي اوضاع اقتصادي که نتيجه درگيري انگلستان با ناپلئون در جنگ ها و نيز تحريم اقتصادي انگلستان از سوي فرانسه و دوستان فرانسه بود، سرمايه خود را از دست داده و ورشکست شده بود براي دادن عريضه به نخست وزير به مجلس رفته بود که در آنجا به قتل پرسوال دست زد.
1864م: تولد خانم "اتل ليليان وينيچ" نويسنده معروف انگليسي  
اتل ليليان وينيچ" نويسنده و موسيقي دان انگليسي بود و در خانواده جرج بول يکي از دانشمندان برجسته انگليسي در 11 مي 1864 ديده به جهان گشود. پدر وي پروفسور رياضيات بود، مادرش درباره مسائل اجتماعي مقالاتي مي نوشت. «جرجي اورست»، عموي مادر او، جغرافيدان مشهوري بود و مرتفع ترين قله...  
1867م:  تشکيل کشور "لوکزامبورگ" در اروپاي غربي 
يازدهم مي 1867 قدرت هاي اروپايي در اجلاس خود بار ديگر و براي سومين بار در طول قرن نوزدهم مهر تاييد بر استقلال دوک نشين «لوکزامبورگ» گذاردند. اين کشور دو هزار و پانصد کيلومتر مربعي با پانصد هزار جمعيت ميان فرانسه، آلمان و بلژيک قرار گرفته و با اين کوچکي، از موسسان اتحاديه اروپا و پيشگامان عضويت در «ناتو» بوده است. کشور لوکزامبورگ که نام اصلي آن، "لوتسلبورگ" مي باشد در قرن دهم ميلادي پديد آمد و به عنوان يکي از توابع امپراتوري عظيم روم شکل گرفت و تا قرن پانزدهم ادامه يافت. اين دوک نشين در اواخر اين قرن جزئي از هلند گرديد و بر اساس مصوبه کنگره وين به اتحاديه آلمان ملحق گرديد.
گردآوري: سلماز عرب عامري