تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3274 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تکواندوکاران بسيجي استان سمنان در ليگ تکواندو نونهالان شرکت کردند  

سرويس ورزشي:
مسوول تربيت بدني سپاه قائم (عج) استان سمنان گفت: تکواندوکاران بسيجي اين استان براي نخستين بار در پنجمين دوره مسابقات تکواندو نونهالان جام شکوفه ها در شهر ري حضور يافتند.  
صادق هروي روز پنجشنبه در گفت و گويي افزود: اين مسابقات با حضور 14 تيم از سراسر کشور هر هفته در شهر ري برگزار مي شود.
وي گفت: در پنج هفته برگزار شده از اين مسابقات اين تيم حائز شش امتياز شد و در رده دهم جدول قرار گرفت و دو بازي معوقه نيز نسبت به ساير تيم ها دارد.
مسوول تربيت بدني سپاه قائم (عج) استان سمنان افزود: متين ميرموسوي، حسين الهي سمناني، پارسا ستاري، امير حسين حيدريان، مهدي خليلي، سيد محمدجواد ميرعمادي، محمد رستميان، محمد عمادالدين، سيد احمد کسائيان، محمد رسول مرادي حقيقي، پدرام نظري، علي لعل گندمي، محمدحسين خداداد، امير جاويدي نفرات اعزامي اوزان 10 گانه به اين مسابقات هستند.
وي با بيان اينکه برخي از تيم هاي حاضر در اين مسابقات صاحب عنوانه اي کشوري هستند، گفت: تيم هاي آکادمي تکواندو، محبين پيامبر(ص)، قرارگاه رعد، شيمي کيان، فرهنگسراي وال، انصار چهاردانگه، مدرسه تکواندو، شهيد بروجردي، شهيد کبکانيان، ستارگان بهمن، شهيد منافي زاده، منتظران مهدي(عج)، آزادگان و تيم تکواندو باشگاه مقاومت بسيج استان سمنان 14 تيم حاضر در اين مسابقات هستند.

 


 يادداشت
 سه فدراسيون فداي فوتبال 

ديروز يکي از سايت هاي خبري قصه تلخ بي مهري مسئولان ورزش به محمد خالوندي قهرمان پرتاب نيزه پار المپيک را انعکاس داده بود که چگونه با امکانات زير صفر و کار گري ساختمان براي ايران افتخار آفريني کرد.
به نوشته جوان، «محمد بنا» سر مربي موفق و بي نظير کشتي فرنگي ايران به دليل آنچه که کمبود امکانات ناميد مجبور شد نامه خداحافظي بنويسد و برود چون فريادش به جايي نرسيد، چون گوش مسئولان ورزش اينقدر براي شنيدن حرف هاي به حق او سنگين بود که چيزي را نشنيدند شايد هم شنيدند و خود را به نشنيدن زدند.  
ديروز يکي از سايت هاي خبري قصه تلخ بي مهري مسئولان ورزش به محمد خالوندي قهرمان پرتاب نيزه پار المپيک را انعکاس داده بود که چگونه با امکانات زير صفر و کار گري ساختمان براي ايران افتخار آفريني کرد.  
قصه بي مهري هاي مسئولان ورزش به رشته هاي افتخار آفرين و ورزشکاران مدال آور ايران در رقابت هاي بين المللي معتبر داستان امروز و ديروز نيست اين حکايت تلخ سال هاست که ادامه دارد و گويي نمي توان پاياني هم براي آن متصور بود.  
اهميت دادن بيش از اندازه به فوتبال تحت اين عنوان که فوتبال هميشه هوادار دارد و هميشه خبر ساز و جذاب است، کار را به اينجا رسانده که حتي پس از موفقيت کم نظير رشته هاي غير فوتبالي در المپيک و  به رغم شکست هاي پي در پي فوتبال هنوز ساير رشته ها بايد چوب فوتبال زدگي مسئولان ورزش را بخورند.  
چند روز قبل در خبر ها آمد که مجموعه ورزشي شهيد کشوري با دستور وزير ورزش به تيم استقلال تهران واگذار شد، آنها که به اين مجموعه  گذري داشته اند حتما مي دانند که فدراسيون هاي دووميداني، بسکتبال و کاراته سال هاست که در اين مجموعه هستند و تمام امور اداري و بعضا تمرينات و مراحل آماده سازي برخي از آنها در اين مجموعه ورزشي انجام مي شود. لازم به تکرار هم نيست که اين سه رشته طي سال هاي گذشته از جمله افتخار آفرين هاي ورزش کشور بوده اند، بسکتبال ايران حالا يکي از غول هاي قاره کهن در رده ملي و باشگاهي است. دو و ميداني با ستاره هايي چون احسان حدادي، سجاد مرادي، ليلا رجبي و... مرز هاي آسيا را در نورديده و کاراته هم که با افتخار آفريني هايش سر به آسمان کاراته دنيا مي سايد.  
با تمام اينها وزارت ورزش تنها جايگاه و مامن اين سه رشته را بنا به دلايلي کاملا نامعلوم به تيمي واگذار مي کند که طي سال هاي اخير تنها يک جام حذفي رقابت هاي فوتبال داخلي را برده و ميليارد ها تومان پول بيت المال را حيف و ميل کرده است و به جز اينها از دو مرکز هم براي تمرين و آماده سازي بهره مند است، يکي ورزشگاه شهيد مرغوبکار و ديگري کمپي موسوم به کمپ ناصر حجازي، حالا چرا وزارت ورزش مجموعه اي را که سه فدراسيون معتبر در آن حضور دارند به استقلال واگذار کرده سوالي است بي پاسخ که هنوز کسي حاضر به دادن پاسخ آن نشده است.  
طبيعي بود که منتظر واکنش روساي اين سه فدراسيون باشيم، واکنشي که البته باز هم بي پاسخ مانده ولي سوال اين است وزارت ورزش با اين اقدام به دنبال چيست؟ آيا فکري به حال اين سه فدراسيون شده؟ آنها قرار است کجا استقرار پيدا کنند؟ و اصلي ترين سوال اينکه آيا اصلا چنين واگذاري و انتقالي انجام مي شود يا اينکه تنها جنبه شعاري دارد؟  
جداي تمام اين پرسش هاي بي پاسخ آنچه که مهم تر به نظر مي رسد اين است که وزارت ورزش با اين اقدام يکبار ديگر ثابت کرد که کوچک ترين توجهي به رشته هاي غير فوتبالي ندارد و تنها براي سر دادن شعار و گرفتن عکس ياد گاري در زمان افتخار آفريني است که گهگاهي براي حمايت از اين رشته ها را سر مي دهد. قصه واگذاري مجموعه ورزشي شهيد کشوري به استقلال و بي خانمان شدن سه فدراسيون بسکتبال، دو و ميداني و کاراته را کنار داستان محمد بنا، محمد خالوندي و ديگر ملي پوشان غير فوتبالي قرار دهيد تا به اين واقعيت تلخ پي ببرند.

 


 لغو مسابقات موي تاي قهرماني کشوردر گرمسار 

 سرويس ورزشي:  
به دليل عدم حضور تيم هاي خراسان جنوبي رضوي  و سيستان و بلوچستان  مسابقات موي تاي قهرماني مناطق کشور که قرار بود روز جمعه 22 دي در گرمسار برگزار شود، لغو شد.
طبق تصميم فدراسيون ترکيبي از تيم استان سمنان و خراسان شمالي که در اين مسابقات اعلام حضور کرده بودند در مسابقات کشوري حاضر خواهند شد.

 


 شکست سيمان شاهرود در مقابل کاله مازندران 

سرويس ورزشي:
در هفته ليگ دسته اول باشگاه هاي کشور تيم سيمان شاهرود نماينده استان در بابل و در روز چهارشنبه 20 ديماه مهمان کاله مازندران بود که با توجه به داشتن بازيکنان کليدي مصدوم و محروم نتوانست نتيجه لازم را کسب کند و در نهايت با نتيجه 85 بر 60 نتيجه را به ميزبان خود واگذار کرد.
مصدوميت چند بازيکن کليدي تيم و محروميت اميد رحيمي دست مربيان تيم را براي استفاده از بازيکنان سرنوشت در اين مسابقه حسابي بسته بود و تيم در بدترين شرايط ممکن قرار داشت.

 


 شکايت 680 ميليون ريالي هيات فوتبال استان عليه باشگاه استيل آذين 

سرويس ورزشي:
در اوايل سال جاري پس از انکه رفتن استيل آذين از سمنان قطعي شد هيات فوتبال استان طي نامه اي از مدير عامل باشگاه درخواست کرد تا نسبت به واريز سه درصد از مبلغ قرارداد بازيکناني که قراردادشان در هيات فوتبال استان ثبت گرديده به حساب هيات استان اقدام نمايد اما پس از گذشت سه ماه هيچگونه اقدامي در اين خصوص صورت نپذيرفت و به اجبار هيات فوتبال استان شکوائيه اي در اين خصوص را تسليم کميته انضباطي نمود که به دليل نامعلوم اين شکوائيه در کميته انضباطي مورد بررسي قرار نگرفت تا اينکه در هفته گذشته طي تماس تلفني مجتبي رضواني دبير هيات فوتبال استان با آقاي حسن زاده رئيس کميته انضباطي فدراسيون و پيگيري موضوع فوق مقرر شد طي هفته آينده موضوع در جلسه کميته انضباطي فدراسيون مورد بررسي و اتخاذ تصميم گردد تا بر اساس شکايت هيات فوتبال استان، باشگاه استيل آذين بايد سه درصد از مبالغ قرارداد بازيکنان طبق آيين نامه برگزاري مسابقات فوتبال ليگ دسته اول کشور مبلغ فوق به حساب هيات فوتبال استان واريز نمايد. اما براساس تحقيق انجام شده سرويس ورزشي مدير عامل باشگاه يعني حسين هدايتي اين مبلغ را پرداخت کرده است ولي اينکه به هيات فوتبال استان واريز نشده است جاي بسي سوال و پيگيري دارد!

 


 نياوران در سالن آزادي داماش گيلان را برد 

سرويس ورزشي:
در يکي ديگر از حساسترين ديدارهاي اين هفته ليگ دسته اول باشگاه هاي کشور تيم نياوران تهران که مجيد قديري و بهنام محسني از استان سمنان توانست در سالن آزادي تهران تيم داماش صدراي گيلان را 81 بر68 باشکست بدرقه نمايد.
قضاوت اين ديدار به عهده محمد دوست و محمدرضا صالحيان و محسن بهي هر سه از استان سمنان بود.  

 


 کلاس توجيهي امور مالي هيئت هاي ورزشي 

سرويس ورزشي:   با دعوت اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار از خزانه دار هيئت هاي ورزشي شهرستان گرمسار يک دوره کلاس توجيهي امور مالي هيئت هاي ورزشي روز دوشنبه هيجدهم دي در نمازخانه اداره ورزش و جوانان تشکيل شد و در مورد درآمدها و هزينه ها مطالبي بيان گرديد و فرم هاي اسناد مالي به حاضرين تقديم شد.

 


 ايران در اولين ديدار به مصاف فليپين مي رود 

زمان برنامه بازي هاي مقدماتي جام جهاني فوتبال ساحلي از سوي کميته برگزاري اين پيکارها اعلام شد.
به گزارش سايت رسمي فدراسيون،
سه شنبه 91/11/3
ايران- فليپين- ساعت 45:15 به وقت تهران
چين- عراق- ساعت00:17 به وقت تهران
چهارشنبه91/11/4
ايران -عراق - ساعت30:14 به وقت تهران
چين- فليپين- ساعت 30:19 به وقت تهران
پنجشنبه 91/11/5
عراق- فليپين- ساعت30:14 به وقت تهران
ايران- چين- ساعت30:19 به وقت تهران

 


 برنامه و تاريخ برگزاري هفته بيست و يکم ليگ برتر 

سرويس ورزشي:
-  تاريخ برگزاري هفته بيست و يکم ليگ برتر فوتبال    يکشنبه 24 دي و دوشنبه 25 دي   - به گزارش فوتبال برتر، هفته بيست و يکم ليگ برتر با انجام هشت بازي در روز يکشنبه 24 دي و يک بازي در روز دوشنبه 25 دي برگزار خواهد شد.   - در مهم ترين بازي هاي اين هفته، پرسپوليس مهمان صباي قم است و استقلال از مس کرمان ميزباني مي کند.  
-  در اصفهان دربي نصف جهان برگزار خواهد شد و در تبريز هم تراکتور و راهآهن بازي مي کنند.  
- يکشنبه 24 دي    24/10/91 
- ساعت بازي ها، 30:15  
- فولاد - آلومينيوم  
- تراکتور - راه آهن  
-  صباي قم - پرسپوليس  
- سپاهان - ذوب آهن  
- گهر دورود-  پيکان  
- نفت تهران - نفت آبادان  
- فجرسپاسي  - ملوان  
- داماش - سايپا  
- دوشنبه 25 دي    24/10/91 
- استقلال - مس ساعت 15 ورزشگاه آزادي

 


 عکس روز 

صخره نوردي با پاي مصنوعي!