تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3274 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دستگيري سارق مسلح جاده ها در بوشهر  

فرمانده انتظامي استان بوشهر از دستگيري يک سارق مسلح در شهرستان ديلم خبر داد.  
سردار حيدر عباسي در گفت وگو با ايسنا در تشريح جزئيات اين خبر گفت:  در پي اعلام وقوع يک فقره سرقت مسلحانه توسط سه تن در شهرستان ديلم بررسي پرونده به شکل ويژه در دستور کار ماموران پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت.  
وي با اشاره به انجام چهره نگاري از سوي مالباخته و ارسال تصاوير متهم به يگان هاي انتظامي استان و استان هاي مجاور اظهارکرد: سرانجام کارآگاهان در تحقيقات متهم به هويت «خسرو» 31 ساله اهل و ساکن گناوه را شناسايي کردند.  
فرمانده انتظامي استان بوشهر ادامه داد: ماموران پس از اخذ نيابت قضايي در عملياتي پليسي متهم را در مخفي گاهش در شهرستان گناوه دستگير و به مقر انتظامي منتقل کردند.  
عباسي با اشاره به اظهارات متهم در حين بازجويي خاطر نشان کرد: متهم ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابي شد اما پس از رويارويي با ادله و مالباخته به بزه انتسابي به همدستي دو تن به نام هاي قاسم و حبيب معترف شد.  
وي با اشاره به شيوه و شگرد متهم در سرقت مسلحانه گفت: وي و دو همدستش با يک سواري 206 مالباخته را در مسير گناوه به ديلم سوار کرده و در طول جاده با استفاده از شوکر، چاقو و يک قبضه اسلحه وي را تهديد کرده و اقدام به سرقت اموال مالباخته کرده است.  
فرمانده انتظامي استان بوشهر با بيان اينکه متهمان پس از سرقت مالباخته را در حاشيه جاده رها کرده و گريخته اند به ايسنا گفت: خسرو در اظهارات خود مدعي شد که اسلحه در دست حبيب بود و با توجه به اين که تيري از داخل آن شليک نشده مطمئن نيست که اسلحه تقلبي بوده يا واقعي.  
عباسي با بيان اينکه متهم پس از تشکيل پرونده براي ادامه روند رسيدگي به جرم روانه دادسرا شد، تصريح کرد: عمليات پليس براي شناسايي و دستگيري دو همدست ديگر اين سارق مسلح و نيز کشف ساير جرايم احتمالي ادامه دارد.  

 


 کشف تانکر مسروقه حامل نفت کوره  

رييس پليس آگاهي فرماندهي غرب استان تهران از کشف يک دستگاه تانکر مسروقه حامل نفت کوره قاچاق خبر داد.  
سرهنگ منصور خدادادي در گفت و گو با ايسنا در تشريح خبر توقيف يک دستگاه تانکر حامل نفت قاچاق گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي فرماندهي غرب با توقيف يک دستگاه تانکر حامل فرآورده هاي نفتي در فاز يک انديشه که قصد فروش بارش را داشت، موضوع سرقتي بودن آن را بررسي کردند.  
وي گفت: پس از حضور ماموران در محل و بازرسي از اين خودرو فردي به نام «محسن» خود را به عنوان راننده معرفي کرد و با ارائه يک برگ حواله شرکت نفت قانوني بودن فعاليتش را نشان داد.  
رييس پليس آگاهي غرب استان تهران افزود: در بررسي حواله مشخص شد، محموله تانکر، نفت کوره است که در انبار نفت اراک بارگيري شده و بايد از مسير زنجان - مراغه به يک نيروگاه در شهرستان بناب مراجعه مي کرد. اما با گذشت  24 ساعت از زمان بارگيري نه تنها به مقصد نرفته بلکه با 300 کيلومتر تغيير مسير وارد شهريار شده و قصد فروش يا جابجايي بار خود را داشت.  
وي افزود: تحقيقات نشان داد فردي که خود را راننده خودرو معرفي کرده بود، راننده اصلي نيست و نام راننده در حواله صادر شده به نام فردي با هويت عباس درج شده است که در اين زمينه از کارشناسان شرکت نفت تهران دعوت شد تا از خودرو بازديد و در جريان صحت و سقم ماجرا قرار گيرند. 
خدادادي با بيان اينکه پرونده به همراه متهم براي سير مراحل قانوني به اداره تعزيرات حکومتي ارسال شد، گفت: کارشناسان ارزش ريالي محموله مکشوفه را 75 ميليون و 600 هزار تومان تخمين زدند.  

 


 محبوس شدن دو کودک خردسال در خانه 

سرويس حوادث:
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان در مورخه 91/10/20 مقارن با ساعت 30:19 طي تماس شهروندي با سامانه 125 آتش نشاني از نجاتگران اين سازمان در خواست کمک شد. 
 ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني سمنان بلافاصله اکيپ امداد و نجات ايستگاه شماره يک سازمان را به محل حادثه اعزام نمود.  
آتشيار دوم حجت اله جهان فرمانده اعزامي در خصوص اين حادثه گفت: به محض رسيدن به محل حادثه واقع در سمنان بلوار ايثارگران مشاهده شد که در يک واحد مسکوني در آپارتمان 4 طبقه به علت خرابي قفل درب اطاق، 2 کودک خردسال ساعت هاست که در داخل آن محبوس شده اند و والدين آنها پس از سعي و تلاش فراوان قادر به باز گشودن درب اطاق نشدند که طي آن نجاتگران سازمان با بررسي و ارزيابي دقيق با استفاده از ابزار مخصوص درب اطاق را باز نموده و دو کودک خردسال را که بر اثر تنهايي دچار رعب و وحشت شده بودند، به آغوش گرم والدينشان رساندند.   
حجت اله جهان به شهروندان در ادامه افزود: در زمان بروز حوادث از اقدام عجولانه خودداري نمائيد و سريعا با شماره تلفن 125 آتش نشاني تماس بگيريد.  

 


 نجات 55 گردشگر گرفتار در طوفان شن  

مدير روابط عمومي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمراز نجات 55 گردشگر گرفتار در طوفان شن کوير شهداد خبر داد.  
حسين درخشان در گفت وگو با ايسنا با بيان اينکه امدادگران پس از پنج ساعت عمليات جستجو و نجات 55 گردشگر گرفتار در طوفان شن کوير شهداد را نجات دادند، گفت: خوشبختانه اين حادثه تلفاتي در بر نداشت.  
به گفته وي، در ساعت 11 روز جمعه وقوع طوفان شن در منطقه شهداد کوير لوت در استان کرمان به مرکز فوريت هاي امدادي 147 گزارش شد و با توجه به نوع گزارش پنج تيم امدادي به محل حادثه اعزام شد.  
درخشان با بيان اينکه بررسي هاي اوليه نشان داد که 55 تن که عضو يک تيم گردشگري بودند، در طوفان شن گرفتار شدند، گفت: 10 امدادگر وظيفه امدادرساني به اين گردشگران را برعهده گرفته بودند.  

 


 بلداجي 2.5 ريشتر لرزيد  

رييس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر درباره وقوع زمين لرزه 2.5 ريشتري در منطقه بلداجي گفت: اين زلزله خسارتي نداشت.  
محمود مظفر در گفت و گو با ايسنا در تشريح اقدامات صورت گرفته گفت: در ساعت 55:6 صبح ديروز زلزله اي به بزرگي 2.5 ريشتر در اعماق دروني زمين بلداجي در استان چهارمحال و بختياري را لرزند.  
وي با بيان اينکه بلافاصله پس از اعلام وقوع زمين لرزه، تيم هاي ارزياب جمعيت هلال احمر چهارمحال و بختياري به محل حادثه اعزام شدند گفت: ارزيابي تيم هاي امدادي اعزامي به محل حادثه نشان داد که در پي وقوع زمين لرزه در منطقه بلداجي خوشبختانه خسارت جاني و مالي در پي نداشت.  

 


 دستگيري قاتل چاقوبدست در خيابان هاي بيرمنگام  

فردي که متهم است دو تن را با چاقو مورد حمله قرار داده و به قتل رسانده است در بيرمنگام دستگير شد.  
به گزارش ايسنا متهم به قتل دو مرد حدود 40 ساله را مورد حملات قرار داد. يکي از مقتولان در حوالي مرکز خريد سنسبوري در محله مارتينيو و ديگري در نزديکي يک فروشگاه کفش واقع در خيابان يونيون مورد صدمات مرگبار قرار گرفتند.   پليس بلافاصله پس از اطلاع از ماجرا به محل اعزام شد اما متوجه شد هر دو مصدوم جان خود را از دست داده اند. دقايقي بعد فردي مظنون در رابطه با اين ماجرا در نزديکي سينما اودئون واقع در خيابان نيو استريت دستگير شد.   به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري اسکاي نيوز سخنگوي خدمات آمبولانس ميدلندزغربي گفت: خدمه آمبولانس پس از حضور در محل با پيکرهاي خونين اين دو مرد مواجه شدند اما علي رغم تلاش هاي فوق العاده پليس و مردم فوت کرده بودند.  

 


 رودخانه «زيارت علي» دو تن را بلعيد  

مدير روابط عمومي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر از تلاش 24 ساعته امدادگران اين جمعيت براي يافتن سرنخي از زن و مردي که در طغيان رودخانه «زيارت علي» مفقود شدند، خبر داد. 
حسين درخشان در گفتگو با ايسنابا بيان اينکه در ساعت 30:11 روز گذشته طغيان رودخانه اي به مرکز فوريت هاي امدادي 147 اعلام شد، گفت: بر اساس اعلام اوليه بر اثر طغيان رودخانه «زيارت علي» در منطقه رودان استان هرمزگان دو تن در رودخانه مفقود شده بودند.   وي با بيان اينکه با توجه به نوع گزارش دريافتي بلافاصله سه تيم عملياتي شامل 10 امدادگر به محل حادثه اعزام شدند گفت: بر اساس گزارش هاي مردمي مشخص شد، حادثه ديدگان يک زن و مرد بودند که سوار بر موتورسيکلتي در جريان سيلاب گرفتار مي شوند.   درخشان گفت: با توجه به نوع حادثه يک تيم آنست (سگ هاي زنده ياب) از استان کرمان به محل حادثه اعزام شد.  
وي افزود: با وجود تلاش امدادگران براي يافتن سرنخي از اين زن و مرد مفقود شده اما متاسفانه تاکنون موفق به اين کار نشده اند.