تاریخ 1391/10/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3265 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اجراي سند تحول درآموزش و پرورش از قانون هدفمندي يارانه ها سخت تر است 

سمنان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
وزير آموزش و پرورش سند تحول بنيادين آموزش و پرورش را نمايشگاه زيبايي هاي آموزش و پرورش دانست و گفت: اجراي اين سند از اجراي قانون هدفمندي يارانه ها نيز سخت تر است.
حميد رضا حاجي بابايي در جمع فرهنگيان شهرستان سمنان در تالار هلال احمر اين شهر گفت: در اين سند جايگاه کتاب درسي، مدرسه و معلم مشخص شده است.
وي با بيان اينکه در اين سند 131 راهکار براي تحول در نظام پيش بيني شده است، گفت: يکي از اين راهکارها تاسيس دانشگاه فرهنگيان است.
وي با بيان اينکه دانشگاه فرهنگيان از بهمن ماه با پذيرش دانشجو آغاز به کار مي کند، اظهار داشت: ايجاد اين دانشگاه خدمت بزرگي به نظام تعليم و تربيت و آموزش و پرورش است.
وي از برنامه تدوين سندي براي رتبه بندي معلمان خبر داد و گفت: در سند تحول بنيادين نظام تعليم و تربيت جايگاه ويژه اي پيدا کرده است.
وي با بيان اينکه تاکنون زيرساخت هاي سند تحول در حال ايجاد بوده است، گفت: در سند تحول به دنبال ايجاد تغيير در نگاه به آموزش و پرورش هستيم.
وي آموزش و پرورش را نقطه ثقل کشور خواند و با تاکيد بر اينکه تمام تلاش به کار گرفته شده تا حقوق فرهنگيان تضعيف نشود گفت: جايگاه معلم جايگاه هيات علمي است.
وزير آموزش و پرورش با اشاره به روند افزايش اعتبارات عمراني اين وزارت خانه از يک هزار و 700 ميليارد ريال در ابتداي آغاز به کار خود به 18 هزار ميليارد ريال در سال جاري گفت: براي جايگزيني بخاريهاي نفتي در مدارس نياز به 20 هزار ميليارد ريال اعتبار است.
وي گفت: فضاي آموزش و پرورش بايد با رفع مسايل و مشکلات آن به فضايي با طراوت تبديل شود.
استاندار سمنان هم در اين مراسم فرهنگيان را سکانداران نظام خواند و گفت: فرهنگيان با علم و انديشه و پيروي از رهبري يک انتخاب برتر و صحيح و راه و رسم شهدا را برگزيده اند.
  عباس رهي گفت: معلمان و فرهنگيان قشر فرهيخته نظام هستند و جامعه را اداره مي کنند.
استاندار سمنان از تلاش هاي معلمان و فرهنگيان در عرصه تعليم و تربيت تجليل کرد.
مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان هم در اين مراسم گفت: دانش آموزان توانمند استان سمنان امسال در کنکور سراسري در رتبه سوم و در کنکور دانشکده هاي فني در رتبه دوم کشور قرار گرفتند.

 


 ديدار فرماندار مهديشهر با مدير کل شعب بانک مهر اقتصاد استان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
فرماندار مهديشهر با حضور در دفتر مدير کل شعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان با مدير کل و شوراي معاونين ديدار کرد.
در اين ديدار فرماندار مهديشهر با اشاره به شعار توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني اظهار داشت: همه مسئولان به ويژه مديران اقتصادي و بانک ها بايد براي تحقق اين شعار تمامي تلاش خود را به کار گيرند و با مشارکت در پروژه هاي شهري و حمايت از توليد و صنعت مسير توسعه را هموار سازند .
محمد رضا قنبري با بيان اينکه در اين برهه از زمان با تاسي از فرمايشات مقام معظم رهبري ، اين جنگ اقتصادي را پشت سر خواهيم گذاشت افزود: خوشبختانه بانک مهر اقتصاد با استفاده از ظرفيت جوانان متعهد و توانمند توانسته جايگاه مناسبي در حوزه اقتصادي و مرتفع نمودن نيازهاي مردم در سطح استان و شهرستان داشته باشد.
مدير کل شعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان هم در اين ديدار ارائه خدمات و تسهيلات به امور مشتريان و شناخت نيازهاي سپرده گذاران را از جمله برنامه هاي بانک مهر اقتصاد استان برشمرد و گفت: يکي از محوري ترين سياست ها در بانک ها توجه به رشد و توسعه اقتصادي است.
ماشا»الله جديدي افزود:  مباني و اصول مجموعه بانک مهر اقتصاد بر پايه اقتصاد شفاف استوار است و همين واقعيت باعث شده در عرصه پرتلاطم بازار پولي بتوانيم خدمات خوبي را ارائه دهيم.

 


 با رعايت مقررات قانون جديد راهنمايي و رانندگي در طول سال جاري تحقق يافت;
 کاهش 16 درصدي قربانيان جاده هاي استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رييس پليس راه استان سمنان از کاهش 16/3 درصدي تلفات سوانح رانندگي از ابتداي امسال خبر داد.
سرهنگ عليرضا رضوي خبير گفت: کشته هاي سوانح رانندگي در جاده هاي استان سمنان در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته 49 نفر کاهش يافته است.
وي توجه رانندگان به قوانين، اجراي قانون جديد راهنمايي و رانندگي، افزايش نرخ هاي جريمه، تعامل مطلوب دستگاه هاي امدادي و... را از عوامل کاهش تلفات حوادث در راه هاي استان سمنان عنوان کرد.
وي اظهار داشت: از ابتداي امسال پنج هزار و 388 دستگاه وسيله نقليه به علت تخلفات حادثه ساز در جاده هاي استان سمنان متوقف شدند.
وي با اشاره به رشد 13 درصدي توقيف گواهينامه رانندگان متخلف ناوگان حمل و نقل عمومي مسافربري، تصريح کرد: در اين زمينه، امسال 545 جلد گواهينامه متخلفان ضبط شده است.
رضوي خبير به اجراي برنامه هاي آموزشي کارشناسان پليس راه در مراکز عمومي و آموزشي براي پنج هزار نفر از شهروندان اشاره و خاطرنشان کرد: 25 هزار و 900 مورد تخلف نيز توسط گشت هاي نامحسوس در راه هاي استان سمنان ثبت و رسيدگي شده است.  
رييس پليس راه استان سمنان افزود: امسال يک هزار و 70 مورد تخلف توسط مديران فني شرکت هاي حمل و نقل عمومي مسافربري و باربري به اداره کل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان اعلام شده است.

 


 همايش اقتصاد مقاومتي با رويکرد جذب سرمايه گذاران در سمنان برگزار شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
همايش اقتصاد مقاومتي با رويکرد جذب سرمايه گذاران ايراني داخل و خارج کشور در سمنان برگزار شد.
منوچهر متکي فعال سياسي کشور، خسرو نصيري زاده دبيرکل انجمن متخصصين ايران، امام جمعه موقت و جمعي از مردم و مسوولين استان سمنان نيز در اين همايش حضور داشتند.
مديريت صحيح منابع اقتصادي کشور، اتخاذ سياست هاي حمايتي و معافيتي براي جذب سرمايه ايرانيان خارج از کشور، توجه به توليد ملي و... از مسايل مطرح شده توسط کارشناسان و مسوولان در اين همايش بود.  

 


 سرپرست دانشکده فيزيک دانشگاه سمنان به مرتبه دانشياري ارتقا يافت 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
حميد رضا قلي پور سرپرست دانشکده فيزيک دانشگاه سمنان به مرتبه دانشياري ارتقا يافت.   
به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان; قلي پور به مدت سه دوره متوالي مدير گروه فيزيک بوده و هم اکنون سرپرستي دانشکده فيزيک دانشگاه سمنان را برعهده دارد. 
 حضور در 10 همايش ملي و بين المللي و ارائه حدود 70 مقاله، چاپ 16 عنوان مقاله آي اس آي، حضور در انستيتو تکنولوژي ناگويا در کشور ژاپن به منظور انجام فرصت مطالعاتي، برگزاري دو کنفرانس ملي و يک کنفرانس منطقه اي با همکاري دانشگاه کورسک روسيه و دانشگاه دامغان، ثبت دو اختراع و سرپرستي 22 پايان نامه کارشناسي ارشد از سوابق علمي قلي پور است.  

 


 روي خط پيام 

عزل وزير

عزل خانم دکتر وحيددستجردي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي; پاسخگوترين وزير در دولت نهم و دهم پر از ابهام است. چون وقتي رئيس قوه مجريه وزير خود را که 2 ماه پيش به وي نمره 20 داده است، به دليل انتقاد  از عدم تخصيص ارز براي تامين سلامت مردم، عزل مي کند، در واقع اعتماد  مردم را کم مي کند و نشان مي دهد که در مجموعه دولت ديگر جايي براي منطق و تحمل و حتي  همدلي و همراهي وجود ندارد زيرا چند وقت پيش آقاي رحيمي گفته بود: تا احمدي نژاد هست، من و خانم دستجردي هستيم.
ميرزا رضا

تقاضا از مديران مدارس پيش دبستاني

فرزندم به يکي از مدارس پيش دبستاني غيرانتفاعي مهر سمنان مي رود که هزينه آن بسيار گران است و متاسفانه اين مدرسه کلاس هاي پيش دبستاني را در طبقه سوم اين مرکز برگزار مي کند که اين مساله براي بچه ها خطرآفرين است و چندين بار بچه ها موقع پايين آمدن از پله ها افتاده اند و يا اين که بچه هاي بزرگتر آنها را به پايين پرت کرده  اند. از مسوولين محترم اين مدارس و همچنيين آموزش و پرورش تقاضا داريم که رسيدگي نمايند که کلاس هاي بچه هاي کم سن در طبقات اول مدارس برپا شود.
يکي از والدين