تاریخ 1391/09/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3254 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار مهديشهر پيشرفت فيزيکي پروژه ها را خوب ارزيابي کرد  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
با حضور فرماندار، امامان جمعه شهرستان، بخشداران، روساي شوراي اسلامي و شهرداران و مديران و روساي ادارات و بانک ها و کارشناسان مربوطه در سالن اجتماعات ساختمان فرمانداري مهديشهر تشکيل شد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان مهديشهر، در ابتدا امام جمعه شهميرزاد يکي از مصداق بارز شخص مومن را راستگويي ذکر کرد و همچنين امام جمعه مهديشهر با اشاره به ويژگي افراد خدمتگزار به 8 مورد اشاره و به آثار زيان بار عدم خدمت اشاره کرد.
حجت الاسلام باراني همچنين از دست اندرکاران برگزاري 1700 امين نمازجمعه شهر مهديشهرقدرداني کرد.
در ادامه فرماندارشهرستان مهديشهر خدمت رساني به مردم را امري مهم و به برنامه ريزي در جهت انجام امور اداري تاکيد کرد.
قنبري از برگزاري عزاداري خوب هيئات مذهبي در ايام محرم، حضور مسئولين در ميعادگاه هاي نمازجمعه و پاسخگويي به مردم، برگزاري مانور زلزله و ايمني و کارگاه آموزشي براي مديران و دانش آموزان در اين خصوص و کارگاه آموزشي فرهنگ ترافيک اشاره واز برگزار کنندگان قدرداني کرد.
فرماندارمهديشهردر ارائه گزارش عملکرد 4 ماهه فرمانداري به بازديد پروژه هاي عمراني، پيشرفت فيزيکي مسکن مهر، سرکشي به ادارات و مراکز درماني، ديدار با اهالي روستاها ورفع مشکلات آنان و... اشاره کرد.
وي تخصيص اعتبارات عمراني از محل منابع مختلف به شهرستان و پيشرفت فيزيکي پروژه ها را خوب ارزيابي کرد و خواستار پيگيري بيشتر مسئولين در اتمام پروژه ها برابر موافقتنامه صورت گرفته شد.
فرماندارمهديشهر پروژه  مهر ماندگار اين شهرستان را از جمله بيمارستان 85 تختخوابي، تقاطع غيرهمسطح درجزين، شرکت هاي نوين خزر و آريا ترانسفو قدرت نام برد و پروژه هاي دانشکده منابع طبيعي، پژوهشکده رويان، استخر دانش آموزي، زمين چمن مصنوعي هاکي، آموزشگاه هاي در دست ساخت، سالن ورزشي 1000 نفره مهديشهر را از جمله پروژه هاي مهم اين شهرستان نام برد.
فرماندار مهديشهر ساخت پروژه هاي مسکن مهر شهرستان را 2353 واحد در قالب تعاوني، صنعتي ساز، ملکي و... با پيشرفت فيزيکي 68 درصد  و واگذاري 471 واحد به متقاضيان واجد شرايط در اين جلسه عنوان کرد.
قنبري بخش توسعه کشاورزي که به منظور اشتغال زايي براي بيش از630 نفر با اعتبار تسهيلات بانکي مبلغ228640 ميليون ريال در قالب 408 طرح کشاورزي بسيار بااهميت و صندوق توسعه کشاورزي شهرستان را که رتبه اول در کل استان دارد در جهت خدمت به کشاورزان اين منطقه نام برد.
در ادامه مسئولين ادارات جهاد کشاورزي، بنياد مسکن، صنعت و معدن و تجارت و آبفاي شهري شهرستان به ارائه گزارش و عملکرد دستگاه هاي مربوطه پرداختند و در پايان روساي جديد تعدادي از ادارات به حاضرين معرفي شدند. 

 


 به مناسبت هفته پژوهش:
 زنگ پژوهش به برنامه درسي آموزشگاه سماي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود افزوده شد  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
در هفته پژوهش و نظر به اهميت پژوهش و در راستاي تاکيدات سازمان سماي دانشگاه آزاد اسلامي و معاون سماي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود، زنگ پژوهش به ساعات درسي دانش آموزان دبيرستان سما اضافه شد.  
در راستاي توسعه و حمايت از تحقيق و پژوهش، اين درس توسط يکي از پژوهشگران برجسته و با سابقه به صورت هفته اي و در قالب زنگ پژوهش تدريس مي شود. هدف از اين کار آشنايي هر چه بيشتر دانش آموزان سما با مباني و روش هاي انجام پژوهش اعلام شده است.  
يادآوري مي شود دانش آموزان دبيرستان سما همه ساله با شرکت در مسابقات و جشنواره هاي علمي و پژوهشي مختلف، حائز رتبه هاي برتر در مسابقات هستند.  
همچنين در ادامه برنامه ريزي هاي انجام شده توسط حوزه معاونتي سما در هفته پژوهش سلامت دانش آموزان دبيرستان پسرانه سما شاهرود با حضور پزشک بيمارستان خاتم الانبيا» (ص) متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود بررسي شد.  
محمد حسن بهشتي معاون سماي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود  با اعلام اين خبر گفت: از آنجا که سلامت دانش آموزان از اهم مسائل مورد توجه دانشگاه مي باشد در هفته گراميداشت پژوهش، با هماهنگي هاي به عمل آمده با بيمارستان خاتم الانبيا» (ص) پزشک اين بيمارستان با حضور در دبيرستان به ارائه توضيحات کاملي پيرامون مسائل  بهداشتي و درماني مورد نياز دانش آموزان پرداخت که با استقبال آنان مواجه شد و در ادامه با معاينه دانش آموزان، سلامت آنان تحت بررسي قرار گرفت و توصيه هاي لازم نيز به آنان ارائه شد.  
وي افزود: در پايان نيز از دانش آموزان خواسته شد تا در قالب يک طرح پژوهشي ديه ها و شنيده هاي خود را از صحبت هاي پزشک دعوت شده ارائه کنند.    

 


 توسط يک واحد توليدي در استان سمنان اخذ شد;
 اولين پروانه کاربرد علامت استاندارد در زمينه توليد لوله ساده صلب عايقي محافظ هادي 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
اولين پروانه کاربرد علامت استاندارد در زمينه توليد لوله ساده صلب عايقي محافظ هادي توسط يک واحد توليدي در استان سمنان اخذ شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل استاندارد استان سمنان، به نقل از  واحد اجراي استاندارد اين اداره کل  شرکت صنايع پي وي سي ايران موفق به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد استان جهت توليد فرآورده لوله ساده صلب عايقي محافظ هادي در آذر ماه سال جاري شده است.
لازم به ذکر است شرکت مذکور جهت اين محصول که در تاسيسات الکتريکي از آن استفاده مي شود موفق به دريافت نخستين پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان در همين راستا شده است. 

 


 اجراي 10 پروژه منابع طبيعي در سال 90 با اعتبار بيش از 6 ميليارد ريال در دامغان 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان گفت: در طي سال گذشته 10  پروژه منابع طبيعي و آبخيزداري در سطح اين شهرستان اجرا شد.
حسين شوکتي نيا در جلسه شوراي اداري اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان در جمع معاونين و پرسنل اين اداره اظهار داشت: براي اجراي اين 10  پروژه اعتباري معادل 6  ميليارد و 640  ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.
وي اضافه کرد: اين ميزان اعتبار صرف اجراي پروژه هاي بيابان، تثبيت شن، صيانت از جنگل ها، اجراي طرح توسعه پارک هاي جنگلي، مديريت مراتع، اصلاح مراتع، تفکيک انفال، حفاظت و حمايت و طرح آبخيزداري در شهرستان دامغان شد.
وي تصريح کرد: شهرستان دامغان در بين ادارات منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان هاي استان سمنان در زمينه اجراي پروژه هاي منابع طبيعي و آبخيزداري توانست رتبه خوبي را کسب کند.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان به نقش و جايگاه مديريت در اجراي پروژه هاي عمراني اشاره داشت و افزود: با همت و تلاش همه کارشناسان و همکاران در اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان موفق شديم رتبه خوبي را در اجراي پروژه هاي منابع طبيعي و آبخيزداري در سطح اين شهرستان کسب کنيم.
وي يادآور شد: اگر اين همت و تلاش و همراهي کارشناسان و پرسنل نبود مطمئنا نمي توانستيم به اين موفقيت دست پيدا کنيم.
شوکتي نيا خاطرنشان ساخت: اميدواريم با همراهي و همکاري کارشناسان و همکاران در کليه واحدها در اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان نيز بتوانيم سال جاري را با موفقيت طي و پروژه هاي خوبي را به مرحله اجرا در آوريم.
وي گفت: يکي از رسالت هاي ما مديران و کارکنان ادارات اين است با تمام توان و تلاش خود بتوانيم خدمات خوبي به آحاد جامعه ارائه کنيم و رضايت مندي مردم را به دست آوريم که اين حرکت نيز يکي از موفقيت هاي ما در کنار اجراي پروژه ها به حساب مي آيد.

 


 برگزاري مراسم بزرگداشت مرحوم "نادر زارع" در سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مراسم بزرگداشت مرحوم "نادر زارع" هنرمند  خوشنويس در سالن اجتماعات فرهنگسراي کومش برگزارشد.
اين مراسم به کوشش انجمن  خوشنويسان مجتمع فرهنگي هنري کومش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان سمنان از ساعت 18 الي 19/30 با حضور خانواده آن مرحوم و هنرمندان در  مجتمع فرهنگي و هنري کومش برگزار شد. در اين مراسم رييس انجمن خوشنويسان ازصفات و خصوصيات اين مرحوم بيان کرد.
لازم به ذکر است  نادر زارع  در سال 1358 در شهرستان سمنان  ديده بر جهان گشود. در سن 14 سالگي در شهميرزاد به فراگيري رشته خوشنويسي  روي آورد.  

 


 بدون تيتر 

- مسئولان  سازمان جهاد کشاورزي درادامه بازديدها و سرکشي مداوم از خانواده   شهداي جنگ تحميلي، با دو خانواده  شهيد در شهرستان گرمسار ديدار و از آن ها  قدرداني و تجليل کردند.
- رئيس دانشگاه پيام نور استان سمنان، در جمع نمازگزاران روز جمعه شهرستان سمنان، ضمن گراميداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه و پاسداشت خون شهيدان راه اعتلاي علمي کشور، عنوان کرد: 27 آذر ماه سالروز شهادت آيت ا... دکتر مفتح است، که فردي تاثيرگذار در جمهوري اسلامي و داراي تحصيلات دانشگاهي و حوزوي بود و در جهت نزديکي دو نهاد علمي و فرهنگي، دانشگاه و حوزه تلاش زيادي انجام داد و توسط دشمنان دين و کشور در محيط دانشکده الهيات دانشگاه تهران به شهادت رسيد.  بدين جهت اين روز به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاري شده است.
- سعدالدين فرماندار سمنان از سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان بازديد کرد.  به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان، سعدالدين طي بازديد از ايستگاه شماره يک سازمان و طي گفت و گو با آتش نشانان اين ايستگاه اظهار داشت: آتش نشانان، تلاشگران عرصه خدمت رساني در زمان حوادث، به شهروندان و آسيب ديدگان هستند وي با تقدير و تشکر از زحمات شبانه روزي آتش نشانان، از فداکاري ها و جانفشاني هاي اين عزيزان قدرداني کرد.  


 نيازمندي هاي استان 

   (قيمت ها به ريال مي باشد)

   قيمت سکه و طلا و ارز:
قيمت هر گرم طلا 18 عيار: 100.216.1
نيم ربع  000.880.1
ربع سکه: 000.060.3     نيم سکه: 000.970.5  
سکه تمام: طرح جديد 000.900.11 و طرح قديم 000.950.11

 قيمت لاستيک و باطري خودرو:
لاستيک پرايد سايز (13*165/65) يزد تاير  هر حلقه 500.848
لاستيک پژو سايز (14*185/65) يزد تاير  هر حلقه  000.989
قيمت باطري کامل همراه با نصب (خودروي پرايد)   5000.911
قيمت باطري کامل همراه با نصب (خودروي پژو)   500.112
قيمت باطري سيلد همراه با نصب (خودروي پژو)   050.117
قيمت باطري سيلد همراه با نصب (خودروي پرايد)   200.100

قيمت مواد غذايي
مرغ دولتي هر کيلوگرم:  500.47
تخم مرغ هر کيلو گرم:   000.30
شير يک ليتري: 000.25
شير کوچک: 000.10  
ماست 800 گرمي: از 500.16 تا 000.20
قيمت روغن پنج کيلو خالص:   500.177

قيمت انواع نان:
نان سنگک: 000.5  نان بربري: 250.3
نان لواش: 250.1  تافتون: 250.2