تاریخ 1391/08/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3230 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سيل 9 استان کشور را فرا گرفت  

مدير روابط عمومي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر از نجات جان بيش از 7000 سيل زده توسط 510 امدادگر در 9 استان کشور خبر داد.  
حسين درخشان در گفت و گو با ايسنا  در تشريح خدمات امدادي سازمان امداد و نجات از تاريخ 22 تا 26 آبان ماه در مورد سيل و آبگرفتگي گفت: در مدت پنج روز 9 استان کشور از جمله آذربايجان غربي، اصفهان، تهران، خوزستان، کردستان، کهگيلويه و بويراحمد، مازندران و... درگير مسئله سيل و آبگرفتگي بوده اند.  
وي با بيان اينکه با جاري شدن سيل در 9 استان کشور 19 شهرستان و 53 روستا دچار سانحه شدند، گفت: هفت هزار و 935 تن بر اثر جاري شدن سيل و آبگرفتگي دچار سانحه شدند.  
مدير روابط عمومي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر با بيان اينکه حادثه ديدگاني که منازل آنان در اثر جاري شدن سيل دچار تخريب شده بود، توسط امدادگران اسکان داده شدند گفت: تعداد 112 تن اسکان اضطراري داده شدند.  
درخشان با بيان اينکه 107 تيم امدادي وظيفه نجات سيل زدگان را بر عهده داشتند گفت: 510 امدادگر در پنج روز وظيفه امداد و نجات سيلاب را بر عهده داشتند.  
وي با اشاره به استفاده از 110 موتورپمپ و لجن کش براي تخليه آب از منازل مسکوني گفت: آب 974 منزل مسکوني توسط امدادگران تخليه شد.  
مدير روابط عمومي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر با بيان اينکه بيشترين عمليات هاي سيلاب در استان مازندران با انجام 10 عمليات به ثبت رسيده است، گفت: بر اثر جاري شدن سيل و آبگرفتگي در مازندران، 10 شهرستان و  34 روستا و همچنين 5 هزار و 384 تن دچار آسيب شدند.  
به گفته وي امدادگران آب 471 واحد مسکوني را با استفاده از موتور پمپ تخليه کردند.  
وي همچنين در مورد حادثه سيلاب روستاي حسن آباد در اسلامشهر تهران گفت: بر اثر جاري شدن سيلاب 30 تن دچار سانحه شده و امدادگران با استفاده از تجهيزات آب 10 منزل مسکوني را تخليه کردند.  

 


 دستگيري گرداننده صفحه اي غيراخلاقي در فيس بوک  

رييس پليس فتاي گيلان از دستگيري عامل انتشار تصاوير و محتواي غيراخلاقي در فيس بوک خبرداد.  سرهنگ ايرج محمدخاني در گفت وگو با ايسنا،  در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در راستاي مقابله با جرايم عليه اخلاق و عفت عمومي، تيم رصد پليس فتا، صفحه اي را در فيس بوک شناسايي کرد که گرداننده آن مبادرت به انتشار تصاوير و محتواي غيراخلاقي در اينترنت کرده بود.  رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات گيلان افزود: با شناسايي اين صفحه، اقدامات پليس براي دستگيري عامل اصلي آن در دستور کار ماموران قرار گرفت.   محمدخاني ادامه داد: آدرس گرداننده اين صفحه که با ترويج فرهنگ ابتذال غرب و بهره جستن از فضاي مجازي، اخلاق و عفت عمومي جامعه را هدف گرفته بود، شناسايي شده و پس از اخذ مجوزهاي قضايي، در يک عمليات غافلگيرانه در رشت دستگير شد.   رييس پليس فتاي گيلان با بيان اينکه متهم پس از دستگيري و انتقال به مقر انتظامي با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابي اعتراف کرد، گفت : وي پس از تشکيل پرونده براي ادامه روند رسيدگي به جرم به دادسرا و پس از آن با صدور قرار 150 ميليون ريالي روانه زندان شد.  وي در اين راستا به آن دسته از افرادي که در پوشش فضاي مجازي اخلاق و عفت عمومي جامعه را هدف گرفته اند هشدار داد: پليس فتا در برخورد با جرايم عليه اخلاق و عفت عمومي بسيار مصمم و جدي است.   رييس پليس فتاي گيلان از جوانان خواست، ضمن حفظ هوشياري کامل در فضاي مجازي و رعايت حدود و چارچوب اخلاقي از عضويت در اين گونه شبکه ها پرهيز کنند و شخصيت انساني خود را در دنياي ديجيتال مراقبت و مواظبت کنند.  

 


 برخورد وانت پيکان با گاردريل به مرگ راننده انجاميد  

رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از برخورد يک دستگاه وانت پيکان با گاردريل و مرگ راننده زن آن خبر داد.  
سرهنگ سعيد اسماعيلي روز شنبه در گفت وگو با ايسنا در تشريح اين حادثه گفت: ساعت 30 دقيقه بامداد شنبه در مسير شمال به جنوب بزرگراه چمران محدوده پارک گفت وگو يک دستگاه وانت پيکان به دليل تخطي از سرعت مطمئنه و عدم توانايي راننده در کنترل وسيله نقليه با گاردريل کنار بزرگراه برخورد مي کند.  
وي افزود: راننده اين وانت پيکان که خانمي 32 ساله بود در پي اين حادثه به دليل عدم استفاده از کمربند ايمني از خودرو به بيرون پرتاب شده و در دم کشته مي شود.   وي با اشاره به اين که شوهر اين خانم که در کنار وي نشسته بود به دليل استفاده از کمربند ايمني آسيبي نديده است، بار ديگر از تمامي رانندگان و سرنشينان خودروها خواست حتما از کمربند ايمني استفاده کنند.  


 توقيف لنج غيرمجاز اماراتي در آب هاي ابوموسي 

فرمانده درياباني استان هرمزگان از توقيف يک لنج متعلق به کشور امارات در آب هاي ابوموسي خبر داد.  
سرهنگ ايزدي در گفت و گو با ايسنا در اين باره گفت: ماموران پاسگاه مرزي درياباني ابوموسي حوالي ساعت 18 روز جمعه به يک شناور صيادي که به شکل غيرقانوني وارد آب هاي استحفاظي ايران شده بود، مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کردند.  
فرمانده درياباني هرمزگان ادامه داد: پس از توقف اين لنج، ماموران در بازرسي از آن قريب به 50 کيلوگرم ماهي را کشف کردند.  
وي همچنين با بيان اين که پنج تن نيز در اين لنج دستگير شدند خاطرنشان کرد: ناخداي اين لنج تبعه کشور امارات است و چهار ملوان ديگر نيز داراي تابعيت هندي و مقيم امارات هستند.  
ايزدي به ايسنا گفت: اين لنج پس از توقيف براي سير مراحل قانوني به مقامات مسئول تحويل داده شد. 

 


 آتش انبار پارچه، فروکش کرد 

با حضور به موقع آتش نشانان آتش سوزي انبار پارچه در بازار ارامنه پيش از گسترش و سرايت به قسمت هاي ديگر خاموش شد.
به گزارش پايگاه خبري 125، رخداد اين حادثه 7:9 دقيقه صبح ديروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که ستاد فرماندهي آتش نشاني تهران، بلافاصله آتش نشانان ايستگاه هاي 7، 4 و 3 را به محل آتش سوزي در بازار ارامنه، کوي قريبان اعزام کرد.
نصرالله نفر (رييس ايستگاه 4) که در محل حادثه حاضر بود در اين باره گفت: کارگران مشغول ايزوگام کردن بام يک انبار پارچه بودند که ناگهان متوجه دود و شعله از داخل انبار مي شوند و از آتش نشاني درخواست کمک مي کنند که خوشبختانه آتش نشانان در کمتر از چهار دقيقه خود را به محل آتش سوزي رسانده و توانستند در کمترين زمان ممکن شعله هاي آتش را خاموش و از سرايت آن به ديگر قسمت هاي انبار جلوگيري کنند. وي افزود: رعايت نکردن اصول ايمني در هنگام ايزوگام کردن پشت بام و داغ شدن بيش از حد مواد علت وقوع اين آتش سوزي اعلام شد.

 


 تولد نوزاد پسر در ترافيک صبحگاهي تهران  

مدير روابط عمومي اورژانس تهران از تولد نوزاد پسري در آمبولانس خبر داد.  
حسن عباسي در گفت وگو با ايسنا  با بيان اينکه در ساعت 23:8 صبح شنبه وقوع حادثه اي در خيابان آزادي به سمت جناح، به مرکز فوريت هاي پزشکي 115 اعلام شد، گفت:  تکنيسين هاي اورژانس با حضور در صحنه حادثه دريافتند که بيمار زني باردار است که براي زايمان به تهران آمده بود.  
وي افزود: اين زن باردار که در صدد رسيدن به بيمارستان اقبال براي زايمان بود، در ترافيک صبحگاهي جناح گرفتار و دچار درد زايمان شد که همسر اين فرد نيز براي نجات اين فرد از اورژانس درخواست کمک کرد.  
مدير روابط عمومي اورژانس تهران با بيان اينکه با انتقال اين زن باردار، فرزند وي در آمبولانس متولد شد، گفت: مادر و فرزند پسرش که "محمد طاها" نام داشت، به بيمارستان اقبال منتقل شدند.  

 


 کشف قريب به 60 هزار ليتر گازوئيل قاچاق در ميناب 

سرپرست فرماندهي انتظامي شهرستان ميناب از کشف 59 هزار ليتر سوخت قاچاق از نوع گازوئيل در اين شهرستان خبرداد. 
به گزارش ايسنا   سرهنگ هادي ديده ور با اعلام اين خبر گفت: اکيپ هاي عملياتي اين فرماندهي در راستاي طرح ارتقا» امنيت اجتماعي و برخورد با قاچاقچيان سوخت طي دو روز با اجراي گشت هاي هدفمند در سطح حوزه استحفاظي، 59 هزار ليتر سوخت قاچاق از نوع گازوئيل را کشف کردند.  
سرپرست فرماندهي انتظامي شهرستان ميناب با بيان اينکه اين مقدار سوخت قاچاق طي چندين عمليات در روستاهاي «زهوکي»، «بنزرک» و «چاه اسماعيل» کشف شده است، افزود: در دو حوزه پاسگاه «گوربند» و «حکمي» که عمليات انجام گرفت; قاچاقچيان با مشاهده ماموران اقدام به فرار کردند که خودروهاي آنان توقيف شد. 
ديده ور با با اشاره به توقيف دو دستگاه کاميون داراي باک غيرمجاز خاطرنشان کرد: در اين رابطه دو دستگاه کاميون و 9 دستگاه وانت نيسان فعال در قاچاق سوخت توقيف شد.  
سرپرست فرماندهي انتظامي ميناب گفت: پليس با قاطعيت با برهم زنندگان نظم اقتصادي جامعه و قاچاقچيان سوخت برخورد کرده و اجازه فعاليت به افراد فرصت طلب و سودجو را نخواهد داد.