تاریخ 1391/08/08 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3214 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برداشت ماهي قزل آلا در شهميرزاد آغاز شد 

سمنان - مدير امور باغباني شرکت کشت و صنعت شهميرزاد از شروع برداشت ماهي قرل آلا از استخر ذخيره آب اين مجموعه خبر داد.
حميد جوادي روز يکشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: با هدف افزايش بهره وري اقتصادي در مجموعه کشت و صنعت از شش ماه پيش، 100 هزار قطعه بچه ماهي در سد کوثر اين مجموعه رهاسازي شد و امروز برداشت اولين ماهي هاي قزل آلا آغاز شد.
وي با بيان اينکه ماهي ها علاوه بر فروش در داخل استان به تهران و مشهد نيز ارسال مي شود پيش بيني کرد: 40 تا 50 تن ماهي قزل آلا از اين سد برداشت شود.
شرکت کشت و صنعت شهميرزاد از سال 1367 با هدف توسعه باغ هاي گردو و بادام آغاز به کار کرده است.
بزرگترين باغ گردوي جهان در شهميرزاد زير نظر اين شرکت اداره مي شود.

 


 برگزاري شوراي فرهنگي منطقه ده در واحد گرمسار 

سرويس خبر:
شوراي فرهنگي منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامي در محل سالن کنفرانس دفتر رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحدگرمسار برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي واحد گرمسار، هادي همتيان دبير منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامي در خصوص برنامه توسعه فرهنگي و بازنگري در برنامه توضيحاتي ارائه نموده و اشاره کرد چالش هاي پيش روي فرهنگي بايد با برنامه ريزي دقيق و زمان بندي مناسب و با همکاري اساتيد، کارکنان و دانشجويان حل گردد. وي اشاره کرد با توجه به تاکيد دانشجو رياست محترم دانشگاه بر مسائل فرهنگي کار واحدهاي دانشگاهي در اين زمينه بسيار حساس است و بايد فعاليت بيشتري در اين زمينه انجام گيرد.
حجت الاسلام والمسلمين کهساري مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان سمنان ضمن ابراز گله مندي از عدم حضور مسئولان فرهنگي سازمان مرکزي در واحدهاي دانشگاهي افزود: دريافت معرفت الهي و نور پروردگار متعال بدون خودسازي و مقدمه سازي امکان پذير نيست و اشاره کرد هر کار فرهنگي مثبت و اثرگذار بايد با خودسازي از خودمان شروع گردد.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان سمنان افزود: مسئوليت هاي بزرگ نبايد مانع بندگي و عبادت باشد و هيچ جامعه اي در هيچ زماني بدون رهبر و مسئول نبايد باشد. حجت الاسلام کهساري در ادامه سخنان خود بر شرکت باشکوه در نماز جماعت، شرکت در مسابقه عيد غدير، تشکيل کرسي آزاد انديشي، همکاري با هيات هاي مذهبي و تشکل ها، تقويت برگزاري دوره هاي تفسير قرآن، برگزاري اردوهاي يک روزه دانشجوئي، شرکت اساتيد در کارهاي فرهنگي، دعوت از مبلغ و مبلغه در خوابگاه هاي دانشجوئي و شرکت در جمع دانشجويان خوابگاهي با حضور اعضا» هيات رئيسه واحد تاکيد نمودند.

 


 توليد مشترک حوزه هنري استان و صدا و سيماي مرکز سمنان;
 تله فيلم «آسمان بي ستاره» آماده نمايش شد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
تله فيلم داستاني «آسمان بي ستاره» توليد مشترک حوزه هنري استان و صدا و سيماي مرکز سمنان آماده نمايش شد.
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، داستان تله فيلم آسمان بي ستاره ماجراي خواستگاري برزو از ستاره است اما هر بار که برزو تصميم دارد به خواستگاري ستاره برود اتفاقاتي باعث شکر آب شدن روابط پدرانشان مي شود و مراسم خواستگاري به تعويق مي افتد.
آتش اختلافات عباسعلي و مشهدي حسن روز به روز شدت مي گيرد تا اين که برزو به حقيقتي پي مي برد...
تصويربرداري تله فيلم  «آسمان بي ستاره» در روستاي فينسک از توابع بخش شهميرزاد  انجام شده و اين تله فيلم با هدف تسهيل امر مقدس ازدواج و القاي حس امنيت، خودباوري، اميد و اعتماد به نفس، عزت و غرور ملي در جامعه با تاکيد بر ظرفيت هاي بومي و محلي تهيه و توليد شده است.  
حيدر عباس زاده کارگردان، محمد نداف نويسنده، عليرضا نجم الدين مدير تصويربرداري، محمد پهلوان جلوه هاي ويژه بصري ، مهدي نجفي تدوين و صداگذاري، سيد امير تقوي طراح گريم، يمين غفاري موسيقي متن، سيد رضا حسيني نيا صدابردار همزمان، بهار ذوالفقاري طراح لباس، محسن رامه طراح صحنه، بهرام کميجاني مدير توليد و برنامه ريز و فريدون امير عبداللهيان، مهرداد طوسي، حسام خليل نژادي، مهدي حسن زاده، محسن اصغريان، مژده بيدختي، غلامرضا اردياني، مهشيد صدقي، سوسن يحيائي و مهدي رحيميان از بازيگران تله فيلم  «آسمان بي ستاره» هستند .  
تله فيلم آسمان بي ستاره در يک قسمت  90 دقيقه اي توليد مشترک حوزه هنري استان سمنان و شبکه استاني مرکز سمنان به زودي از شبکه استاني سمنان پخش خواهد شد.  

 


 166 پرونده تخلف در بخش بهداشت دارو و درمان در شاهرود رسيدگي شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رييس اداره تعزيرات حکومتي شاهرود گفت: در شش ماهه نخست سال جاري 166 پرونده در بخش بهداشت دارو و درمان، رعايت ضوابط بهداشت محيط و مواد خوراکي و آرايشي مرتبط با حوزه درمان و دارو رسيدگي شد. علي اسلامي فر افزود: در اين مدت 16 پرونده مربوط به عرضه کالاهاي غيربهداشتي، 10 مورد رعايت نکردن ضوابط و مقررات بهداشت محيط رسيدگي و اقدامات قانوني در مورد آنها انجام شده است. وي خاطرنشان کرد: همچنين در اين مدت شش مورد پرونده تخلف نگهداري و عرضه داروي تاريخ مصرف گذشته و هفت مورد پرونده عرضه و فروش داروي فاقد مجوز نيز بررسي و به صدور راي و اجراي حکم رسيده است.  اسلامي فر گفت:  مابقي پرونده ها در حوزه بهداشت و درمان مربوط به تخلف در عرضه و فروش مواد خوراکي و آرايشي است. وي از مردم خواست در صورت مشاهده عرضه و فروش هر نوع کالا و دارو در حوزه بهداشت و درمان که تاريخ مصرف آنها گذشته و همچنين در خصوص قيمت آنها تخلفي ديده مي شود، در اسرع وقت گزارش هاي خود را به اين اداره براي برخورد با متخلفان اعلام کنند.
وي گفت: تلفن پيامگير 02732221013اداره تعزيرات حکومتي شهرستان شاهرود آماده دريافت گزارش به صورت شبانه روزي براي شهرستان هاي شاهرود و ميامي است. وي خاطرنشان کرد: گزارش هاي اعلام شده در مورد تخلفات، نسبت به سال گذشته 25 درصد افزايش داشته و اين امر به عوامل متععدي وابسته است.
وي با اشاره به اين که متخلفين با سو» استفاده از تلاطم هاي بازار، تلاش خود را در ترويج بيشتر تخلف به کار  مي گيرند، گفت: عدم تثبيت قيمت بازار آمار تخلفات کوچک و بزرگ اقتصادي را افزايش مي دهد و در اين شرايط، هوشياري و همياري بيشتر مردم هنگام خريد کالا و دريافت خدمات و همچنين نظارت و کنترل بيشتر ساير مسوولان ذيربط براي تامين حقوق مردم، بسيار حائز اهميت است.