تاریخ 1391/08/08 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3214 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نشستي با عوامل تله تئاتر « زن و دندان» 
نويسنده : ميثم دهرويه

چند وقت پيش مصاحبه اي با مدير کل صدا و سيماي استان داشتيم که در پيام استان درج شد در ادامه مصاحبه رمضانعلي شريفي فرد از تله تئاتري بومي صحبت نمود و آن را ارزشي فاخر دانست; به همين بهانه نشستي صميمي با عوامل آن به مناسبت هفته ازدواج ترتيب داديم و درباره اين نمايشنامه از آنها پرسيديم ودر ابتدا به عوامل اين کار مي پردازيم.
عوامل برنامه  
بازيگران: احمد مرادي حقيقي- عليرضا نجم الدين- بهار ذوالفقاري- ريحانه مرادي حقيقي- اعظم غلامي- عباس بادامه  
نويسنده و کارگردان هنري: سيد رحيم موسوي  
تهيه کننده: احمد رضا کاشفي  
کارگردان تلويزيوني: سيد مصطفي حسيني مقدم  
تصوير برداران: احمد اقوامي- رضا ظهوري- ابوالفضل خدابنده لو  
صدابردار : مهدي جرجاني
گريم: مرضيه سبوحي- امير تقوي  
سيد رحيم موسوي کارگردان با سابقه تئاتر استان درباره نمايشنامه زن و دندان و... چنين مي گويد؟
نمايشنامه زن و دندان  در اوايل دهه هشتاد تحت عنوان سمناني « هلي پوچ » نوشته شد به اقتضاي گويش سمناني که براي اين نمايش انتخاب شد سعي شد آدم ها هم دقيقا بومي باشند با خصلت هاي مربوطه، بعد که براي تلويزيون انتخاب شد اصلاحاتي روي آن صورت گرفت مثلا نمايشنامه اصلي بيش از دو ساعت بود که تبديل به کار يک ساعته شد و از سمناني بودن حرف هم خارج شد و سمناني، دامغاني و سنگسري شد.
در مورد ازدواج و اهميت آن هم بايد به نکات اساسي توجه کرد و گرنه مشکل حل نخواهد شد قبل از همه اشتغال و مسکن قرار دارد بعد مسائلي چون مهريه و جهيزيه قرار دارند که امنيت ازدواج را به خطر مي اندازد و اين مسائل بر مي گردد به تورم و رکود اقتصادي در اينجا به اهميت رسانه بايد توجه کرد که در تبليغ ازدواج آسان مي تواند موثر واقع شود و خانواده ها را به طور غير مستقيم مثلا توسط هنر به اخلاق نيکو ارجاع دهد و خانواده ها را به همراهي بيشتر تشويق کنند. خوب حال فرض کنيم براي اين امور قالبي هنري انتخاب شد، در اين صورت براي جذابيت بيشتر و  القاي شادي از گويش هاي محلي استفاده شود و سوژه هاي طنز انتخاب گردد قطعا نتيجه بهتري حاصل مي گردد.
مصطفي حسيني مقدم فارغ التحصيل کارگرداني تلويزيون از دانشکده صدا و سيما در سال 1374 و همچنين کارگردان تلويزيوني اين اثر چنين اظهار داشت;
اثر زن و دندان که در قالب طنز ساخته شده است در سال 1387 به شکل صحنه اي اجرا شد و شايد به دليل علاقه شخصي اين جانب به قالب طنز و خصوصا نوشته اي از استاد رحيم موسوي انگيزه هاي لازم براي ضبط تلويزيوني اين اثر به شکل رسانه اي فراهم نمود.
از آنجا که بحث ازدواج در جامعه کنوني ايران جايگاه کليدي را به خود اختصاص داده است همزمان بحث ازدواج مجدد جهت ساماندهي به مشکلات زوج هاي غيرموفق مقوله اي در حد ازدواج اول خود را نشان داده و به نظر اين جانب از مهمترين مسائل جامعه ايراني است و پرداختن به آن در هر شکلي همواره قابليت لازم را دارا است.
شکل کار طنز شايد به عنوان يکي از مشکل ترين نمونه هاي نمايشي مطرح است. به نظر اين جانب همواره خنداندن مشکل تر از گرياندن است. اما لطافت هاي صحنه ها و پشت صحنه هاي هيچ گاه خفه کننده نبوده است. چنان که اين اثر در مدت کوتاهي ضبط و مراحل تدوين و صداگذاري را گذرانده است. البته اين جانب همواره سعي داشته ام آثار خودم را تا مراحل نهايي (تدوين و صدا گذاري و...) را شخصا به انجام برسانم، لذا کارگرداني تلويزيوني اين اثر دلنشين و جذاب تري شود.
البته اين اثر به نسبت اثر صحنه اي تغييراتي را پيدا کرد که اين همانا به دليل انتخاب مديوم تلويزيون است در قالب تلويزيون اغراق جاي خود را به احساس در چهره مي دهد. صحنه ها به خواست اين جانب به شکل بيروني و دروني و در 2 طبقه در نظر گرفته شد و در نهايت در 60 دقيقه و با ضبط و وفاداري نسبت به متن صحنه اي اوليه به انجام رسيد.
اميدوارم پس از اين نيز بيشتر شاهد کارهاي بومي اين چنيني در شبکه سمنان باشيم. در پايان برخود لازم مي دانم از کليه همکارانم در اين پروژه تشکر کنم. فرهنگ سمنان فرهنگي غني و زيباست به شکلي که اين جانب پس از 16 سال اقامت در سمنان همچنان علاقه دارم به زندگي در اين شهر ادامه دهم و جالب اين که با زبان سمناني تا حدود زيادي آشنايي دارم.
از احمد مرادي حقيقي يکي از بازيگران «زن و دندان» نيز خواستم که به معرفي خود و کمي نيز درباره اين تئاتر برايمان بگويد که باهم مي خوانيم;
احمد مرادي حقيقي هستم. بيش از سي سال است که در حوزه نمايش فعاليت مي کنم تاکنون در حدود چهل نمايش ايفاي نقش داشتم و در موازات آن با صدا و سيماي مرکز استان نيز همکاري داشتم و توفيق بازي در تله تئاتر راهزنان، چهل تن، سفره آقا و آخرين اثر هم زن و دندان بود که ژانر کمدي تجربه کردم ضمنا در بسياري از فيلم هاي داستاني و تله فيلم نيز بازي داشتم اما تله تئاتر زن و دندان قبل از اين که در مرکز سمنان ضبط شود اگر ذهنم  ياري کند فکر کنم در سال 1387 يک بار به نام هلي پوچ با گويش سمناني به روي صحنه برديم و بسيار مورد استقبال همشهريان سمناني قرار گرفت و امسال به فکر افتاديم با حفظ شکل و قالب اثر و شخصيت هاي نمايش به صورت فارسي ضبط تلويزيوني کنيم به هر حال با بازنويسي دوست عزيزم آقاي موسوي نويسنده اثر و مساعدت آقايان احمد رضا کاشفي و عليرضا نجم الدين و با بازي خانم ها بهار ذوالفقاري، ريحانه مرادي حقيقي، اعظم غلامي و همچنين عباس بادامه قبل از ماه مبارک امسال کليد خورد، بنده که در اين تله تئاتر نقش هدايت را به عهده داشتم، سعي کردم همان شخصيت مرد چهل ساله ساده دل و با نمک را که در اجراي صحنه اي به آن دست پيدا کرده بودم عليرغم بيان فارسي حفظ کنم. هدايت همتي مرد چهل ساله کارمند بايگاني اداره ثبت اسناد و املاک است که به دليل فوت پدر و مادر و مسائل عديده مجرد مانده براي کشيدن دندان خود که درد امانش را بريده به مطب دکتر کلايي دکتر تجربي ميآيد و با خواهر زن دکتر که از قضا بيوه هم مي باشد آشنا مي شود و دکتر کلايي سعي مي کند آنها را با هم آشنا سازد.
ضمن اين که سعي در مخفي کردن بيوه بودن خواهر زن دارد حس اين اثر عليرغم اين که فارسي است تمام تردس گروه براي بومي بودن آن صرف گرديده و اميدوارم مورد پسند بينندگان قرار گرفته باشد به اميد آن که توليد آثاري اين گونه به خصوص در ژانر کمدي با رنگ و بومي افزايش يابد .


 علي ثابت;
 در ايران مافياي موسيقي نداريم  

رهبري ارکستر ناصر عبداللهي، محسن يگانه، احسان خواجه اميري و رضا صادقي، بيش از ده سال تجربه اجراي زنده با مطرح ترين خواننده هاي کشور; همکاري با محسن يگانه در آلبوم هاي «رگ خواب» و «حباب»، اينها تنها بخشي از سوابق هنري «علي ثابت» است که به بهانه کنسرت جديدش با محسن يگانه، در يک روز پاييزي به سراغش رفتيم تا با او درباره ناگفته هاي اين سال هايش صحبت کنيم. حاصل اين ديدار، گفت و گويي خواندني شده که در ادامه مي خوانيد.
از شروع فعاليت حرفه ايتان بگوييد.
به طور حرفه اي از دوران دانشگاه با ساخت تيتراژ و موسيقي متن براي برنامه هاي زنده، همکاري با صدا و سيما را آغاز کردم. به صورت پراکنده اجراهاي صحنه اي هم داشتم، ولي خواننده هاي معروفي نبودند... فکر مي کنم اولين کنسرتي که با همين گروهي که الان مي بينيد- که با زايا سليمان تشکيل شد- استارت زديم، کنسرت مجتبي کبيري در شيراز در سال 83 بود که آن زمان تصميم گرفته بوديم زايا سرپرست ارکستر باشد و من رهبر ارکستر.
با همان ارکستر تا انتهاي سال 87 بوديم ولي آن سال من و زايا تصميم گرفتيم که هر کدام مستقل کار کنيم و ما همچنان ادامه داديم. زايا با احسان خواجه اميري و من با محسن يگانه.
به جرات ميتوان گفت که گروه هايي که آن زمان در موسيقي پاپ تشکيل شدند، از دوام و صميميت بيشتري نسبت به گروه هاي فعلي موسيقي برخوردار بودند. رمز اين صميميت و دوام چيست؟
فکر مي کنم دليل اصلي اين دوام را مي توان در مديريت درست پيدا کرد. وقتي مديريت درست باشد همه چيز سر جاي خودش قرار مي گيرد. از همان اول هم همين طوري کار کرديم و اکنون نيز همان گونه کار مي کنيم. خط مشي اي که آن زمان داشتم، الان هم دارم. نظم کاري از ابتدا براي ما خيلي مهم بود و الان هم هست. تلاشمان بر اين بوده که کارمان را درست انجام دهيم.
يعني اين طور نباشد که بگوييم در فلان تاريخ کنسرتمان را برگزار کنيم و بعد خداحافظ! اصلا اين طور نبود. هميشه در کارهايم برنامه ريزي داشتم. سعي کردم هم به روز باشم و هم وظيفه اي که دارم را درست انجام بدهم.
اين صميميتي که بين اعضاي گروهتان هست و اين که همه به گروه بيشتر وفادارند تا به فرد، از کجا نشات مي گيرد؟ در اين سال ها بعضي از نوازندگان از گروهتان رفته اند، ولي هنوز با موفقيت به کارتان ادامه مي دهيد. دليلش چيست؟
هميشه همين بوده. در اين سال ها تغييراتي هم داشتيم ولي اين تغييرات هيچ وقت به گروه اصلي لطمه نزد. گروهي که از اول درست انتخاب شده باشد، با رفتن يک نوازنده- ولو اين که نوازنده خيلي خوبي هم باشد- هيچ تاثيري در ادامه کار گروه نخواهد داشت. يکي از نکات جالب اين است که هر نوازنده اي که از گروه ما جدا شده (اسم نمي برم) به شدت پشيمان شده است.  
از خواننده هاي ديگر هم پيشنهادي داشتي؟
خيلي زياد. ولي قبول نکردم به خاطر اين که در حال همکاري با محسن يگانه هستم. اگر محسن نبود شايد قبول مي کردم چون خيلي هايشان توانا بوده اند. ولي من تيم خودمان را يکي از موفق ترين ها مي دانم. محسن خواننده خيلي خوبي است.
شرايط موسيقي فعلي با آن زمان که شما وارد موسيقي شديد چقدر تفاوت دارد؟
الان خيلي بهتر شده. از لحاظ فني، موسيقي نسبت به آن زمان خيلي پيشرفت کرده است. فرهنگ کنسرت رفتن در جامعه ما به شدت بالا رفته، مردم موسيقي خوب گوش مي دهند و الان خيلي خوب مي توانند تشخيص دهند که در يک اجراي زنده چه اتفاقاتي مي افتد تا يک موسيقي خوب شنيده شود. آن زمان تعداد آلبوم هايي که منتشر مي شد يا کنسرت هايي که برگزار مي شد، مثل حالا نبود.
الان خيلي بيشتر شده. بعضي ها مي گويند موسيقي بازاري شده ولي به نظر من اصلا اين طور نيست. موسيقي خيلي پيشرفت کرده. مردم الان همه جور موسيقي گوش مي دهند. به خوب و بدش کاري ندارم چون خوب و بد همه جا وجود دارد، منتها در حال حاضر شرايط ماندني بودن و کار خوب کردن خيلي سخت تر شده است.
آن موقع بيشتر از 3 يا 4 تا خواننده نامبروان نبود، با 2 يا 3 ارکستر حرفه اي ولي حالا 90 درصد خواننده هايي که داريم، خواننده هاي خوبي هستند. حتي همين خواننده هايي که در اين يکي دو ساله مطرح شده اند همگي خوب هستند.
نسبي مي گويم، به نظر من خواننده هايي که خودم با آنها همکاري داشتم مثل ناصر عبداللهي، محسن يگانه، احسان خواجه اميري و رضا صادقي، خواننده هاي بين المللي هستند و فقط محدود به ايران نمي شوند. يعني خواننده هايي هستند که در هر کشوري باشند، اين توانايي را دارند که موفق شوند.
بنابراين شرايطي که الان در موسيقي هست شرايط خوبي است. همين که کنسرت ها زياده شده، رقابت ها را بيشتر مي کند و اين به نفع موسيقي است.
بعضي از خواننده ها مي گويند که مافياي موسيقي به بيشتر از چند خواننده اجازه کنسرت گذاشتن نمي دهد...
من همچين چيزي را اصلا قبول ندارم و به نظرم هر کسي با پشتوانه توانايي هاي خودش مي تواند موفق باشد.  
براي کنسرت جديد چه برنامه اي داريد؟
از آنجايي که فاصله انتشار آلبوم «حباب» با اولين کنسرت، شايد کمتر از 4 روز باشد، براي کنسرت جديدمان تنها چهار قطعه از آلبوم جديد را انتخاب کرده ايم.
با تغييراتي در تنظيم ها، کارهاي قبلي را هم اجرا مي کنيم. دوست داشتيم اول آلبوم خوب شنيده شود و براي کنسرت هاي بعديمان که قرار است تمديد شود، اين قول را مي دهم که کارهاي بيشتري از آلبوم جديد اجرا کنيم.  
دليل اين که با شرکت قبلي برگزار کننده کنسرت هايتان (آواي هنر) قطع همکاري کرديد چه بود؟ 
عنوان کردن بحث قطع همکاري کاملا اشتباه است. چون اصلا اين طور نيست. ما همچنان با آواي هنر همکاريمان را ادامه مي دهيم. چون خيلي صحبت ها شده و حالا هم بحث به اينجا رسيد، بگذار يک چيز را کلي بگويم. هيچ مشکلي بين ما و شرکت «آواي هنر» نبوده و نيست و نخواهد بود. به خاطر اين که آواي هنر يک تيم حرفه اي و با کيفيت دارد که دارند کارشان را انجام مي دهند، ما هم داريم کارمان را انجام مي دهيم. اين حق طبيعي هنرمند است که در زمان هاي مختلف، شرايط متفاوتي را براي خود به وجود بياورد.
به طور مثال، خود من شايد بعضي مواقع بخواهم با گروهي کار کنم که يک مقدار سرشان خلوت تر باشد يا اينکه بخواهم فضاي جديدي را تجربه کنم.
اين را بگويم که هيچ قرارداد بلندمدتي براي کنسرت بين ما و آواي هنر نبوده و اين مسئله اي بود که خيلي از رسانه ها به اشتباه بيان کردند. اولين قرارداد ما با آواي هنر، براي کنسرت تير سال 89 بين من و محسن و آقاي جليل پور بسته شد.
بعد از آن دوستانه و رفاقتي با هم کار کرديم. اصلا قرارداد بلندمدتي نداشتيم. شايد دوباره با هم همکاري داشته باشيم و شايد هم نداشته باشيم. ما با هيچ شرکتي قرارداد بلندمدت نداشتيم و نخواهيم داشت. قرارداهاي ما کنسرت به کنسرت بسته مي شد، الان هم همين طور است.
اعضاي گروهتان در اين کنسرت همان افراد گروه قبلي اند؟
بله. در اين کنسرت پيام طوني (ويلن)، فيروز ويسانلو (گيتار کلاسيک) و بابک مالکي فرد (گيتار الکترونيک) به گروه ما اضافه شده اند.
حضور اين همه نوازنده حرفه اي هزينه هايتان را بالا نمي برد؟
هزينه براي من مهم نيست، فقط به کيفيت فکر مي کنم.  
خودتان گفتيد تيم آواي هنر حرفه اي بود. اگر کيفيت برايتان مهم است، پس چرا گروه تهيه کننده قبلي را عوض کرديد. دليلش مسائل مالي بوده است؟  
نه به هيچ وجه.
اگه همه چيز خوب بوده و مشکل مالي هم نداشتيد پس چرا تهيه کننده کنسرت را عوض کرديد؟
بذار کلي بگويم و زياد وارد اين مسئله نشويم. من نزديک ترين شخص به تهيه کننده ها هستم. حتي از محسن هم نزديکتر... باور کنيد هيچ مشکلي نبوده است. هر آدمي حق انتخاب دارد.
آلبوم «حباب» منتشر شد. در اين آلبوم هم با محسن همکاري داشتيد؟
بله. 3 تنظيم در اين آلبوم دارم: تو حتي، نميذارم خسته شي و تنهايي. ولي به نظرم بهترين قطعه آلبوم، «کي جاي من اومد» است.  
درباره اين اسامي يکي دو کلمه بگو:
محسن يگانه: موفق
آقاي جليل پور:  کاربلد
مازيار فلاحي: با احساس
احسان خواجه اميري: خواننده خوش صدا
رضا صادقي:  با معرفت
ناصر عبداللهي: مرد
اصغر فرهادي:  باعث افتخار
علي کريمي: خوشم مياد ازش
دکتر حسابي: مغز متفکر
نيما يوشيج:  پدر شعر نو
حسن اردستاني: دوست خوبم
برج ميلاد:  خاطره  

 


 چه خبر از استان 

تجليل از اساتيد خوشنويسي استان با حضور استاد علي شيرازي  
در هفته گذشته تجليل از اساتيد خوشنويسي استان با حضور مسوولين، هنرمندان هنردوستان و استاد علي شيرازي در تئاتر شهر سمنان برگزار شد.
اين برنامه از سلسله برنامه هاي فرهنگي هنري اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان بود که از استاد صفا نيا از شاهرود استاد صباغي از گرمسار استاد محمدرضا طاهريان از سمنان و استاد محمد رضا سينا تقدير شد.
 بعد از افتتاحيه اين مراسم که به گزارش آن در شماره بعدي روزنامه مي پردازيم نمايشگاهي از آثار اين اساتيد افتتاح شد و استاد شيرازي از اساتيد  بزرگ ايران درباره تک تک کارها نظر خود را در حضور مدير کل محترم اداره  فرهنگ و ارشاد استان سمنان و بازديدکنندگان اعلام داشت که مورد استقبال قرار گرفت.

محمدرضا طاهريان به عنوان مدير روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان منصوب شد
بعد از مدت ها نبود يک مدير روابط عمومي خوب در اداره کل بالاخره محمدرضا طاهريان از اداره شهرستان به اداره کل رفت که ضمن تبريک و آرزوي موفقيت براي ايشان اميدواريم سايت و اخبار فرهنگي و هنري به روز شود.


 کارنامه موسيقي مهديشهر برگزار شد  
نويسنده : ميثم دهرويه

در هفته گذشته هنرمندان و هنرجويان مهديشهري در سالن فجر با همکاري آموزشگاه آفتاب بر روي صحنه رفتند که به گزارش کوتاهي از آن مي پردازيم:
تاريخ فرهنگ و هنر ايران زمين همواره رشد و بالندگي اش را مديون فرزنداني بوده که به طور شايسته مورد حمايت بزرگان خود قرار گرفته اند آثاري که در اجراي آنها در طي دو روز توسط فرزندان خود حاصل تلاش مستمر اين عزيزان است. مجموعه اي که همگي از هنرجويان نوپا اما پرتلاش هستند و با  زحمات زياد خود و اساتيد فداکار و پشتيباني شما خانواده هاي فرهيخته کاري اين چنين را براي صيقل دادن روح خود فراهم نموده اند و صد البته که تا رسيدن به کمال هنر راهي بس دراز و دشوار را در پيش دارند.
انتظار داريم ميزان سنجش خود را بر اساس يک کار هنرجويي قرار دهيد. البته در اين برنامه شاهد اجراي گروه هايي که به صورت حرفه اي به موسيقي پرداخته اند خواهيم بود. همچنين از اجراي اساتيد عزيزي که خالصانه دعوت ما را پذيرفته اند نيز لذت مي بريم.
هنرجويان و هنرمندان مهديشهري سال هاست به همت خود و کانون موسيقي مهديشهر و مرکز آفرينش هاي هنري به حرفه موسيقي مي پردازند، آنها و ديگر هنرمندان مهديشهر دست به دست دادند و سينما فجر مهديشهر را که سال ها تعطيل بود راه اندازي نمود که اميد است در اين راه مسئولين نيز آنها را ياري نمايند. واقعا جمعه شب يکي از شيرين ترين لحظات زندگي من بود که ديدم اين هنرجويان با چه اشتياقي بر روي صحنه مي رفتند و تنها کاري که از جانب ما بر ميآمد معرفي آنها بود  
جمعه 28 مهر ماه: سينما فجر مهديشهر ساعت 20 شب  
بعد از سرود و قرآن گروه ها به ترتيب زير روي صحنه رفتند که به معرفي آنها مي پردازيم:

تک نوازي گيتار: (امير بابايي )  
رومانس: اثر آنون  
Stubyi  در مي مينور: اثر فرانسيسکو تارگا
رومبا: اثر خوآن مارتين
اگه يه روز  

گروه نوازي دف و تمبک: (کوبان)
سرپرست گروه: اعظم السادات پورحسيني.  
با نوازندگي:
دف: سعيد اکبري
دف: علي اکبرکسائيان  
دف: نرجس شهپري  
دف: نجمه خالصي
دف: پريسا فيروزيان  
تمبک: الهام بني هاشمي  
تمبک: سارينا شهرياري فر
تمبک: عارف شهرياري فر
تمبک: سپيده شاهوراني  
تمبک: آيلار نصيري
تمبک: سما» خانجاني
تمبک: رجا اميري  
خواننده: سينا فنائيان  
دايره زنگي، چوبک: ساغر شاهوراني ها
هوهو، سوتک، چوبک، خاشخاشک: تينا سرشار بيدختي  

دو نوازي سنتور و تمبک (قطعه اي در دستگاه همايون)
  الناز همتي: سنتور  
هنگامه ملک: تمبک  
بداهه نوازي سه تار: امين مداح

گروه آوا (محلي سنگسري)                                                              
(سرپرست گروه: يدالله مصمم) نازنين دلبر
تکنوازي ل له: دله زاري-  خابردم رد بوندي
تکنوازي ل له: مصيب پييز- حسين خون- رنگ ويلاچ کرون
با نوازندگي: درسا اصغريان
دف: زهرا ذوالفقاري تار- الناز مقصودي
دو تار: پريسا فيروزيان دو سر کوتن- فريد رضاييان آواز- علي مقصودي
هم خوان: مرتضي مداح
ويولن: ميثم ملاييان               ل له:  محمد مهدي صفايي
بم تار: ناصر مينايي            سه تار: مصطفي صفايي
تمبک: نويد بيرقي

دونوازي بلز: آرميتا سيف عليان- آتنا يوسفي

تک نوازي ني: (دستگاه شور ) مجيد نقي پور

گروه ويولن: ( نويد بهار- پيش درآمد ماهور- چهار مضراب- رنگ ماهور)
با نوازندگي: مصطفي عسگري- کوشا مرادعليان-سارا شاهوراني- شفق صبوري
تک نوازي ساز دهني:  (آهنگ عروس زرد پوش) راضيه السادات پور حسيني  

گروه کودکان (وارش)                                                                         
سرپرست گروه: اعظم السادات پور حسيني  
تينا سرشاربيدختي  فلوت- مهديه چوپاني فلوت- روشان حداد فلوت-  محمد ياسين سنگسري فلوت- محمد صدرا ايمانيان بلز- محمد مهدي نيکروش بلز- فارينا شاطري بلز- پرنيان فرماني بلز- سما» خانجاني تمبک- سارينا شهرياري فر
تمبک- غراله نيک نسب  تمبک - علي سلطانيان تمبک -  ساغر شاهوراني تمبک- آيلار نصيري تمبک- مريم سعادت پور تمبک- الهام بني هاشمي دف و دايره