تاریخ 1391/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3175 برو جستجو جستجوی پیشرفته   صعود تيم هاي ورزشي سمنان در مسابقات کشوري مددجويان 

سرويس ورزشي:   
در راستاي برگزاري مسابقات ورزشي ويژه مددجويان زندان هاي سراسر کشور در دو رشته واليبال و دارت که در چهار منطقه از مناطق مختلف کشور برگزار مي گردد تيم واليبال و دارت مجتمع  حرفه آموزي و کاردرماني سمنان با غلبه بر تيم خراسان شمالي به جمع چهار تيم اول منطقه اي کشور پيوست.
به گزارش روابط عمومي اداره کل زندان هاي استان سمنان، برابر توافق انجام شده مابين استان هاي سمنان و خراسان شمالي، هر دو بازي رفت وبرگشت به ميزباني استان سمنان و در سالن ورزشي مجتمع حرفه آموزي سمنان برگزار گرديد که در نهايت تيم هاي واليبال و دارت مددجويان سمنان با غلبه بر تيم مهمان توانستند جواز حضور در مرحله بعدي اين مسابقات را کسب نمايند.
حجت الاسلام قدرتي معاون سلامت و اصلاح و تربيت اداره کل زندان هاي استان سمنان ضمن حضور در مسابقات پاياني تيم هاي شرکت کننده با اشاره به سخن پيامبر اکرم (ص) خطاب به مددجويان ورزشکار گفت: شجاع و قهرمان کسي است که بر نفس خودش پيروز شود لذا همه ورزشکاران مددجو در کشور شايسته و قهرمانند.
وي با تاکيد بر رعايت اخلاق ورزشي در ميادين مختلف توسط مددجويان خاطرنشان کرد: رسالت سازمان زندان ها در زمينه ورزش و نشاط مددجويان بر همين اصل استوار است.
لذا بازيکنان و ورزشکاران در زندان ها بايد الگوي ديگر مددجويان باشند.
معاون سلامت و اصلاح و تربيت اداره کل در ادامه با اشاره به اين که ورزش وسيله رسيدن به خدا است هدف از رفت و آمدها و برگزاري اين گونه مسابقات در سطح زندان هاي کشور را استفاده از تجارب يکديگر، نزديک تر شدن ديدگاه ها و ايجاد تنوع در زندانيان ياد کرد و افزود: آن چه که در اين رفت و آمدها مهم و ارزشمند تلقي مي گردد محبت و الفت و دوستي ميان مددجويان زندان هاي کشور است.


 همه خود را به خواب زده اند!
 خشونت يکي از تماشاگران در مسابقات فوتبال جوانان قهرماني استان!  
نويسنده : مرتضي دهرويه

از چندي پيش مسابقات فوتبال جوانان قهرماني استان با حضور شش تيم در شهرهاي مختلف استان آغاز شده است در هفته سوم اين مسابقات اتفاقات ناگوار تلخي در دو استاديوم تختي گرمسار و سمنان افتاد که ما خطر آن را گوشزد کرديم ولي متاسفانه بسياري از مسئولين ورزشي استان که اين روزها خود را به خواب زده اند هيچ واکنش مثبتي را انجام ندادند تا اين که در هفته چهارم  در مسابقه دو تيم استقلال گرمسار و شاهين سمنان اتفاق بسيار زشت ديگري رقم خورد که با وساطت برخي ها  ختم به خير شد  و اگر نه معلوم نبود چه کسي پاسخگو خواهد بود و قضيه از اين قرار بود که يکي از بازيکنان اخراجي تيم استقلال گرمسار که از روي سکو نظاره گر بازي بوده با سرپرست تيم شاهين جنگ لفظي پيدا کرده و از جيب خود چاقو درآورده و... که  چند تماشاگر سمناني هم وارد ماجرا مي شوند تا اين که برخي از حاضرين در ورزشگاه با دخالت خود ماجرا را ختم به خير مي کنند!
جالب اينجاست که تمام اين دعواها و جنجال و درگيري ها سر هيچ و بي خود است چون نه تنها فوتبال که نداريم بلکه در بعد فرهنگي و اخلاقي هم در مسير نزول قرار گرفته ايم و متاسفانه هر تيم هم که قهرمان بشود در مسابقات کشوري هيچ حرفي براي گفتن ندارد و از نظر فني فرسنگ ها از فوتبال کشور عقب هستيم و از نظر اخلاقي هم که شاهد چنين صحنه هاي زشت و ناپسند هستيم و تاسف ما وقتي بيشتر مي شود که اين حوادث در رده سني جوانان افتاده است جواناني که شخصيت اخلاقي ها آن بايد در اين سن شکل بگيرد به هر حال اميدواريم روزي را شاهد باشيم که افرادي دلسوز براي توسعه فوتبال شهر و استان پيدا شود.


 تيم شهرداري سمنان در رقابت هاي کاراته کشوري نايب قهرمان شد 

سرويس ورزشي:
تيم کاراته بانوان شهرداري سمنان در رقابت هاي قهرماني کشور بر سکوي دوم ايستاد و ووشو کار تيم استان سمنان نيزدر رقابت هاي کشوري عنوان سوم را کسب کرد. 
تيم کاراته بانوان شهرداري سمنان که با 20 ورزشکار در مسابقات قهرماني کشور سبک کان ذن ريو شرکت کرده بود توانست در بخش کاتاي تيمي بزرگسالان رده کمربند قهوه اي مشکي نايب قهرمان ايران شود.  فرانک و درسا رهير و شهربانو شاهي اعضاي اين تيم بودند. 
مسابقات کاراته قهرماني کشور سبک کان ذن ريو در مجموعه شهربانوي بوستان ولايت تهران برگزار شد.  کان ذن ريو يکي از سبک هاي ايراني ورزش کاراته  است.
همچنين در پايان مسابقات بين المللي سبک چانگ چوآن ووشو، ' امين حسن خاني'  توانست در وزن منهاي 60 کيلوگرم رده سني بزرگسالان گردن آويز برنز به دست آورد.  اين رقابت ها به ميزباني زرين دشت کرج برگزار شد.  چانگ چوآن يکي از سه سبک اصلي ووشو است و در اين سبک از حرکات دستان و پاهاي کشيده و حرکات زيباي آکروباتيک استفاده مي شود .


 کلاس ارتقاي مربيگري بسکتبال کشوري در مهديشهر آغاز شد 

سرويس ورزشي:
کلاس ارتقاي مربيگري بسکتبال کشور روز يکشنبه با شرکت 30 مربي در مهديشهر استان سمنان آغاز شد. 
در اين کلاس آموزشي که زير نظر ' محمد رضا نوري'  مدرس بين المللي فدراسيون بسکتبال ايران برگزار مي شود مربياني از استان هاي سراسر کشور حضور دارند. اين کلاس تا بيست و دوم شهريور در سالن ورزشي يک هزار نفري مهديشهر ادامه دارد و شرکت کنندگان با هدف ارتقاي مربيگري از درجه سه به دو در اين کلاس حضور يافته اند. شرکت کنندگان در اين کلاس پس از گذراندن دوره اي تئوري و عملي در صورت موفقيت مدرک درجه دو مربيگري بسکتبال کسب مي کنند.


 کسب اولين پيروزي تيم سمنان جوان در ليگ برتر ساحلي  

سرويس ورزشي:
در هفته سوم مسابقات فوتبال ساحلي ليگ برتر کشور تيم سمنان جوان نماينده استان ميزبان تيم دانشگاه فردوسي مشهد بود اين بازي بعدازظهر روز يکشنبه هفته جاري در زمين ساحلي پارک سيمرغ برگزارشد که بازيکنان تيم ميزبان در همان گيم اول موفق شدند با ارائه يک بازي منطقي و هجومي چهار بار دروازه تيم حريف خود را با درخشش محمدعلي صادقي که به تنهايي سه گل را وارد دروازه حريف کرد و گل علي حامدي در مقابل تنها گل تيم حريف به پايان برسند اما در گيم هاي دوم و سوم تيم فردوسي بهتر از تيم ميزبان بازي کرد و نتيجه بازي را با زدن دو گل ديگر چهار بر سه کرد تا بازي با همين نتيجه به پايان برسد.
اگر چه در ثانيه هاي پاياني بازي يک خطر کاملا جدي از بيخ گوش تيم ميزبان گذشت به هر صورت تيم سمنان جوان با مربيگري مهدي خوش اقبال به اولين پيروزي خود در ليگ جديد دست يافت که اميدواريم اين موفقيت تداوم داشته باشد و شاهد کسب نتايج خوبي از اين تيم باشيم .

در حاشيه بازي:
- براي اولين بار نصب چند تابلو تبليغاتي در کنار زمين چشمگير بود که حاصل زحمات مرتضي جان بک لو مدير باشگاه سمنان جوان بود 
- رضا کيومرثي داور بين المللي ناظر اعزامي فدراسيون براي اين مسابقه بود. مجتبي رضواني و يوسف باقرزاده و عليرضا باغبان از هيات فوتبال استان و ابراهيم زياري از هيات فوتبال شهرستان نظاره گر مسابقه بودند
- متاسفانه هيچ يک از مسئولين شهر براي ديدن بازي نماينده سمنان در ليگ برتر در زمين حاضر نبودند
- حدود بيش از پنجاه تماشاگر از نزديک مسابقه را تماشا کردند و به تشويق بازيکنان پرداختند
- عباس هاشم پور مربي تيم ملي فوتبال ساحلي با حضور در سمنان نظاره گر بازي بود و عملکرد برخي از بازيکنان را زير ذره بين برد.  وي همچنين از تشکيل تيم دوم و همچنين اميد ملي خبر مي داد
- حضور چند تماشاگر خانم هم از نکات ديگر قابل توجه اين مسابقه بود
- زمين ساحلي پارک سيمرغ هنوز هم براي برگزاري مسابقات ليگ برتر با مشکلاتي مواجه است
- خوشحالي بازيکنان تيم سمنان جوان بعد از کسب اولين پيروزي ديدني بود

 


 در رقابت هاي بسکتبال زيرگروه ليگ کشور
 يتيم هاي هيات سلماس و شهرداري دزفول به دور بعد صعود کردندي 

سرويس ورزشي: 
تيم هاي هيات بسکتبال سلماس و شهرداري دزفول جواز حضور در مرحله دوم رقابت هاي زير گروه بسکتبال باشگاه هاي کشور را کسب کردند. 
در آخرين دور بازي هاي مرحله اول اين رقابت ها که به ميزباني دامغان برگزار شد شنبه شب تيم هيات بسکتبال سلماس با دو امتياز بيشتر 73 بر 71 هدف دامغان را برد و به مرحله بعد صعود کرد.  در بازي ديگر نيز شهرداري دزفول 92 بر 85 خلخال دشت را برد و به مرحله دوم راه يافت.  رقابت هاي بسکتبال زير گروه باشگاه هاي کشور در گروه سه با شرکت چهار تيم به مدت سه روز در سالن حمزه سيد الشهدا برگزار شد. 
رقابت هاي بسکتبال زير گروه باشگاه هاي کشور در پنج گروه برگزار مي شود و چهار تيم برتر اين رقابت ها به ليگ دسته دو بسکتبال کشور راه مي يابند.

 


 برنامه کوهپيمايي و پياده روي همگاني در مهديشهر برگزار شد  

 سرويس ورزشي:
برنامه پياده روي و کوهپيمايي همگاني، به مناسبت هفته تعاون در منطقه غار دربند مهديشهر برگزار شد.   
به گزارش روز يکشنبه اين روابط عمومي، مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان با گراميداشت ياد و خاطره شهداي قيام 17 شهريور، گفت: اين برنامه همگاني با هدف ترويج و توسعه ورزش هاي همگاني در بين آحاد مردم برگزار شد.
' عبدالمجيد بامري'  اظهار داشت: نهادينه کردن ورزش، علاوه بر سلامت جسم،  موجب ارتقاي کارايي و سلامت روح افراد مي شود.
وي افزود: سلامت جسم و روح مي تواند زمينه ساز پيشرفت هاي گوناگون باشد. مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان از برگزار کنندگان اين برنامه تقدير کرد .

 


 برترين هاي دو و ميداني جانبازان و معلولان استان سمنان معرفي شدند 

سرويس ورزشي: 
برترين هاي مسابقات رکوردگيري دو و ميداني جانبازان و معلولان استان سمنان روز يکشنبه معرفي شدند. 
در اين رکوردگيري که در ورزشگاه کارگران سمنان برگزار شد، در رده سني زير 19 سال مصطفي افضلي، احسان مخبريان از دامغان و حسين استقامت و محمد صادق مرادي از سمنان در ماده پرتاب ديسک و نيزه بهترين رکورد را ثبت کردند.
در رده سني بزرگسالان نيز احسان اباظهري و سلمان بازووند از سمنان، حسين بينائيان از دامغان و رضا طاشيان و محمد قراخاني از شاهرود برتر شدند. 
منا فواديان و عاطفه طوطي زاده از دامغان و مريم مددي و ساناز بازووند از سمنان نيز در بخش بانوان رکورددار شدند. 
در مسابقات رکوردگيري دو ميداني جانبازان و معلولان استان سمنان 30 ورزشکار حضور داشتند.


 در هفته سوم مسابقات فوتبال جوانان استان، سفير شاهرود و زمزمه کسب عنوان قهرماني!  

سرويس ورزشي:
در هفته سوم مسابقات فوتبال جوانان قهرماني استان دو مسابقه در شهرهاي شاهرود و سمنان برگزار شد.
در استاديوم شهيد اکبري شاهرود تيم سفير شاهرود ميزبان تيم ثامن دامغان بود که در اين بازي بازيکنان تيم سفير موفق شدند با ارائه يک بازي خوب با نتيجه چهار بر دو حريف خود را شکست دهند.
سيدمرتضي مرتضوي فر دو بار، سيد حسام ترابي و رضا غفاري براي تيم ميزبان و محمد ذوالفقاري هر دو گل تيم مهمان را به ثمر رساندند  تيم سفير با کسب اين پيروزي و با توجه به بازي پاياني که در مقابل شهداي خطيرکوه دارد به احتمال قوي عنوان قهرماني را کسب خواهد کرد.
اما در ديدار انجام شده در استاديوم تختي سمنان تيم استقلال گرمسار با نتيجه سه بر دو تيم شاهين را شکست داد عطا اله يعقوبي و علي پارسا دو گل تيم شاهين  و حميد رضا مشايخي و امير عرب(دو گل) براي تيم استقلال به ثمر رساندند.
اما قرار بود که يک ديدار هم بين دو تيم پيروزي گرمسار و شهداي خطيرکوه برگزار شود که با کناره گيري تيم شهداي خطيرکوه نتيجه اين بازي سه بر صفر با تيم پيروزي همراه خواهد شد.

 


 ژاپن مقهور قدرت واليبال کشورمان
 دومين پيروزي سه گيمه ايران مقابل ژاپن  

سرويس ورزشي:
ژاپن مقهور قدرت واليبال کشورمان تيم ملي واليبال ايران در دومين ديدار خود برابر ژاپن در سه ست پياپي به برتري رسيد و به ليگ جهاني صعود کرد.
ديدار تيم هاي ملي واليبال ايران و ژاپن در زيرگروه ليگ جهاني واليبال از ساعت 19 يکشنبه در سالن 12 هزار نفري و مملو از تماشاگر آزادي آغاز شد و با برتري 3 بر صفر تيم کشورمان خاتمه يافت. 
واليباليست هاي ايران که در ديدار نخست هم با نتيجه 3 بر صفر مقابل ژاپن به پيروزي رسيده بودند به برتري در تنها يک ست در اين مسابقه نياز داشتند و در همان ست اول کار را تمام کردند و حضورشان در ليگ جهاني قطعي شد تا در ادامه کار را با خيال راحت تري دنبال کنند شاگردان خوليو ولاسکو که با ترکيب محمودي، معروف، قائمي، موسوي، زريني و ظريف گام به ميدان مسابقه گذاشتند در گيم اول با نتيجه 25 بر 16 به برتري دست يافتند و با توجه به پيروزي 3 بر صفر در ديدار اول براي نخستين بار جواز حضور در ليگ جهاني را کسب کردند.
ملي پوشان کشورمان در ست هاي دوم و سوم هم به ترتيب با نتايج 25 بر 17 و 25 بر 21 به برتري دست يافتند.

 


 عکس روز 

اين نونهالان چگونه بايد جذب باشگاه هاي ورزشي شوند!