تاریخ 1391/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3175 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مسئول کميته اطلاع رساني و تبليغات طرح هاي مهر ماندگار استان سمنان تاکيد کرد:
 استفاده از همه بسترها و امکانات تبليغاتي در اطلاع رساني از طرح هاي مهر ماندگار در استان  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
چهارمين جلسه کميته اطلاع رساني طرح هاي مهر ماندگار استان سمنان در سالن کوثر استانداري با حضور کارخايي رئيس اين کميته و ديگر اعضاي کميته از دستگاه هاي اجرايي مرتبط برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، ايرج کارخايي ضمن تقدير و تشکر از زحمات همه روابط عمومي ها و اصحاب رسانه و مطبوعات در هفته دولت و انعکاس مناسب خدمات و دستاوردهاي دولت خدمتگزار و بر ضرورت تبليغات و اطلاع رساني در زمينه طرح هاي مهر ماندگار تاکيد کرد.  
رئيس کميته تبليغات و اطلاع رساني طرح هاي مهر ماندگار استان افزود: طرح هاي مهر ماندگار از جمله طرح هايي است که اعتبارات آن مشخص شده است و مقرر است تعدادي از آنها امسال و بقيه طرح ها در سال آينده افتتاح شوند، اولويت اصلي در اجراي طرح ها و پروژه هاي مهر ماندگار استان است.
وي همچنين از اعضاي کميته طرح هاي مهر ماندگار استان خواست از کليه پتانسيل هاي روابط عمومي و اصحاب مطبوعات و رسانه ها جهت اطلاع رساني مناسب استفاده کنند.
مسئول کميته تبليغات و اطلاع رساني استان با اشاره به بازديد بازرسان نهاد رياست جمهوري از طرح هاي مهر ماندگار استان، ضمن تقدير از دستگاه هايي که در زمينه اطلاع رساني عملکرد مناسبي داشتند از ديگر دستگاه هاي مرتبط خواست تا نسبت به تبليغات محيطي مناسب در اين خصوص اقدام نمايند.
ايرج کارخايي همچنين ضمن اشاره به بازديد محرابيان دستيار ويژه رياست محترم جمهوري در زمينه طرح هاي مهر ماندگار استان، ابراز اميدواري کرد کليه دستگاه هاي مرتبط از فرصت سفر محرابيان به استان به نحو احسن استفاده نمايند و تبليغات و اطلاع رساني مناسب در اين زمينه انجام شود و از همه پتانسيل ها از جمله تبليغات محيطي در ميادين، مسيرهاي ورود و خروجي شهرها و مسيرهاي پر تردد با استفاده بنر و برشور و... و همچنين استفاده از فضاي ديجيتال و اطلاع رساني در وب سايت ها اقدام نمايند.
وي همچنين تاکيد کرد لازم است در همه تبليغات و اطلاع رساني ها از آرم طرح مهر ماندگار استفاده گردد.
در ادامه اين جلسه اعضاي کميته تبليغات و اطلاع رساني طرح هاي مهر ماندگار استان، گزارش اقدامات و فعاليت هاي دستگاه مربوطه را در زمينه تبليغات و اطلاع رساني طرح هاي مهر ماندگار مربوطه ارائه کردند.
همچنين کارخايي با توجه به گروه هاي کاري ايجاد شده شامل: بهداشت و درمان، فرهنگي، نيرو و انرژي، زيرساخت و صنعت و فناوري; از اعضاي اين کميته خواست بر اساس گروه هاي کاري به صورت مشترک برنامه هاي تبليغاتي و اطلاع رساني را برنامه ريزي و اقدام نمايند و مصاحبه مطبوعاتي، راديويي و تلوزيوني مشترک را براي مديران دستگاه مربوطه پيش بيني نمايند.


 تشکيل شبکه هنرمندان انقلابي از اهداف برگزاري دوره هاي انديشه هاي آسماني است  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مسئول دبيرخانه نظارت بر کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان در حاشيه اعزام خواهران به پنجمين دوره آموزشي فرهنگي انديشه هاي آسماني گفت: اين همايش با هدف تبيين مفهوم هنر متعالي و تشکيل شبکه هنرمندان انقلابي با رويکرد تحول مدار بر مبناي تقويت هويت انقلابي با محوريت هنر هم افزا برپا شده در مشهد مقدس است.  
به گزارش روابط عمومي دبيرخانه نظارت برکانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان، حجت الاسلام سيد محمود حسيني با بيان اين که اين اردوي آموزشي در قالب سه طرح رابطه، انس و رهنمون برنامه ريزي شده است، اظهار داشت: شناسايي قابليت هاي مخاطب از سوي ستاد عالي کانون هاي فرهنگي، هنري مساجد و جهت دهي و ارائه چهارچوب مفهومي هنر انقلاب براي مخاطبين در مشهد از ديگر اهداف برگزاري اين همايش است. 
وي افزود: کارگاه هاي پنجمين دوره آموزشي "انديشه هاي آسماني" در بخش انديشه اي با موضوعات دغدغه هاي فرهنگي مقام معظم رهبري، نجوم در قرآن، سواد رسانه اي، کارکردهاي فرهنگي هنري مساجد و منظومه فکري مقام معظم رهبري برگزار مي شود، همچنين در بخش مهارتي، شرکت کنندگان در رشته هاي قرآن، شعر و ادبيات، گرافيک و نقاشي، مستندسازي و رسانه شرکت مي کنند.  
حسيني با بيان اين که اين همايش در بخش بانوان با هدف تدوين جايگاه بانوان مسلمان در جامعه اسلامي (مسجد، خانواده) براي 800  نفر از خواهران کشور برگزار مي شود، افزود: پنجمين دوره آموزشي فرهنگي انديشه هاي آسماني در بخش خواهران با رويکرد تحول مدار حول محور جهاد بر مبناي تقويت هويت انقلابي در قالب استراتژي جهاد المراه حسن التبعل برگزار مي شود.  
  مسئول دبيرخانه نظارت برکانون هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان از اعزام 20 نفر از خواهران استان سمنان به اين همايش خبرداد و افزود: اين دوره آموزشي در قالب اردوي زيارتي، آموزشي در مشهد مقدس به مدت چهار روز برگزار مي شود.  
وي حداقل سن 20 و حداکثر 30 سال ذکر کرد و گفت: اين خواهران شرکت کننده داراي حداقل مدرک تحصيلي فوق ديپلم هستند.  
پنجمين دوره فرهنگي آموزشي "انديشه هاي آسماني" توسط ستاد عالي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد کشور و همکاري موسسه خدمات مشاوره اي، جوانان و پژوهش هاي اجتماعي آستان قدس رضوي در محل مرکز تربيت معلم شهيد بهشتي کار خود برگزار مي شود.   

 


 يک هيات تجاري اقتصادي از استان سمنان عازم اکراين شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان  
يک هيات اقتصادي تجاري به رياست معاون برنامه ريزي استانداري سمنان از اين استان عازم اکراين شد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: هيات تجاري بازاريابي استان سمنان به سرپرستي مفيد غلامي معاون برنامه ريزي استانداري سمنان و جمعي از تجار و بازرگانان اين استان عازم کشور اوکراين شده است.
رسول منصوري افزود: اين هيات با هدف توسعه فعاليت هاي تجاري و توسعه بازارهاي هدف، بازريابي محصولات توليدي کشور و نيز برقراري روابط تجاري دوجانبه پايدار به اين کشور سفر کرده است.
وي با بيان اين که اين سفر با اخذ موافقت از سازمان توسعه تجارت ايران و با هماهنگي هاي صورت گرفته براي ثبت نام تجار و بازرگانان استان سمنان و ساير استان ها انجام شده است، اظهار داشت: عقد قرارداد تامين مواد اوليه مورد نياز بخش توليد و بسترسازي سهولت در واردات و صادرات از ديگر اهداف اين سفر يک هفته اي است.
سفر هيات تجاري اقتصادي استان سمنان به اکراين تا بيست و چهارم شهريور ماه ادامه دارد.

 


 اعضاي هيات داوران هشتمين جشنواره ملي داستان نويسي رضوي معرفي شدند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
اعضاي هيات داوران هشتمين جشنواره ملي داستان نويسي رضوي استان سمنان معرفي شدند.
حسينعلي جعفري، اسماعيل همتي و عبدالعلي دولتيان اعضاي هيات داوران مرحله نخست هشتمين جشنواره ملي داستان نويسي رضوي هستند که مطابق بند 18 و 19 مصوبه شوراي سياست گذاري جشنواره بين المللي امام رضا (ع) توسط دبيرخانه جشنواره به کار گرفته شده اند.
آثار رسيده به دبيرخانه جشنواره در دو مرحله به صورت کدگذاري شده داوري مي شود و داوري مرحله نخست هشتمين جشنواره ملي داستان نويسي رضوي در حال انجام است.
در مرحله اول همه آثار در حال بررسي هستند و آثاري که اصول ابتدايي داستان نويسي را رعايت کرده باشند پس از سطح بندي و بخش بندي براي انتخاب آثار برگزيده به مرحله دوم راه پيدا مي کنند.
هشتمين جشنواره ملي داستان نويسي رضوي (کبوتر حرم) از سري برنامه هاي دهمين جشنواره بين المللي امام رضا (ع) دوم و سوم مهر ماه در شهرستان سمنان و مهديشهر برگزار مي شود.

 


 توزيع بيش از سه هزار تن سويا در بين مرغداري ها و دامداري ها 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
معاون بازرگاني داخلي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: براي حمايت از توليد و تنظيم بازار مواد پروتئيني و حمايت از توليد اين محصولات بيش از 3 هزار تن سويا، 170 تن ذرت و 275 تن جو بين مرغداري ها و دامداري ها توزيع شده است.  
به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، فروهر تاکيد کرد: تاکنون در استان بيش از 39 تن روغن، 289 تن برنج، بيش از 72 تن شکر و 84 هزار بسته ماکاروني در قالب بسته کارمندي توزيع شده است.  
فروهر در ادامه افزود: سبد کالايي به کليه کارکنان دستگاه هاي اجرايي اعم از رسمي، پيماني و قراردادي داده شده است. اين سبد کالايي شامل 8 بسته ماکاروني، 5 کيلو شکر، 20 کيلو برنج ايراني و 9 کيلو روغن بوده است. 

 


 روي خط پيام 

افزايش جمعيت بيکار چه سودي خواهد داشت؟

دو پسر تحصيلکرده دارم و براي اين که به انحراف کشيده نشوند با مختصر پس انداز بازنشستگي مغازه اي باز کردم تا مشغول باشند، کار فعلي آنان هيچ ارتباطي با رشته درسي شان ندارد و دولت هم در زمينه اشتغال زايي کار چشمگيري انجام نمي دهد. سوال اين است وقتي که مسوولان محترم امور اجرايي توان اشتغال زايي براي نسل جوان فعلي را ندارند چرا خانواده ها را به افزايش فرزندانشان تشويق مي کنند و مي خواهند جوانان 20 سال آينده را به مشکل جوانان امروز مبتلا کنند؟
فرهنگي بازنشسته

ارسال پارازيت ها به سلامت مردم لطمه مي زند

با توجه به اظهار نظر قاطع کارشناسان امور مبني بر بيماري زا و خطرناک بودن ارسال پارازيت ها به خصوص اين که وزير محترم ارتباطات نيز از منشا» ارسال اين پارازيت ها اظهار بي اطلاعي کرده است از مديران محترم امور ذي ربط تقاضا مي شود در اين خصوص وارد عمل شوند تا به مشکل پارازيت ها خاتمه داده شود.
محمودآبادي

تقاضا از شوراي شهرستان دامغان

از شورا و شهرداري محترم شهرستان دامغان تقاضا دارم فعاليت هاي صورت گرفته را ماهيانه به طريق مختلف به اطلاع شهروندان دامغاني رسانده تا عده اي در اين شهر عملکرد شورا را تفسير به راي ننموده و ساختار تشکيلاتي اين نهاد را زير سوال نبرند.
دامغان- داوود الهي

تقاضا از مسوولين آموزش و پرورش

از مسوولين محترم آموزش و پرورش تقاضا داريم سبد خانوار کارمندان آموزش و پرورش را به طور کامل عرضه کنند. بعضي از اين سبدهاي عرضه شده بعضي از مواد خوراکي از قبيل روغن را نداشتند.
يک کارمند آموزش و پرورش