تاریخ 1391/06/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3169 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امروز بعدازظهر در استاديوم تختي سمنان و گرمسار برگزار خواهد شد
 هفته سوم مسابقات فوتبال رده سني جوانان 

سرويس ورزشي :
از هفته سوم مسابقات فوتبال جوانان قهرماني باشگاه هاي استان يک ديدار ديروز بين تيم هاي سفير شاهرود و استقلال گرمسار انجام شد و دو ديدار هم امروز برگزار خواهد شد که در سمنان تيم شاهين ميزبان تيم شهداي خطيرکوه مي باشد و در گرمسار هم دو تيم پيروزي اين شهر و ثامن دامغان در مقابل هم قرار خواهند گرفت.


  برترين هاي تيراندازي بانوان کارمند دامغان شناخته شدند  

سرويس ورزشي: 
مسابقات تيراندازي بانوان کارمند دامغان با معرفي برترين ها به پايان رسيد. 
در اين مسابقات که به مناسبت گراميداشت هفته دولت و با حضور 25 بانوي کارمند در رشته تيراندازي با تفنگ بادي برگزار شد، فاطمه عالمي نيا از نيروي انتظامي با کسب 87 امتياز اول شد.
طاهره امينيان از دانشگاه آزاد اسلامي با 84 امتياز و سيده عذرا اميراحمدي از دانشگاه دامغان با 83 امتياز مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند. 
اين رقابت ها در سالن شهيد اسماعيل سلطانيه دامغان برگزار شد.

 


 با حضور سه داور از استان سمنان;
 کلاس توجيهي و تست آمادگي جسماني داوران فوتبال در رشت آغاز شد 

ساعت 7 صبح روز دوشنبه (ديروز) در ورزشگاه عضدي رشت تست آمادگي جسماني از داوران ليگ دسته اول و ليگ هاي پايين تر گرفته شد و پس از آن کلاس توجيهي داوران برگزار مي شود.
در اين دوره آمادگي جسماني از داوران مردودي ليگ برتر که نتوانسته اند در تست آمادگي جسماني قبول شوند هم تست گرفته مي شود.
چند داور سرشناس ليگ برتر مانند هدايت ممبيني و سعيد مظفري زاده از جمله داوراني بودند که در تست آمادگي جسماني پيش از فصل ليگ برتر مردود شده بودند. البته مظفري زاده به دليل مصدوميت در آن تست آمادگي جسماني شرکت نکرده بود.
در اين دوره حسين زياري، هادي طوسي و محمد جليلوند سه داور خوب استان سمنان هم حضور دارند که براي اين عزيزان آرزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.

 


 رزمي کار استان سمنان به رقابت هاي جهاني ساواته اعزام شد 

رزمي کار استان سمنان به مسابقات جهاني هنرهاي رزمي ساواته اعزام شد. 
به گزارش ايرنا، در فهرست هفت نفر اعضاي تيم ملي ساواته ايران نام حمزه مراديان، رزمي کار استان سمنان نيز وجود دارد.  اين ورزشکار در وزن منهاي 70 کيلوگرم در اين رقابت ها شرکت مي کند. 
مسابقات جهاني هنرهاي رزمي ساواته با حضور ورزشکاراني از 30 کشور جهان در شهر پلووديو کشور بلغارستان در حال برگزاري است.  تيم ملي ساواته ايران براي کسب سهميه المپيک هنرهاي رزمي 2013 به اين رقابت ها اعزام شده است. 
ساواته (بوکس فرانسوي) يک هنر رزمي است که در آن از ضربات دست، پا و سلاح هاي سرد استفاده مي شود. اين رشته مانند کيک بوکسينگ است و ورزشکار در هنگام مبارزه از کفش هم استفاده مي کند.  فعاليت رسمي اين رشته ورزشي از سال 1386 در ايران آغاز شده است. 


 درخشش پليس دامغان در مسابقات تيراندازي هفته دولت 

سرويس ورزشي :
مسابقات تيراندازي کارکنان دستگاه هاي دولتي شهرستان دامغان با درخشش ماموران پليس به کار خود خاتمه داد.
به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، اين مسابقات به مناسبت هفته بين کارکنان دستگاه ها و سازمان هاي دولتي و در دو گروه زنان و مردان اسلحه بادي در سالن تيراندازي شهيد سلطانيه دامغان برگزار شد.
در پايان در گروه بانوان "عالمي" از عوامل پليس راهور شهرستان دامغان مقام نخست را از آن خود کرد و "صداقتي" از ديگر ماموران پليس زن دامغان به مقام سومي مشترک دست يافت.
در گروه آقايان نيز استوار دوم "ميثم ظاهري" و سروان "ابوالفضل ربيع زاده" مقام هاي اول و دوم مسابقات را از آن خود کردند.
سرهنگ "غلامرضا کاظم زاده" فرمانده انتظامي شهرستان دامغان در حاشيه مراسم اختتاميه مسابقات، با قدرداني از مقام آوران پليس، تاکيد کرد: ماموران ناجا با توجه به حساسيت بالاي ماموريت ها، بايد داراي توان بالاي مهارت تيراندازي  نيز باشند و اين، لازمه کار پليس است.

 


 هم زمان با رقابت هاي پارالمپيک 2012 مصاحبه اختصاصي با جانباز پرسپوليسي که حتي فتح الله زاده را هم پرسپوليسي کرد:
 شهيد همت در برخورد با جوانان جاذبه داشت نه دافعه 

هم زمان با رقابت هاي پارالمپيک 2012 مصاحبه اختصاصي با جانباز پرسپوليسي که حتي فتح الله زاده را هم پرسپوليسي کرد که اميدواريم مورد توجه شما عزيزان قرار بگيرد.
در اکثر بازي هاي تيم پرسپوليس ورزشگاه آزادي ميزبان يک ميهمان ويژه است.
در دنياي پر سرو صداي فوتبال گاهي آن قدر درگير حواشي مي شويم که يادمان مي رود فوتبال ما با تماشاگرانش موجوديت مي يابد.
تماشاگراني که قلبشان براي تيم محبوبشان مي تپد. از راه دور و نزديک براي تشويق تيم محبوبشان ميآيند و با تمام قوا از جان و دل مايه مي گذارند.
به بهانه صحبت و مصاحبه با يکي از طرفداران ويژه و پرو پا قرص و هميشگي تيم پرسپوليس ميهمان عزيزي شديم.
اما اين بار قرار ما نه در خانه اي بود و نه در کنار خانواده اي، اين بار قرار ما در آسايشگاه جانبازان ثارالله بود تا ميهمان مرد بزرگي باشيم. (مردي که به قول خودش سال هاست در قفس تنهايي مانده است...)
مردي که زخم هاي زيادي از هشت سال دفاع مقدس به يادگار دارد. اما هيچ کدام از اين دردها حتي براي لحظه اي او را از اهدافش دور نکرده است و به قول خودش که با تاکيد ذکر مي کند: "جنگ هنوز تمام نشده است."
براي چند دقيقه مجذوب اتاقش مي شويم. قسمت زيادي از اتاقش به تيم محبوبش، پرسپوليس اختصاص يافته است.
 وچه زيبا بود همجواري عکس هاي غيورمردان پرسپوليس و سرداران شهيد جنگ تحميلي از پرچم هاي قرمز و عکس يادگاري با پرسپوليسي ها گرفته تا بوم نقاشي و دل نوشته هايي که به عشق پرسپوليس با دست هاي هنرمند اين عزيز آفريده شده اند.
با صميميت خاصي پذيرايمان مي شود و سخن هايي که در دل دارد را برايمان  با شيريني خاصي بازگو مي کند.
در سال هايي که تنها و در گوشه اي از يک اتاق در آسايشگاه بوده، يکي از مهم ترين دغدغه هايش را تيم محبوبش پرسپوليس در برگرفته است.
تيمي که از جان و دل برايش وقت مي گذارد و با تمام مشکلات کوچک و بزرگي که دارد رفتن به استاديوم و تماشاي بازي از نزديک را به ديدن بازي از تلويزيون آسايشگاه ترجيح مي دهد.
به بهانه اين حضور فعال در عرصه فوتبال و ميادين ورزشي چند ساعتي ميهمان اتاق کوچک اما پر از صفا و صميميتش شديم.
خلاصه اي از اين ديدار و صحبت با اين جانباز عزيز کشورمان به شرح زير است:
به عنوان اولين سوال خودتان را براي خوانندگان ما معرفي نماييد.
من هيچ وقت خودم را با اسم خودم معرفي نمي کنم. من عاشق همت هستم و همه مرا با همين نام "عاشق همت" خطاب مي کنند. اگر بخواهيد مي توانيد من را عمو خطاب کنيد.3 فرزند دارم. همسرم سال هاي زيادي (بعد از جانباز شدن) از من مراقبت کردند، اما چند سالي است که خود ايشان کسالت پيدا کرده اند و من در اين جا (آسايشگاه) زندگي مي کنم.
در جنگ تحميلي شيميايي شدم. ترکشي نزديک قلبم وجود دارد که در حال حاضر امکان عمل هم وجود ندارد. چند سال بعد در حادثه بمب گذاري در نماز جمعه شنوايي خودم را از دست دادم و ناشنوا شدم.
من کارگرکارخانه بودم. اگر ناشنوا نشده بودم حتما درس مي خواندم و پيش رفت مي کردم و شايد ديگر در آسايشگاه نمي ماندم. ولي خوب مشکلات براي قشر ما زياد است.
از علاقه بسيار زيادتان به فوتبال بفرماييد
 علاقه من به فوتبال از زمان قبل انقلاب شکل گرفت. از زمين هاي خاکي محله عارف و در کنار علي پروين. من آن زمان در پست دروازه بان بازي مي کردم. به فوتبال علاقه بسياري زيادي داشتم تا زماني که جنگ تحميلي آغاز شد و بنده به جبهه رفتم.
و تيم مورد علاقه شما؟
تيم مورد علاقه من پرسپوليس بوده و هست و خواهد بود. دليل آن هم قديمي است. تيم پرسپوليس از ابتدا يک تيم مردمي بود، هنوز هم هست و اسمش هم عوض نشده است و به نظر من تا ابد هم مردمي مي ماند.(براي تاييد طرفدار قرمز بودتش لبخندي مي زند و مي گويد: "در ضمن خون شهدا هم قرمز رنگ است.)
در اکثر بازي هاي تيم پرسپوليس شما در ورزشگاه حضور داريد. از اين حضور فعال در عرصه ورزش و طرفداري از پرسپوليس بفرماييد
 درباره حضورم در ميادين ورزشي حرف هاي زيادي مي شنوم. براي مثال مي گويند به دنبال اهداف سياسي هستم و يا به دنبال شهرت. اما من به دنبال هيچ کدام از اين حرف ها نيستم. من به دنبال هيچ منفعتي براي شخص خودم نيستم. (ناراحتي و دل گيري در چهره اش هويداست...)
شهيد همت مي گفت جبهه ادامه دارد. با هر روشي مي شود اين راه را ادامه داد. با نقاشي، با کار فرهنگي و حتي کارها و فعاليت هاي ورزشي. من هم سعي مي کنم در اين عرصه فعال باشم و در ورزشگاه حضور پيدا مي کنم.
خود شما هم فعاليت هاي ورزشي داريد؟
بله من در مسابقات دارت کشوري سوم شدم. در شطرنج و تنيس فعاليت دارم. در زمينه  ورزش باستاني هم فعاليت  داشتم و به خاطر همين فعاليت ها خدمت رهبري هم رسيديم.
به عنوان صحبت پاياني از مشکلات (حضور در ورزشگاه) بفرماييد
در ورزشگاه دود خيلي زيادي وجود دارد. (به علت استعمال دخانيات توسط تماشاگران) خيلي از تماشاگران سيگار مي کشند و من خيلي اذيت مي شوم. جايگاهي که براي جانبازان و معلولين درست کرده اند در قسمت بالاي ورزشگاه است که اين ناراحت کننده است. چون تمام دود به سمت ما ميآيد و ما اذيت مي شويم. کلا گاهي براي حضورمان ناراحتي هايي پيش مي آيد. ما هم دوست داريم به ما توجه شود تا بتوانيم حضوري هرچه پررنگ تر در ورزشگاه داشته باشيم.
هميشه براي پيروزي پرسپوليس و سلامتي آقا اما زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) دعا مي کنم و توصيه اي براي هواداران پرسپوليس دارم و آن هم اينکه ما در جبهه صبر و استقامت داشتيم و در پرسپوليس هم بايد صبر و استقامت داشته باشيم اگر برديم مغرور نشويم و اگر شکست خورديم دلسرد نشويم.
همه ما بايد شهيد همت را الگو قرار دهيم چرا که او در برخورد با جوانان قدرت جاذبه داشت و نه دافعه و اگر اشتباهي از کسي سر مي زد با او برخورد قهري نمي کرد. حال اينکه من هر روز مي بينم به جاي ارشاد فوتباليست هاي جوان کشورمان و برخورد مناسب با هواداران شاهد برخوردهاي نا مناسبي از سوي مسئولين سازمان ليگ هستيم و از پليس هم مي خواهم که در ورزشگاه با هواداران خوب برخورد کند.
 آن چه در کنار اين عزيز ديديم چيزي نبود جز علاقه وافر ايشان به جوانان و رابطه گرم و صميمي ايشان با نسل هاي بعد از جنگ. همان قطعه پازل گم شده رابطه نسل گذشته با نسل ما...)
به اميد روزي که به اين باور قلبي برسيم که حضور اين عزيزان براي اين آب و خاک مايه مباهات و افتخار است و امکانات لازم را براي اين عزيزان فراهم کنيم که اگر نبودند امروز اين آب و خاک هم نبود.


 سرمربي سابق تيم ملي فوتبال مصر درگذشت 

سرويس ورزشي:
سرمربي سابق تيم ملي فوتبال مصر به دليل سکته مغزي براي هميشه ديدگانش را از جهان فروبست.
به گزارش  ايسنا، محمود الجوهري سرمربي و بازيکن سابق تيم ملي فوتبال مصر در سن 74 سالگي دار فاني را وداع گفت.
جوهري که در حال حاضر به عنوان مشاور در فدراسيون فوتبال اردن فعاليت مي کرد، جمعه هفته گذشته دچار سکته مغزي شد و به حالت کما رفت که در نهايت تلاش پزشکان اردني جواب نداد و ساعتي پيش براي هميشه ديدگانش را از جهان فروبست.
جوهري فوتبال خود را به عنوان بازيکن در باشگاه الاهلي مصر آغاز کرد سپس در سال هاي 1955 تا 1966 در تيم ملي فوتبال مصر بازي کرد. وي خيلي زود در سن جواني به خاطر مصدوميت براي هميشه کفش هايش را آويخت. سپس به جرگه مربيان پيوست و هدايت الاهلي را در آغاز دهه 80 بر عهده گرفت.  
وي در سال 1988 هدايت تيم ملي فوتبال مصر را بر عهده گرفت و توانست اين تيم را به جام جهاني 1990 ايتاليا برساند.


 زمين چمن استاديوم تختي در اختيارهيات فوتبال شهرستان سمنان 

سرويس ورزشي :
بعد از واگذاري زمين چمن استاديوم تختي سمنان از سوي اداره کل به اداره شهرستان سمنان باخبر شديم که اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان هم مديريت اين زمين چمن را به هيات فوتبال شهرستان سمنان داده است. به هر صورت اميدواريم رسيدگي به اين زمين به نحو احسن انجام شود.

 


 شاهرود در هندبال نوجوانان استان سمنان اول شد  

سرويس ورزشي: 
رقابت هاي هندبال نوجوانان استان سمنان با برتري تيم شاهرود در دامغان پايان يافت. 
در اين رقابت ها که در سالن ورزشي بهارستان دامغان برگزار شد، در بازي پاياني تيم شاهرود 17 بر 15 دامغان را برد و بر سکوي اول ايستاد.  در اين رقابت ها دامغان و مهديشهر مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند. اين رقابت ها انتخابي تيم هندبال نوجوانان استان سمنان بود و هندباليست هاي منتخب اين استان قرار است در رقابت هاي کشوري هندبال که اواخر شهريور ماه در شاهرود برگزار مي شود، شرکت کنند.

 


 اعتراض تيم شاهين نسبت به دو بازيکن تيم سفير شاهرود 

سرويس ورزشي :
تيم فوتبال شاهين سمنان بعد از انجام بازي هفته اول خود مقابل تيم سفير شاهرود که با شکست چهار بر يک تيم شاهين همراه بوده است نسبت به حضور دو بازيکن تيم سفير معترض شد و به کميته انضباطي هيات فوتبال استان با ارسال شکواييه اي خواستار پيگيري موضوع شد. مسئولين تيم شاهين معتقد هستنند که سن فوروارد و دفاع راست تيم سفير از رده سني جوانان بيشتر مي باشد و اين دو بازيکن با استفاده از شناسنامه برادر کوچکتر خود در اين بازي ها حضور يافته اند.