تاریخ 1399/06/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5416 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون هماهنگي امور اقتصادي و‌ توسعه منطقه‌اي وزير کشور در سمنان خبر داد:
 احياي واحد‌هاي صنعتي راکد و معادن غيرفعال تا پايان سال جاري 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و‌ توسعه منطقه‌اي وزير کشور گفت: احياي 1500 واحد صنعتي راکد و احياي معادن غيرفعال در کشور 2 مأموريت مهم مشترک وزارت کشور و وزارت صنعت و معدن تا پايان سال 1399 است.

بابک دين پرست در حاشيه دومين روز از سفر به استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بررسي روند اجراي اولويت‌هاي وزارت کشور که در ارديبهشت‌ماه امسال به استانداران سراسر کشور در قالب 30 اولويت اقتصادي براي تحقق شعار سال و جلوگيري از کاهش توليد ابلاغ شد؛ يکي از اهداف سفر به استان سمنان است.

وي خاطرنشان کرد: ابلاغيه‌اي را نيز به فرمانداران سراسر کشور مبني بر اجراي هفت تکليف مشخص براي واحد‌هاي راکد، واحد‌هاي تملک شده، افزايش ميزان توليد و ظرفيت واحدها و احياي واحدهايي که در سال‌هاي گذشته به هر دليلي از چرخه توليد خارج شدند؛ داشتيم که در اين سفر اين موضوع نيز مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزير کشور گفت: خوشبختانه همکاري بسيار خوبي بين وزارت صنعت و معدن به عنوان مسئول اجراي اين سياست‌ها و وزارت کشور به عنوان حامي و پشتيباني‌کننده در سطح کشور برقرار است.

دين پرست افزود: امسال اين 2 وزارتخانه با هم 2 مأموريت و طرح مهم را دنبال مي‌کنند که يکي از اين مأموريت‌ها احياي 1500 واحد صنعتي راکد مستقر در شهرک‌هاي صنعتي سراسر کشور است.

وي با اشاره به اينکه ديگري احياي معادن غيرفعال در کشور ديگر مأموريت مهم وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت است تصريح کرد: با برنامه‌ريزي انجام شده تحقق هردوي اين اهداف را با جديت دنبال مي‌کنيم.

وي گفت: در سفر به استان سمنان و بازديد از واحد‌هاي صنعتي مختلف اين استان در تلاش براي شناسايي و حل و فصل و ارائه راهکار براي مشکلات اين واحدها هستيم و تلاش خواهيم کرد موانع را برطرف کنيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزير کشور اذعان داشت: نظارت جدي اين وزارتخانه بر نحوه عملکرد استانداران در اجراي مأموريت‌ها و سياست‌هاي ابلاغي وجود دارد.


 معاون استاندار سمنان خبر داد؛
 توليد ?? ميليون تن پارچه در سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار سمنان با بيان اينکه يک شرکت توليدي پارچه در سمنان با ظرفيت 11 ميليون و 170 هزار تن انواع پارچه در حال فعاليت است، گفت: 220 نفر در اين شرکت مشغول به کار هستند.

عليرضا شريفي نژاد در گفتگو با خبرنگاران در حاشيه بازديد از واحدهاي توليدي شهرک صنعتي سمنان اظهار داشت: شرکت الگانت در شهرک صنعتي سمنان با سرمايه‌گذاري 700 ميليارد ريال و اشتغال 220 نفر مشغول به فعاليت است. وي با بيان اينکه ظرفيت توليد اين واحد سالانه بيش از 11 ميليون و 170 هزار تن انواع پارچه پرده‌اي، نخ فانتزي و تابندگي نخ است، افزود: اين واحد توليدي سالانه بيش از 75 هزار مترمکعب آب و يک‌ميليون مترمکعب گاز مصرف مي‌کند.

توليد 6 هزار و 800 تن نوار لاستيک خودرو در سمنان

معاون هماهنگي امور اقتصادي با اشاره به بازديد از يک شرکت توليدي صنايع لاستيکي پارميدا اظهار کرد: 400 ميليارد ريال در اين واحد توليدي سرمايه‌گذاري شده است که 370 نفر در آن مشغول به کار هستند.

شريفي نژاد با بيان اينکه اين واحد سالانه شش هزار و 800 تن نوار لاستيک دور درب خودرو توليد مي‌کند، تصريح کرد: اين واحد توليدي در زميني به مساحت 47 هزار مترمربع و با زيربناي 20 هزار مترمربع احداث‌شده است و سالانه بيش از 26 هزار مترمکعب‌ آب و 10 ميليون مترمکعب گاز مصرف مي‌کند. وي همچنين با اشاره به اينکه بازديد از شرکت فروسيليس‌ سمنان اضافه کرد: اين واحد توليدي با سرمايه‌گذاري 147 ميليارد ريال و اشتغال 350 نفر و ظرفيت توليد سالانه 59 هزار تن انواع فروسيليکومنيزيم، کک‌ از زغال‌سنگ، پودر ميکرو سيليکا و فرو سيليسيوم‌ با عيار 75 درصد در شهرک صنعتي سمنان مشغول فعاليت است.

معاون استاندار سمنان گفت: اين واحد توليدي در زميني به مساحت 500 هزار مترمربع و با زيربناي 71 هزار مترمربع احداث شد و سالانه 50 هزار مترمکعب آب مصرف مي‌کند.


 مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان:
 تغيير نگاه مردم از آبخيزداري دولتي به آبخيزداري مشارکتي ضروري است 

سرويس خبر

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان با بيان اينکه هدف از اجراي پروژه‌هاي منابع طبيعي، رضايت‌مندي مردم است، گفت: تغيير نگاه مردم از آبخيزداري دولتي به آبخيزداري مشارکتي ضروري است.

جعفر مرادي حقيقي مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي آبخيزداري حوضه آبخيز گل رودبار- وره وار اعتبارات صندوق توسعه ملي سال جاري شهرستان مهدي‌شهر اظهار کرد: پروژه آبخيزداري بالاي شهميرزاد (سازه سنگ و ملات) پيشرفت فيزيکي 30 درصدي دارد.

وي گفت: آبخيزداري با اتخاذ روش‌هاي ساده که قابليت مشارکت‌پذيري مردم را دارد ضمن کاهش هدررفت آب و بازگرداندن آن به چرخه‌ي توليد باعث ارتقاي امنيت جاني و مالي آبخيزنشينان مي‌شود.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان اظهار کرد: اين پروژه‌ها بر اساس درخواست مردم براي حفظ خاک، کاهش خطر سيلاب، همچنين تقويت منابع آب زيرزميني، توسعه کشاورزي و ايجاد اشتغال صورت گرفته است.

وي ابراز اميدواري کرد اجراي اين پروژه‌ها با سرعت و کيفيت بيشتري و با مشارکت مردم و جوامع محلي در شهرستان مهدي‌شهر ادامه پيدا کند.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان هدف از اجراي اين‌چنين پروژه‌هايي را منويت بخشيدن به فرمايشات مقام معظم رهبري که با تأکيد بر موضوع رضايت مردم از پروژه‌هاي آبخيزداري و تخصيص اعتبارات صندوق توسعه ملي در جهت اجراي عمليات آبخيزداري به‌عنوان مهم‌ترين اقدام در پيشگيري از وقوع سيلاب و خشکسالي و همچنين کاهش مخاطرات سيلاب و در نهايت مديريت ريسک پروژه برشمرد.

مرادي حقيقي تصريح کرد اميد است که در مجموعه منابع طبيعي بتوانيم گام مؤثري در تغيير نگاه مردم از آبخيزداري صرفاً دولتي به آبخيزداري مشارکتي در استان‌ برداريم.


 اجراي بيش از 670 ميليارد ريال عمليات زيربنايي در بخش مديريت آب‌وخاک و امور فني مهندسي 

سرويس خبر

مدير آب‌وخاک و امور فني و مهندسي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از اجراي 670 ميليارد و 363 ميليون ريال عمليات زيربنايي در بخش آب‌وخاک اين سازمان در سال 99- 98 خبر داد. به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، حسين شاهيني اظهار داشت: اجراي سامانه‌هاي نوين آبياري، مرمت و بازسازي قنوات، احداث کانال بتني، شن‌ريزي جاده بين مزارع و تسطيح و تجهيز و نوسازي اراضي کشاورزي از عمده اقدامات انجام‌شده در بخش زيربنايي آب‌وخاک بوده است.

وي با بيان اينکه از محل اعتبارات سال 98 تاکنون 2350 هکتار از اراضي استان سمنان به سامانه‌هاي نوين آبياري تجهيز شده است، تصريح کرد: اين عمليات با صرف اعتبار بالغ‌بر 342 ميليارد ريال انجام ‌شده است.

مدير آب‌وخاک و امور فني و مهندسي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان به ويژگي‌ها و مزاياي آبياري تحت‌فشار اشاره کرد و گفت: صرفه‌جويي در مصرف آب، توزيع يکنواخت آب در مزرعه، افزايش کمي و کيفي محصول، سهولت در اجراي عمليات زراعي، امکان انجام آبياري همراه با کودپاشي و سم‌پاشي و پخش يکنواخت آنها، افزايش راندمان آبياري بيش از 30 درصد، کاهش مصرف سم و کود بيش از 25 درصد و افزايش توليد محصول تا 30 درصد برخي از اين مزايا است.

شاهيني ادامه داد: همچنين از محل اعتبارات سال 98 تاکنون 144 رشته از قنوات استان به ميزان 38. 6 کيلومتر با اعتبار 110889 ميليون ريال مرمت و بازسازي شد. وي احداث 62. 5 کيلومتر کانال بتني و انتقال آب با لوله به‌منظور جلوگيري از هدررفت آب در بخش کشاورزي را از ديگر اقدامات انجام ‌شده در بخش زير بنايي آب‌وخاک عنوان کرد و گفت: اين ميزان کانال از محل اعتبار سال 98 انجام ‌شده است.

مدير آب‌وخاک و امور فني و مهندسي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان اضافه کرد: از اعتبارات سال 98 تاکنون 30 کيلومتر شن‌ريزي جاده بين مزارع با اعتباري بالغ‌بر يک ميليارد ريال انجام‌ شده است.

شاهيني با بيان اينکه از محل اعتبار سال 98 عمليات تسطيح و تجهيز و نوسازي اراضي کشاورزي نيز انجام‌ شده است، افزود: 321 هکتار تسطيح و تجهيز و نوسازي اراضي کشاورزي با اعتبار بالغ‌بر 27 ميليارد و 500 ميليون ريال اجرايي شده است.


 اخبار 

بهره برداري از واحد توليدي

قطعات خودرو در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

واحد توليدي قطعات خودرو با سرمايه‌گذاري 23 ميليارد و 371 ميليون ريالي در شهرک صنعتي سمنان افتتاح شد.

بابک دين‌پرست معاون هماهنگي امور اقتصادي وزارت کشور و محسن صالحي‌نيا معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران براي افتتاح واحد توليدي قطعات خودرو در شهرک صنعتي سمنان سفر کردند.

دين‌پرست معاون هماهنگي امور اقتصادي وزارت کشور گفت: هزار و 500 واحد توليدي راکد مستقر در شهرک‌هاي صنعتي احيا مي‌شود و مولد‌سازي معادن غير‌فعال کشور در دستور کار دو وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت با همکاري وزارت کشور قرار دارد.

حسن آل‌بويه مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان سمنان در حاشيه افتتاح اين طرح، گفت: اين واحد توليدي با سرمايه‌گذاري 23 ميليارد و 371 ميليون ريالي به بهره‌برداري رسيد.

آل‌بويه افزود: ظرفيت توليد اين واحد سالانه بيش از چهار ميليون و 700 هزار دستگاه انواع سنسور خودرو است.

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان سمنان گفت: 87 نفر با بهره‌برداري از اين واحد صنعتي در شهرک صنعتي سمنان مشغول به کار شدند.

وي افزود: اين واحد توليدي در زميني به مساحت چهار هزار و 620 مترمربع با زيربناي هزار و 742 مترمربع احداث شد و سالانه بيش از 2 هزار مترمکعب آب و 78 هزار مترمکعب گاز مصرف مي‌کند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي وزارت کشور و صالحي‌نيا معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران در سفر به استان سمنان علاوه بر بازديد از چند واحد صنعتي، در جلسه کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان حضور پيدا کردند.

مسئولان کشوري در اين سفر يک روزه از واحد‌هاي توليدي- شيميايي کلران، گروه صنعتي سازان، شرکت الگانت، شرکت صنايع لاستيکي پارميدا، شرکت فروسيليس ايران و شرکت عقاب‌افشان بازديد کردند.

رفع مشکلات واحدهاي توليدي

براي تحقق جهش توليد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دادستان عمومي و انقلاب مرکز سمنان گفت: موانعي که بر سر راه توليد‌کنندگان قرار دارد، رفع شود تا توليد‌کنندگان بتوانند بدون دغدغه بر توليد تمرکز کنند.

محمد شريف ابراهيمي در جلسه پيگيري سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي گفت: با تعامل بين سازمان‌ها و ادارات و بانک‌ها مي‌توان موانعي که بر سر راه توليد‌کنندگان قرار دارد، رفع شود تا واحد‌هاي توليدي بتوانند در راستاي تحقق شعار جهش توليد تلاش کنند.

وي افزود: تسهيلات دريافتي توليد‌کنندگان که بايد بر مبناي ارز پرداخت شود، از جمله مشکلات ارزي واحد‌هاي توليدي است که بايد اين مشکل از سوي بانک مرکزي حل شود.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز سمنان ابراز کرد: برخي واحد‌هاي صنعتي که در ناحيه‌ي شهرک صنعتي نيستند از مزاياي آن از جمله معافيت‌هاي مالياتي بهره‌مند نمي‌شوند، که اين مهم بايد پيگيري شود.

شهرداران استان سمنان بايد تراکم‌هاي ساختماني مناطق را تعيين تکليف کنند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان گفت: شهرداران استان سمنان نسبت به تعيين تکليف تراکم‌هاي ساختماني در هر منطقه اقدام کنند.

منوچهر فخري در جلسه کميسيون ماده 5 استان که در سالن اجتماعات معاونت عمراني استانداري سمنان برگزار شد با اشاره به شرح وظايف شهرداري‌ها اظهار داشت: بايد ضوابط منطقه‌بندي و تعيين تراکم‌هاي ساختماني و کاربري اراضي در طرح‌هاي توسعه شهري مورد توجه شهرداران قرار گيرد.

وي افزود: توسعه و عمران شهري مستلزم مديريت شهري منسجم از سوي شهرداري‌ها است.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري سمنان گفت: 103 پرونده عمراني شهرستان‌هاي سمنان و سرخه مرتبط با کميسيون ماده پنج مورد بررسي قرار گرفته است.

فخري عنوان کرد: از اين تعداد 90 پرونده مربوط به شهرستان سمنان و ‌13 پرونده مربوط به شهرستان سرخه بود.

وي بيان کرد: شهرداري‌ها در بررسي پرونده‌هاي ارجاع‌شده به دقت و از روي حوصله رسيدگي کنند.

وي با اشاره به اهميت کميسيون ماده پنج استان در توسعه و آباداني شهري گفت: افزايش درآمد شهرداري‌ها و ساماندهي نظم شهري در عملکرد شهرداري‌ها بسيار حائز اهميت است.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري سمنان خطاب به شهرداران سراسر اين استان گفت: با بررسي کارشناسي و بهره‌گيري از مشاوران آگاه نسبت به تعيين تکليف ميزان تراکم در هر منطقه اقدام و تصميم‌گيري‌هاي نهايي را در کميسيون ماده پنج ارائه کنند.