تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5352 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان
 وحدت و ايثار محور پيروزي‌هاي ما در دفاع مقدس بود 

«محمدحسن سلامي» گفت: وحدت و ايثار محور پيروزي‌هاي ما در دفاع مقدس بود و اگر امروز نيز از اين نيرو بهره ببريم مي‌توانيم در مقابل دشمنان ايستادگي کنيم.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، سرهنگ «محمدحسن سلامي» مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان در ديدار با «عباس دانايي» فرماندار سمنان اظهار داشت: موضوع دفاع مقدس صرفا بزرگداشت و گراميداشت يک واقعه تاريخي بزرگ و با عظمت نيست بلکه يک مکتب بزرگ، گنجينه و ثروت فرهنگي ناب و ارزشمند کشور است.

وي گفت: وحدت و ايثار محور پيروزي‌هاي ما در دفاع مقدس بود و اگر امروز نيز از اين نيرو بهره ببريم مي‌توانيم در مقابل دشمنان ايستادگي کنيم.

وي با بيان اين که امسال چهلمين سالگرد دفاع مقدس را در پيش رو داريم، افزود: بازه زماني اجراي برنامه‌هاي چهلمين سال دفاع مقدس از سوم خرداد تا پايان سال 99 است که برگزاري برنامه‌ها در اين بازه زماني يک فرصت بي‌نظير است که مي‌تواند بسياري از دستاوردهاي آن دوران طلايي را بازخواني کرد.

وي بازگويي و تدوين حوادث بزرگ دفاع مقدس را يکي از برنامه‌ها اين ايام دانست و افزود: همه اقشار و اصناف جامعه ما در دفاع مقدس نقش داشتند و بايد بتوانيم در چهلمين سالگرد دفاع مقدس، رشادت‌ها و ايثارگري‌هايي که رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند را آن‌طور که شايسته است به نسل حاضر منتقل کنيم.

سلامي در خصوص تشکيل کارگروه‌هاي تخصصي به مناسبت برنامه‌‌هاي چهلمين سالگرد دفاع مقدس گفت: ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد دفاع مقدس در استان سمنان از 9 کارگروه فضاي مجازي، نهادهاي فرهنگي، اجتماعي، هنري و تبليغاتي، شهرداري‌ها، ايثارگران و پيشکسوتان دفاع مقدس، نيروهاي مسلح، خانواده، زنان، کودک و نوجوان، جوانان، دانشگاهيان، حوزه‌هاي علميه و تشکل‌هاي مردم‌نهاد، بانک‌ها، اصناف و اقشار، تشکيل شده است که در اين کارگروه‌ها برنامه تخصصي و شاخص تدوين شده است.

وي با تاکيد بر نقش محوري مردم در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: در برگزاري برنامه‌هاي چهلمين سالگرد گراميداشت دفاع مقدس بايد نقش مردم پررنگ ديده شود.

در اين ديدار مقرر شد: تشکيل ستاد چهلمين سالگرد دفاع مقدس به صورت منظم و ماهانه، حضور جوانان و پيشکسوتان دفاع مقدس در برنامه‌ها، تجليل از رزمندگان و پيشکسوتان دفاع مقدس، پيگيري اقدامات شهرداري در مرکز فرهنگي دفاع مقدس، پيگيري در خصوص تکميل يادمان شهداي گمنام، استفاده از ظرفيت خيرين دفاع مقدس در برگزاري برنامه‌ها، برگزاري دوره مجازي علوم و معارف دفاع مقدس ويژه کارکنان دستگاه‌هاي اجرايي، مستند‌سازي اسناد و مدارک رزمندگان، جمع‌آوري خاطرات دفاع مقدس و تدوين نقش عملکرد فرمانداري سمنان در دوارن دفاع مقدس مورد توجه دو مجموعه قرار گيرد.


 سرويس خبر 

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان:

بيش از 70 درصد انرژي الکتريکي استان،

در بخش توليدي و صنعتي مصرف مي‌شود

همزمان با آغاز فصل تابستان، مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان با حضور در برنامه گفتگو ويژه خبري سيماي مرکز سمنان، وضعيت صنعت برق در استان را تشريح کرد.مهندس سيد علي اکبر صباغ، مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اشاره به صنعتي بودن استان سمنان، بيان داشت: خوشبختانه بيش از 70 درصد انرژي الکتريکي استان، در بخش توليدي و صنعتي مصرف مي‌گردد که نشان دهنده استفاده مطلوب از برق در اين استان است. مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان، تحقق عملي جهش توليد را در فراهم نمودن زمينه‌هاي توليد دانست و افزود: اين شرکت با همت و تلاش کارکنان خود در صدد است تا برق مصرفي همه مشترکان، به ويژه صنايع را تأمين نمايد.مهندس صباغ با اشاره به رشد مصرف برق در استان نسبت به سال گذشته گفت: افزايش مصرف برق در سال جاري، يک ماه زودتر از سال قبل با مصرفي بيش از 600 مگاوات اتفاق افتاد و چنانچه روند رشد مصرف ادامه پيداکند، مجبور به اِعمال محدوديت‌هايي در برق مشترکين خواهيم شد.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اظهار تشکر از صنايع استان به ويژه مشترکين صنعتي بزرگ و مردم فهيم استان به جهت صرفه‌جويي در مصرف برق گفت: تمامي تجهيزات و تاسيسات برق با آمادگي کامل در ارائه برقي مطمئن به مردم عزيز استان و مشترکين بوده و با انعقاد تفاهم نامه با صنايع بزرگِ استان در کم نمودن مصرف برق خود در ساعات پيک و منتقل نمودن فعاليت‌هاي توليدي خود در ساعاتي خارج از پيک برق در تلاش هستيم که تابستان امسال را نيز همانند سال گذشته بدون خاموشي، پشت سر بگذاريم.