تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5352 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مخالفت استاندار سمنان با اعمال دوباره محدوديت‌هاي کرونايي 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: اعمال دوباره محدوديت‌هاي کرونايي به مردم آسيب جدي وارد مي‌کند؛ بنابراين بايد راهکارهاي مناسبي براي کنترل و کاهش ابتلا به ويروس کرونا ارائه شود.

عليرضا آشناگر در ديدار رئيس و معاونان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني سمنان که در محل دفتر کار وي انجام شد، اظهار داشت: عملکرد و مجموعه اقدامات انجام‌ شده دانشگاه‌هاي علوم پزشکي استان سمنان در سمنان و شاهرود از زمان وقوع شيوع ويروس کرونا رضايت‌بخش و‌ مطلوب بوده است.

وي کنترل شيوع بيماري کرونا و کاهش آمار مبتلايان به اين ويروس را مرهون تلاش‌هاي چشمگير کادر بهداشت و درمان استان سمنان دانست.

استاندار سمنان عنوان کرد: استان سمنان با هشت استان بزرگ کشور هم‌جوار است و اين موضوع که استان‌هاي هم‌جوار سمنان نظير قم و مازندران و تهران ازجمله کانون‌هاي شيوع کرونا بودند؛ نگراني‌هايي در روزهاي آغازين شيوع کرونا ايجاد کرد که اين موضوع با رويکرد و اقدامات مطلوب دانشگاه‌هاي علوم پزشکي استان سمنان نگراني‌ها را برطرف کرد.

آشناگر با اشاره به روند نزولي ابتلا به ويروس کرونا در استان سمنان تأکيد کرد: مردم استان بايد همچنان هشدارهاي پزشکي و بهداشتي را جدي بگيرند؛ چراکه در سطح کشور شاهد روند صعودي ابتلا به کرونا هستيم.

وي با تأکيد بر رعايت نکات بهداشتي و استفاده از ماسک در اماکن عمومي و پرتردد گفت: با مراعات اين نکات و پروتکل‌هاي توصيه ‌شده بهداشتي مي‌توانيم به‌طور کامل اين بيماري را در استان کنترل کنيم و از روند رو به رشد ابتلا به اين ويروس جلوگيري کنيم.

استاندار سمنان ايجاد محدوديت‌هاي مختلف براي کنترل کرونا را موجب ضرر و‌ زيان به مردم دانست و اظهار داشت: بايد به دنبال ارائه راهکارهاي مناسب براي کنترل اين بيماري باشيم.

آشناگر گفت: مديران دانشگاه‌هاي علوم پزشکي استان سمنان راهکارهاي مديريت و‌ کنترل و کاهش کرونا خود را به ستاد استاني مديريت مقابله با کرونا ارائه دهند.

وي افزود: بايد مردم را به رعايت نکات بهداشتي و استفاده از ماسک در اماکن عمومي تشويق و ترغيب کرد.

استاندار سمنان تأکيد کرد: در دستگاه‌هاي مختلف اجرايي، پادگان‌ها و اردوگاه‌ها و اماکن عمومي مي‌بايست به‌صورت جدي نکات بهداشتي رعايت شود.


 نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان مهدي‌شهر و سرخه در مجلس در ديدار با مديرکل بهزيستي استان سمنان
 کارکنان بهزيستي به مثال فرشتگان زميني هستند 

گلرو نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي گفت: کارکنان بهزيستي به مثال فرشتگان زميني هستند و قدر و اهميت اين خدمات شايسته در نزد خداوند از پاداشي عظيم برخوردار است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي استان سمنان، عليرضا ايزدپور مديرکل بهزيستي استان سمنان با عباس گلرو نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي ديدار داشت.

در اين ديدار مديرکل را حسين نوحي معاون پشتيباني و منابع انساني اداره کل بهزيستي استان سمنان همراهي مي‌کرد.

ايزدپور مديرکل بهزيستي استان سمنان در اين ديدار ضمن گراميداشت ياد شهداي هفتم تير شهيد مظلوم آيت الله دکتر بهشتي و 72 تن از ياران با وفاي ايشان علي‌الخصوص شهيد گرانقدر و شاخص و بنيانگذار سازمان بهزيستي کشور شهيد دکتر محمد علي فياض بخش بيان داشت: سازمان بهزيستي و کميته امداد امام خميني(ره) دو دستگاه حمايتي مولود انقلاب هستند و با اهداف حمايت و تامين منافع بازماندگان از رفاه شکل گرفته‌اند.

ايزدپور در ادامه بيان داشت: در تقارن چهلمين سال تاسيس سازمان بهزيستي افتخار داريم که اعلام داريم اين سازمان با بيش از 170 فعاليت به آحاد جامعه و جامعه هدف خود خدمات تخصصصي ارائه مي‌دهد. هم اکنون بهزيستي استان سمنان به بيش از 26 هزار مددجوي تحت حمايت خود در 4 حوزه تخصصي اجتماعي، توانبخشي، مشارکت‌هاي مردمي و پيشگيري با تلاش و همت نيروي انساني متخصص در حال ارائه خدمات مي‌باشد.

ايزدپور ادامه داد: خدمات بهزيستي از قبل از تولد در قالب مشاوره ژنتيک شروع و تا دوران سالمندي ادامه مي‌دهد و مي‌توان گفت بهزيستي به عموم افراد جامعه ارائه خدمات مي‌دهد و مهم‌ترين استراتژي سازمان بهزيستي پيشگيري از معلوليتها، پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي، توانمندي جامعه هدف و اقدام به موقع و به هنگام در زمان نيازمندي جامعه هدف است و مشارکت سازمان بهزيستي در برنامه پنج ساله ششم در غربالگري ژنتيک و پيشگيري از معلوليت‌ها از افتخارات اين سازمان است.

مديرکل بهزيستي استان سمنان در تشريح فعاليت‌هاي بهزيستي در حوزه‌هاي اجتماعي به بيان عملکرد مختصري از فعاليت‌هاي اين معاونت مانند ارائه خدمات نگهداري و آموزشي در بيش از 135 مهدهاي کودک و 11 خانه‌هاي کودکان و نوجوانان که محل نگهداري بيش از 200 فرزند مي‌باشد و نيز کودکان کار و خياباني، خدمات حمايتي به زنان بد سرپرست و بي‌سرپرست و ارئه خدمات در شرايط بحراني در خط 123(اورژانس اجتماعي) پرداختند.

مديرکل در ادامه به معرفي خدمات معاونت پيشگيري و ارائه خدماتي از قبيل پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي، پيشگيري از معلوليتهاي ناشي از ژنتيک و کنترل و درمان اعتياد، خدمات تلفني مشاوره 1480 در جهت کاهش اضطراب و استرس در بخشهاي مختلف و نيازها و علي الخصوص در شرايط کرونايي بيان داشت که در اين راستا تماس‌هاي تلفني عموم در جهت مشاوره کاهش اضطراب ناشي از کرونا از خدمات تخصصي و شاخص حوزه پيشگيري است.

وي افزود: در معاونت پيشگيري تنها در طرح غربالگري بينايي در سال گذشته بيش از 25 هزار کودک مورد ارزيابي و 180 هزار نفر را در قالب طرح‌هاي پيشگيرانه به صورت عام مورد آموزش و تحت حمايت قرار داده است. ايشان در ادامه ابراز داشتند 30 مرکز مشاوره خانواده و ژنتيک تحت نظارت اين معاونت قرار دارند.

وي در ادامه ارائه خدمات در حوزه سالمندي نگهداري و مراقبت از مددجويان حوزه در مراکز توانبخشي و همچنين پيگيري مناسب‌سازي اماکن و فضاهاي عمومي در جهت دفاع از حقوق معلولان در فضاي جامعه از خدمات معاونت توانبخشي برشمردند و ابراز داشتند: افراد تحت حمايت معاونت توانبخشي بيش از 12 هزار نفر اعلام مي‌باشند که اين افراد در مجموع 40 مرکز روزانه، شبانه‌روزي، کارگاه‌هاي حرفه‌آموزي و... ارائه خدمات دريافت مي‌کنند.

در ادامه اين ديدار دکتر گلرو نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي از زحمات و تلاش‌هاي مديرکل بهزيستي استان سمنان و کارکنان اين اداره کل در امر خدمت‌رساني به جامعه هدف بهزيستي تقدير و تشکر کردند و ابراز داشتند: اداره کل بهزيستي استان سمنان از دستگاه‌هايي است که به جهت خدمات ارزنده و شايسته به اقشار جامانده از رفاه در نزد خداوند و بندگان قابل تکريم و ستايش است و کارکنان بهزيستي به مثال فرشتگان زميني هستند و قدر و اهميت اين خدمات شايسته در نزد خداوند از پاداشي عظيم برخوردار است.

وي در پايان ابراز داشت: در جهت ارائه خدمات مطلوب و سازنده به جامعه هدف بهزيستي تا حد توان از اين خدمات پشتيباني و حمايت مي‌کنيم.


 در اولين نشست بهره‌وري آب کشاورزي مطرح شد
 توسعه هدفمند تحقيقات کاربردي و تقويت مشارکت بخش خصوصي 

اولين نشست بهره‌وري آب کشاورزي با حضور نمايندگان بخش دولتي و بخش خصوصي در محل سالن جلسات اين اتاق برگزار شد

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، محمد همتيان دبير اتاق بازرگاني سمنان در اين نشست گفت: سند بهره‌برداري آب کشاورزي در اواخر سال گذشته موردتوافق وزير جهاد کشاورزي و رئيس اتاق بازرگاني قرار گرفت به‌تناسب کميته‌هاي تخصصي با اين موضوع با حضور مديران ارشد جهاد کشاورزي استان و نمايندگان تشکل‌هاي کشاورزي شکل گرفت و امروز اولين نشست اين کميته تخصصي برگزار مي‌شود.

دبير اتاق سمنان ادامه داد: ارتقاء امنيت غذايي و بهبود اقتصادي بهره‌برداران و فعالان بخش کشاورزي از طريق توسعه کشاورزي پايدار و بازار محور با تکيه‌ بر افزايش بهره‌وري منابع و عوامل توليد به‌ويژه آب استان در اين سند موردتوجه قرارگرفته است

خدابخش عرب معاون سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان راهبرد و رئوس اقدامات اين سند را مهم برشمرد و بيان داشت: حمايت از توليد محصولات کشاورزي بر مبناي شاخص‌هاي بهره‌وري آب در مقياس گياه، مزرعه و دشت و حوزه مبناي اين حرکت است

وي تصريح کرد: توسعه هدفمند تحقيقات کاربردي و تقويت مشارکت بخش خصوصي درزمينه? فعاليت‌هاي نژادي و به زراعي نظير معرفي ارقام زراعي و باغي مناسب زودرس، متحمل به شوري، خشکي و ساير تنش‌هاي محيطي ارائه دستورالعمل‌هاي فني و اجرايي براي بهبود کسب کار فرآيند نهايي اين طرح هست

لطف‌الله رضايي معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي استان سمنان سند الگوي کشت استان و اقدامت صورت پذيرفته از سوي جهاد را براي نمايندگان بخش خصوصي تبيين و اظهار کرد: کشاورزي امروز با فناوري و علوم جديد تعامل پيچيده‌اي را به وجود آورده اينک بايد با توجه به نياز بازارها بهره‌وري کشاورزي را توسعه داد.

سعيد خادم عباسي نماينده بخش خصوصي مديريت آب کشاورزي را مهم‌ترين دغدغه اين روزها ارزيابي و بيان داشت: ايران کشور نيمه‌بياباني با ميانگين بارش 200 ميلي‌متر باران در سال است، بايد بهره‌وري آب کشاورزي را با مشارکت بخش خصوصي و بهره‌برداران توسعه بدهيم، واژه‌ها و مطالعات دانشگاهي پيرامون آب مجازي و آب خاکستري بايد تبديل به عمل بشود در غير‌اين صورت با بحران روبرو خواهيم بود

وي توسعه بخش کشاورزي و تأمين منابع آب را منوط به همکاري و آگاهي مردم و ريشه‌يابي مي‌نمايد و اظهار مي‌دارد: توسعه کشت گلخانه‌اي نيازمند عرضه و تقاضا بازار است بايد ببينم چه محصولي در گلخانه مي‌خواهيم توليد و با چه تقاضاي از بازار، شرايط بايد به‌گونه‌اي باشد که گلخانه‌دار کاملاً عملياتي وارد حوزه کسب کار بشود

اين بهره‌برداري کشاورزي معتقد است توسعه کشت نشايي با هدف کوتاه کردن دوره توليد در مزرعه و کاهش مصرف آب بسيار مؤثر است

مهدي حداد رئيس کميسيون کشاورزي اتاق بازرگاني سمنان در اين نشست گفت: رشد کشاورزي در سال پيش مثبت بود اين آمار نشانگر اين است که سرمايه‌گذاري در بخش کشاورزي همراه با تکنيک‌هاي نوين علمي پرسود است

وي خاطرنشان کرد: اصلاح محتوي و شيوه‌هاي آموزشي توانمندسازي منابع انساني با ارتقاء سطح دانش، مهارت و اخلاق حرفه‌اي و مديريت به‌منظور افزايش سهم فارغ‌التحصيلان دانشگاهي در دستور کار اتاق بازرگاني قرارگرفته، اتاق مي‌تواند دوره‌هاي آموزشي ترويجي مؤثري براي بهره‌برداران برگزار نمايد

رشيد فرهام رئيس صنفي کشاورزي استان سمنان در اين جلسه هم‌انديشي گفت: کشاورزان نياز به حمايت مادي و معنوي دارند کشاورزان سعي و اهتمام دارند تا تمام قواعد موجود را رعايت نمايند اما آنچه کشاورزان را رنج مي‌دهد خرده مالکي است

وي تصريح کرد: کشاورزي فرهنگ مي‌باشد چون امنيت غذايي و قانون عادلانه آب در صنعت کشاورزي مستتر شده است.

در ادامه اين نشست خنکال مدير خانه کشاورز مطالبات آب کشاورزي در حوزه باغداري را با نمايندگان سازمان جهاد کشاورزي موردبحث و تبادل‌نظر قرار داد.

در پايان اين نشست اعضاي کميته بهره‌وري آب و کشاورزي توافق نمودند پيشنهاد‌ها عملياتي در خصوص ارتقاء بهره‌وري توسط بخش خصوصي در نشست آتي بررسي بشود.


 سرويس خبر 

هزينه 200 ميليارد ريالي

براي نوسازي مدارس استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل نوسازي مدارس استان سمنان گفت: 200 ميليارد ريال براي طرح‌هاي آموزشي و خريد مصالح و تجهيزات آموزشي در استان سمنان هزينه شده است.

هژبري مديرکل نوسازي مدارس استان سمنان در مجمع خيرين مدرسه‌ساز شهرستان دامغان از کمک خيران استان سمنان در سال گذشته براي احداث و مرمت مدارس با هزينه 200 ميليارد ريالي خبر داد و گفت: اين اعتبارات براي احداث طرح‌هاي آموزشي و خريد مصالح و تجهيزات آموزشي هزينه شد.

وي افزود: سه طرح آموزشي خير ساز در شهرستان دامغان در حال ساخت است که تا پايان امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.

در پايان درخصوص راه‌اندازي سامانه مهر مدرسه شامل نيازمندي‌هاي مدارس در اداره کل و نوسازي مدارس استان، تلاش براي جذب سرمايه‌گذار و کمک بيشتر به خيران به احداث مدارس بحث و بررسي شد.

به صورت ويديو‌کنفرانس

تجليل از قربانيان حقوق بشر آمريکايي در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در کنگره ملي نفس‌هاي سوخته که به صورت ويديوکنفرانس همزمان با سراسر کشور برگزار شد، از قربانيان حقوق بشر آمريکايي در سمنان تجليل شد.

حجت‌الاسلام فريدون مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان با اشاره به 22 هزار شهيد ترور کشور گفت: اين رقم در استان سمنان 23 نفر است.

حجت‌الاسلام فريدون گفت: استان سمنان هزار و 800 جانباز شيميايي نيز تقديم انقلاب کرده است.

پرويز شاهي و اسفنديار اسماعيلي دو جانباز شيميايي 70 درصد بودند که در بخش استاني اين کنگره تجليل شدند.

کنگره نفس‌هاي سوخته عنوان کنگره ملي براي تجليل از قربانيان حقوق بشر آمريکايي است که در تهران و همزمان به‌صورت ويدئوکنفرانس در سراسر کشور برگزار شد. قربانيان حقوق بشر آمريکايي از جمله در بمباران شيميايي دوران دفاع مقدس به‌خصوص در سردشت و قربانيان ترور‌هاي منافقين محور اين کنگره ملي بود.

پايان سال 99 آخرين مهلت پرداخت

مبلغ جريمه مشمولان غايب

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان گفت: افرادي که تا پايان فروردين ماه سال 98 درخواست معافيت قانون جريمه مشمولان غايب را ثبت کرده‌اند تا پايان سال 99 براي پرداخت مبلغ جريمه فرصت دارند.

سرهنگ حسين پيوندي در گفت‌و‌گو اختصاصي با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: قانون جريمه مشمولان غايب به منظور تعيين تکليف وضعيت خدمتي مشمولان غايبي که بيش از 8 سال غيبت داشتند از سال 94 تا پايان سال 97 اجرايي شد و به دليل لزوم تامين نيروي انساني سرباز نيروهاي مسلح از سال 98 اين طرح حذف و ادامه پيدا نکرد.

وي ادامه داد: افرادي که تا پايان فروردين ماه سال 98 درخواست مربوط به معافيت قانون جريمه مشمولان غايب را در دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) ثبت کرده‌اند تنها تا پايان سال جاري فرصت دارند تا مبلغ جريمه را به صورت نقدي و با اقساط واريز کنند.

اين مقام انتظامي با بيان اين که مهلت در نظر گرفته شده قابل تمديد نيست، عنوان کرد: مشمولان غايب مي‌بايست هرچه سريع‌تر وضعيت خدمتي خود را تعيين کنند در غير اين صورت با محروميت‌هاي اجتماعي بيشتري مواجه خواهند شد.

تشکيل جلسه مديريت بحران در راه‌آهن شمال‌شرق(1)

جلسه مديريت بحران و برخورد با شرايط بحراني در اين اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي راه‌آهن شمال‌شرق(1)، فرشاد زادخور مديرکل راه‌آهن شمال‌شرق (1) با بيان اين مطلب گفت: طي نشستي با اعضاي کميته ارتقاي ايمني و فرماندهي پليس اين اداره کل، اهم فعاليت‌ها، اهداف و برنامه‌هاي افزايش ارتقاي ايمني مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

زاد خور ادامه داد: در اين جلسه موضوعاتي همچون شناسايي مناطق مستعد حريق و پيشگيري‌هاي لازم،بررسي قوانين و رويه‌هاي داخلي و خارجي مربوط به حوادث برخورد با عابر و بررسي وضعيت فرسودگي خطوط فرعي منجر به حوادث ريلي مورد بحث و بررسي قرار گرفت. وي افزود: لازمه‌ي ارتقاي ايمني در حمل و‌نقل ريلي آن است که انطباق دقيق در باورها، رفتارها و عادت‌ها براساس آنچه که در مسير ايمني ضروري است، اجرايي شود.

با اعتباري بيش از دو ميليارد ريال انجام شد؛

اجراي پروژه توسعه خطوط فشار متوسط زميني

در شهرستان سرخه

سرپرست مديريت توزيع برق شهرستان سرخه از اجراي پروژه توسعه خطوط فشار متوسط زميني و نصب ايستگاه هوايي توزيع برق در برخي نقاط اين شهرستان خبر داد.

عباس ربيعي بيان داشت: پروژه توسعه شبکه فشار متوسط زميني از ايستگاه زميني توزيع برق حدفاصل نيروي انتظامي تا پست هفت تير و همچنين از پست زميني هفت تير تا ايستگاه هوايي خيابان محرم به طول 598 متر به همراه احداث يک دستگاه ترانس عمومي با قدرت 200 کيلوولت آمپر، به اجرا درآمده است.

وي اضافه کرد: ايجاد نقطه ارتباط، افزايش قابليت اطمينان شبکه، ارتقاي پايداري خطوط برق‌رساني، کاهش تلفات انرژي الکتريکي، تقليل شعاع تغذيه برق مشترکان و بهبود ولتاژ، از جمله اهداف اجراي اين پروژه به شمار مي‌روند. وي اعلام کرد: به منظور بهره‌برداري از پروژه مذکور، مبلغ دو ميليارد و 962 ميليون ريال سرمايه‌گذاري شده است.

راه‌اندازي کارخانجات تعمير واگن

در راه‌آهن شمال‌شرق (1)

کارخانجات تعمير اساسي واگن‌هاي باري با مشارکت بخش خصوصي در اين اداره کل راه‌اندازي شد. به گزارش روابط عمومي راه‌آهن شمال‌شرق (1)، فرشاد زادخور مديرکل راه‌آهن شمال‌شرق (1) گفت: در سال جهش توليد و با استفاده از توانمندي‌هاي بخش خصوصي،کارخانجات تعمير اساسي واگن‌هاي باري پس از 10 سال مجددا راه‌اندازي شد. زادخور همچنين بيان کرد: با راه‌اندازي مجدد اين واحد ظرفيت تعميرات اساسي واگن‌هاي باري افزايش يافته و علاوه بر ايجاد اشتغال براي 12 نفر وکسب درآمد از اجاره‌بها،از استهلاک ساختمان‌ها و ماشين آلات موجود جلو‌گيري مي‌شود و با توجه به موقعيت اين کارخانه در مسير تردد واگن‌هاي باري، انجام تعميرات واگن‌ها تسريع به‌عمل مي‌آيد.

درخواست بازنشستگان کشوري

1ـ امتيازات احکام شاغلين براي بازنشستگان با توجه به مدرک و سنوات اشتغال لحاظ گردد (مانند سوابق جبهه و ايثارگري، ضمن خدمت، حق مسئوليت و...)

2- اعمال صحيح افزايش 50 درصد فصل دهم قانون (م خ ک) به صورت تمام و کمال براي بازنشسته مانند شاغلين

3- براي رسيدن به اين اصل همسان‌سازي(90درصدي با گروه‌هاي شغلي هم‌رديف شاغلين) نيازمند مدلي هستيم که در به روش امتيازي همه مولفه‌هاي شغلي مانند احکام شاغلين در احکام بازنشستگان گنجانده شود و ديگر نيازي به اختصاص اعتبارات جداگانه در سال‌هاي آتي نباشد. (نرم‌افزار با مدل جديد امتيازي براي صدور احکام استفاده شود و احکام تا پايان تير صادر گردد)

با افزايش ضريب سالانه افزايش در حکم اعمال شود مانند کارمندان شاغل حکم داراي امتياز مولفه‌هاي شغلي باشد مانند حکم شاغلين

در ضمن از نمايندگان عزيز، بازنشستگان و فعالان صنفي و کانون‌هاي بازنشستگان و ساير عزيزان که در جلسات رسمي و يا مشورتي با سازمان‌هاي برنامه و بودجه و امور اداري و استخدامي و نمايندگان مجلس و... شرکت مي‌کنند، خواهشمنديم به موارد پيشنهادي توجه فرمايند.

فرهنگي بازنشسته- حاتم‌بيگي

گلايه از رئيس جمهور

از سال 85 با حقوق 500 هزار تومان کارمند دولت شدم. در اين سال‌ها براي خانه‌دار شدن مقداري پول پس‌انداز کردم ولي الان قيمت يک خانه کوچک 2 ميليارد تومان شده است. آقاي رئيس‌جمهور شما بگو ما مردم چه بکنيم؟

شاهد

گراني روز به روز

مسئولين دولتي در سخنان خود بارها بر کاهش و کنترل قيمت کالاها و اجناس مورد نياز و مصرفي مردم اعم از خوراکي و لوازم خانگي تاکيد کرده بودند. متاسفانه نه تنها کاهش پيدا نکرد بلکه افزايش قيمت‌ها توسط خود دولت را شاهديم!

موحد

درخواست از مسئولين

مسئولان دولتي فکري براي ما روستائيان بکنند تا بتوانيم از طريق اينترنت و پست بانک براي خريد و فروش سهام عدالت خود اقدام بکنيم. چرا بايد همه امکانات براي شهرنشين‌ها باشد؟

تماس از رکن‌آباد

با عنايت به درج مطلبي در صفحه 3 روزنامه پيام استان سمنان مورخ 01/04/99 در بخش روي خط پيام با عنوان " طرح جديد پيامکي شدن برق مصرفي "، مطرح شده توسط احدي از شهروندان، موارد ذيل همراه با جوابيه جهت اطلاع و تنوير افکار عمومي ارائه مي‌گردد.

- پيامکي شدن قبوض برق مصرفي: در راستاي تحقق دولت الکترونيک، طرح ملي قبض سبز با موضوع حذف قبوض کاغذي برق از ابتداي سال 98 ابلاغ و از مرداد ماه سال قبل به صورت پيامک به مشترکان اعلام و پيامک‌هاي ارسالي از سوي اين شرکت به مشترکان هيچ هزينه‌اي براي آنها در برنداشته و کليه هزينه‌ها با شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان مي‌باشد.

- افزايش 70 درصدي بهاي برق مصرفي: بر اساس قانون بهاي برق مشترکين پرمصرف (مشترکين با مصرف بيش از 300 کيلووات در ماه) در ماه‌هاي خرداد، تير، مرداد و شهريور با 16 درصد افزايش بهاي برق محاسبه شده که در قبوض اين دسته از مشترکين با جمع افزايش 7 درصدي براي مشترکين عادي، جمعاً 23 درصد افزايش نسبت به دوره‌هاي مشابه سال گذشته مشاهده و از خرداد ماه سال جاري لحاظ‌گرديده و افزايش 70 درصدي به هيچ وجه صحت ندارد.

- کم شدن بازه زماني پرداخت قبوض: هيچ تغييري به نسبت گذشته در اين خصوص صورت نپذيرفته و مهلت پرداخت همانند قبل به قوت خود باقي است.

- ماليات و عوارض: در سال جاري در بهاي برق مصرفي 10 درصد عوارض محاسبه‌گرديده که نسبت به سال گذشته 2 درصد رشد را بر اساس قانون به همراه داشته و در خصوص ماليات ارزش افزوده هيچ تغييري صورت نپذيرفته و بر اساس مقررات همانند گذشته 9 درصد لحاظ‌گرديده است.

ضمناً مشترکين محترم در صورت وجود هرگونه ابهامي در زمينه محاسبه مبلغ بهاي مصرفي برق خود مي‌توانند با مراجعه به لينک‌ مندرج در ذيل پيامک و يا درگاه اينترنتي اين شرکت به آدرس www.semepd.ir ، صورتحساب خود را به صورت کامل مشاهده نموده و در صورت لزوم اقدام به چاپ نمايند.

ابوالفضل همتي- مدير دفتر روابط عمومي

آغاز توزيع مرغ و گوشت قرمز

با قيمت مصوب در استان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با تصميم ستاد تنظيم بازار استان توزيع مرغ و گوشت قرمز با قيمت مصوب آغاز شده و بازرسان نيز بر عرضه با قيمت مصوب نظارت مي‌کنند.

مسئول بازرسي سازمان صمت گفت: درخصوص توزيع تخم‌مرغ سازمان جهاد کشاورزي بايد همکاري کند تا توزيع تخم‌مرغ نيز به روال عادي خود بازگردد.

حامدي افزود: مردم مي‌توانند گزارش‌هاي تخلفات در واحد‌هاي توزيع گوشت قرمز و تخم‌مرغ را به شماره تلفن 124 گزارش دهند.

مديرکل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان:

عصاره و چکيده مرکز فرهنگي دفاع مقدس نماد سال‌هاي دفاع مقدس است

سرهنگ «محمدحسن سلامي» گفت: عصاره و چکيده مرکز فرهنگي دفاع مقدس نماد سال‌هاي دفاع مقدس است که نقش به‌سزايي در معرفي و تبيين ارزش‌هاي انقلاب و دفاع مقدس در بين نسل جوان دارد.

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از سمنان، «عباس گلرو» نماينده مردم سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي از پروزه مرکز فرهنگي دفاع مقدس ديدار کرد.

«عباس گلرو» نماينده مردم سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که هشت سال دفاع مقدس، نعمت بزرگ الهي و ميراثي گرانبها است، افزود: جنگ تحميلي و هشت سال حماسه و ايثار براي نظام مقدس جمهوري اسلامي آثار، بركات و دستاوردهاي ارزشمندي را به همراه داشته است.

وي ادامه داد: رهبري فرموده‌اند زنده نگهداشتن ياد شهدا کمتر از راه شهدا نيست و برکت و عظمت امروز کشور مديون جانفشاني و ازخودگذشتگي شهدا و ايثارگران است.

گلرو با با تاکيد بر ترويج ارزش‌هاي دفاع مقدس و نهادينه‌سازي آن در جامعه گفت: بايد زمينه‌اي فراهم شود تا نسل فعلي انقلاب اسلامي و نسل‌هاي بعد با رشادت‌ها و جانفشاني‌هاي شهيدان دوران جنگ تحميلي در دفاع از كيان اسلامي بيشتر آشنا شوند.

وي ادامه داد: فعاليت در حوزه دفاع مقدس در راستاي حفظ و احياي ارزش‌هاي اين عرصه را بسيار ارزشمند دانست و همه بايد در انتقال صحيح اين حماسه و ارزش‌هاي آن بكوشيم وانتظار داريم كه با خلق آثار فاخر و جذاب و با استفاده از ابزرهاي نوين حقايق و ارزش‌هاي دوران دفاع مقدس را به نسل امروز و آينده منتقل كنند.

«محمدحسن سلامي» مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس سمنان در اين ديدار اظهار داشت: بايد آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس را همان‌گونه که شايسته است به نسل‌هاي آينده منتقل کنيم که براي تحقق اين موضوع بايد از همه امکانات و ظرفيت‌هاي استفاده شود.

وي گفت: پايداري ايران اسلامي که برخاسته از روح وحدت و ايمان، تبعيت از ولايت و تفکر انقلابي بود، در سايه هدايت‌هاي امام خميني‌(ره) شکل گرفت که باعث احياي يک مکتب و گنجينه عظيم تاريخي براي ملت ايران شد.

سلامي با بيان اين که 15 موزه دفاع مقدس در کشور وجود دارد که سه موزه آن مصوب سفر رهبر معظم انقلاب به استان‌هاي مختلف کشور است، ادامه داد: ساخت مركز فرهنگي و باغ موزه دفاع مقدس سمنان در سفر سال 1385 رهبر معظم انقلاب به استان تصويب شد و در 1387 عمليات اجرايي آن در 120 هزار متر مربع با هدف نشان دادن ارزش‌هاي هويتي و معنوي آثار شهدا و ايثارگران دفاع مقدس و معرفي و شناساندن ابعاد تاريخي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي، نظامي و انساني آغاز شد.

اين مسئول با تاکيد به اين موضوع که عصاره و چکيده مرکز فرهنگي دفاع مقدس نماد سال‌هاي دفاع مقدس است، ادامه داد: ايجاد مراكز فرهنگي و ساخت باغ موزه دفاع مقدس نقش به‌سزايي در معرفي و تببين ارزش‌هاي انقلاب و دفاع مقدس در بين نسل جوان دارد.

مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس سمنان با تأكيد بر ضرورت همكاري نهادهاي مرتبط و جلب مشاركت خيران براي پاگرفتن كامل مرکز فرهنگي دفاع مقدس، خاطرنشان كرد: با بهره‌برداري كامل اين مجموعه به نوعي وظيفه ما نسبت به شهدا و ايثارگران انجام مي‌شود و پرداختن به موضوعاتي اين چنين كار دلي است و تكليف اداري نيست و اثرات آن به طور حتم در كار ديده خواهد شد.

وي با بيان اين که عمليات عمراني اين طرح تاکنون 85 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است، افزود: نخستين قرارداد موزه‌آرايي با پيمانکار منعقد شده است و تلاش مي‌شود از مجموع هشت گالري، چهار گالري تا پايان سال جاري تکميل شود.