تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5352 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده شاهرود و ميامي در مجلس
 صنعت شاهرود نيازمند خون تازه است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس در بازديد يک روزه از صنايع و کارخانه‌هاي شهرستان شاهرود با بيان اينکه صنعت شاهرود نيازمند تزريق خون تازه است، گفت: بايد شرايطي فراهم شود تا بتوانيم زمينه‌ساز جذب سرمايه‌هاي بومي و غيربومي باشيم.

علي‌اصغر خاني با بيان اينکه امروز صنعت شهرستان نيازمند تزريق خون تازه است، بيان داشت: صنايع با مشکلات زيادي روبرو هستند که از‌جمله آنها مي‌بايست بدهي بانکي، تملک از سوي بانک‌ها، اعتبارات، بازار و... را اشاره کرد.

وي با بيان اينکه تمليک واحدهاي مشکل‌دار از سوي بانک‌ها معنايي ندارد، ابراز کرد: بانک‌ها با تملک واحدهاي مشکل‌دار که عمدتاً به‌واسطه مشکلات اقتصادي و تأمين مواد اوليه، نوسانات ارزي و... نتوانسته‌اند بدهي‌هايشان را پرداخت کنند، در حقيقت جلوي توليد را مي‌گيرند.

عضو خانه ملت با بيان اينکه اين واحدها نه توسط بانک‌ها احيا مي‌شوند و نه بانک‌ها مي‌گذارند که اين واحدها به توليد برسند، ابراز کرد: تملک بانک‌ها به نفع هيچ‌کس نيست.

خاني با اشاره به تأمين مواد اوليه به‌عنوان يکي ديگر از مشکلات واحدهاي توليدي شهرستان شاهرود بيان کرد: يکي از مسائلي که امروز ديده مي‌شود تأمين مواد اوليه است براي مثال کارخانه قند شاهرود امروز در صورت تأمين سهميه شکر و مواد اوليه بيشتر مي‌تواند توليد بيشتري داشته باشد.

وي با بيان اينکه کشاورزان به دليل مشکلات عديده‌اي که دارند متأسفانه رغبتي به توليد پيدا نمي‌کنند درنتيجه مواد اوليه کارخانه‌اي چون کارخانه قند شاهرود تأمين نمي‌شود، افزود: توليد چغندرقند در شاهرود، بسطام، ميامي و کالپوش و... نسبت به سال قبل 35 درصد و در کشور نزديک 50 درصد کاهش‌يافته و اين نشان مي‌دهد که قطعاً کشاورزان با مشکلات عديده‌اي روبرو هستند.

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس با بيان اينکه چغندرقند امروز به قيمت 700 تومان براي هر کيلوگرم به کارخانه‌ها فروخته مي‌شود و اين رقم اصلاً نمي‌تواند هزينه توليد را براي کشاورزان تأمين کند، بيان کرد: اين ميزان باعث مي‌شود تا رغبت کشاورزان براي توليد کاهش يابد.

خاني در ادامه به‌ضرورت تکميل طرح‌هاي نيمه‌تمام چون ذوب فولاد شاهرود، کاغذ سنگي کربنات کلسيم، فولاد و... شد و ابراز داشت: بيکاري در شاهرود و ميامي 35 درصد است و اين شامل کساني نمي‌شود که شرايط کار را دارند ولي مشغول به شغلي نيستند مانند بازنشسته‌ها و دانشجويان و... که اگر اين افراد را نيز به‌حساب آوريم بيکاري بالاي 40 و 50 درصد در شاهرود و ميامي محاسبه خواهد شد لذا بايد طرح‌هاي نيمه‌کاره را حمايت کرد.

وي با ابراز خرسندي از روند کار اجرايي کارخانه ذوب فولاد شاهرود بيان کرد: اين کارخانه درگير مشکلات وام بانکي است و بانک تابعه اولويت واحدهايي که از کرونا آسيب‌ ديده‌اند را بهانه عدم پرداخت وام کرده که اين موضوع پذيرفته نيست چراکه همه کارخانه‌هاي توليدي از کرونا آسيب ديدند.

عضو خانه ملت با بيان اينکه بسياري از واحدهاي توليدي در شاهرود هستند که هزينه‌هاي سنگيني را کرده‌اند اما تعطيل هستند، بيان داشت: واحدهايي در شاهرود هستند که بيش از 13 تا 15 سال پيش تمام تجهيزات و ساختمان‌هاي موردنياز و امکانات را مهيا کرده‌اند اما هنوز به توليد نرسيده‌اند لذا اولويت ما بايد راه‌اندازي اين نوع واحدها باشد که بعضاً تا 80 درصد پيشرفت فيزيکي دارند.

خاني با بيان اينکه بايد چراغ توليد روشن بماند، تاکيد کرد: امروز واحدهايي در شاهرود وجود دارند که سال‌ها پيش براي مثال شش ميليارد تومان وام از بانک دريافت کرده‌اند اما موانع توليد باعث شده نتوانند به توليد محصول بپردازند و امروز نه تنها هزينه آنها بر روي زمين مانده بلکه بدهي بانکي آنها هم 20 ميليارد تومان شده است و اين امر سبب مي‌شود تا مجموع شهرستان شاهرود متضرر شود.

وي با بيان اينکه متأسفانه سيستم اداري ما بعضاً مشکل ساز است، تاکيد داشت: بايد براي سرمايه‌گذار فرش قرمز پهن کرد چرا که او مي‌تواند براي شهرمان توليد و اشتغال بياورد امروز 40 سال پيش نيست که بنشينيم تا سرمايه‌گذار بيايد امروز ما بايد به دنبال سرمايه‌گذار برويم موضوعي که متأسفانه در شهرستان شاهرود و ميامي کمتر ديده مي‌شود.


 مدير شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه شاهرود
 عرضه نفت گاز يورو4 در ناحيه مرکزي منطقه شاهرود آغاز شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه شاهرود از آغاز عرضه گازوئيل يورو 4 در ناحيه مرکزي اين منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه شاهرود، دکتر علي‌اکبر عرب‌عامري با اشاره به آغاز عرضه اين فرآورده در ناحيه مرکزي گفت: با توجه به فراهم شدن زيرساخت‌هاي لازم، توزيع نفت گاز يورو 4 از دي ماه سال 97 با توزيع روزانه 270 هزار ليتر در دامغان و 400 هزار ليتر در سمنان با سه جايگاه آغاز شد و هم‌اکنون در همه جايگاه‌هاي استان سمنان توزيع مي‌گردد.عرب‌عامري از توزيع روزانه حدود يک ميليون و چهار صد هزار ليتر اين فرآورده در کليه جايگاه‌هاي استان خبر داد و ميزان امکان ذخيره‌سازي فرآورده يورو 4 را به ميزان حدود 60 ميليون ليتر در مخازن انبارهاي شاهرود، دامغان و سمنان اعلام کرد و افزود تامين فرآورده جايگاه‌هاي ناحيه گرمسار از طريق انبار ري صورت مي‌گيرد.

وي با توجه به تعهدات زيست محيطي شرکت ملي پخش و وزارت نفت، افزايش بازده سوخت خودروها، کاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي، ارتقاء سطح کيفي گازوئيل، افزايش ميانگين طول عمر ناوگان حمل و نقل، ايجاد سازگاري با محيط زيست و تحقق حقوق شهروندي را از جمله مزاياي استفاده از نفت گاز يورو 4 برشمرد.


 رئيس دادگستري شاهرود
 کاهش جمعيت زندانيان اولويت دادگستري شاهرود در سال99 است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دادگستري شاهرود در نشست قضات محاکم قضائي شاهرود با فرماندار و امام جمعه با اشاره به برنامه‌هاي دستگاه قضايي در سال جاري، گفت: کاهش جمعيت زندانيان شهرستان يکي از مهمترين اولويت‌هاي دادگستري در سال 99 است.

روح‌الله اسماعيليان با بيان اينکه اولويت‌هايي توسط دستگاه قضا پيگيري مي‌شود که بايد به آن دست يابيم، بيان کرد: يکي از اين اولويت‌ها کاهش جمعيت زندانيان است.

وي با بيان اينکه استفاده از مجازات‌هاي جايگزين حبس از جمله مسائلي است که به کاهش جمعيت زندان‌ها منجر مي‌شود، افزود: بايد به فرهنگ‌سازي توجه داشت تا افراد اصلاً وارد زندان نشوند که بخواهيم آنها را بيرون بياوريم.

رئيس دادگستري شاهرود ارتقا و اصلاح و تعمير ابنيه و فضاي فيزيکي دادگستري را از اقدامات دستگاه قضاي، در سال قبل و امسال دانست و تصريح کرد: کاهش ميانگين زمان رسيدگي به پرونده‌ها، افتتاح دفتر مشاوره خانواده شوراي حل اختلاف و اختصاص يک شعبه به پرونده واحدهاي توليدي از جمله مهمترين اقدامات دستگاه قضائي در يک سال اخير بوده است.

حجت‌الاسلام عباس اميني امام جمعه شاهرود نيز در سخناني کوتاه شناساندن ويژگي‌هاي شخصيتي شهيد بهشتي شامل سعه‌صدر و در نظر گرفتن رضايت خداوند در همه امور ايمان و تدين و... را الزامي دانست و گفت: علي‌رغم اينکه اين شهيد به عنوان معمار قوه قضائيه نقش برجسته‌اي در انقلاب ايفا کرد اما برخي نامهرباني‌ها نتوانست خللي در عزم او براي خدمت به مردم ايجاد کند.

نادر فخري فرماندار شاهرود نيز در اين نشست با بيان اينکه حضور نمايندگان دادگستري در کميسيون‌هاي مختلف، حضوري پررنگ و اثر‌گذار است، بيان کرد: نظر مشورتي و کارشناسي اين افراد هميشه مورد استفاده خواهد بود.


 سرويس خبر 

پيش‌بيني برداشت حدود 3 هزار تن محصول آلبالو

و گيلاس از باغات شاهرود

مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در سال زراعي جاري حدود 2 هزار و 980 تن محصول آلبالو و گيلاس از باغات اين شهرستان توليد و برداشت شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، اظهار داشت: برداشت آلبالو تا پايان تيرماه ادامه دارد. وي خاطرنشان کرد: يک هزار هکتار از باغات شهرستان شاهرود به آلبالو و گيلاس اختصاص دارد که عمليات برداشت آنها شروع‌شده است.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود با بيان اينکه ارقام مختلفي از محصول آلبالو و گيلاس در باغات استان سمنان وجود دارد به برخي از ارقام کشت‌شده آلبالو اشاره کرد و گفت: بوتومو، سيگاني و معمولي (محلي) بهترين ارقام کشت‌شده محصول آلبالو در باغات شهرستان شاهرود است.

وي به ارقام محصول گيلاس نيز اشاره کرد و گفت: تک‌دانه مشهد، سياه مشهد، بينگ، sk و صورتي از مهم‌ترين ارقام کشت‌شده محصول گيلاس است.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود گفت: سرمازدگي و تگرگ به محصولات باغي اين شهرستان خسارت وارد کرد.

ديدار مدير مخابرات منطقه سمنان

با کارکنان شهرستان مهدي‌شهر

مهندس مجيد دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان، با حضور در جمع کارکنان مخابرات شهرستان مهدي‌شهر با ايشان ديدار و گفتگو نمود.

به گزارش روابط‌عمومي مخابرات منطقه سمنان، مهندس دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان با حضور در جمع کارکنان اداري و فني مخابرات شهرستان مهدي‌شهر، ضمن ديدار، گفتگو و عرض خدا قوت به اين کارکنان، از نزديک در جريان مسائل، خواسته‌ها و روند فعاليت‌هاي آنها قرار گرفت.

در اين ديدار، مدير مخابرات منطقه سمنان از تلاش و جديت رئيس و کارکنان مخابرات مهدي‌شهر در پيشبرد اهداف عاليه شرکت مخابرات ايران و مخابرات منطقه سمنان تشکر و قدرداني نمود و ضمن پاسخگويي به سؤالات مطروحه، راهکارها و توصيه‌هاي خود را جهت بهبود وضعيت موجود ارائه داده و قول مساعد داد که مجموعه مخابرات در چارچوب ضوابط، حداکثر تلاش خود را در جهت حل مسائل عنوان شده به کار خواهد بست.

در پايان پرسنل حاضر در جلسه، ضمن ابراز رضايت و خشنودي از اين ديدار، از زحمات و دلسوزي‌هاي مهندس دارائي تقدير و تشکر نموده و خواستار تداوم اين ديدارها شدند.

آزمون دوره آموزشي اتحاديه املاک برگزار شد

در روز جمعه 6 تيرماه از ساعت 9.30‌ الي 12 آزمون‌هاي کتبي اتحاديه املاک و اداره کل ثبت اسناد و املاک سمنان با حضور 170 شرکت‌کننده در محل سالن آزمون اداره کل فني و حرفه‌اي استان برگزار شد.

اين آزمون‌ها پس از برگزاري دوره‌هاي آموزشي که در خرداد ماه برگزار‌ گرديده بود در دو بخش آزمون‌هاي اتحاديه املاک جهت گواهينامه آموزشي املاک و آزمون‌هاي اداره ثبت براي اخذ پروانه تخصصي انجام شد در زمان برگزاري آزمون آقايان محمدرضا برون رئيس امور اصناف و بازرگانان سازمان صمت استان، دکتر ميرکو معاونت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، مهندس حميد گراميان رئيس اتحاديه املاک، حسين شادپور و عليرضا دياني معاون اول و دوم اتحاديه املاک و خانم صفاهاني نماينده اتاق اصناف از محل آزمون بازديد داشتند.مسئوليت برگزاري آزمون به‌عهده آقاي محمد نقوي علايي بود که جا دارد از زحمات ايشان و اعضا کميسيون آموزش و تمامي همکارانشان تقدير و تشکر گردد.نتايج اين آزمون تا ده روز آينده اعلام خواهد شد.

فرماندار شهرستان گرمسار:

تشويق و ترغيب يکديگر به مديريت مصرف برق

يک وظيفه همگاني است

فرماندار شهرستان گرمسار با پيوستن به پويش اجتماعي"هر اشتراک برق، يک نيروگاه مجازي" بر مديريت بهينه مصرف برق تاکيد نمود.وحيد رجايي با عنوان اين که با آغاز روزهاي گرم سال، وسايل سرمايشي وارد مدار شده و مصرف برق افزايش مي‌يابد، گفت: تشويق و ترغيب يکديگر به مديريت مصرف و اهتمام به اين امر مهم، مختص کليه آحاد جامعه است.وي با بيان اين که در اين زمينه مي‌بايد نخست خود عامل بوده و ديگران را هم به صرفه‌جوئي و رعايت مصرف توصيه کنيم ،اظهار داشت: بهره‌مندي از دور کند کولرهاي آبي به خصوص در ساعات اوج مصرف برق و همچنين تنظيم دماي کولرهاي گازي بين 24 تا 26 درجه سانتي‌گراد که دماي آسايش مي‌باشد و همچنين توجه به نکات ساده مديريت مصرف، مي‌تواند از خاموشي‌هاي احتمالي ناشي از رشد مصرف پيشگيري نمايد.وي خاطرنشان کرد: اين جانب با پيوستن به اين حرکت فرهنگي، به کليه کارکنان فرمانداري، ادارات و مردم شريف و بصير شهرستان گرمسار نيز توصيه مي‌کنم، به راهکارهايي که از سوي شرکت توزيع برق استان براي مديريت بهينه مصرف ارائه مي‌شود، توجه نموده تا به ياري خدا و تلاش جمعي، بتوانيم تابستان خوبي داشته باشيم.

معرفي منتخبين مسابقه فرهنگي مديريت مصرف برق

در استان سمنان

به مناسبت هفته صرفه‌جويي و مديريت مصرف، مسابقه‌اي فرهنگي در همين راستا از طريق برنامه تلويزيوني" زير يک سقف" شبکه استاني سيماي مرکز سمنان برگزار شد.

مدير روابط عمومي شرکت توزيع برق استان گفت: در اين برنامه تلويزيوني، سوال چهارگزينه‌اي با مضمون مهم‌ترين راهکارهاي مديريت مصرف برق در تابستان شامل؛ استفاده از دورکند کولرهاي آبي، تنظيم دماي کولرهاي گازي بين 24 تا 26 درجه سانتي گراد و عدم استفاده همزمان لوازم برقي پرمصرف در ساعات پيک بار طرح شده و تعداد 43 نفر در اين مسابقه مشارکت نمودند.ابوالفضل همتي اظهار داشت: پاسخ صحيح اين سوال چهار گزينه‌اي، همه موارد مي‌باشد که با اجراي شايسته موارد اشاره شده، مشارکت حداقل 10 درصدي مشترکان در کاهش پيک بار تابستاني را به همراه دارد و تعداد 36 نفر به سوال ذکر شده پاسخ صحيح ارائه نمودند.وي يادآور شد: فاطمه حسن‌نو از شهرستان سرخه، النا پريمي و علي عبداله‌زاده از شهرستان دامغان، محمد کوثري از بسطام و دلبر قاسمي از استان کردستان، به عنوان برگزيدگاني هستند که در قرعه‌کشي، اسامي آنان انتخاب شده است.

سرپرست حوزه معاونت خدمات شهري شهرداري شاهرود:

روزانه 120 تن زباله از سطح شهر شاهرود

جمع‌آوري مي‌شود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست حوزه معاونت خدمات شهري شهرداري شاهرود از جمع‌آوري روزانه 120تن زباله از سطح شهر شاهرود خبر داد و گفت: اين ميزان زباله از 3هزار مخزن مکانيزه در سطح شهر جمع‌آوري مي‌شود.به گزارش روابط عمومي مديريت شهري شاهرود، امير عرب‌اسماعيلي با بيان اينکه خدمات شهري به عنوان ابزار مديريت شهري و عامل اصلي تداوم حيات شهري است که بدون آن زندگي شهروندان از فعاليت باز‌مي‌ماند، افزود: در حوزه مديريت پسماند در قسمت رفت و روب، تخليه مخازن پسماند و شستشوي مخازن شاهرود به 3منطقه تقسيم مي‌شود.

وي ضمن بيان اين مطلب که از وظايف حوزه خدمات شهري، ارتقاي سطح بهداشت افزايش سلامت و رفاه شهروندان، کاهش آلاينده‌هاي محيط زيست، ايجاد نماي زيباي شهر که در اين راستا پاکسازي مواد زائد جامد شهري، نخاله‌هاي ساختماني رها شده، رفت و روب، لجن‌کشي از کانال‌ها و آبروها، امحاء آگهي‌ها و پوسترهاي تبليغاتي، نصب و نظافت سطل زباله و لايروبي جوي‌ها و کانال‌ها جزء موارد اصلي در پاک‌سازي شهري را شامل مي‌شود، ابراز داشت: در شاهرود روزانه 120تن زباله با تلاش حدود 180 نفر کارگر در مناطق سه گانه جمع‌آوري و بلافاصله به مرکز دفن بهداشتي زباله منتقل و به روش بهداشتي دفن مي‌شود.

سرپرست حوزه معاونت خدمات شهري شاهرود در پايان با اشاره به اينکه بهداشت شهروندي در سطح شهر از وظايف اصلي مديريت شهري بوده و پاک‌سازي و تنظيف معابر شهري در راستاي ايجاد سلامت شهروندان و آسايش و رفاه حال آنها مهمترين هدف اين حوزه است، اظهار داشت: شاهرود داراي 8ميليون و سيصد و شصت و شش هزارو 86مترمربع شبکه معابر وضعيت موجود است که از اين مقدار 38هزار و سيصد و 50متر معابر اصلي و 40هزار و بيست و يک متر معابر فرعي است که پاکسازي و تنظيف اين معابر به همراه ميادين و مبادي وروي‌هاي اصلي شهر وظيفه دشوار و حساس حوزه معاونت خدمات شهري است که اين امر با تلاش و همکاري شهروندان عزيز شهر شاهرود، پاکبانان خدوم شهرداري و پاک‌سازي به روش مکانيزه ميسر شده است.