تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5352 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در طول يکسال گذشته صورت گرفت
 دستگيري 56 باند فعال موادمخدر در سطح استان سمنان 

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اينکه طي سال گذشته 56 باند فعال موادمخدر در سطح استان شناسايي و دستگير شدند، گفت: شش باند مسلحانه بود.

سردار عبدالله حسني با اشاره به اينکه طي سال گذشته 56 باند فعال موادمخدر در سطح استان شناسايي و دستگير شدند، اظهار داشت: از اين تعداد شش باند آنها مسلحانه بوده که در اين راستا چهار نفر از اشرار به هلاکت رسيدند.

وي با اشاره به کشف تعداد سه قبضه سلاح کلاشينکف، 11 تيغه خشاب و 239 تير جنگي در اين عمليات بيان کرد: طي يک سال گذشته پليس استان سمنان کشفيات قابل‌توجهي در بيش از 12 نوع موادمخدر و افيوني داشته‌اند.

کشف 4 هزار کيلوگرم موادمخدر در سال جاري

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اينکه در اين مدت 12 هزار و 363 کيلو و 670 گرم موادمخدر در زمينه‌هاي مختلف کشف و ضبط‌ شده است، اضافه کرد: اين آمار نسبت به مدت مشابه سال 97 از 39 درصد رشد برخوردار بود.

حسني با تأکيد بر اينکه سه هزار و 784 نفر طي سال 98 در ارتباط با موادمخدر در استان سمنان دستگير شدند، خاطرنشان کرد: 141 دستگاه حامل موادمخدر نيز در اين مدت کشف شد که از اين تعداد 116 خودرو و 25 دستگاه موتورسيکلت بوده است.

وي با بيان اينکه از ابتداي سال جاري تاکنون مقدار چهار هزار و 349 کيلوگرم موادمخدر در استان کشف و ضبط‌ شده است، گفت: در اين راستا يک هزار و سه نفر به همراه 76 دستگاه وسيله‌ي نقليه دستگير و تحويل مقامات قضائي شده‌اند.

استقرار 12 گروه خودرويي در کوير

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اينکه در اين مدت 16 باند موادمخدر در استان شناسايي و منهدم شده‌اند، يادآور شد: تعداد سه باند آن به حمل و توزيع موادمخدر به‌صورت مسلحانه اقدام کردند.

حسني تأکيد کرد: براي انهدام تنها يک باند موادمخدر که در طي سه مرحله يک هزار و 500 کيلوگرم موادمخدر از آنان کشف و ضبط شد، 12 گروه خودرويي به مدت دو هفته در کوير دامغان و شاهرود حضور داشتند.

وي با اشاره به اجراي برنامه‌هاي پاک‌سازي محله محور توسط نيروي انتظامي بيان کرد: در سال جاري با انجام 557 اقدام محله محور، يک هزار و 873 کيلوگرم موادمخدر به همين واسطه کشف و ضبط‌ شده است.

انهدام 10 هزار بوته خشخاش و شاهدانه در استان

فرمانده انتظامي استان سمنان از کشف و انهدام 10 هزار و 598 بوته خشخاش و شاهدانه خبر داد و گفت: شناسايي و برخورد با عناصر اصلي ورود و توزيع روان‌گردان‌ها، شناسايي با عناصر منطقه‌اي، ملي و بين‌المللي قاچاق موادمخدر، شناسايي و برخورد با کاروان‌هاي مسلح قاچاق موادمخدر از اولويت‌هاي اصلي نيروي انتظامي در مبارزه با موادمخدر است.

حسني گفت: استقرار يگان تکاور نيروي انتظامي با توان بالا و قدرت فراوان و نيز استقرار يگان پهبادي با قابليت اقدامات عملياتي در سطح استان سمنان از توانمندي‌هاي خاص و برجستگي نيروي انتظامي استان در سطح کشور است.


 امام‌جمعه سمنان: قاچاق کالا و ارز سدي برابر عملياتي شدن شعار "جهش توليد" است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان از عملکرد ضعيف در مبارزه با قاچاق کالا انتقاد کرد و گفت: قاچاق کالا و ارز سدي برابر عملياتي شدن شعارجهش توليد است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد‌محمد شاهچراغي در ديدار اعضاي شوراي مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان که در دفتر امام‌جمعه سمنان با بيان اينکه پيشگيري بهتر از درمان است، اظهار داشت: تقوا يکي از فريضه‌هاي مهم ديني و اسلامي که در حکم پيشگيري است، بنابراين بايد توجه به تقويت تقوا در جامعه مدنظر متوليان امر قرار داشته باشد تا بتوانيم در ديگر موضوعات همچون پيشگيري از ابتلا به رذايل و مفاسد اجتماعي، اخلاقي، فرهنگي شاهد توفيقات روزافزون باشيم.

وي با اشاره به مرزي نبودن استان سمنان گفت: جاي سؤال است که با وجود اينکه استان سمنان استان مرزي نيست؛ اما حجم زيادي از کالاهاي قاچاق عبوري در محورهاي مواصلاتي اين استان کشف و ضبط مي‌شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان افزود: بايد بررسي دقيقي در مورد اين موضوع که چگونه کالاهاي قاچاق از مرز تا محورهاي مواصلاتي استان سمنان مي‌رسد.

شاهچراغي بر فراگيري مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جامعه تأکيد کرد و گفت: بايد اين امر مهم با جديت، نظارت و دقت بيشتري مورد توجه قرار گيرد.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان از عملکرد نامطلوب در راستاي مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلايه و انتقاد کرد.

شاهچراغي با تأکيد بر توجه به مقوله مهم رونق توليد و تحقق جهش توليد در کشور و استان اظهار داشت: قاچاق کالا و ارز سدي برابر عملياتي شدن شعار سال است و به ‌عبارتي ‌ديگر آفت تحقق جهش توليد محسوب مي‌شود.

وي خطاب به‌تمامي مديران و مسئولان استان سمنان گفت: تلاش گسترده‌اي براي نابودي قاچاق کالا و ارز موردنياز است و مردم نيز بايد در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف در زمينه قاچاق کالا مراتب امر را به نيروي انتظامي اطلاع دهند.


 6 واحد توليدي در استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار سمنان گفت: 6 واحد توليدي در سال 99 در بخش‌هاي صنعتي، ميراث فرهنگي و‌ کشاورزي در سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد.

سيد‌عباس دانايي در نخستين جلسه شوراي اداري شهرستان سمنان در سال 99 اظهار داشت: با توجه به اينکه امسال از سوي رهبر معظم انقلاب به نام سال «جهش توليد» نام‌گذاري شده است؛ لازم و ضروري است همچنان تلاش‌ها در حوزه توسعه توليد و پشتيباني از کالاي داخلي در اولويت نخست همه مردم و مسئولان قرار داشته باشد.

وي بر تلاش و مشارکت گسترده مديران دستگاه‌هاي مختلف اجرايي در امر تحقق بخشيدن به «جهش توليد» و رونق توليد در شهرستان سمنان تأکيد کرد.

فرماندار سمنان با تأکيد بر حمايت همه‌جانبه از توليدکنندگان و کارآفرينان عنوان کرد: در حال حاضر در شهرستان سمنان 539 واحد توليدي فعال وجود دارد.

دانايي افزود: 88 واحد راکد و غيرفعال در شهرستان سمنان در سال 98 شناسايي شدند که از اين تعداد 9 واحد توليدي با اعطاي تسهيلات رونق توليد به چرخه توليد و فعاليت مجدد بازگشتند.

وي در مورد بهره‌برداري و افتتاح واحد‌هاي توليدي در سمنان گفت: مقرر شده است؛ امسال 6 واحد توليدي در بخش‌هاي مختلف صنعتي، ميراث فرهنگي و کشاورزي به بهره‌برداري برسند.

فرماندار سمنان عنوان کرد: در سفر دور اول و دوم رياست جمهوري به استان سمنان اعتباري بالغ‌بر 118 ميليارد تومان براي 12 طرح در سمنان تخصيص يافت که از اين ميزان تاکنون 85 ميليارد تومان ابلاغ ‌شده است.

دانايي تأکيد کرد: در شهرستان سمنان ظرفيت‌هاي خوبي در حوزه اقتصادي وجود دارد که بايد از آن به نحو مطلوبي استفاده شود.