تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5325 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اسفنديار، دومين لژيونر واليبال ايران در بلژيک 

پشت ‌خط‌زن جوان تيم ملي واليبال ايران، همانند جواد کريمي به ليگ ‌واليبال بلژيک پيوست.

30 ارديبهشت ماه 1399، با اعلام سايت رسمي باشگاه "گرين‌يارد ماسِيک" بلژيک، اميرحسين اسفنديار، پشت خط‌زن 2 متر و 9 سانتي‌متري تيم ملي واليبال ايران با عقد قراردادي به اين تيم پيوست‌ و بايد فصل پيش‌رو را در ليگ بلژيک توپ بزند.

باشگاه ماسيک پيش از اين جواد ‌کريمي پاسور جوان تيم ملي ايران را نيز براي فصل پيش‌رو در اختيار گرفته است. به اين ترتيب اسفنديار دومين لژيونر واليبال ايران در ليگ بلژيک خواهد بود.

ستاره تيم ملي ايران که سابقه کسب عنوان بهترين بازيکن مسابقات قهرماني نوجوانان و جوانان جهان را در کارنامه دارد، فصل گذشته براي تيم کاله مازندران بازي مي‌کرد. او همچنين سابقه پوشيدن پيراهن تيم پيکان تهران را همانند جواد کريمي در کارنامه دارد.

گرين‌يارد پرافتخارترين تيم ليگ واليبال بلژيک است که تا کنون 16 بار قهرمان ليگ بلژيک شده است. ماسيک در سال‌هاي 2018 و 2019 نيز عنوان قهرماني اين رقابت‌ها را به دست آورده و فصل آينده در ليگ قهرمانان اروپا حضور خواهد داشت.


 تشکر رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان از اهالي ورزش 

حسين زياري رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان طي گفت‌وگويي با سرويس ورزشي روزنامه پيام استان از اهالي ورزش شهرسمنان تقدير و تشکر نمود.

وي گفت خالصانه از مشارکت و همکاري انجمن ورزشکاران، قهرمانان و پيشکسوتان سمنان، هيات‌هاي ورزشي، سازمان‌هاي مردم‌نهاد که در پويش همدلي ورزش سمنان براي کمک به نيازمندان در ماه مبارک سنگ تمام گذاشتند، بايد قدرداني داشته باشم وي ضمن ارائه گزارش پرداخت و گفت.

***گزارش عملکرد پويش همدلي ورزش سمنان:

مجموع مبلغ نقدي جمع‌آوري شده 250000000 ريال

تعداد بسته‌هاي آماده شده 170 بسته

کل هزينه انجام شده: 281865000

تعداد بسته‌هاي جمع‌آوري شده (غير نقدي): 184 بسته به ارزش حدودا 300000000 ريال

مجموع بسته‌ها: 354 بسته و ارزش 581865000 ريال

وي ادامه داد کليه افراد با هماهنگي هيات‌ها و باشگاه‌هاي ورزشي به صورت محرمانه شناسايي شدند و پس از صدور بن، با چک شدن کدملي بسته تحويل داده شد ضمن اينکه در تهيه بسته‌ها سعي شد از مرغوب‌ترين اجناس موجود در بازار تهيه شود و همچنين به جهت حفظ شان و کرامت انساني افراد و پرهيز از شائبه‌ها هيچ فيلم و عکسي نه از تهيه‌کنندگان و نه افرادي که بسته دريافت نمودند، در فضاي رسانه‌اي منتشر نشد. در پايان جا دارد مجددا از زحمات همه عزيزان که در اين مسير همراهي کردند، از خانه کارگر و. . . به سهم خودم تشکر دارم.

انشالله اين حرکت که امسال آغاز شد، هر سال ادامه داشته باشد.


 جام خيريه کرونا؛ سال آينده به ميزباني مادريد، مونيخ و ميلان 

سه باشگاه رئال مادريد، بايرن مونيخ و اينترميلان در سال2021 در راستاي جمع‌آوري کمک براي نهادهاي بهداشتي اسپانيا و ايتاليا، جام خيريه برگزار خواهند کرد.

براساس گزارش نشريه اسپورت اسپانيا، اين سه باشگاه به منظور اشاعه حس برادري در سرتاسر اروپا اقدام به سازماندهي اين جام کرده و درآمد حاصل از آن را به نهادهاي خدمات بهداشتي اسپانيا و ايتاليا اهدا خواهند کرد. بازي‌ها در سال 2021 در سه شهر مادريد، مونيخ و ميلان برگزار خواهد شد و هواداران مي‌توانند در آن حضور پيدا کنند. رئال در مادريد از اينتر پذيرايي مي‌کند، اينتر در ميلان به مصاف بايرن مي‌رود و مونيخ پذيراي کهکشاني‌ها خواهد بود. در هر کدام از بازي‌ها، از پرسنل بخش خدمات بهداشتي که در خط مقدم مقابله با کرونا مبارزه مي‌کنند، دعوت به عمل خواهد آمد. کرونا، ويروسي که دنيا را به زانو درآورده، تاکنون حدود 4 ميليون 900 هزار نفر را در جهان آلوده کرده و بالغ بر 300 هزار تن را به کام مرگ کشانده است.

 


 خليليان مطرح کرد
 ارائه پروتکل نهايي براي مسابقات فوتبال  

سخنگوي ستاد مقابله با کرونا در ورزش: در صورت مشاهده کوچکترين علائم در افراد بايد گزارش شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما، مهرزاد خليليان بعد از نشست هماهنگي فدراسيون پزشکي ورزشي و سازمان ليگ فوتبال براي نهايي کردن پروتکل بهداشتي تمرينات و مسابقات در محل فدراسيون پزشکي ورزشي، افزود: با پيگيري‌هاي وزارت ورزش، فدراسيون فوتبال و وزارت بهداشت پروتکل‌هاي بهداشتي آماده و ابلاغ شد. وي ادامه داد: وزير ورزش هم براي برگزاري هرچه سالم‌تر تمرينات و مسابقات دستور اکيد دادند.

آقاي خليليان افزود: پروتکل‌هاي ابلاغي را ناظراني که با هماهنگي سازمان ليگ انتخاب مي‌شوند و آموزش مي‌بينند در تمرينات و مسابقات رصد مي‌شود تا تمرينات به نحو کامل و با کمترين مشکل انجام شود.

سرپرست فدراسيون پزشکي ورزشي گفت: ما بايد خودمراقبتي و ديگرمراقبتي داشته باشيم يعني سلامت خودمان و ديگران اهميت داشته باشد و اگر فردي کوچکترين علائمي داشت بايد حتما گزارش بشود تا تمرينات در حداکثر سلامت پيگيري شود.


 سرويس ورزشي 

هيأت رييسه هيأت تکواندو استان سمنان

تشکيل جلسه داد

به گزارش روابط عمومي هيأت تکواندو استان سمنان، اولين جلسه هيأت رييسه هيأت تکواندو استان سمنان در سال 99 با حضور اعضا در محل دفتر هيأت استان تشکيل شد.

در اين جلسه اسماعيليان دبير و بهرامي‌نسب خزانه‌دار هيأت استان گزارش کاملي از فعاليت‌هاي انجام شده ارايه نمودند.

در ادامه احمد اخلاقي رييس هيأت استان با اشاره به عملکرد هيأت استان به تشريح برنامه‌هاي در پيش‌رو در سال 99 پرداخت.

در اين جلسه اعضا پس از گفتگو و تبادل‌نظر تصميمات لازم را جهت اجراي برنامه‌هاي پيشنهادي اخذ نمودند.

از مسابقات رالي خاورميانه

نخستين کلاه بانوي راننده ايراني در موزه ورزش

بانوي راننده مسابقات سرعت و رالي کشورمان نخستين لباس و کلاه رانندگي‌اش را به موزه ملي ورزش اهداء کرد.

به گزارش سرويس ورزشي خبرگزاري صدا و سيما به نقل از روابط عمومي فدراسيون موتورسواري و اتومبيلراني؛ لاله صديق پس از اهداي لباس و کلاه خود در مسابقات بين‌المللي خاورميانه و آفريقاي شمالي به موزه ملي ورزش ايران گفت: اتفاقات بسيار خوبي در موزه ملي ورزش ايران در حال وقوع است و مطمئنم مي‌تواند به معرفي صبغه درخشان ورزش ايران به ساير کشور‌هاي جهان کمک به‌سزايي کند.

وي افزود: با حمايت سرپرست فدراسيون موفق شدم اولين کلاه کاسکتم که با آن در مسابقات سرعت و لباسي که با آن در مسابقات رالي خاورميانه شرکت کرده بودم را به اين موزه اهدا کنم.

عضو تيم ملي رالي بانوان ايران گفت: تصور مي‌کنم با اينکه ما ورزشکار‌ها براي دستيابي به مدال‌هاي رنگي نهايت تلاشمان را مي‌کنيم، ولي حمايت روحي رواني مردم و اطرافيانمان، انرژي خاصي را براي ما به وجود مي‌آورد تا سختي‌ها را تحمل و به مدال دست پيدا کنيم.

صديق افزود: مدال‌ها نه تنها متعلق به من به عنوان ورزشکار و خانواده ام، بلکه متعلق به همه‌ي هموطنان عزيزم است. پيشنهادم به همه ورزشکاران اين است که اين موزه را از ميزباني مدال‌هاي‌شان بي‌نصيب نگذارند.

6 بازيکن در ليگ برتر انگليس کرونايي شدند

ورزش سه نوشت: سايت رسمي رقابت‌هاي ليگ برتر انگليس اعلام کرد که تست کروناي 6 نفر از اعضاي باشگاه‌هاي حاضر در اين ليگ مثبت اعلام شده است.

مسئولان ليگ برتر انگليس به عنوان بخشي از تلاش خود براي از سرگيري رقابت‌هاي ليگ برتر از اعضاي باشگاه‌ها که شامل بازيکنان و کادر فني آنها هم مي‌شود، تست کرونا گرفتند تا به نوعي از سلامت کامل آنها اطمينان حاصل شود.

حالا اما ليگ برتر انگليس در بيانيه‌اي نتايج تست‌هاي گرفته شده را اعلام کرده است. در اين بيانيه آمده است: " ليگ برتر مي‌تواند اعلام کند که در روز يکشنبه 17 مي ‌و دوشنبه 18 مي ‌تعداد 748 نفر از اعضاي باشگاه‌ها تحت آزمايش ويروس کرونا قرار گرفتند. بعد از تست‌هاي گرفته شده مشخص شد که از اين تعداد 6 تست کرونا از سه باشگاه مختلف مثبت اعلام شده است. بازيکنان و اعضاي باشگاه‌ها که تست کروناي آنها مثبت بوده بايد به مدت 7 روز به قرنطينه بروند. ليگ برتر اين آمار و اطلاعات را براي ايجاد همکاري و نظارت بر رقابت‌ها ارائه مي‌کند. همچنين به دليل الزامات قانوني هيچ جزئياتي از افراد يا باشگاه‌ها در اين رابطه منتشر نخواهد شد. "

حالا بايد منتظر ماند و ديد که آيا اين موضوع مي‌تواند تاثيري در از سرگيري رقابت‌هاي ليگ برتر انگليس داشته باشد يا اين که به زودي مسابقات پيگيري خواهد شد؟

جام ويروسي سلتيک

فدراسيون فوتبال اسکاتلند تصميم گرفت بازي‌هاي باقي مانده ليگ را برگزار نکند و سلتيک را به عنوان قهرمان فصل 20-2019 اعلام کرد. به همين خاطر تعدادي از هواداران اين تيم محبوب اسکاتلندي خود را به سلتيک پارک رساندند تا اين قهرماني را جشن بگيرند. آنها عجيب‌ترين جشن قهرماني را تجربه کردند چون نه خبري از بازيکنان سلتيک بود و نه مراسمي تدارک ديده شده بود. يکي از هواداران با مجسمه بيلي مک نيل (يکي از اسطوره‌هاي باشگاه) که جام را بالاي سر برده است، جشن قهرماني گرفت و جف ميشل، عکاس getty Images اين لحظه را به ثبت رساند.

دژاگه بالاتر از مهدوي‌کيا و دايي

اشکان دژاگه با کسب بيشترين راي کاربران سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا، بهترين آسيايي تاريخ بوندس‌ليگا لقب گرفت.

سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) هفته گذشته با انتشار يک نظرسنجي از کاربران خود خواست بهترين لژيونر تاريخ قاره آسيا در بوندس‌ليگاي آلمان را انتخاب کنند.

35 هزار و 174 نفر در اين نظرسنجي شرکت کردند که در پايان اشکان دژاگه با کسب 37 درصد آرا، گوي سبقت را از رقبا ربود و بهترين آسيايي تاريخ بوندس‌ليگا لقب گرفت. پس از او مهدي مهدوي‌کيا با 31 و علي دايي با 24 درصد آرا در جايگاه‌هاي بعدي قرار گرفتند. وحيد‌ هاشميان نيز تنها يک درصد آرا را به خود اختصاص داد.

دژاگه در مجموع حضورش در تيم‌هاي هرتابرلين و ولفسبورگ، 158 بار در بوندس‌ليگا به ميدان رفت و 19 گل به ثمر رساند. او در سال 2009 به همراه ولفسبورگ به قهرماني بوندس‌ليگا دست يافت.

اول خرداد،

آغاز فعاليت باشگاه‌هاي بدن‌سازي و استخرهاي روباز

 

فعاليت باشگاه‌هاي بدن‌سازي و استخرهاي روباز در استان‌هاي سفيد از اول خرداد آغاز مي‌شود. از اول خرداد مجموعه‌هاي ورزشي دولتي و خصوصي در شهرهايي که وضعيت آنها سفيد است، مي‌توانند فعاليت خود را با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي آغاز کنند. باشگاه‌هاي بدن‌سازي بايد فاصله اجتماعي حداقل 2 متر و با 25 درصد ظرفيت خود در هر سانس را رعايت کنند.

علي دايي جزو ستاره‌هاي فراموش‌نشدني ليگ امارات

يک سايت عربي از علي دايي اسطوره فوتبال ايران به عنوان يکي از ستاره‌هاي فراموش‌نشدني ليگ امارات سخن به ميان آورد. به نقل از سايت عربي کوره، علي دايي سابقه حضور در ليگ امارات را در کارنامه دارد. او در فصل 2002-2003 براي الشباب بازي کرد و توانست عملکرد خوبي هم از خود نشان دهد. سايت عربي کوره در گزارشي نوشت: در ليگ امارات ستاره‌هاي بزرگ خارجي زيادي بازي کرده‌اند که فراموش نخواهند نشد. بازيکنان مثل عابدي پله که از سال 1998 تا 2000 براي العين بازي کرد و يا جورج وآه که از سال 2001 تا 2003 براي الجزيره بازي کرد و علي دايي که يک فصل در الشباب بود. الکوره اين بازيکنان را جزو ستاره‌هاي فراموش‌نشدني فوتبال امارات معرفي کرده است.

اولين تمرين رونالدو در يوونتوس

پس از دوران قرنطينه

فوق‌ستاره پرتغالي يوونتوس پس از دوران قرنطينه براي اولين بار در تمرين بانوي پير حاضر شد. تمرينات تيم فوتبال يوونتوس در کمپ اين تيم پيگري شد و کريس رونالدو اولين حضور خود را پس از دوران پسا قرنطينه تجربه کرد.

بازگشت رونالدو به کمپ تمريني يوونتوس پس از 72 روز صورت گرفت.

تمرينات يوونتوسي‌ها به صورت انفرادي در زمين‌هاي تمريني مجزا انجام گرفت. در اين تمرين پيانيچ، ديبالا و جان لوئيجي بوفون هم به تمرين انفرادي پرداختند. مائوريتسيو ساري هم در تمرين حضور داشت و نظاره‌گر عملکرد شاگردانش بود.

وقتي فيفا مانع از حضور دلال ايراني

در نشست خود شد

يک دلال که اين روزها اطلاعات قابل توجهي درباره فعاليت‌هايش شنيده مي‌شود، با برخورد سخت فدراسيون جهاني فوتبال نيز مواجه شده بود.

اين روزها اطلاعات و اخبار جالبي درباره دلالي و تباني در فوتبال کشور منتشر مي‌شود و به تيتر اول رسانه‌هاي رسمي و شبکه‌هاي اجتماعي تبديل شده است. در اين بين، جريان‌شناسي قابل تاملي نيز از ارتباطات پنهان ديده مي‌شود که چگونه منافع برخي مديران و تصميم‌سازان در گرو اين فساد سازمان‌يافته و شبکه‌اي است که حتي مقابله با آن را برنمي‌تابند.

در اين بين، افشاگري‌هايي نيز درباره يک طيف صورت گرفت که در قالب مبارزه با فساد و ترويج سلامت، به يک باره وارد فوتبال کشور شدند. اين طيف که توانسته بود با يک طراحي به جايگاهي نيز دست يابد، به تدريج پشت پرده فعاليت‌هايش افشا شد تا امروز که ابعاد تباني و دلالي آنها تا حدودي عيان شده است.

براساس اطلاعات دريافتي از يک منبع آگاه در گفت‌و‌گو با فارس، در دوران حضور اين شخص در ساختار فوتبال قرار بر برگزاري نشستي در مقر فدراسيون جهاني در سوئيس بود. اين شخص که ادعاي ارتباط نزديک و صميمي با مقامات ارشد فيفا را داشت، قرار بود در اين سفر حضور داشته باشد اما با مخالفت صريح فيفا مواجه شد.

اين مخالفت در شرايطي بوده که ادعاي اين شخص، ارتباط با سطوح عالي مقامات فدراسيون جهاني و تصميم‌گيران اين حوزه بوده است.

اين منبع آگاه عنوان مي‌کند: "مقامات فيفا با طرح مسائلي مختلف و بيان اينکه شخصيت اين فرد فيک (غيرواقعي) است، مانع از حضورش در نشست شدند. حتي قرار بر اين شد که اين شخص به عنوان مترجم اعزام شود که باز هم مخالفت شد. همين ماجراها نشان مي‌دهد که اين فرد چگونه و با چه طراحي دروغيني وارد فوتبال کشور شده؛ در شرايطي که فاقد جايگاه و شخصيتي معتبر در خارج از مرزهاي کشور است. "

اين شخص که با همراهي چند رسانه خاص که داراي سوابق مشخصي نيز هستند، در تلاش براي حفظ خود در فوتبال کشور است، به انواع تخلفات متهم شده. درباره فعاليت‌هاي وي و همراهانش، اطلاعات جديدي نيز به دست آمده که به زودي منتشر خواهد شد.

همت جوانانه

کمک مومنانه

مشارکت باشگاه فرهنگي ورزشي اميرسامان گلستاني در تدارک و آماده‌سازي بسته‌هاي معيشتي جهت توزيع ميان نيازمندان