تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5325 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان
 امنيت يکي از مولفه‌هاي مهم زندگي 
  پليس مقبوليت دارد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه امنيت يکي از مولفه‌هاي مهم زندگي محسوب مي‌شود، گفت: امنيت بالاي استان نشانگر عملکرد خوب نيروي انتظامي است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در ديدار با مسئولان انتظامي سمنان به ميزباني دفتر خود با اشاره به امنيت به مثابه يک رکن اساسي و مهم در جامعه، بيان کرد: امنيت بالاي استان سمنان نشانگر عملکرد خوب نيروي انتظامي است. وي افزود: اگر امنيت مختل شود اجراي هيچ طرحي در مسير پيشرفت و آباداني کشورها ميسر نيست و اين مقوله نشان‌دهنده اهميت امنيت به مثابه يک رکن حياتي است.

امام‌جمعه سمنان بيان کرد: آنچه در جامعه باعث آرامش و امنيت رواني مردم مي‌شود، حضور مقتدرانه پليس است، بيان کرد: خوشبختانه استان سمنان منطقه‌اي ناامن براي متخلفان است.

شاهچراغي با بيان اينکه اقدامات پليس در راستاي عفاف و حجاب اثر بخش است اما بايد تقويت شود، بيان کرد: اين رسالت بر دوش ديگر دستگاه‌هاي اجرايي و فرهنگي و… است.


 اختصاص 6 هکتار زمين براي اجراي طرح اقدام ملي مسکن در استان سمنان 

سمنان- ايرنا- مدير کل راه و شهرسازي استان سمنان گفت: 5.5 هکتار زمين در استان براي اجراي مرحله اول ثبت نام طرح ملي اقدام مسکن و 6 هزار و 500 متر مربع در مرحله دوم به اين طرح اختصاص يافت.حسين دهقان روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار کرد: در مرحله اول ثبت نام واحدهاي مسکوني طرح ملي اقدام مسکن، در شهرهاي سمنان، دامغان، گرمسار، شهميرزاد، مهديشهر، آرادان و سرخه، 994 نفر در اين طرح ثبت نام کردند که 5.5 هکتار زمين براي اجراي اين طرح در نظر گرفته شد.

وي افزود: 3899 نفر هم در مرحله دوم ثبت نام کردند که در اين مرحله 6 هزار و 500 مترمربع زمين مورد نياز شناسايي و به طرح اضافه شد و در اختيار اداره توسعه مسکن استان سمنان قرار گرفت.

دهقان تصريح کرد: در مجموع 14 هزار و 292 متر مربع زمين در مرحله اول و پنج هزار و 860 مترمربع زمين در مرحله دوم براي اجراي اين طرح تغيير کاربري داده شد.

وي خاطرنشان کرد: حدود 20 نفر در شهرهاي ديباج، اميريه و کلاته در اين طرح ثبت نام کرده‌اند که تامين زمين مورد نياز در اين شهرها در دست بررسي است اما هنوز قطعي نشده است.

مدير کل راه و شهرسازي استان سمنان ادامه داد: در چهار قطعه زمين در شهرستان سمنان و يک قطعه زمين در دامغان نقشه ساختمان‌ها تعيين شده و عمليات خاک برداري انجام شده و بعد از عيد فطر اجراي طرح آغاز مي‌شود.

استان سمنان 702 هزار نفر جمعيت دارد و وسعت آن97 هزار و 491 کيلومتر مربع است.


 روند مطلوب مديريت بيماري کرونا در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون استاندار سمنان با اشاره به مديريت خوب بيماري کرونا در اين استان گفت: در آينده نزديک شاهد پايان اين بيماري در استان سمنان هستيم.

خجسته‌پور در جلسه شوراي پدافند غيرعامل استان سمنان با اشاره به نزديکي دوران پايان کرونا گفت: به موضوع پدافند غير عامل براي کنترل تاثيرات منفي دوران پسا کرونا توجه ويژه شود.

وي با اشاره به مزاياي طرح تحول سلامت گفت: اگر اين طرح در دولت تدبير و اميد اجرا نمي‌شد امروز در مقابله با کرونا دچار مشکل مي‌شديم و مديريت خوب اين بيماري در حال حاضر نشان از مزاياي بارز اين طرح دارد.

خجسته‌پور افزود: تاکنون 75 درصد از طرح جامع پدافند غيرعامل استان سمنان تکميل شده است و در آينده نزديک نيز اين طرح که نقشه راه عملکرد مديران براي توجه به پدافند غيرعامل استان است، تکميل مي‌شود.

چمن رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود نيز در ارتباط ويديوکنفرانسي با اين جلسه گفت: با توجه به کاهش بيماري کرونا در استان سمنان بايد به مرور زمان و با رعايت موارد بهداشتي، جامعه به روند عادي خود بازگردد.

جندقي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي سمنان نيز در اين جلسه گفت: رعايت بهداشت فردي و اصول بهداشتي در دوران پساکرونا بايد همچنان رعايت شود و مردم نبايد به هيچ وجه در رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي سهل‌انگاري کنند.

 


 رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود
 در سطح استان فاصله زيادي تا ريشه‌کني کرونا داريم 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با بيان اينکه شرايط امروز به گونه‌اي است که در سطح استان فاصله زيادي تا ريشه‌کني کرونا داريم، گفت: رفتار اين ويروس هرگز مشخص نبوده و نيست.

رضا چمن با بيان اينکه اين استان تا رسيدن به مرحله سفيد، سبز و ريشه‌کني کرونا ويروس فاصله دارد، اظهار داشت: زماني به اين شرايط مي‌رسيم که حداقل يک ماه هيچ‌گونه مورد مشکوک و يا مثبت در استان گزارش نشود.

وي با تاکيد بر اينکه شيوع کرونا ويروس، آموزش‌هاي خوبي براي کشور داشت، خاطرنشان کرد: تجربه‌هاي مثبتي در بخش‌هاي مختلف با توجه به بررسي امکانات بهداشت حاصل شد و در حال حاضر براساس آمار و گزارش‌ها، وضعيت استان سمنان در ارتباط با شيوع کرونا نزولي و رو به تثبيت است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با بيان اينکه به مرحله کنترل و مهار اين ويروس در استان نزديک شديم، افزود: به اين نکته مهم بايد توجه داشت که رفتار ويروس کرونا به هيچ عنوان مشخص نيست و بايد نسبت به جلوگيري از شيوع اين ويروس هوشيار بود.

چمن با اشاره به ضرورت هوشياري کامل براي مقابله با کرونا ويروس بيان کرد: برنامه‌هاي روزمره ورزشي، اجتماعي، علمي، اقتصادي و… در کشور انجام شود و تعطيلي‌ها به دليل شيوع کرونا ويروس با رعايت نکات بهداشتي لغو شود.

وي همچنين يادآور شد: در بحث مهار کرونا ويروس، حساسيت خوب است اما نبايد اين حساسيت‌ها به وسواس تبديل شود.

رضا چمن با بيان اينکه فعاليت‌هاي بايد به تدريج و هوشمندانه از سر گرفته شود، افزود: عادي‌سازي و کم شدن حساسيت خوب نيست، از طرفي نيز وسواس شديد مطلوب نيست، بنابراين با روشي هوشمندانه، منطقي و تدريجي فعاليت‌هاي فرهنگي و ورزشي با همکاري تمام سازمان‌هايي که تاکنون پاي کار بودند، از سرگرفته شود.

وي به لزوم بازگشت به شرايط عادي و بازگشايي اماکن مختلف اشاره و تصريح کرد: به مرور زمان بايد به وضعيت عادي برگشت حتي اگر خطر نسبي براي آن پيش‌بيني مي‌شود.

چمن ابرازداشت: بايد در نظر داشت شناخته شده‌تر از سوانح و حوادث رانندگي چه عاملي در کمين جان انسان‌ها است، اما به استناد اين مساله سفر، تفريح و کار و اشتغال به احتمال تصادف با وسيله نقليه تعطيل نمي‌شود. وي تاکيد کرد: اخلاق پزشکي را نمي‌توان در هيچ زماني و با هيچ‌گونه بهانه‌اي درخصوص بيماري‌ها ناديده گرفت.

رييس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني شاهرود بيان کرد: اين دانشگاه اسامي بيماران کرونايي را به هيچ يک از دستگاه‌ها و سازمان‌هاي حمايتي حتي با نيت نيکوکارانه ارايه نخواهد داد، چرا که بايد اصول محرمانه ‌بودن و رازداري اطلاعات اين بيماران رعايت شود.

 


 حفاري‌هاي سازمان‌هاي خدمت‌رسان از جمله دلايل اصلي مشکل آسفالت معابر سطح شهر شاهرود است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مشاور عمراني شهرداري شاهرود، گفت: پروژه‌هاي عمراني همسو با نياز شهر و شهروندان يکي از ابزارهاي لازم براي اجراي موفق طرح‌هاي توسعه شهري است

به گزارش روابط‌عمومي شهرداري شاهرود، محمود تيموري با بيان اينکه پروژه‌هاي عمراني همسو با نياز شهروندان، يکي از ابزارهاي لازم براي اجراي موفق طرح‌هاي توسعه شهري است، افزود: پروژه‌هاي عمراني از مهمترين سازه‌هاي اجتماعي يک شهر هستند و لحاظ کردن موضوع کمي و کيفي در اجراي اقدامات شهري از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و توجه به آن از ملزومات مديريت شهري به شمار مي‌رود.

وي ضمن بيان اين مطلب که، شهروندان بايد از روند پروژه‌هاي عمراني در سطح شهر مطلع باشند، ابراز داشت: عمليات روکش آسفالت لاين غربي بلوار پيشوا، جدول‌گذاري در راستاي تعريض نهر قديمي خيابان شهيد قندي مقابل پارک آزادگان، عمليات کانيوو جهت هدايت آب‌هاي سطحي و باران واقع در خيابان قندي قندي نهم، ادامه پازلفرش پياده رو ضلع غربي خيابان 15 خرداد، ديوارچيني با جداول شکسته در راستاي احداث کانال جديدالاحداث واقع در رينگ شمال غربي، اجراي عمليات ديوار چيني بتني در راستاي احداث کانال جديد واقع در رينگ شمال غرب از جمله اقدامات و عملکرد امروز حوزه معاونت عمران در سطح شهر بوده است.

مشاور عمراني شهرداري شاهرود همچنين با اشاره به آغاز عمليات نهضت آسفالت معابر سطح شهر شاهرود، گفت: در اين نهضت بالغ بر 100هزارمتر مربع(حداقل ده معبر اصلي و تمامي معابر خاکي با بيش از 70درصد جبهه ساخت) از معابر شاهرود آسفالت مي‌شود.

محمود تيموري با بيان اينکه طبق نظرسنجي انجام شده خواسته اصلي شهروندان، بهبود وضعيت آسفالت معابر است و براساس خواسته مردم عزم جدي مديريت شهري براي نهضت آسفالت معابر سطح شهر در سال 99 آغاز شد، افزود: حفاريهاي سازمان‌هاي خدمت‌رسان از جمله دلايل اصلي مشکل آسفالت معابر سطح شهر است.

وي ضمن بيان اين مطلب که امروزه در شهرهاي مدرن انجام پروژه‌هاي مختلف بر اساس خواست و نظر شهروندان صورت مي‌گيرد، ابراز داشت: در حال حاضر عمليات آسفالت و پياده رو‌سازي خيابان جنب دادگستري، پياده‌رو‌سازي و آسفالت منطقه شهنما، آسفالت شهرک فدک خيابان پليس راهنمايي و رانندگي(تعويض پلاک) و آسفالت کوچه 12 کمربندي پايين در حال انجام است.

مشاور عمراني شهرداري شاهرود گفت: خوشحاليم که به عنوان دستگاهي که به رضايتمندي مردم و تامين نظرات شهروندان باور دارند، بر اساس خواسته شهروندان عمل مي‌کنيم.


 سرويس خبر 

رصد مشکلات توليد در مرکز عارضه‌يابي

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: با راه‌اندازي مرکز رصد و عارضه‌يابي مشکلات واحد‌هاي توليدي، مشکلات اين واحدها بررسي مي‌شود.

آشناگر استاندار سمنان در جلسه کارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه‌گذاري استان سمنان با تاکيد بر استفاده از ظرفيت‌هاي استان گفت: با توجه به شيوع ويروس کرونا، راه‌اندازي مرکز رصد و عارضه‌يابي مشکلات واحد‌هاي توليدي براي بررسي مشکلات اين واحد‌ها نقش موثري دارد.

اشناگر افزود: مرکز عارضه‌يابي براي رصد مشکلات کارخانجات ايجاد مي‌شود که بخشي از کارخانجاتي که با تمام ظرفيت کار نمي‌کنند و يا راکد هستند و يا قابليت احيا ندارند را براي مشکلاتشان چاره‌انديشي کنند.

استاندار سمنان با اشاره به مديريت نقدينگي‌ها براي جهش توليد در اين استان گفت: سامان‌دهي فعاليت‌هاي نوآورانه و کسب و کار‌هاي نوپا و مشارکت پارک علم و فناوري در راه‌اندازي کارخانه‌هاي نوآوري در مديريت و توسعه اقتصادي استان سمنان موثر است.

آشناگر با اشاره به تصميمات ملي براي تقويت بازار سرمايه گفت: تبليغات مناسب براي خريد صندوق‌هاي ETF که امروز آخرين مهلت خرديد آن است، از ديگر مصوبات اين جلسه بود.

استاندار سمنان هم چنين بر آموزش و تبليغات براي استفاده از نقدينگي مردم و هدايت در بازار سرمايه براي توسعه اقتصادي استان سمنان تاکيد کرد.

سمنان کمترين وفات ناشي از

سوء‌مصرف مواد‌مخدر را در کشور دارد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان گفت: سمنان در شاخص کمترين تعداد فوت‌شدگان ناشي از سوء‌مصرف مواد‌مخدر رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.

حسن ارگي در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ابراز داشت: فوت ناشي از سوء‌مصرف مواد‌مخدر در حوزه زنان در استان سمنان 20 درصد و در حوزه مردان 40 درصد در سال 98 کاهش يافت.

وي ادامه داد: مقابله با بلاي خانمان‌سوز اعتياد با رهيافت‌هاي اصولي و تلاش نيروي انتظامي، دانشگاه علوم پزشکي و بهزيستي براي جمع‌آوري معتادان متجاهر در دستور کار شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان قرار دارد.

وي بيان کرد: برگزاري نشست‌هاي کميته مقابله با عرضه مواد مخدر با محوريت نيروي انتظامي، اجراي طرح پيشگيري از کشت شاهدانه و خشخاش با همکاري دستگاه‌هاي مرتبط، اجراي طرح شناسايي و پاکسازي مناطق آلوده با تمرکز بر موضوع برخورد با خرده‌فروشان، رصد و کنترل کوير از جمله اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با قاچاق با هماهنگي دستگاه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي است.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان تصريح کرد: بيش از 12 تن مواد‌مخدر سال 98 در استان کشف شد که اين ميزان مواد مخدر کشف شده نسبت به سال 97 افزايش 43 درصدي داشت.

وي خاطرنشان کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون حدود سه‌هزار و 300 کيلوگرم مواد‌مخدر در استان سمنان کشف شد.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اظهار داشت: بر‌اساس آمار نيروي انتظامي استان، يک هزار نفر خرده‌فروش مواد مخدر، 40 نفر از فروشندگان کلان و يک هزار و 44 نفر مصرف‌کننده مواد سال گذشته در استان دستگير شدند.

سه هزار و 784 نفر سال گذشته در حوزه مبارزه با مواد مخدر دستگير شدند که اين دستگيري‌ها با ارسال گزارش‌هاي مردمي به سامانه فوريت‌هاي پليسي 110 محقق شد.

غيبت مشمولان داراي فرزند،

مانع بهره‌مندي از کسر خدمت نمي‌شود

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان سمنان گفت: مشمولان داراي فرزند در صورت اعزام به خدمت، به ازاي هر فرزند، سه ماه از مدت خدمت آنان کسر مي‌شود و در صورتي که غيبت داشته باشند، مانع بهره‌مندي از اين تسهيلات نمي‌شود.

سرهنگ حسين پيوندي اظهار کرد: در سال‌هاي اخير ستادکل نيروهاي مسلح به منظور خوشايندسازي خدمت سربازي مشمولان متاهل، تسهيلاتي را براي آنان در نظر گرفته مبني بر اين که اين مشمولان در محل سکونت همسر خود به کارگيري شوند و به ازاي هر فرزند، سه ماه از مدت خدمت آنان کسر شود.

وي با بيان اينکه غيبت، مانع بهره‌مندي مشمولان متاهل داراي فرزند از اين امتياز نيست، گفت: مشمولان غايب و غيرغايب در صورت اعزام به خدمت، به ازاي هر فرزند از سه ماه کسر خدمت بهره‌مند مي‌شوند. همچنين مشمولان متاهل حين ثبت درخواست اعزام به خدمت مي‌بايست مدارک متاهلي خود را به دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي ارائه دهند تا پس از اتمام دوره آموزش رزم مقدماتي در شهر محل سکونت همسر خود به‌کارگيري شوند.

اين مقام مسئول با بيان اين که طرح آمايش سرزميني شامل تقويت امکانات رفاهي يگان‌هاي خدمتي، آموزش مهارت و توانمندسازي و به‌کارگيري مشمولان در صورت امکان حداقل در 300 کيلومتري محل سکونت خانواده آنان است، افزود: در مورد سربازان مجرد نيز با اجراي اقداماتي مانند طرح آمايش سرزميني سعي شده شرايط مناسبي براي گذراندن خدمت سربازي اين عزيزان فراهم شود.

برگزاري جلسه ستاد جهش توليد

در صدا و سيماي مرکز سمنان

جلسه ستاد جهش توليد به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر توکليان مديرکل و معاونان و مديران واحدهاي مختلف مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، ضرورت ارتباط با دست‌اندرکاران حوزه‌هاي توليدي، پيگيري مسائل و دغدغه صاحبان توليد، معرفي کارآفرينان، معرفي شرکت‌ها و صنايع، مطالبه مسائل مربوط به رفع موانع توليد از مسئولان مواردي بود که در اين جلسه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

همچنين تمرکز بر تشويق مردم براي خريد کالاي داخلي، به تصوير کشيدن روحيه جهادي در ميان صاحبان صنايع و مسئولان براي تحقق شعار سال و تاکيد بر تعامل و هم‌افزايي معاونت‌هاي مختلف مرکز براي پيشبرد اهداف ستاد جهش توليد، از ديگر موارد مطروحه در اين جلسه بود.

با دلالان و سودجويان خودروي صفر کيلومتر برخورد جدي خواهد شد

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان از برخورد جدي و قانوني با سفته‌بازي تبليغات فروش خودرو در فضاي مجازي در تعزيرات حکومتي خبر داد.

رضا محمدي با اعلام اين خبر افزود با توجه به وضعيت فعلي بازار خودرو با افرادي که با احتکار خودرو، موجب تشديد التهاب و موجب نابساماني بازار خودرو شوند برخورد جدي و قانوني مي‌گردد.

وي در ادامه افزود تعزيرات حکومتي با تمام توان در کنار سازمان‌هاي متناظر در برخورد با دلالان، سودجويان، محتکران و فروشندگان خودروي صفر کيلومتر که در انبارها نگهداري و شبکه‌هاي مجازي فعاليت مي‌کنند، برخورد مي‌کند.

مديرکل تعزيرات حکومتي از مردم خواست در شناسايي افراد محتکر خوردوي صفر کيلومتر و کساني که در شبکه مجازي موجب افزايش قيمت خوردو مي‌شوند با دستگاه مرتبط نظارتي همکاري لازم را به عمل آورند.

نشست مشترک بسيجيان شرکت برق منطقه‌اي سمنان

همزمان با ماه مبارک رمضان و در آستانه سوم خرداد، سالروز حماسه آزاد‌سازي خرمشهر، نشست مشترک بسيجيان شرکت برق منطقه‌اي سمنان در سالن اجتماعات اين شرکت برگزار‌گرديد.

در اين نشست، حجه الاسلام سيد احمد اکرمي، ماه رمضان را ماه بهره‌برداري از فرصت‌ها دانست و گفت: در ماه رمضان مي‌توان توشه ي يکساله را با طاعت و بندگي خداوند و کسب فيوضات اين ماه بدست آورد.

وي با اشاره به آثار محبت اميرالمومنين، حضرت علي (ع) بر اساس فرمايش از پيامبر رحمت (ص)، بيان داشت: طبق روايت نبوي، حب اهلبيت و حضرت علي (ع) موجب رسيدن به تمام خيرات دنيا و آخرت مي‌شود و صاحب اين محبت، بطور حتم سرانجامش، بهشت مي‌باشد.

حجه الاسلام اکرمي با بيان ويژگي‌هاي محب اميرالمومنين (ع) در دنيا، اظهار داشت: کسي که محب مولاي متقيا باشد، بنا به فرمايش پيامبر (ص) بايد داراي خصائص دهگانه‌اي چون "زهد در دنيا، حرص بر عمل، ورع در دين، رغبت در عبادات، توبه قبل از مرگ، نشاط در قيام ليل، نااميدي به مال مردم، حفظ و امر و نهي الهي و بغض نسبت به دنيا " باشد.

وي در فراز ديگري از سخنان خود با تبريک گراميداشت حماسه آزادسازي خرمشهر گفت: شهدا با نثار جان عزيز خود، سه مدال غيرت، شجاعت و دينداري را به گردن خود آويختند.

چرا فکري به حال گراني‌ها نمي‌کنيد؟

ستاد تنظيم بازار و متوليان امر بازرسي و نظارت و سازمان حمايت از توليدکننده و مصرف‌کننده چه پاسخي براي مردم دارند که دي و بهمن سال قبل لوبيا‌چيتي 16-15 هزار تومان بود و 3-2 ماه بعد مردم بايد 40-35 هزار تومان يعني با بيش از 100 درصد افزايش قيمت بخرند؟

(مومن‌آبادي)

افزايش قيمت مسکن به چه قيمتي

مدتي است در سمنان و برخي ديگر از شهرهاي استان زمزمه افزايش قيمت مسکن به گوش مي‌رسد بدون اين که دليل و يا توجيه خاصي براي اين مقدار افزايش قيمت در بازار مسکن وجود داشته باشد. لذا از مقامات استان و سازمان تعزيرات درخواست مقابله با افزايش بي‌رويه قيمت مسکن را داريم.

(چند تماس با روزنامه)

درخواست از دولت

براي رشد جمعيت بايد مقدماتي در خانواده‌ها فراهم شود که مهم‌ترين آن‌ها بحث مسکن و بهبود معيشت خانواده‌هاست. اميدوارم مجلس آينده براي فراهم کردن اين تمهيدات قدم‌هاي تاريخي بردارد.

(موحدنيا)

گلايه از آموزش و پرورش

حقوق دانشجويان معلم هيچ نسبتي با نرخ تورم موجود ندارد. بايد عرض بکنم همين مقدار حقوقي که مي‌گيريم هزينه‌هاي تحصيل ما را جبران نمي‌کند و در ضمن پاداش سالانه هم به ما نمي‌دهند.

(مظفري)

بيچاره بازنشسته‌ها

بازنشسته تامين‌اجتماعي با يک ميليون درآمد هستم، قادر به تهيه خريد يخچال نيستم و به تبع توانايي خريد لباس هم ندارم، چرا دولت نسبت به افزايش حقوق ما بي‌اعتناست؟

(يک بازنشسته تامين‌اجتماعي)

تا پيروزي کامل بايد سخت‌گير باشيد

‌سخت‌گيري هر چه بيشتر براي سلامتي جامعه قابل تقدير است. اين روند تا پيروزي بر کرونا بايد تداوم داشته باشد.

(رستميان)